free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poza tym to nie macie wrażenia że Saba na hydrokortyzonie działa słabo?

Mam również hydrokortyzon 0,5% i gdy nałoże go dużo mniej działa o wiele mocniej niż Saba.

Czy to znaczy że Saba ma mniej niż 0,5% kortyzonu?

Czy też że tretinoina zmienia trochę sposób działania hydro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać od siebie, że używałem Daivobet, czyli sam steryd i działał za mocno. Swędzenie co prawda zanikło i to od razu, ale miałem uczucie "wypalonej" skóry. Nie polecam. Jednak tretoinina jest potrzebna. Mam ważenie, że pogorszyło mi to stan. Wcześniej jak używałem SABA to włosa wyrwać nie mogłem, choć co prawda był to początek używania minoksa wew. i było pięknie. Lada chwil wrzucę do kuracji SABA jakie być powinno i napiszę swoje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Minoxidil rano z myciem włosów i Ru wieczorem, dorzuciłem właśnie saba gel do kuracji, kiedy polecacie go używać ? jakoś 15min przed Ru czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem SABA z Beta od poczatku wrzesnia do teraz łacznie ok 4 miesiące najpierw 3 razy w tyg poźniej 2 razy w tygodniu. Do kuracji dołączyłem RU od ok 2 miesięcy ( tzn powrociłem do jego stosowania po przerwie od marca 2013)

 

Moje spostrzezenia: Saba na pewno polepszyło kondycje włosów,pojawiły się drobne rzadkie odrosty ( dosłownie kilkanasice włosków z przodu skalpu), pna się wgóre stabilnie:) no ale to jest dosłownie kilkanascie włosków...chciałoby się więcej. Skutków ubocznych nie zaobserwowałem (dorwało mnie przeziebienie może 2 razy w tym okresie ale niekoniecznie łaczne je z SABA BETA, bo w tym okresie roku przeziebienia mi się zawsze zdarzały)

 

Dzisiaj rozpoczynam kuracje z HYDRO pytania do osób które przechodziły z Beta na Hydro, jak czesto stosować Hydro. Zastanawiam się czy powrócić do stosowania co drugi dzień ( jak na poczatku z Beta) czy pozostać przy cyklu 2xtygodniu?

 

Pytanie rowniez co polecacie poza Saba i RU na zageszczenie włosów na skalpie???


RU 5%

Minoxidil 5% (od 22.01.2017)

Mix olejków (Awokado, Rycynowy, Kokosowy) na zmianę z Emu Oil E2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z hydro 3x w tyg z czego wiem stosuja ja stosuje narazie 4x


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosowałem SABA z Beta od poczatku wrzesnia do teraz łacznie ok 4 miesiące najpierw 3 razy w tyg poźniej 2 razy w tygodniu. Do kuracji dołączyłem RU od ok 2 miesięcy ( tzn powrociłem do jego stosowania po przerwie od marca 2013)

 

Moje spostrzezenia: Saba na pewno polepszyło kondycje włosów,pojawiły się drobne rzadkie odrosty ( dosłownie kilkanasice włosków z przodu skalpu), pna się wgóre stabilnie:) no ale to jest dosłownie kilkanascie włosków...chciałoby się więcej. Skutków ubocznych nie zaobserwowałem (dorwało mnie przeziebienie może 2 razy w tym okresie ale niekoniecznie łaczne je z SABA BETA, bo w tym okresie roku przeziebienia mi się zawsze zdarzały)

 

Dzisiaj rozpoczynam kuracje z HYDRO pytania do osób które przechodziły z Beta na Hydro, jak czesto stosować Hydro. Zastanawiam się czy powrócić do stosowania co drugi dzień ( jak na poczatku z Beta) czy pozostać przy cyklu 2xtygodniu?

 

Pytanie rowniez co polecacie poza Saba i RU na zageszczenie włosów na skalpie???

 

zacznij od co drugi dzień i z czasem zejdź do 2-3x tygodniowo.

 

Co dorzucić: może jakieś oleje - EMU, kokosowy + kilka % saw palmetto zewnętrznie (napisz na PW to wyślę Ci za darmo nie będziesz musiał kupować fitoprostu itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna aktualizacja 15 tydzien:

Nie ma dużej poprawy, ale w końcu zeszło mi zaczerwienienie czyli skóra się unormowała po odstawieniu hydrokortyzonu choć zajęło jej to trochę.. EMU z dodatkami zdecydowanie działa przeciwzapalnie, jednak nie tak mocno jak kortykosteroidy, ale skutków ubocznych brak - co mnie cieszy.

wstawię moją kolejną aktualizację efektów.

 

Obecnie codzienna kuracja wygląda tak:

50mg RU w KB solution - blokowanie

60-70mg minoxidil sulfate w KB solution - odrost

0,025% retin żel - blokowanie + odrost

EMU + olejki eteryczne - przeciwzapalne

 

Kuracja działa, bo włosy nie wypadają kompletnie. Niestety ale na większy odrost będę musiał prawdopodobnie poczekać kilka miesięcy, bo obecnie wszystko spowolniło

 

Czyli,że jednak Saba z Hydro tylko pogarszał sprawę?

Jak wgl wtedy pogodziłeś stosowanie Retina Żelu i Emu,stosowałeś codziennie ? może np Retina póżniej Emu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna aktualizacja 15 tydzien:

Nie ma dużej poprawy, ale w końcu zeszło mi zaczerwienienie czyli skóra się unormowała po odstawieniu hydrokortyzonu choć zajęło jej to trochę.. EMU z dodatkami zdecydowanie działa przeciwzapalnie, jednak nie tak mocno jak kortykosteroidy, ale skutków ubocznych brak - co mnie cieszy.

wstawię moją kolejną aktualizację efektów.

 

Obecnie codzienna kuracja wygląda tak:

50mg RU w KB solution - blokowanie

60-70mg minoxidil sulfate w KB solution - odrost

0,025% retin żel - blokowanie + odrost

EMU + olejki eteryczne - przeciwzapalne

 

Kuracja działa, bo włosy nie wypadają kompletnie. Niestety ale na większy odrost będę musiał prawdopodobnie poczekać kilka miesięcy, bo obecnie wszystko spowolniło

 

Czyli,że jednak Saba z Hydro tylko pogarszał sprawę?

Jak wgl wtedy pogodziłeś stosowanie Retina Żelu i Emu,stosowałeś codziennie ? może np Retina póżniej Emu?

 

Wyrywasz zdanie z kontekstu i wyciągach głupie wnioski. Przeczytaj inne moje wypowiedz - działał bardzo dobrze ale miałem lekkie skutki uboczne (jak osłabienie organizmu - chorowałem czesciej niz zwykle).

 

Emu i retin stosowałem różnie, najlepiej sprawdzało sie u mnie rotacyjne stosowanie czyli retin-> emu -> emu -> (emu jeśli czułem ze jest potrzeba) -> retin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie stosowania Saba Żelu. Musze się przyznać, że dopiero zacząłem stosować ten produkt ale po dwóch aplikacja na włosy pojawił mi się łupież (którego nigdy nie miałem). Skóra zaczęła łuszczyć mi się na zakolach i trochę na szczycie głowy. Proszę o pomoc bo nie wiem czy jest czym się martwić? Co mogło być przyczyną tego? Za dużo zastosowałem na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle ze raczej od saba Ci sie to nie zrobilo ...


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Może być to wynikiem tego, że wieczorem posmarowałem głowę sabą a rano umyłem głowę szamponem Nizoral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saba nawilza skóre głowy, mi po Sabie łupież ustąpił wiec nie wydaje mi sie zeby to Saba był przyczyną. Może zacząłes chodzic na jakąś siłownie lub coś w tym stylu ?

Pozdrawiam


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokłądnie jakbyś zgadła. Zacząłem chodzić na siłownie. Ale co to ma do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałes syfka na siłowni Nie wierze, ze podkładasz za kazdym razem ręcznik pod głowę.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko odnośnie stosowania Saba Żelu. Musze się przyznać, że dopiero zacząłem stosować ten produkt ale po dwóch aplikacja na włosy pojawił mi się łupież (którego nigdy nie miałem). Skóra zaczęła łuszczyć mi się na zakolach i trochę na szczycie głowy. Proszę o pomoc bo nie wiem czy jest czym się martwić? Co mogło być przyczyną tego? Za dużo zastosowałem na raz?

 

To raczej nie jest łupież tylko guma ksantowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wertowałem dokładnie wszystkich wypowiedzi ale czy ktoś zaobserwował wypryski na głowie po Sabie kokretnie mówię o Hydro ? Pytam bo chciałem zacząć , a kiedyś stosowałem Betha i po 4 miesiącach pojawiły mi się wypryski więc jeżeli to samo czeka mnie przy Hydro to wolę nie stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też tak mocno skóra się łuszczy przy Saba żelu? używałem z Betha wcześniej co 2-3 dni i niezauważyłem tego,a teraz przerzuciłem się na Saba z prednizolem i stosuję codziennie na noc 2 ml -przód i gniazdo.

Myślałem,że to po Nizoralu w kremie,bo jak trochę zapuściłem włosy to tego nie było widać,a teraz nie dawno jak walnąłem całą głowę na 0.5 mm to zauważyłem dużo schodzącej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artur.artur27,

Nizoral (szampon) nawet z hydro też jest "be", bo ja tak używałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że podczas kuracji saba, w ogóle nie stosować nizoralu ? czy chodzi o to, że zaraz po saba nie myć nizoralem i na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...