free web hit counter Skocz do zawartości
damnian84

Klinika Przybylski 3060 graftów 03.01.2022

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po ponad 3 latach śledzenia forum i zapoznawania się z zamieszczanymi tutaj relacjami zdecydowałem się dołożyć również swoją cegiełkę. To dzięki temu miejscu w ogóle zacząłem rozważać przeszczep włosów do którego w końcu doszło na początku stycznia. Po dłuższych przemyśleniach i rozważaniach co do miejsca jego wykonania padło na zabieg w Polsce, a tu raczej zaskoczeniem nie będzie że pod uwagę brana była wyłącznie Klinika dr Przybylskiego w Kaliszu. Głównym czynnikiem, który wpłynął na mój wybór było jak wiadomo w tym przypadku przeprowadzanie kompletnie całego procesu zabiegu przez samego dr oraz możliwość bezpośredniego i w razie potrzeb stałego kontaktu z dr Przybylskim począwszy od etapu przed zabiegowych konsultacji jak i kontynuowania ich w okresie pozabiegowym.

O klinice jak i samym dr Przybylskim rozpisywać się nie będę, potwierdzam od siebie wszystkie informacje które były już na forum zamieszczane przez innych użytkowników. W trakcie konsultacji, które miały miejsce w połowie listopada dr ocenił, że do pokrycia mojego dość sporego ubytku we włosach potrzebne będzie 5000 graftów. Zaproponował wykonanie zabiegu w 2 etapach, 1 - 3000 na przód i za niecały rok jak donor się zregeneruje 2000 na zagęszczenie góry i korony. Zabieg przeprowadzony został w 2 dni, pierwszy dzień zrobienie linii z ok 1600 graftów i drugiego wypełnienie zakoli wraz z dogęszczeniem języka - ostatecznie przeszczepiono 3061 graftów. Poniżej wrzucam zdjęcia, od zabiegu minęły 2 tygodnie, we wtorek poschodziły ostatnie strupy. Tam gdzie było gęstsze sadzenie strupy były większe i grubsze, dzieląc się z czasem na mniejsze płaty tworzyły puste podłużne przerwy, które teraz widoczne są również między przeszczepionymi włosami. Śledząc inne relacje oraz konsultując aktualny stan z dr zakładam, że z czasem jak skóra zacznie odzyskiwać elastyczność i nastąpi docelowy odrost nowych włosów wszystko się odpowiednio wypełni i wyrówna.

 

IMG-20220104-WA0001.thumb.jpg.582e5535600e7be67f59dd74fb12e508.jpg

IMG-20220104-WA0003.thumb.jpg.ffbe11883726ef95dc351beb6ab15f17.jpg

IMG-20220104-WA0007.thumb.jpg.8653eb0ffecd43189783878bbe523298.jpg

IMG-20220104-WA0012.thumb.jpg.b24ad6fae9bcbaa7c96a535e31f1fdf8.jpg

IMG-20220104-WA00091.thumb.jpg.68b6158fe2a57a5eb1e9402a0e19adbb.jpg

IMG-20220104-WA00044.thumb.jpg.d35080fabe3a24a87d2694f08a56d1c7.jpg

IMG-20220104-WA0013.thumb.jpg.27d8c92f33618192d941d31ec846d8db.jpg

2 tygodnie po zabiegu, zdjęcia dzień po odpadnięciu ostatnich strupów:

20220119_173711.thumb.jpg.0d52c94f90d48e9114fab357b4e5ed5f.jpg

20220119_173252.thumb.jpg.e367353eae5bb2ea39fd2ae60822d330.jpg

20220119_173256.thumb.jpg.f2cf0bda69bfddd5f5e4f99d12ea74d9.jpg

20220119_173526.thumb.jpg.a988ff3e8072e249a6851656f8621bff.jpg

20220119_173356.thumb.jpg.fc7fad6a54305778608ecf8bb0248edb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na listopadowej konsultacji mówił, że na zabiegi od nowego roku podnosi ceny do 9zł/graft dla forumowiczów i 11zł/graft dla reszty, i zgodnie z tym się rozliczyliśmy. W porównaniu z Turcją wychodzi dużo drożej, ale jest to budżet jaki mogę przeznaczyć na HT i podejmując decyzję odrzuciłem czynnik finansowy, który jest na korzyść Turcji. Jeżeli ostateczny efekt nie będzie gorszy od tych tureckich to nie będę żałował, w przeciwnym razie okaże się że nie było warto przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Zdawaj info jak to bedzie wygladac z czasem i czy jestes zadowolony.

Tez planuje uzupelnianie zrobic w Polsce ze wzgledu na planowana niska liczbe graftow szacunkowo do 1000.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Cię zmartwię bo gdybyś dogadał się indywidualnie z większością klinik Stambulskich to miał byś i tak taniej bez względu na to którą byś wybrał. Przelot około 1000 zł nic nie zmienia.  W Polsce wiedza i doświadczenie dużo gorsze a tam wystarczy jak sobie polecisz jak będziesz wracał  (byłem) to na lotnisku przeżyjesz szok. Mnóstwo osób po transplantacji włosów wracających do Europy. Według statystyk około 65-70% wszystkich zabiegów przeszczepów włosów europejczycy wykonują właśnie w Turcji. Tam nawet młody personel medyczny ma już bardzo duże doświadczenie bo kształcą się już w tym zakresie od 19 roku życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arczi87 napisał:

To chyba Cię zmartwię bo gdybyś dogadał się indywidualnie z większością klinik Stambulskich to miał byś i tak taniej bez względu na to którą byś wybrał. Przelot około 1000 zł nic nie zmienia.  W Polsce wiedza i doświadczenie dużo gorsze a tam wystarczy jak sobie polecisz jak będziesz wracał  (byłem) to na lotnisku przeżyjesz szok. Mnóstwo osób po transplantacji włosów wracających do Europy. Według statystyk około 65-70% wszystkich zabiegów przeszczepów włosów europejczycy wykonują właśnie w Turcji. Tam nawet młody personel medyczny ma już bardzo duże doświadczenie bo kształcą się już w tym zakresie od 19 roku życia. 

Ja juz jestem na innym etapie xd oczywiscie robilem przeszczep w Turcji ale sa braki lub czesciowo przeszczep sie nie przyjal i po prostu wymagam delikatnej korekty i dogeszczania a nie chce juz jezdzic z tym do turcji i licze ze w Polsce uda sie to juz tez zrobic dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2022 o 21:21, Arczi87 napisał:

To chyba Cię zmartwię bo gdybyś dogadał się indywidualnie z większością klinik Stambulskich to miał byś i tak taniej bez względu na to którą byś wybrał. Przelot około 1000 zł nic nie zmienia.  W Polsce wiedza i doświadczenie dużo gorsze a tam wystarczy jak sobie polecisz jak będziesz wracał  (byłem) to na lotnisku przeżyjesz szok. Mnóstwo osób po transplantacji włosów wracających do Europy. Według statystyk około 65-70% wszystkich zabiegów przeszczepów włosów europejczycy wykonują właśnie w Turcji. Tam nawet młody personel medyczny ma już bardzo duże doświadczenie bo kształcą się już w tym zakresie od 19 roku życia. 

To ja Cię zmartwię, ale taniej to sobie możesz piwko kupić na promocji w biedrze, a za przeszczep trzeba zapłacić jeżeli chcesz mieć zrobiony bardzo dobrze. W Turcji masz ponad 500 klinik i większość robi masową fuszerkę, gdzie przy operacji nawet nie ma lekarza. Ale ludzie są zadowoleni, bo większość nawet nie pozna, że mają spierdoloną linie włosów.

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, looksmatters napisał:

To ja Cię zmartwię, ale taniej to sobie możesz piwko kupić na promocji w biedrze, a za przeszczep trzeba zapłacić jeżeli chcesz mieć zrobiony bardzo dobrze. W Turcji masz ponad 500 klinik i większość robi masową fuszerkę, gdzie przy operacji nawet nie ma lekarza. Ale ludzie są zadowoleni, bo większość nawet nie pozna, że mają spierdoloną linie włosów.

żeby Twój komentarz miał jakikolwiek sens musiałbys go poprzeć jakimis argumentami. W przeciwnym wypadku to zwykłe gadanie głupot. Jak widać po forum, osoby robiące zabiegi w Turcji mają bardzo dobre rezultaty. Relacje na youtubie również w znaczącej większości pokazują, że zabieg jest udany. Oczywiście można się doszukać tych, które nie wyszły ale jest to zdecydowana mniejszość. Skąd masz wiedzę o fuszerkach? Może masz jakieś dane i statystyki, może byłeś we wszystkich 500 i sprawdziłeś to osobiście?  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o nieprowadzenie wojenek turecko polskich w moim wątku. Sugerowałbym założyć temat odnośnie zabiegów Turcja vs Polska i tam konstruktywnie powymieniać się konkretnymi argumentami. Być może wiele osób czytających forum by na tym skorzystało 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły równo 3 miesiące od przeszczepu. Ok 4 tygodnia od zabiegu praktycznie wszystkie przeszczepione włosy wypadły, mniej więcej na początku 3 miesiąca zacząłem zauważać wzrost nowych włosów i z każdym kolejnym tygodniem powoli się to zagęszcza. Patrząc na relacje innych osób pozostaje czekać na ciekawszy stan w 5-6 miesiącu.

20220406_203110-min.jpg

Edytowane przez damnian84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 21:15, damnian84 napisał:

Minęły równo 3 miesiące od przeszczepu. Ok 4 tygodnia od zabiegu praktycznie wszystkie przeszczepione włosy wypadły, mniej więcej na początku 3 miesiąca zacząłem zauważać wzrost nowych włosów i z każdym kolejnym tygodniem powoli się to zagęszcza. Patrząc na relacje innych osób pozostaje czekać na ciekawszy stan w 5-6 miesiącu.

20220406_203110-min.jpg

No ja po ponad 3 miesiącach słabo to widzę, kilka długich włosów co nie wypadły po przeszczepie, ale chyba coś zaczyna się dziać bo pojawiają się krosty tzn. nowe włosy próbują się przebić przez skore 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 00:08, looksmatters napisał:

To ja Cię zmartwię, ale taniej to sobie możesz piwko kupić na promocji w biedrze, a za przeszczep trzeba zapłacić jeżeli chcesz mieć zrobiony bardzo dobrze. W Turcji masz ponad 500 klinik i większość robi masową fuszerkę, gdzie przy operacji nawet nie ma lekarza. Ale ludzie są zadowoleni, bo większość nawet nie pozna, że mają spierdoloną linie włosów.

Znasz jakas w Turcji na poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 22:46, Lemur5 napisał:

No ja po ponad 3 miesiącach słabo to widzę, kilka długich włosów co nie wypadły po przeszczepie, ale chyba coś zaczyna się dziać bo pojawiają się krosty tzn. nowe włosy próbują się przebić przez skore 

Trzeba pamiętać, że każdy organizm inaczej reaguje na przeszczep i faza wzrostu włosów może się różnić. U mnie też zanim włosy zauważalnie zaczęły rosnąć pojawiały się najpierw krosty/pryszcze w miejscu przeszczepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tez jestem 3 miesiace po przeszczepie i dalej wyskakuja rozne krosty w miejscach przeszczepu. U mnie jest troche lepiej na moje oko ale np zakola najwolniej chyba kiełkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie najgorzej, nie chcę zapeszać ale jak za te 3-4 miesiące wszystko fajnie się zgęści i efekt będzie ok, to zgodnie z pierwotnymi założeniami umawiam się w okresie zimowym na 2 zabieg dogęszczenia góry.

20220501_123847.jpg

20220504_143740.jpg

20220504_144448.jpg

20220504_144225.jpg

20220502_145818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaczęło się ładnie wypełniać. Efekt powinien być fajny. 

Sam jestem po próbnym zabiegu u doktora, bo ostatecznej decyzji czy robić w Kaliszu jeszcze nie podjąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, fajnie że Doktor nie zrobił agresywnej linii włosów tak jak by to zrobili w turcji. Czy grafty były wybierane manualnie czy fue motor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dxd017 napisał:

Czy grafty były wybierane manualnie czy fue motor?

Pracuje na WAW FUE od dr Devroye.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 38. Brakuje jeszcze sporo gęstości, zdjęcie niestety nie jest w stanie oddać faktycznego wyglądu. Ok 5 lat minox z krótkimi przerwami (może i dłużej, brany raczej z przyzwyczajenia i obaw przed odstawieniem) i od 2 lat i kilku miesięcy fin 1mg/dz, mimo wyraźnie przerzedzonych włosów przez ten czas nie zaobserwowałem jakiejś spektakularnej poprawy którą mógłbym jednoznacznie zawdzięczać wspomnianym środkom, ale z drugiej strony też nie obserwuję wzmożonego wypadania włosów, więc jeżeli nawet zatrzymały lub chociaż spowolniły łysienie to zamierzam kontynuować branie fina, bo z minoxa raczej docelowo zrezygnuję. Odpuściłem go całkowicie na te kilka miesięcy po przeszczepie, ale że miałem zgromadzone zapasy to obecnie pozbywam się ich aplikując na noc tylko na koronę. Zastanawiam się też nad dodaniem szamponu z keto 2x/tydz dla sprawdzenia czy przyczyniłby się w jakimś stopniu do polepszenia obecnego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz zbliżenie na zakola?
Wyglada u Ciebie to lepiej niż u mnie, tylko ze ja się przyglądam z bliska, bo z daleka to nie widać braku gęstości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...