free web hit counter Skocz do zawartości
nocnypaz

Najlepsza klinika/chirurg HT

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka wg Was jest najlepsza klinika do przeszczepu włosów? Nie zważając na cenę. Oczywiście jeśłi coś jest zrobione na tym samym poziomie to tańsza opcja wygrywa. Chodzi mi ogólnie o to jaka jest np różnica między Maralem a HDC? Co sprawia, że HDC ma lepszą opinię? U Marala zmarnowane jest więcej graftów? Czy większe blizny są? O co chodzi? Bo nie ukrywam cena ma znaczenie, a jest znacząca róznica. Alee jeśli jest róznica w efektach to jestem w stanie dołożyc te 20-30 koła, aczkolwiek jeśli jest ona tylko teoretyczna no to wole, żeby kasa została w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz robić ?

Jak obniżać linię, to w Europie tylko Feriduni (wszystko inne - nie wyłączając HDC niesłusznie reklamujące się jak "najlepsza na świecie", pod względem gęstości a gęstość jest NAJWAŻNIESZJA - ssie).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co chcesz robić ?

Jak obniżać linię, to w Europie tylko Feriduni (wszystko inne - nie wyłączając HDC niesłusznie reklamujące się jak "najlepsza na świecie", pod względem gęstości - ssie).

 

Zobacz sobie Koraya jeszcze.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "najlepsza klinika". Masz więcej kasy na ten cel to nie oszczędzaj i zrób wszystko aby nie ryzykować zbytnio donorem czyli zainwestuj w manualne FUE u doktora, którego tutaj polecają forumowicze i ma udokumentowane zabiegi. Nie masz tyle kasy lub nie jest to dla Ciebie priorytetem to zrób microFUE w Turcji też u jakieś doktora, który zna się na rzeczy. Wydaje mi się, że tak samo dobry lekarz przy manualnym FUE może zrobić zabieg z marnym odrostem tak samo lekarz z mechanicznym może zrobić zabieg gdzie będzie dobry odrost i nie zniszczony donor. Lub ten drugi może zrujnować donor i skonocić zabieg a ten pierwszy że będzie wszystko jak należy.To zależy od wielu czynników, dużo też mi się wydaje od reakcji organizmu bo z tego co czytam to nie jest taki pewniak, że zabieg dobrze zrobiony to będzie mega efekt, powinien być ale czasem zdarza się inaczej i nikt nie wie dlaczego.

Nikt Ci nie powie, która klinika najlepsza bo to nie takie proste, poczytaj forum, rozważ wszystkie za i przeciw i wybierz sam.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrobel, pomijasz najistotniejszą kwestię. Co z tego, że odrost dobry, co z tego, że donor oszczędzony jak gęstość marna ? Pod względem gęstości (a ona jest najważniejsza) wygrywa Feriduni (przynajmniej w Europie) - i nie jest to żadne novum na forum.

Jak nie ma dobrej gęstości to i 100% odrostu da efekt "wikałaczek".

Trzeba patrzeć się na to kto umie gęsto sadzić - a zarówno BHR i HDC dają dupy na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się muszę zgodzić. Gęstość najważniejsza, moim zdaniem nawet kosztem linii która musi być wtedy wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy kolega faktycznie chce robić linię...jak ma "łysinę mnicha" to może być i HDC...większość z takimi ubytkami jest stamtąd zadowolona - ale moją linię spie###lili (to bez dwóch zdań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "najlepsza klinika".

 

Feriduni stosuje jakąś specjalną metodę, która sprawia, że sadzi gęściej niż pozostali "czołowi"(dobre sobie) chirurdzy, w dodatku chodzą pogłoski (ale na 100% tego nie potwierdzam), że na jeden dzień przeznacza jednego pacjenta a nie jak pozostali chirurdzy (dwóch-trzech pacjentów na dzień) - co pewnie też wpływa na jakość...więc tak - można powiedzieć, że jest to najlepsza (ale też najdroższa) klinika w Europie. Masz konkretną, krótką odpowiedź na swoje pytanie kolego.

 

Masz jeszcze kogoś takiego jak dr Arvind Poswal - ale to już Indie więc daleka podróż.

 

jeżeli chodzi o kliniki w stanach to podpytaj Antka (dość słynna osobliwość z forum) - bo on rozważa HT tam więc się pewnie orientuje.

 

Wszystko inne to półka niżej i efekt w najlepszym wypadku niewiele lepszy niż ten jaki byś uzyskał w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mal-now-90@wp.pl oczywiście masz rację co do gęstości. Poprostu chyba póki co patrzę bardziej z własnej perspektywy, czyli żeby wogóle coś urosło niż myślę o wszystkim co ważne

 

 

 

"Wszystko inne to półka niżej i efekt w najlepszym wypadku niewiele lepszy niż ten jaki byś uzyskał w Polsce." - to już jednak przesada.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Wszystko inne to półka niżej i efekt w najlepszym wypadku niewiele lepszy niż ten jaki byś uzyskał w Polsce." - to już jednak przesada.

 

oceniam pod kątem gęstości. Mało kto technicznie powala gęstością a płacić wielkie pieniądze, żeby mieć efekt zły/średni (za granicą) a nie bardzo zły (w Polsce) to gra nie warta świeczki. A kolega zdaje się pytał się o "najlepsze kliniki bez względu na cenę".

 

-- 05 sty 2018, 16:51 --

 

mal-now-90@wp.pl oczywiście masz rację co do gęstości. Poprostu chyba póki co patrzę bardziej z własnej perspektywy, czyli żeby wogóle coś urosło niż myślę o wszystkim co ważne

 

też tak myślałam na początku "byle by coś wyrosło"...ale kiedy ludzie zaczną Ci mówić Ci, że masz "dziwne włosy" to zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie można tak mówić bo to nieprawda. Wystarczy tutaj przejrzeć relacje użytkowników od Turków z mechanicznym fUE i na realselfie od groma relacji, porównać jest z polskimi i poprostu nie ma o czym dyskutować nawet. Cena nie warta świeczki? 12 000zł koszt zabiegu wTurcji i od 24 500-38 500 za taki sam zabieg w polsce (w zależności od ilości grafów) nawet gdyby jakość była identyczna to uważam, że jak najbardziej warte zachodu jeśli może ci zostać w kieszeni od 12 do 26 500 zł. Nie liczyłem stawką Gojdzia jeszcze a a najtańszą Borejszy 7zł /graft Jako, że Turki to w przekonaniu ci najgorsi/najtansi a Gojdź, Kolasiński to kliniki górna póła


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
oceniam pod kątem gęstości. Mało kto technicznie powala gęstością a płacić wielkie pieniądze, żeby mieć efekt zły/średni (za granicą) a nie bardzo zły (w Polsce) to gra nie warta świeczki.

 

 

w Polsce sadza max 25 graftow na cm kwadratowy, czy w takim przypadku mozna mowic o jakimkolwiek efekcie poza zapalkami wbitymi w gowno ?

 

 

Wszystko inne to półka niżej i efekt w najlepszym wypadku niewiele lepszy niż ten jaki byś uzyskał w Polsce.

 

 

nadal uwazasz ze niewiele lepszy efekt ? to co bys powiedziala jakbys mial te 25 gr na cm kw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, może jeszcze w Turcji relacja "efekt/cena" będzie do przeżycia (ale nie dlatego, że będzie jakiś powalający efekt tylko w sensie, że aż TYLU pieniędzy nie wyrzuciłeś na to HT)...ale gorzej gdy wywalasz prawie 30 koła na HDC i masz totalną lipę. Jeszcze 15 koła bym się wstrzymała i miałabym na Feriduniego.

 

Dlatego autorowi tematu polecam zrobić w ten sposób - nie popełniaj mojego błędu i jak już możesz odłożyć te 20 k więcej to i odłóż te 30 k i wal do Feriduniego... Jak już wydawać dużą kasę to przynajmniej na jakiegoś pewniaka.

Jeżeli zależy Ci żeby za dużo nie wydać wal do Turków (najlepiej Koraya). W sumie pacjenci z HDC z jakimś wielkim stopniem łysienia też są zadowoleni ale absolutnie odradzam tam obniżanie linii.

Dużo zależy od tego jaki właściwie ubytek ma autor i jak faktycznie finansowo może sobie pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ubytek mam na około 3500 graftów. Bardzo duże zakola i przerzedzona góra. Jeśli chodzi o kasę to jeżeli efekty są dużo lepsze u Ferduiniego to jestem w stanie nawet i 100 koła wyłożyć kosztem czegoś, ale nie wiem czy przy takim zabiegu to ma sens i stąd mój dylemat i szukanie najlepszej opcji dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra, może jeszcze w Turcji relacja "efekt/cena" będzie do przeżycia (ale nie dlatego, że będzie jakiś powalający efekt tylko w sensie, że aż TYLU pieniędzy nie wyrzuciłeś na to HT)...ale gorzej gdy wywalasz prawie 30 koła na HDC i masz totalną lipę. Jeszcze 15 koła bym się wstrzymała i miałabym na Feriduniego.

 

Dlatego autorowi tematu polecam zrobić w ten sposób - nie popełniaj mojego błędu i jak już możesz odłożyć te 20 k więcej to i odłóż te 30 k i wal do Feriduniego... Jak już wydawać dużą kasę to przynajmniej na jakiegoś pewniaka.

Jeżeli zależy Ci żeby za dużo nie wydać wal do Turków (najlepiej Koraya). W sumie pacjenci z HDC z jakimś wielkim stopniem łysienia też są zadowoleni ale absolutnie odradzam tam obniżanie linii.

Dużo zależy od tego jaki właściwie ubytek ma autor i jak faktycznie finansowo może sobie pozwolić.

 

Dr. Feriduni liczy sobie sporo za zabieg a uwierz mi pewnosci nigdy nie ma jak sie wszystko potoczy i jaka gestosc odrosnie. W tym biznesie kazdy ma wieksze badz mniejsze wpadki. Oczywiscie jest uwazany za najlepszego,jednak rowniez sa inni,ktorzy wiele mu nie odstaja typu Poswal,Erdogan czy Kesser. Odnosze wrazenie ,ze wszystkich Turkow wrzucasz do jednego worka, dwoch ostatnich,ktorych wymienilem maja swoje siedziby w Turcji i na tamte realia sa bardzo drodzy(2.5€ i 3.5£). Tam jest multum klinik,zeby sie przebic trzeba byc naprawde dobrym. Jakby tak mieli swoje kliniki w innym kraju typu Belgia,Francja,GB itd mysle,ze spokojnie cenili by sie podobnie do Ferudiniego a ludzie wciaz by z ich uslug korzystali. U nich jest ta przewaga,ze gesto Ci napakuja,jezeli masz dobry donor oraz stan obecny(zawsze trzeba liczyc sie z donorem czy graftami jednak ludzie i wymagania kazdy ma inne) czy jestes nielysiejaca kobieta.

Sporo ludzi z USA lata do Turcji i korzysta z uslug w/w klinik mimo ze maja swietnych u siebie to wola zaoszczedzic jak wiadomo w USA dopiero ceny sa niesamowite w porzadnych klinikach.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dr. Feriduni liczy sobie sporo za zabieg a uwierz mi pewnosci nigdy nie ma jak sie wszystko potoczy i jaka gestosc odrosnie. W tym biznesie kazdy ma wieksze badz mniejsze wpadki.

 

Masz rację. Dlatego, wbrew pierwszej myśli by moją linię poprawiać u niego, postanowiłam zdecydować się na procedurę SHA (chirurgiczne zmniejszenie czoła) w Stanach a nie na HT.

 

Co do Turków, też może masz rację. Koray ma dobrą opinie, jednak jestem zrażona do HT (ostatni zabieg wykończył mnie fizycznie) i jako kobieta wolę nie pchać się do Turcji.

 

nocny paz - Ty się nie zastanawiaj czy HDC czy Maral tylko się zastanawiaj czy Feriduni czy Koray. Pooglądaj relacje/zdjęcia z zabiegów jednego i drugiego i podejmij decyzję. Gdybym mogła sobie pozwolić na wydanie tych 100 tys. na pierwsze HT to jednak bym postawiła na Feriduniego (ale dlatego, że ma więcej udokumentowanych zabiegów z kobietami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są mniej więcej ceny u Ferudiniego? Nie mogę znaleśc... Ile mniej więcej 3500 graftów by kosztowało? Wiecie te 100 tysi jestem w stanie wykrzesać ale odczuje to na pewno finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leć do Marala zrób ile się da zacznij brać dutasteryd jak ci będzie za rzadko polecisz dogęścisz z tym nie ma problemu zobacz sobie temat r4zera zrobił i zadowolony a za resztę kasy kup sobie dobrą furę na dupeczki; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u Ferudiniego 5 ojro za graft, mozesz tez leciec do Marala tylko ostro ora donor ale za to tylko 2100 ojro bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wersją pośrednią między Maralem a Ferduinim jest HDC i tak na razie o niej najwięcej myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Feriduni..... - można powiedzieć, że jest to najlepsza (ale też najdroższa) klinika w Europie.

 

Klinika Feriduniego nie jest chyba najdroższa w Europie, bo Dr. Mwamba chyba jest jeszcze droższy.

 

http://www.ufue-hairtransplant.com/price-costs.html - chociaż FUE z goleniem też 5€ (jak u Feriduniego), ale ta cena może nawet spaść do 3.40€ jeśli ktoś wyraża zgodę na pełna relację.

 

jeżeli chodzi o kliniki w stanach to podpytaj Antka (dość słynna osobliwość z forum) - bo on rozważa HT tam więc się pewnie orientuje.

 

Rozważam, ale naturalnie wolałbym zrobić taniej, a w USA cyfry kosmiczne w lepszych klinikach.

 

 

postanowiłam zdecydować się na procedurę SHA (chirurgiczne zmniejszenie czoła) w Stanach a nie na HT.

 

Redukcje czoła powinno się raczej robić przed HT, no ale już teraz czasu nie cofniesz. Pewnie i tak po tym zabiegu wskazane będzie zrobić chociaż skromne HT aby zamaskować bliznę - co też zawsze nawet zalecają sami lekarze po SHA, i ew. ukształtować linię. Choć są tez osoby które nie robią już HT po FR jak wszystko ładnie wygląda, blizna jest mało-widoczna, jak nie chcą zmieniać uzyskanego kształtu linii itd.

Jednak redukcja czoła sprawi u Ciebie w tym momencie tylko obniżenie czoła/lini, a nie poprawi gęstości stworzonej przez to poprzednie HT w HDC, no chyba że masz na myśli wycięcie w *uj całego (stara naturalna gęsta linia linią cięcia) albo prawie całego (cięcie nieco pod tą stara gęsta naturalną linią - zostawi trochę słabszej gęstości wszczepów) tego obszaru który został obsadzony graftami w poprzednim HT. Lecz w przypadku takim grafty wszczepione w HDC (lub ich jakąś część/czy nawet większość) oraz kasa wydana na tamto HT pójdzie się *ebać.

 

Mogę wiedzieć u jakiego lekarza/w jakiej klinice w USA, chcesz robić ten zabieg ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Feriduni stosuje jakąś specjalną metodę, która sprawia, że sadzi gęściej niż pozostali "czołowi"(dobre sobie) chirurdzy

 

Feriduni i Cole. Bo ten pierwszy jest uczniem tego drugiego i stosuje jego technikę. Co do najlepszej, to kiedyś na topie było Hasson&Wong, nie wiem jak jest teraz.

Na pewno nie jest to jednak żadna z klinik w których my tu na forum robimy, a to z tego powodu, że prawie każdy tu kieruje się także ceną.

 

Co do natomiast samego zabiegu, to nie tylko kwestia oszczędzania donoru. Jest jeszcze kwestia wyszukiwania graftów wielowłosowych w donorze, odpowiedniego ich rozdysponowania i sadzenia tak żeby rosły równo i się maskowały. Poza tym gęstość się dobiera nierównomiernie - z przodu gęściej, potem schodzi. Przód robi się też dokładniej (graftami jednowłosowymi), a dalej mniej dokładnie. Jest cała masa szczegółów, które przesądzają o sukcesie wizualnym zabiegu.

 

Z Hasson&Wong widziałem np zabieg bodaj 6 tys graftów na całą górę (NW5), ale tak to było zaprojektowane, podfarbowane i uczesane (włosy rosły równo w bok i się maskowały), że wyglądało to całkiem dobrze i naturalnie. To było istne dzieło sztuki.

 

PS.

Z drugiej strony nie zawsze trzeba robić w jakiejś topowej klinice, tak jak nie jeździ się topowym samochodem, nie chodzi do topowego dentysty, lekarza, itp.

Niektóre przypadki przeszczepu włosów są po prostu na tyle łatwe, że nawet średniacy sobie z tym poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Feriduni i Cole. Bo ten pierwszy jest uczniem tego drugiego i stosuje jego technikę.

 

Mwamba też się zalicza do czołówki tej ligi mistrzów i też się uczył od Cole'a, przejął jego techniki i kontynuuje je http://www.ufue-hairtransplant.com/info ... evice.html

 

W klinice Mwamb'y nawet przy nie dużych przeszczepach robota jest rozdzielana na części i robione przez 2 dni - i chyba w większości zabiegów tam tak jest o ile nie wszystkie. Nie ma taśmociągu i akordu niczym we fabryce.

 

 

Co do najlepszej, to kiedyś na topie było Hasson&Wong, nie wiem jak jest teraz.

 

Nadal jest zaliczana ta klinika do najlepszych, ale cena tam jest 8$ za graft, która się zmniejsza po przekroczeniu większej ilości graftów do 6$ przy metodzie FUE https://hassonandwong.com/hair-transpla ... lant-cost/

 

 

Co do natomiast samego zabiegu, to nie tylko kwestia oszczędzania donoru. Jest jeszcze kwestia wyszukiwania graftów wielowłosowych w donorze, odpowiedniego ich rozdysponowania i sadzenia tak żeby rosły równo i się maskowały. Poza tym gęstość się dobiera nierównomiernie - z przodu gęściej, potem schodzi. Przód robi się też dokładniej (graftami jednowłosowymi), a dalej mniej dokładnie. Jest cała masa szczegółów, które przesądzają o sukcesie wizualnym zabiegu.

 

No i to jest właśnie filozofia dlaczego w najlepszych lekarzy zabiegi trwają dłużej (są nawet rozdzielane na części), dlaczego m.in poza renomą - jest drogo, i w końcu i dlaczego efekty końcowe biją konkurencje pod względem iluzji gęstości i naturalnego wyglądu. To jest właśnie odp. na to co można podziwiać na fotkach pacjentów np. H&W.

 

Tutaj przykład świetniej roboty Hasson'a https://www.hairtransplantnetwork.com/s ... 494&DrID=9 8402 grafty FUT w jednej sesji na NW 6 - efekt taki że aż człowiek zastanawia się czy nie do*ebali nanogenu albo jakiejś innej posypki czy spray'u do zagęszczania.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...