free web hit counter Skocz do zawartości
u__

Czym dezynfekujecie derma rollera?

Rekomendowane odpowiedzi

Co kupić do dezynfekcji derma rollera, moglibyście coś doradzić? 

Wiem, że są jakieś gotowe preparaty ale są bardzo drogie, spirytus rektyfikowany byłby dobry, ale jest bardzo drogi albo skażony.

Zastanawiam się nad kupnem alkoholu izopropylowego najczystszego i zmieszaniu go z wodą żeby uzyskać 70% roztwór, czytałem że przy takim stężeniu lepiej zadziała, bo nie wyparuje szybko a pozostaje i działa dłużej. 

Tylko nie wiem jakiej firmy kupić, przy niektórych niby najczystszych są komentarze, że jednak zostawia białe ślady. Macie jakieś sprawdzone preparaty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myję wodą z mydłem w celu fizycznego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń -> spryskuję Etanolem 70% dokładnie cała powierzchnię -> pozostawiam do wyschnięcia na czystym papierze toaletowym albo ręczniku.


dietetyka, biochemia, farmakologia, farmakokinetyka, genetyka, biologia molekularna, gwałty na zlecenie(bez zlecenia zresztą też), amfetamina, produkcja, dystrybucja, masturbacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bertek123 napisał:

Ja spirytus salicylowy 

W jaki sposób dezynfekujesz tym dermarollera? 

Spryskujesz tylko czy zanurzasz? 

Taka rolka nasączona kwasem salicylowym nie podrażnia później dodatkowo skóry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, u__ napisał:

W jaki sposób dezynfekujesz tym dermarollera? 

Spryskujesz tylko czy zanurzasz? 

Taka rolka nasączona kwasem salicylowym nie podrażnia później dodatkowo skóry? 

Ja używam derma stampa. Moim zdaniem jest lepszy bo igły wchodzą pod kątem prostym ale tu zdania są podzielone. Dlatego ze to stempel to jest łatwiej więc po prostu mocze igły w takim zwykłym spirytusie salicykowym z apteki, wycieram delikatnie papierem czy chusteczką i czekam chwile aż reszta odparuje bo to alkohol więc jak odparuje to nic nie podrażnia :)


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a zaraz po nakłuwaniu- nakładacie minoxa? Ja np tak robię- nie wiem czy są jakieś przeciwskazania. Teoretycznie, lepiej się pewnie absorbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nakładam minoxa po nakłuwaniu derma stampem, bo mnie serce wtedy kłuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2023 o 06:12, Razor17111 napisał:

Panowie, a zaraz po nakłuwaniu- nakładacie minoxa? Ja np tak robię- nie wiem czy są jakieś przeciwskazania. Teoretycznie, lepiej się pewnie absorbuje.

Równie dobrze możesz wtedy łykać Loniten, mniej pierdzielenia.


dietetyka, biochemia, farmakologia, farmakokinetyka, genetyka, biologia molekularna, gwałty na zlecenie(bez zlecenia zresztą też), amfetamina, produkcja, dystrybucja, masturbacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2023 o 23:11, u__ napisał:

W jaki sposób dezynfekujesz tym dermarollera? 

Spryskujesz tylko czy zanurzasz? 

Taka rolka nasączona kwasem salicylowym nie podrażnia później dodatkowo skóry? 

dermarollera, dermastampa itd najlepiej dezynfekować środkiem o zawartości minimum 70% etanolu. Najlepiej płynem, a nie żelem. Czekamy przynajmniej 60 sekund.  Nie zanurzamy w szklance ze szkła, czy w kubku, bo szkło i ceramika tępi igły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...