free web hit counter Skocz do zawartości
Godzimir

Finasteryd w Wielkiej Brytanii

Rekomendowane odpowiedzi

Przebywam obecnie w UK. W Polsce brałem Propecię, a potem Nezyr. Co możecie mi polecić w Anglii? Jest tu oczywiście Propecia, ale wolałbym coś tańszego, odpowiednik Nezyru. Chodzi mi o lek zawierający finasteryd, a przeznaczony na łysienie, a nie na prostatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy lekami na prostatę a tymi na łysienie jedyna różnica to dawka. 5 mg dzielisz na 4 u masz 1.25 mg więc mniej więcej dawkę używaną na łysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzimir, a jak Nezyr się sprawował? Ja brałem Propecie killa lat, potem miałem 3 tyg przerwę, a po niej na Nezyr wskoczyłem. Na Nezyrze jestem od 5 tyg. Zaobserwowałem lekkie pogorszenie, włosy stały się wiotkie i cienkie. Nie wiem czy to przez 3 tyg przerwe kiedy nie brałem fina czy też Nezyr na mnie mniej działa.

 

-- 18 sie 2018, 10:10 --

 

Nazwa leku: Finasteride 1 mg film-coated tablets

 

Firma: Generics UK T/A Mylan

 

Address

 

Building 4, Trident Place, Mosquito Way, Hatfield, Hertfordshire, AL10 9UL

 

Telephone

 

+44 (0)1707 853 000

 

Medical Information Direct Line

 

+44 (0)1707 853 000

 

Customer Care direct line

 

+44 (0)1707 853 000 select option 2

 

Stock Availability

 

+44 (0)1707 853 000 select option 2

 

WWW

 

http://www.mylan.com

 

Fax

 

+44 (0)1707 261 803

 

Medical Information e-mail

 

info@mylan.co.uk

 

Medical Information Fax

 

+44 (0)1707 261 803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje Kacper. Teraz już wiem co mam kupić.

A teraz co do Nezyru. Stosowałem go jakoś tak od jesieni 2014 r. i też zauważyłem gorsze efekty w porównaniu z propecią. Włosy stały się słabsze i bardziej się przerzedziły. Z drugiej strony nie zauważyłem jakoś drastycznego pogorszenia sytuacji, ale jednak coś jest nie tak skoro nawet bliskie mi osoby zauważyły, że włosy mi się bardziej przerzedziły, zwłaszcza na czubku. Ja też zauważyłem powiększenie się zakoli. Poza tym w czasie zażywania propecii miałem na zakolach pewien jakby meszek i drobne, krótkie włoski. W czasie zażywania nezyru to wszystko znikęło.

Generalnie to nie wiem jak to wyjaśnić, przecież i w propecii i w nezyrze jest ta sama substancja czynna czyli fiansteryd. Wszystko więc powinno być tak samo. Widzę teraz, że nie tylko ja mam negatywne doświadcznie z nezyrem. Nie wiem, czy w takim razie powinienem powrócić do propecii?

Oczywiście teraz kupię ten finasteryd. Zobaczym jak zadziała. Ciekawe, że tutaj w UK finaseryd jest pod nazwą własną, a nie jakąś inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do Propeci. Szkoda, że Nezyr nie zadziałał. Być może jak ktoś rozpoczyna kurację od Nezyru to idzie to w miarę ok. Może organizm przyzwyczaja do stężenia leku we krwi. Natomiast wiem że dopuszczalne są drobne wahania wchłanialności pomiędzy oryginałem i zamiennikiem. Natomiast te właśnie wahania mogą także doprowadzić do zmniejszenia efektywności kuracji. Nie chodzi tu o to, że lek nie będzie działał w ogóle. On będzie działał ale nie uzyska sie maksymalnych efektów jakie daje lek oryginalny.

 

-- 20 sie 2018, 12:40 --

 

Na Propeci włosy zagęściły się, stały się grubsze i miałem odrosty. Nie mówię, że zamienniki są złe ale w tej kuracji trzeba odmowić Nezyrowi 100% skuteczności względem oryginału. Dlatego uważam, że najskuteczniejsza metoda jeśli chodzi o finasteryd to:

1) Proscar 5 mg dzielony na 4 lub 5 części, albo

2) Propecia 1 mg.

 

-- 20 sie 2018, 12:52 --

 

Oba leki produkuje ta sama firma. Także mamy 2 warianty: tańszy i droższy. Jeśli ktoś nie chce przepłacać i ma możliwość przepisania sobie Proscaru to jest najlepsza droga. Innym pozostaje Propecia. Jeśli one nie pomogą to wtedy należy szukać innego rozwiązania. Dlatego w mojej ocenie nie powinno kuracji zaczynać od zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz rację. Na razie kupię ten finasteryd i zobaczę jak po tym będą wyglądać włosy. Jeśli efekt będzie słaby to też wracam do propecii.

Przy nezyrze włosy co prawda nie wychodzą na masową skalę jak na początku łysienia, gdy nic nie brałem, jednak się osłabiły i przerzedzają pomału. Uważam, że w moim jak i Twoim przypadku nezyr spowalnia tylko wypadanie włosów, natomiast propecia blokowała wypadanie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że w moim jak i Twoim przypadku nezyr spowalnia tylko wypadanie włosów, natomiast propecia blokowała wypadanie całkowicie.

 

Skończta pierdolić bo mnie na sranie bierze, wpierdalajcie sobie tam propecie za 200 zł i nie pierdolcie takich kocopołów, substancja aktywna (finasteryd) jest ta sama czy w Proscarze czy w Propecii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On będzie działał ale nie uzyska sie maksymalnych efektów jakie daje lek oryginalny.

 

 

co za bzdury, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, sprobuj androstatinu albo do konca zycia prezplacaj za propecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie działał ale nie uzyska sie maksymalnych efektów jakie daje lek oryginalny.

 

Dlatego jo żym zawsze żar i bierę do ty pory tylko łorginalne łeki. Bo chodzi mi właśnie o maksymalne efekty.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...