free web hit counter Skocz do zawartości
Razor17111

LVL 28 Jak odzyskać gęstość włosów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 28 lat i wypadanie włosów zauważyłem dopiero w 2019 roku kiedy kupiłem lepszy telefon i sobie zrobiłem zdjęcie stanu włosów. Przeglądając zdjęcia jeszcze w 2017 roku było okej, natomiast postępującą miniaturyzację można było zauważyć już w 2018 roku. 

Od 2019 roku nieprzerwalnie stosuję minoksidyl, natomiast DOPIERO zdecydowałem się na Finasteryd w listopadzie 2021 roku. Prawdopodobnie to był jeden z największych błędów w moim życiu związanym ze zwlekaniem używania finasterydu. Czytając głupoty o skutkach ubocznych po jednej tabletce pozwoliłem na dalszą miniaturyzację przez kolejne dwa lata. 

Stosuję finasteryd przez 1,5 roku i raczej nie jestem zadowolony z efektów. Prawdopodobnie zatrzymałem dalszą miniaturyzację, ale niestety nie widzę odrostu, lub po prostu ten odrost jest tak niewielki, że tego nie widzę, a liczyłem na zagęszczenie włosów. Jakiś czas temu postanowiłem powoli przesiadać się na dutasteryd celem poprawy zagęszczenia włosów. Od dwóch miesięcy stosuję 3x0,5 mg w tygodniu oraz wciąż nieprzerwalnie finasteryd w dawce 1,25 mg. Finasteryd planuję odstawić po 4 miesięcznym stosowaniu duta 3x w tygodniu, a cały czas myślę czy nie byłoby dobrze zwiększyć dawkę do 0,5 mg dziennie. 

Co do skutków ubocznych stosowania tych leków- jak do tej pory żadnych, ale to absolutnie żadnych nie zauważyłem. Możliwe, że pojawią się na ducie.

Pytanie jest następujące: Czy jestem JESZCZE w stanie farmakologicznie odzyskać gęstość swoich włosów? Jeśli tak, to co robić?

W skrócie obecna kuracja:

- topical minox 2x1ml od 4 lat,

- finasteryd 1,25 mg od 1,5 roku,

- microneeding od 6 miesięcy igłami 12x1,5mm

Przed rozpoczęciem kuracji postanowiłem wykonać morfologię krwi oraz byłem na usg u dwóch urologów ponieważ przez 2 miesiące bolały mnie jądra. Nie wiem do tej pory od czego (możliwe, że od rowerku stacjonarnego). Na USG wyszły małe zwapnienia co nic mi to nie mówi, ale w każdym razie usg nie wykazało żadnych zmian, a badania krwi nie wykazały nowotworu.

Przy morfologii krwi, wynik DHT zawierał się powyżej wartości 2500 j (250-990 j) przy pierwszym badaniu oraz 1500 j przy drugim badaniu w innej placówce. Po rocznym stosowaniu powtórzyłem jednokrotnie badanie DHT i tego dnia wartość wynosiła około 280 j.

 

Poniżej dodaję kilka zdjęć.

Pierwsze trzy zdjęcia są z sierpnia 2019 roku (rozpoczęcie stosowania finasterydu listopad 2021).

Kolejne zdjęcie jest z listopada 2022 po rocznym stosowaniu finasterydu.

Następne zdjęcia są z tego miesiąca (czerwiec 2023) w różnych miejscach pod różne światło. Na jednym ze zdjęć włosy są ułożone na proszek do włosów a zdjęcie wykonane bezpośrednio nad źródłem światła. Widać na tym zdjęciu gdzie włosy są poddane miniaturyzacji, a gdzie są gęste jak kiedyś.

20210501_093009.jpg

20210508_174706.jpg

20210618_181426.jpg

comment_1667134127fkRP5EuGntLGOvzGAu9IF9.jpg

20230616_200711.jpg

20230616_195756.jpg

20230529_162210.jpg

20230610_114741.jpg

20230605_161428.jpg

20230616_200700.jpg

20230616_204703.jpg

20230611_184008.jpg

20230604_182501.jpg

20230616_200711.jpg

20230616_195756.jpg

20230612_200429.jpg

20230617_212609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cudownego lekarstwa które zadziała na wszystkich tak samo... niestety. Jedyne co prawdopodobnie zostało by Ci polecone na forum to stosowanie np. RU58841 - przy czym jest to jakby powiedzieć preparat eksperymentalny, niby bezpieczny, ale tak naprawdę nie wiadomo. Jeżeli chodzi o minoxidil to werjs psikana nie jest tak skuteczna jak doustna - ta podobno działa na dużo większą liczbę osób i odrosty są czasami niesamowite (stosowałem przez 5 miesięcy loxon w płynie i nie zauważyłem nic poza skutkami ubocznymi i zmianą koloru włosów na ciemniejszy, dlatego odstawiłem). Możesz jeszcze dorzucić laserową terapię - naświetlanie laserem LLLT, lub osocze bogatopłytkowe - ja stosuję (na razie 2 zabiegi, ale planuję około 6). Też łapię się czego mogę bo mam sytuację podobną do Twojej, ale wydaje mi się, że u mnie jeszcze to stres doszedł, dlatego łykam witaminę C i inne suplementy tj. Ashwaganda, Omega 3, Biotyna, do tego oczywiście finasteryd 1mg dziennie zacząłem w maju (trochę ponad miesiąc). Też robiłem morfologię i badania witamin i niby wszystko ok, a włosy nadal lecą - nawet wydaje mi się, że ostatnio to regularnie około 10-15 podczas czesania/mycia głowy. Zastanawiam się czy to właśnie nie od fina jako efekt zrzucania - niby dermatolog powiedziała mi, że nic takiego nie występuje,ale w internecie wyczytałem (i tutaj na forum), że sporo osób coś takiego widzi i nie ma się co przejmować - powinno być lepiej.

Mam też kupiony dermapen i raz w tygodniu używam na skórę głowy, do tego ostatnio kupiłem coś takiego do oxybrazji, co niby rozbija preparat nakładany na skórę głowy na mniejsze cząstki, które lepiej wnikają i dodatkowo tlen pod ciśnieniem lepiej dotlenia cebulki. Niestety na wszystko trzeba czasu i tak naprawdę jeżeli coś zadziała to nie będę wiedział co, bo dorzuciłem w zasadzie wszystko jak mogłem od razu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszła jeszcze siłownia, co samo w sobie wpływa na podniesienie hormonów - ale nie zdecydowałem się na kreatynę, bo podobno podnosi DHT, chociaż waham się czy jej nie suplementować mimo to, skoroi tak biorę finasteryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociera już do mnie, że gęstości nie odzyskam w inny sposób niż wykonanie przeszczepu. Dziś mijają dwa lata od stosowania fina i 5 miesięcy od stosowania duta. Pytanie, na którą klinikę się zdecydować i jaka ilość graftów na taki obszar byłaby dobra (chyba nw 4-5)? Zależy mi na gęstości więc chciałbym jak najwięcej- ale czy tak się da? Czy wgl przy takim stanie włosów jest już możliwy przeszczep? 

Na ostatnich czerwcowych zdjęciach stan wygląda na pewno lepiej niż stan faktyczny na żywo. Włosy są cienkie i rzadkie czego nie zawsze jest w stanie uchwycić aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Razor17111 napisał:

Dociera już do mnie, że gęstości nie odzyskam w inny sposób niż wykonanie przeszczepu. Dziś mijają dwa lata od stosowania fina i 5 miesięcy od stosowania duta. Pytanie, na którą klinikę się zdecydować i jaka ilość graftów na taki obszar byłaby dobra (chyba nw 4-5)? Zależy mi na gęstości więc chciałbym jak najwięcej- ale czy tak się da? Czy wgl przy takim stanie włosów jest już możliwy przeszczep? 

Na ostatnich czerwcowych zdjęciach stan wygląda na pewno lepiej niż stan faktyczny na żywo. Włosy są cienkie i rzadkie czego nie zawsze jest w stanie uchwycić aparat.

Jak najwięcej weźmiesz, to Ci się pojawi kolejny problem i będziesz miał przerzedzone inne miejsca. Nie kieruj się ilością, tylko jakością, duże przeszczepy to duży szok dla organizmu i większe ryzyko. Wydaje mi się, że troszeczkę przesadzasz, a przeszczep na pewno jest możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...