free web hit counter Skocz do zawartości
ziom1990

Equol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pewnie większość was słyszała o equolu, obecnie na zachodnim forum zbiera się grupa do sprowadzenia go, cena jest obiecująca bo ok 20zł/g + koszty dodatkowe. Czy są osoby chętne do przyłączenia się do zamówienia?

 

W skrócie equol jest bardzo bezpiecznym środkiem występującym normalnie w organizmie, większość Azjatów ma go zwiększoną ilość przez to wpływ DHT jest ograniczony, ale nie poprzez obniżanie jego poziomu. Equol działa na innej zasadzie niż typowe antyandrogeny, ponieważ sam w sobie przyczepia się do DHT (nie do receptorów) i neutralizuje jego działanie w obrębie prostaty i skalpu:

http://www.laboratoriumurody.pl/forum/e ... t1313.html

 

Sam zamierzam dorzucić go do kremu z ASC-J9 na noc, także będę miał kompleksową ochronę przed DHT:

-przez dzień blokowanie receptorów (RU58841)

-na noc degradacja receptorów (ASC-J9) + zmniejszenie oddziaływania DHT (Equol)

 

Listę zamykam najpóźniej jutro, także osoby chętne niech się dopisują oraz ilość jaką chcą później dostaną dostęp do działu zamówień grupowych gdzie będą szczegółowe dane:

 

ziom1990 20g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ów equol rozróżnia miejsce, w którym się "znajduje", żeby zneutralizować DHT tylko w okolicach skalpu i prostaty? Wiem, że chcesz stosować to zewnętrznie, ale wyżej zacytowany fragment odnosi się chyba do działania systemowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce zewnętrznie więc będzie mi neutralizował DHT w miejscu stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że chcesz stosować to zewnętrznie[...]

 

Chodziło mi o to, że opis sugeruje, że przy stosowaniu systemowym (albo gdy organizm sam produkuje equol), redukacja DHT następuje tylko w obrębie skalpu i prostaty. Wiesz coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo DHT ma w tych okolicach największy wpływ (tzn najbardziej tam oddziaływuje) więc tak napisałem, poza tym przeglądając na starym forum tematy o izoflawonach sojowych oraz equolu natrafiłem na taki artykuł/wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, żeby systemowo działał jedynie na skalp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Equol działa raczej napewno systemowo. Jednak stosując lokalnie, można to działanie zminimalizować. Oczywiście będzie to zależało od zastosowanego pojazdu oraz okresu pół-trwania equol'u.

 

Jednak to czym equol różni się zasadniczo, to bezpośrednie działanie na DHT. Finasteryd i dutasteryd działają na 5-AR, która odpowiada także za inne konwersje w organizmie (np. progesteron do dihydroprogesteronu).

Tak więc nawet, jeśli nastąpi mniejsza lub większa absorpcja systemowa, equol i tak w mniejszym stopniu będzie ingerował w naszą gospodarkę hormonalną niż te dwa klasyczne leki.

 

Na obronę equolu należy dodać też, jak już wspomniano, fakt, że jest on naturalnie metabolizowany przez część populacji (głównie azjatów) z izoflawonów sojowych. To pozwala sądzić, że może być on bezpieczniejszy dla organizmu.

 

Ja sam dopiszę się do zamówienia, muszę jednak wyliczyć sobie dawkę i wtedy wpiszę. Do jutra zdążę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko 30% populacji jest w stanie syntezować equol (głownie azjaci - jak wspomniał Lion).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zamierzacie do tego stosować pojazd i w jakim stężeniu?

Sam się zastanawiam nad jakąś wcierką, jednak zależy mi na tym aby wcierka po 15 minutach nie zostawiała śladu po zastosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuj standardowy PG/alkohol/woda

 

ja będę dodawał w stężeniu 5% do kremu z ASC-J9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać ze ma byc (s)-Equol (ma duze powinowactwo do receptora estrogenowego) nie ®-Equol który jest stosunkowo nieaktywny .Informacje tu: http://www.naturalequol.com/news.aspx dodanie do asc-j9 hmm nie wiem czy to dobre rozwiązanie,skad to 5%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu jako że jest w bezpieczny środek, a 5% wydaje się być takim w sam raz stężeniem...

 

Wydaje mi się że zamawiany jest zwykły equol, bez żadnych przedrostków "s- , r-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie postacie,odnosnie dawki na lysienie to nie mam zielonego pojecia ,badan takich chyba nigdy nie było.Na tej stonie jest masa informacji co podałem ale wiadomio bardziej pod menopauze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wszystkich zapisalem, zrobie watek w dziale zamowien jak tylko wroce do domu, bo jestem obecnie w pracy. Mysle ze w weekend bede juz na miejscu i zajme sie tym, jak takze odpowiem na wszystkie pytania.

 

na chwile obecna mam bardzo ograniczona ilosc czasu i dostepu do internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, do niedzieli bo pozniej juz wysylam ilosc jaka biore, jak tylko wroce z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie wiem co to jest nawet i nie jestem w temacie, bo czasu brak, ale oczywiście na wszystkie nowości i nowe specyfiki liczę i będę czekał na jakieś korzystne efekty;)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mężczyźni którzy mają niski poziom DHT mogą brać Equol ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ,S-equol posiada mechanizm działania który różni się się od 5AR inhibitorów. Powoduje wiązanie się z cząsteczkami DHT (spina je w kajdanki) a nie powoduje zapobieganiu powstawania DHT.Zdolność S-equol do wiązania się z DHT jest bardzo silna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...