free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Od jakiego wieku konowoły przepisują fina 5mg i duta na przerost prostaty BPH ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zorientowanych w temacie, zarówno starszych forumowiczów jak i tych młodszych, których ojcowie czy dziadkowie i wujkowie mają przerost prostaty. Od jakiego mniej więcej wieku w praktyce uczeni w piśmie chętniej wypisują recepty na fina 5mg i duta na przerost prostaty (BPH) ?

Bo zastanawiam się nad tym aby zwyczajnie nie przepłacać za inhibitory 5AR.  


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, antydhtor napisał:

Mam pytanie do zorientowanych w temacie, zarówno starszych forumowiczów jak i tych młodszych, których ojcowie czy dziadkowie i wujkowie mają przerost prostaty. Od jakiego mniej więcej wieku w praktyce uczeni w piśmie chętniej wypisują recepty na fina 5mg i duta na przerost prostaty (BPH) ?

Bo zastanawiam się nad tym aby zwyczajnie nie przepłacać za inhibitory 5AR.  

po co w tych czasach chodzic do lekarza po recepte? jest taka aplikacja medunit gdzie w ramach NFZ dostaniesz erecpte na prawiie wszystko, latwie stamtad fina 1, 5 mg bez problemu dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ''prawie wszystko'' ? - Bo androcuru, flutamidu czy estradiolu w żadnej postaci to na pewno nie dostaniesz.

Ale poza tym:

Masz 20-20 kilka lat i wpisujesz/wybierasz sobie przerost prostaty jako chorobę tak ? Czy jak to wygląda ?

Minoxa też pewnie jest problem we większych dawkach niż 2,5 mg...

 

Mi chodzi o to aby łatwić tanio fina 5mg cały czas a nie jedną paczuszkę na pół roku w zamian za kilka paczek po 1mg. A duta to nawet jak się uda to też pewnei nie więcej niż 0,5 mg ed - o ile w ogóle. 

Z dutem to chciałbym testować dawkę 2,5 mg ed, a to wymaga jakby nie patrzeć 5 paczek na miecha.

 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, antydhtor napisał:

Od jakiego mniej więcej wieku w praktyce uczeni w piśmie chętniej wypisują recepty na fina 5mg i duta na przerost prostaty (BPH) ?

Bo zastanawiam się nad tym aby zwyczajnie nie przepłacać za inhibitory 5AR.  

Pytanie chyba miało być, od kiedy możesz zgłosić przerost prostaty lekarzowi i liczyć na otrzymanie leczenia długoterminowego, które będzie się wiązało ze stałą receptą na fin/dut. Uważa się, że 20% mężczyzn w wieku 40 lat zgłasza już pierwsze problemy z przerostem prostaty. Co skutkuje stałą receptą na tę dolegliwość. Im facet starszy, tym wizyta w tej sprawie nie dziwi już lekarza. Oczywiście każdy lekarz będzie chciał zweryfikować czy faktycznie ta prostata jest przerośnięta. Do tego służy badanie krwi PSAPSA całkowity jest jednym z markerów przerostu prostaty wykrywanym we krwi. Oczywiście, lekarz będzie chciał zrobić badanie "per rectum". To badanie określi fizykalnie, czy prostata jest przerośnięta.

 

Dlatego chyba najlepiej jest skorzystać z receptomatu. Ponoć płacisz za wizytę w necie wpisujesz, że masz przerost i dostajesz receptę. Jak dla mnie, to jest jakaś parodia, ale ponoć w Polsce tak jest. Korzystaj dopóki możesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Andrew3 napisał:

Pytanie chyba miało być, od kiedy możesz zgłosić przerost prostaty lekarzowi i liczyć na otrzymanie leczenia długoterminowego, które będzie się wiązało ze stałą receptą na fin/dut. Uważa się, że 20% mężczyzn w wieku 40 lat zgłasza już pierwsze problemy z przerostem prostaty. Co skutkuje stałą receptą na tę dolegliwość. Im facet starszy, tym wizyta w tej sprawie nie dziwi już lekarza.

 

No właśnie o to chodziło. Tak sobie pomyślałem, bo mam już 41 lat i wiekiem może bym się jakoś delikatnie do tego kwalifikował - choć 20% przypadków to nadal mało i lepiej chyba byłoby poczekać do 50-tki.

 

50 minut temu, Andrew3 napisał:

 Oczywiście każdy lekarz będzie chciał zweryfikować czy faktycznie ta prostata jest przerośnięta. Do tego służy badanie krwi PSAPSA całkowity jest jednym z markerów przerostu prostaty wykrywanym we krwi. Oczywiście, lekarz będzie chciał zrobić badanie "per rectum". To badanie określi fizykalnie, czy prostata jest przerośnięta.

 

No właśnie... i tu jest też problem, bo mało tego, że nie mam przerostu to pewnie nigdy mieć nie będę z wiadomych względów. Test PSA też pewnie by dał marne wyniki tzn. marne szanse na to.

 

54 minuty temu, Andrew3 napisał:

Dlatego chyba najlepiej jest skorzystać z receptomatu. Ponoć płacisz za wizytę w necie wpisujesz, że masz przerost i dostajesz receptę. Jak dla mnie, to jest jakaś parodia, ale ponoć w Polsce tak jest. Korzystaj dopóki możesz. 

 

Pewnie tak. No ponoć - tak właśnie słyszałem i czytałem. Nieprawdopodobne, ale w końcu pazerność ustawodawców (z resztą pazerność wszystkich) do czegoś się też przydaje i ma tu akurat swój plus. 

Trzeba chyba korzystać dopóki jest taka możliwość. Chociaż ma to też wady, bo wszystko zostaje w karcie, a tak to karta czysta... choć i na to pewnie można wyszukać sposoby.

Pomyślimy, zobaczymy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
46 minut temu, antydhtor napisał:

No właśnie o to chodziło. Tak sobie pomyślałem, bo mam już 41 lat i wiekiem może bym się jakoś delikatnie do tego kwalifikował - choć 20% przypadków to nadal mało i lepiej chyba byłoby poczekać do 50-tki.

Wiem, że nie lubisz chodzić do lekarzy i się u nich prosić, ale ja na Twoim miejscu poszedłbym i sobie podyskutował. Co z tego, że PSA nic nie wykazałoby, jak nadal możesz posiadać objawy, wskazujące na przerost. Takim objawem oczywiście jest notoryczne parcie na mocz. Mówisz lekarzowi, że musisz wstawać w nocy kilka razy i Ciebie to bardzo męczy. Do tego w ciągu dnia chodzisz wiele razy do ubikacji i czujesz, że nawet po wysikaniu masz dalej parcie. Podejrzewam, że lekarz dla świętego spokoju wypisałby Ci fina, abyś się od niego szybko odczepił. Do tego podkręciłbym mu, że w rodzinie dziadek miał raka i ja się boję, że mnie też dopadnie. Od razu wypisałby receptę. Potem za miesiąc powiedziałbyś mu, że jest poprawa i już tak byłoby na stałe.

Edytowane przez Andrew3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, antydhtor napisał:

 

Trzeba chyba korzystać dopóki jest taka możliwość. Chociaż ma to też wady, bo wszystko zostaje w karcie, a tak to karta czysta... choć i na to pewnie można wyszukać sposoby.

 

Co zostaje w karcie? Leki przepisane przez lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dhttrash napisał:

Co zostaje w karcie? Leki przepisane przez lekarza?

Choroba, historia choroby, przepisane leki, daty, wszystko. To są rzeczy ścisłego zarchiwizowania. A najlepiej aby kartoteka była czysta. 

 

Godzinę temu, Andrew3 napisał:

Wiem, że nie lubisz chodzić do lekarzy i się u nich prosić, ale ja na Twoim miejscu poszedłbym i sobie podyskutował. Co z tego, że PSA nic nie wykazałoby, jak nadal możesz posiadać objawy, wskazujące na przerost. Takim objawem oczywiście jest notoryczne parcie na mocz. Mówisz lekarzowi, że musisz wstawać w nocy kilka razy i Ciebie to bardzo męczy. Do tego w ciągu dnia chodzisz wiele razy do ubikacji i czujesz, że nawet po wysikaniu masz dalej parcie. Podejrzewam, że lekarz dla świętego spokoju wypisałby Ci fina, abyś się od niego szybko odczepił. Do tego podkręciłbym mu, że w rodzinie dziadek miał raka i ja się boję, że mnie też dopadnie. Od razu wypisałby receptę. Potem za miesiąc powiedziałbyś mu, że jest poprawa i już tak byłoby na stałe.

 

Grunt to dobry plan. Może kiedyś tak zrobię, choć wolałbym oczywiście kupować bez recepty.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy duża jest różnica pomiędzy waleniem 1 mg finasterydu a 5 mg? Po internecie krąży wykres który każdy już tutaj obecny widział, ale dermatolog nie-konował powiedział, że więcej niż 1,25 mg dziennie daje większe skutki uboczne, co mnie bardzo zainteresowało, bo to może oznaczać, że jednak więcej dht/innych androgenów jest blokowane. Bardzo proszę o linki do badań, jeżeli ktos takowe posiada.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @irk98 Nie ten temat, ale powiem to co już wiele razy mówiłem. Biorę 5mg fina właśnie dlatego, że na BPH jest taka dawka zatwierdzona.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...