free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam efekty? Ja niestety muszę napisac korektę do moich wcześniejszych, optymistycznych wypowiedzi. Otóż teraz kiedy mam włosy takie jakie miałem przed ścięciem się na łyso (razem ze ścięciem włosów zacząłem łykać minoxa) już takiego fajnego zageszczenia nie widzę, ale nadal ono jest. Natomiast przód i zakola nadal w regresie. Włosy nadal jak przyklejone-wyrwać się nie da, żadnego! Powiem szczerze że trochę się zawiodłem ostatnimi dniami, bo powoli mija trzeci miesiąc kuracji, a efekty wcale nie są adekwatne do szkodliwości kuracji na zdrowie, pomimo że uboków jako takich nie mam, no może poza większą potliwością dłoni. Serce w porządku, ciśnienie i puls ok.

Na dzień dzisiejszy rozmyślam nad porzuceniem duta i fina, bo mam wrażenie że nic dobrego nie wnosi. Nie wiem czy to możliwe, ale myślę też, że przez blokowanie wewnętrzne teścia mam cieńsze włosy na głowie, ponieważ odkąd zacząłem walczyć z łysieniem, włosy zrobiły się jak nitki, a wcześniej miałem jak sierść zwierząt i do tego były lekko kręcone. Jak tylko zacząlem brać fina to zrobiły się cieńsze. uciekałem od tej myśli bardzo długo, bo nigdzie takich przypadków nie czytałem, ale innego wytłumaczenia nie widzę.

Plan zatem mam taki: kończę zasoby duta (mam na 1. miesiąc), przechodzę na fina (ze względu na brak kasy), koło wakacji zaczynam drugie podejście z Ru przy tym odchodząc od fina, cały czas biorąc minoxa, do tego żel antyzapalny i może teraz, a może później dołączę minoxa sulfathe na zakola. Jeżeli z taką kuracji nie zobacze efektów w przeciągu 6-8 miesięcy, kończę walkę z łysieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam. Nadal postępujące zagęszczenie, ale niestety zakola bez zmian, nawet się nie dogęściły. Za to linia na samym środku obniżyła się o jakieś 3 mm i jest to info w 100% sprawdzone, ponieważ mam punkt odniesienia w postaci pojedynczego włoska, którego mam odkąd pamiętam dokładnie na samym środku czoła. Do niedawna rósł on jakieś 8mm poniżej linii, dzisiaj jest to jakieś 4-5mm co mnie zadowala. Dodam, że używam żelu SABA, który pewnie też dodaje coś od siebie do ostatecznego efektu. I już się spotkałem z pytaniem, czy nie farbowałem włosów, bo wydają się ciemniejsze a jestem ciemnym blondynem.

No i włosa tak jak wyrwać nie mogłem, tak nadal nie mogę. Przez ostatnie 3 miesiące wyrwałem tylko jednego włosa, ale to pewnie był jakiś odrzutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi rewelacyjnie. Mi tam zakola nie przeszkadzają więc jeżeli zadziała jak u Ciebie to będę zadowolony. Zaczynam minoxa wewnętrznie i myślę nad zyrteciem. Dam znać jak to wygląda u mnie za jakieś 1-2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony, ale przyznam, że spodziewałem sie po tym czegoś lepszego, chociaż mija dopiero 3 miesiąc. Jestem ciekaw jak u inny efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 1,5 miesiąca na prawej skroni włosy które zaczynały tracić barwnik wróciły do stanu z przed.Niestety zakola ani rusz obecnie oprócz minoxidilu stosuję flutamid zewnętrznie,atrederm 0,025% nakładany pół godziny przed emu oil zmieszanym z aloesem(żel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak odpuściłem duta zaczynam obserowować od czasu do czasu wypadnięcie pojedynczego włoska. Ale nie koniecznie to jest wynikime braku blokera, bo przecież to nie jest naturalne, że wcześniej nie mogłem wyrwać w żaden sposób ani jednego włosa. Chyba nawet kombinerkami by nie poszedł. No i stałem się prawie że brunetem haha poważnie, teraz żałuje że nie zrobiłem fotek przed bo to jest wręcz niesamowite. Włosy tak ściemniały, że już kilka razy słyszałem: farbowałeś?, albo: ooo włosy Ci ciemnieją na lato Zastranawiam się nad dorzuceniem minoxa sulfathe na same zakola, ale autentycznie się boje. Nie wiem jak z absorpcją systemową, a biorę 5-6mg 2x dziennie minoxa wew. Więc żebym się nie przekręcił. Z drugiej strony serducho pracuję idealnie, ciśnienie i puls jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wyżej, stosuję 4 miesiąc wewnętrznie minoxa i finasteryd i rzeczywiście czupryna gęstnieje. Co prawda włosy nie są jeszcze tak grube na koronie jak po bokach i z tyłu ale jest ich widocznie więcej + wypada ich naprawdę niewiele (wypadają tylko te cieniutkie, bez koloru). Podłączam się również pod pytanie dot. minoxa sulphate, czy stosowanie go na zakola razem z łykaniem dziennie 2x 5mg minoxa byłoby względnie bezpieczne, czy lepiej się w to nei pchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem lekarzem ale minoxidil stosowany wewnętrznie mocno obciąża serce. Raczej nie ma mowy o długotrwałym stosowaniu. Przecież jeśli stosowałbyś długo minox wewnętrznie w konsekwencji mógłbyś mieć za kilka lat problemy z sercem jak stare dziadki.

Poza tym chyba wzmocniłoby Ci owłosienie nie tylko na całej głowie, ale i ciele.

Nie lepiej stosować wyższe stężenia minoxa powierzchniowo?

 

Czyli przy chorobach serca odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po 1,5 miesiąca na prawej skroni włosy które zaczynały tracić barwnik wróciły do stanu z przed.Niestety zakola ani rusz obecnie oprócz minoxidilu stosuję flutamid zewnętrznie,atrederm 0,025% nakładany pół godziny przed emu oil zmieszanym z aloesem(żel).

 

To chyba niezłe efekty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym miesiącu stosowania mam taki efekt - linienie koszmarne, ściemnienie włosów na głowie i mega efekty na palcach tj. 3 razy tyle włosów i 3 razy dłuższe...no i rzęsy urosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po niecałym miesiącu stosowania mam taki efekt - linienie koszmarne, ściemnienie włosów na głowie i mega efekty na palcach tj. 3 razy tyle włosów i 3 razy dłuższe...no i rzęsy urosły

Byłbym zapomniał no właśnie włosy ściemniały oraz rzęsy również ale szczerze powiedziawszy zaczyna mnie to denerwować bo ręce zarastają coraz dłuższymi włosami o nogach nie wspominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i zarost na twarzy większy, ciemniejszy i szybciej rośnie. Poza tym żadnych uboków ale chyba długo tak nie da rady. Trzeba by po jakimś czasie przerzucić się na zewnętrzne stosowanie dla podtrzymania efektu którego ja jeszcze nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryk jak Twój eksperyment z odstawieniem blokera i dalsze efekty z minoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem z blokerem odstawiłem minoksa zewnętrznie na zakola. No i niestety zakola poleciały, ale myślę że jak zacznę kurację z flutamidem i minoxem sulftahe to odzyskam co straciłem z nawiązką. Czekam tylko na trochę gotówki i zaczynam. Reszta bez zmian, poza tym że teraz włosy wypadają ale pojedyńczo przy próbie rwania. Dodam, że nie stosuję też SABA, ale do niego też lada chwila wrócę. Czyli teraz sotsuję samego minoxa wew. i tragedii nie ma, ale myślę że to trochę za wcześnie żeby oceniać co sam minox wew. może a czego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jesteście zainteresowani kupnem Lonitenu 10 mg (skład czysty minoxidil)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, działanie hipotensyjne minoksydylu jest związane m.in z neutralizacją działania katecholamin (podwyższających ciśnienie). Mam pytanie; czy działanie to ma jakiś związek z aktywnością katecholamin w mózgu (głównie chodzi mi o dopaminę), czy jest to np. jedynie blokowanie noradrenaliny gdy ta krąży we krwi? Słowem, czy mózg odczuje jakoś terapie minoksydylem, jeśli jest on dobrze tolerowany przez organizm/czy neutralizacja ta zachodzi również na poziomie neuronowym?

 

I moje spostrzeżenie. Po przerwaniu terapii minoksem, zanim organizm wrócił do homeostazy, odczuwałem ogromne pobudzenie noradrenalinowe, nie chciało mi się w ogóle spać i jeść. Czy ma to związek z nagłym zwiększeniem ilości tej katecholaminy we krwi w wyniku jej nadprodukcji przez organizm spowodowany konsekwentnym jej blokowaniem podczas terapii?

 

Każde info będzie cenne, wróciłem właśnie do kuracji i empirycznie staram się ustalić wpływ tego leku prócz kwestii porostu włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby dać odpocząć organizmowi. Nie ma potrzeby ciągłego stosowania leku.

 

to tak nie działa. Nawet żeby utrzymać efekty trzeba stosować ciągle. Zobacz sobie wykresy w temacie "Minoksidil, wykresy, badania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby dać odpocząć organizmowi. Nie ma potrzeby ciągłego stosowania leku.

 

to tak nie działa. Nawet żeby utrzymać efekty trzeba stosować ciągle. Zobacz sobie wykresy w temacie "Minoksidil, wykresy, badania"

 

Nie trzeba generalizować. Producenci leków utrzymują, ze efekt może się utrzymywać jeszcze parę tygodni od przerwania kuracji. Mają trochę racji bo przecież wszystko jest uzależnione od typu/agresywności łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz spotykam się z twierdzeniem, że minoxidil nie działa stymulująco na włosy poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych a aktywację PGHS 1 (endonadtlenku prostaglandyny syntazy-1). Ciekawe.

1.http://www.follicle.com/section3/1_1.html

2.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9008235

Tutaj jeszcze porównanie zwykłego minoxidilu z siarczanem z którego wynika ze ten drugi jest 14 razy silniejszy.

http://www.follicle.com/section3/1_1_2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...