free web hit counter Skocz do zawartości
Łysyyy

Jaką klinikę do HT wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję porady jaką klinikę do przeszczepu wybrać. Poniżej opis mojej sytuacji:

- 34 lata

- brak wcześniejszych przeszczepów

- NW6

- dość słaby donor, ale dużo włosów na brodzie, klatce i reszcie ciała

- ze względu na trudna sytuację bardzo niskie wymagania, wysoka linia, gęstość tylko na przodzie, a na koronie tylko tyle ile się da

- budżet do 150 000 PLN, ale im mniej tym lepiej, ważny stosunek ceny do jakości

- brak ryzyka, przy słabym efekcie zetnę się na zero i zarówno donor, jak i strefę biorcza pokryję mikropigmentacją

 

Każda porada będzie dla mnie bardzo cenna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak NW6 i słaby donor to Zarev i Pittella (polecam research na hairrestorationnetwork). Przy słabym efekcie, blizny mogą być widoczne mimo mikropigmentacji, a efekt po ścięciu może nie być tak "naturalny" jak mogłoby Ci się wydawać.

Edytowane przez chcialbymwlosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, chcialbymwlosy napisał:

Jak NW6 i słaby donor to Zarev i Pittella (polecam research na hairrestorationnetwork). Przy słabym efekcie, blizny mogą być widoczne mimo mikropigmentacji, a efekt po ścięciu może nie być tak "naturalny" jak mogłoby Ci się wydawać.

Zarev jest jednym z tych, których biorę pod uwagę. Ale te jego wyniki są tak niesamowite, że aż nierealne. I on chyba BHT nie robi, a w moim przypadku bez tego się nie obejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam po prostu zapisać się na konsultację, czas oczekiwania będzie jednak ogromny z faktu na ilość chętnych. Zainteresuj się też pracami Pittelli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łysyyy napisał:

Zarev jest jednym z tych, których biorę pod uwagę. Ale te jego wyniki są tak niesamowite, że aż nierealne. I on chyba BHT nie robi, a w moim przypadku bez tego się nie obejdzie. 

Zarev ma najbliższe konsultacje w I połowie 2026, więc na przeszczep u niego możesz liczyć najwcześniej w II połowie 2027. Także 4 lata oczekiwania na przeszczep. 

Wrzuć jakieś fotki, to będzie można więcej powiedzieć.  Bierzesz jakieś leki? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjęcia. Mam już SMP zrobione, ale widać wyraźnie obszar łysienia. Z tym SMP to kolejna zagwozdka czy zostawiać, czy usuwać przed HT, czy usuwać po HT. 1928132559_Zdjcie1.thumb.png.b434388e799025ac597eb07a284e22e2.png

Zdjęcie 2.png

Zdjęcie 3.jpg

Zdjęcie 4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj u jakiegoś trychologa czy oprócz androgenówki nie masz innych problemów na skórze głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pacjent0 napisał:

Zweryfikuj u jakiegoś trychologa czy oprócz androgenówki nie masz innych problemów na skórze głowy.

Zaskoczyłeś mnie teraz. Możesz napisać skąd taki wniosek? I o jakie problemy Ci chodzi?

Miałem kilka konsultacji w sprawie przeszczepu i nikt nie wskazywał, że może coś być nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łysyyy napisał:

Miałem kilka konsultacji w sprawie przeszczepu i nikt nie wskazywał, że może coś być nie tak. 

Ale pytanie u kogo miałeś te konsultacje,  wiele klinik ma niską etykę pracy i zależy im tylko na skasowaniu hajsu, nie trzeba długo szukać, wystarczy poczytać tematy na tym forum. 

Patrząc na Twoje stadium łysienia, Norwood 7, to nie jesteś zbyt dobrym kandydatem do przeszczepu. 

Dodatkowo donor nie wygląda najlepiej, białe przerzedzenia przypominają blizny jakie mają ludzie po przeszczepie. Wygląda to na retrogade alopecia, czyli że łysienie także przerzuciło się na donor. W takim razie przeszczepianie takich włosów, które są podatne na łysienie nie ma sensu. Ale to powinien zweryfikować lekarz specjalista na żywo. Czy miałeś mierzoną gęstość donoru densitometrem? 

Na pewno musiałbyś wejść na finasteryd na rok, żeby wzmocnić donor, potem można byłoby rozważać, czy ewentualnie jakiś przeszczep ma w ogóle sens. 

 

To nie jest takie proste, że przeszczep to "brak ryzyka". Po przeszczepie, gdy efekt będzie niezadawalajacy, to blizny mogą sprawić, że jak się zgolisz na łyso, będzie gorzej niż obecnie goląc się na łyso. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, bo wydaje mi się, że mamy tu dwie różne sprawy.

Pierwsza sprawa dotyczy tego, że kolega wyżej zapytał, czy nie mam jakichś innych problemów ze skórą głowy. Napisałem, że nie, bo jeśli konsultował mnie ktoś przed przeszczepem (czyli widział moją skórę głowy) to raczej wskazałby, że to nie tylko androgenówka. 

A druga sprawa dotyczy tego, czy nadaję się do przeszczepu i jaka klinikę powinienem wybrać. Tu miałem konsultacje online i na podstawie tych konsultacji kliniki chcą go robić. Chcą te wymieniane tutaj jako najlepsze, które biorą 9 USD za graft. I na tej podstawie zdecydowałem ten przeszczep jednak robić.

Wracając więc do meritum. Kogo powinienem wybrać? Kro może zapewnić najlepszy efekt przy takich warunkach jak podałem? Na razie nie chcę podawać tych wybranych przeze mnie żeby niczego nie sugerować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Łysyyy napisał:

Zaskoczyłeś mnie teraz. Możesz napisać skąd taki wniosek? I o jakie problemy Ci chodzi?

Miałem kilka konsultacji w sprawie przeszczepu i nikt nie wskazywał, że może coś być nie tak. 

na jednym ze zdjęć widać nie równe owłosienie na przodzie głowy no i kwestia tego donoru, pytanie czy kiedyś miałeś lepszy donor niż obecnie. Ja do tematu podchodzę bardziej holistycznie, w pierwszej kolejności bym zrobił podstawowe badania, które mogą wpływać na włosy na głowie. Takie podejście wzięło się u mnie z tąd, że stan moich włosów poprawił się znacząco nie po braniu pixów a przez pedantyczne dbanie o skórę głowy i badanie się(głównie ferrytyna). Po poprawkowym zabiegu fue, efekty pojawiły się u mnie bardzo szybko, bo włosy miały do tego odpowiednie środowisko. Większość klinik przeszczepu nie wnika w powody łysienia.

Edytowane przez pacjent0
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Łysyyy napisał:

A druga sprawa dotyczy tego, czy nadaję się do przeszczepu i jaka klinikę powinienem wybrać. Tu miałem konsultacje online i na podstawie tych konsultacji kliniki chcą go robić. Chcą te wymieniane tutaj jako najlepsze, które biorą 9 USD za graft. I na tej podstawie zdecydowałem ten przeszczep jednak robić.

Wracając więc do meritum. Kogo powinienem wybrać? Kro może zapewnić najlepszy efekt przy takich warunkach jak podałem? Na razie nie chcę podawać tych wybranych przeze mnie żeby niczego nie sugerować. 

Konsultacja online to trochę za mało, bo po samych zdjęciach nie oszacują jaki masz gęsto donor. 

 

Napisz do Bisangi i Feriduniego, są konserwatywni i jak pacjent nie nadaje się do przeszczepu, to mówią wprost, zamiast mamić byle tylko zarobić. 

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...