free web hit counter Skocz do zawartości
Skald

Pytania do dr. Arvinda Poswala

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Z racji mojej bliskiej wizyty w klinice Dr A's HRC wpadłem na pewien pomysł. Chciałbym umożliwić użytkownikom forum zadania pytań dr Arvindowi Poswalowi pośrednio przez moją osobę. Mam tutaj na myśli pytania na które naprawdę ciężko znaleźć odpowiedź w innych źródłach. Proszę więc o pytania w komentarzach poniżej, po moim powrocie wszystkie odpowiedzi pojawią się w tym temacie.

 

AKTUALIZACJA

 

Odpowiedzi dr. Arvinda Poswala (kolejność losowa):

 

1. Czy to prawda, że dr Umar był Twoim uczniem?

Tak, choć to bardzo stare czasy, w 2005r. szkoliłem go przez 3 miesiące.

 

2. Czy możliwy jest zabieg w wieku 22-23 lat

Nie stawiamy żadnych ograniczeń naszym pacjentom, wierzymy w ich inteligencję i jesteśmy przekonani, że co do kwestii związanych z ich własnym życiem są najbardziej kompetentnymi osobami by podjąć decyzję. Informujemy ich wcześniej oczywiście o ryzyku związanym z zabiegiem w tak wczesnym wieku.

 

3. Dlaczego po zabiegach wykonanych w Dr A's Clinic nie puchnie się, co wydaje się wręcz naturalne przy tego rodzaju zabiegach w innych klinikach

[wyraźnie zadowolony, chyba dumny] To wszystko polega na tym, że nie niszczymy skalpu głębokimi i niedokładnymi cięciami [pokazuje w jaki sposób], ale wykonujemy otworki delikatnie, szanując naczynka krwionośne i skórę pacjenta. Wkładamy też grafty w trochę inny sposób niż zostało to normalnie przyjęte [tu również pokazuje], co wymaga nieco więcej czasu i precyzji, jednak jest zdecydowanie korzystniejsze dla pacjenta. W ciągu paru ostatnich lat mieliśmy tylko 2 pacjentów, którzy widocznie spuchli, jednak i tak opuchlizna nie zeszła poniżej linii czoła (czyli na oczy - dop. ja).

 

4.Czy włosy wszczepione w skronie mogą być problematyczne, czy zadarzają się przypadki słabszego odrostu w tamtych okolicach?

[zdziwienie] Nie, absolutnie nie ma żadnej różnicy.

 

5. Maksymalna gęstość.

Jest różna przy różnych metodach. Dla FUSE wynosi 90-110 graftów/cm2, FUHT 70-80 graftów cm2. Nie ma jednak potrzeby, a wręcz nie powinno się, stosować tak dużych ilości FU's/cm2, poza linią włosów, gdzie stosujemy niemal wyłącznie grafty jednowłosowe.

 

6. Procentowy stata graftów przy metodach, czy traci się coś przy wycięciu paska i czy możliwe są starty przy dzieleniu.

Przy pobieranie metodą FUSE praktycznie nie ma żadnych strat. Przy wycinaniu paska strip straty są minimalne (jak sam zauważyłeś pewnie na swoim przykładzie nie jest on wycięty linią prostą, a zygzakiem, co również ma na celu omijanie istniejących włosów). Przy dzieleniu fizycznie nie zostają uszkodzone żadne grafty będące w fazie wzrostu. Tzw. graft survival rate wynosi w naszej klinice 95-98%.

 

7. Czy można użyć włosów z rąk, brzucha i czy zmieniają charakterystykę.

Jest to możliwe, natomiast trzeba mieć na uwadze ich niską zdolność pokrycia. Na podstawie licznych przypadków (przez co rozumiem nie kilka, a setki) wiemy, że włosy te nie zmieniają charakterystyki po przeniesieniu na skalp.

 

8. Czy da się zrobić naturalną linię używając tylko bht.

Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak w zdecydowanej większości przypadków widać będzie różnicę.

 

9. Opinia o multiplikacji.

Jest to ciekawa sprawa, jednak na dzień dzisiejszy nie widziałem żadnych przekonujących dowodów potwierdzających skuteczność tej metody (gdy ja jako pierwszy na świecie przeszczepiłem włosy z brody na skórę głowy wszystko dokładnie udokumentowałem).

 

10. Dotychczas największy jednorazowy zabieg BHT/FUSE.

Dotychczas największy jednorazowy przypadek to około 11 600 graftów, natomiast osoba z największą ilością przeszczepionych graftów na dłuższej przestrzeni czasu (w naszej klinice - dop. ja) - 18 000.

 

11. Czy to prawda, że różne nacje mają różnie zaprojektowany hairline i że powinno się go dopasowywać wedle różnych zasad.

Tak, naturalnie [Później dr Poswal pokazywał mi na swoim przykładzie jak w różnych przypadkach biegną linie i jakie są zasady, nie jestem w stanie tego tutaj przenieść.]

 

12. Czy na zabieg udzielana jest gwarancja?

Ze swojej strony mogę zapewnić, że my zrobimy wszystko na najwyższym poziomie. Niestety z niewyjaśnionych przyczyn czasem (bardzo rzadko, niezależnie od kliniki, o takich przypadkach można przeczytać w internecie, często są one tuszowane przez same kliniki, a takie przypadki ma każda - dop. ja) zdarza się, że pacjent ma niesatysfakcjonujący odrost mimo , że wszystko zostało wykonane jak należy. Od bardzo wielu lat nie mieliśmy przypadku słabego odrostu, jednak gdyby taka sytuacja się zdarzyła ze swojej strony oczywiście zrobimy wszystko żeby zabieg poprawić.

 

13. Najlepsze miejsce do pobierania BHT.

Niewątpliwie broda, najczęściej rosną tam włosy grubsze od natywnych, o długiej fazie wzrostu. W drugiej kolejności z górnej partii klatki piersiowej.

 

14. Czy odrost na bliznach jest słabszy czy lepszy, może podobny?

Wszystko zależy od rodzaju blizny - jeżeli jest cienka i ładnie wygojona, nie ma żadnej różnicy. Przy rozległych bliznach, gdzie ukrwienie może być gorsze - trudno przewidzieć, jest to ryzyko pacjenta (przypadek Majette pokazuje jednak, że i tutaj może wyjść rewelacyjnie - dop. ja).

 

15. Czy przewidywane są zniżki dla Polaków?

Jako klinika chcemy wszystkich klientów traktować równo, nie przewidujemy więc żadnych rabatów nie tylko dla Polaków, ale nawet własnych rodaków.

 

Dr Arvind Poswal na koniec rozmowy poprosił żeby wszystkich Was tutaj pozdrowić, co też czynię Po moim powrocie do kraju mały bonus - zdjęcie dr Poswala w polskich barwach

 

edit: jak obiecałem

 

dsc0812r.jpg

Edytowane przez Gość

Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy jest możliwy zabieg dla osoby w wieku ok 22-23 lat? Oraz czy przewidziane będą jakieś zniżki dla polaków (podobne do BHR) w najbliższej przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mamy pierwsze pytania, czekam na następne.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skald - mam prośbę. Wklej tu także pytania z lysienie.info oraz odpowiedzi.

Mogą być w formie anonimowej, bo myślę, że przydadzą się potomnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, od początku zresztą miałem taki zamiar.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa pytania: 1. czy na bliznach po stripie naprawianych zawsze odrastają wszystkie wszczepione włosy,czy jest to uzaleznione od czegos? 2. czy włosy wszczepiane w skronie mogą być problematyczne, czy zdarzają się przypadki słabego odrostu w tej okolicy ?


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż już nie poświęcam tak dużo czasu na zgłębianie tematyki związanej z szeroko pojętym łysieniem oraz sposóbów walki z tą "dolegliwością" ciągle mnie interesuję jedna rzecz...

 

Czy FUSE - rzekomo, mniej iniwazyjne - dr Poswala zostawia "white dots" ? Oczywiście należy założyć, że po zabiegu golę się żyletką, do samej skóry, w innym wypadku jest to praktycznie niezauważalne. Jednak chodzi o sam fakt. Są te blizny, czy nie?

 

 

FUE-scar.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlosy na 1mm na bokach nie mam zadnych white dots,donor wyglada jak nietkniety ,foto ,które dąłeś przypomina pierwsze zabiegi fue i slady po nich


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wlosy na 1mm na bokach nie mam zadnych white dots,donor wyglada jak nietkniety ,foto ,które dąłeś przypomina pierwsze zabiegi fue i slady po nich

Ok. Dzięki za odpowiedź. Jednak dodam od siebie, że ślędząc wątki na forach zagranicznych można natknąć się na mężczyzn, którzy skarżą się na "białe kropki" po FUE do tej pory. Z tego co napisałeś można wysnuć wniosek, że było to związane z samym rozwojem FUE, i pierwszymi - dajmy na to - problemami tj. brakiem odpowiednich narzędzi, umiejętności, a sam problem został wyeliminowany z biegiem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym czytałem, poprostu to źle wykonane fue, tzw. spaprane , za duży punktak lub wiertło, wszystko poszło do przodu ale partacze niestety też są i przy fue


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Czy jest możliwy zabieg dla osoby w wieku ok 22-23 lat?

Zapytaj skald ogólnie jaka jest dolna granica wieku, w jakim jest możliwy zabieg.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Czy jest możliwy zabieg dla osoby w wieku ok 22-23 lat?

Zapytaj skald ogólnie jaka jest dolna granica wieku, w jakim jest możliwy zabieg.

 

Jestem ich reprezentantem, więc siłą rzeczy już teraz znam odpowiedź, ale obiecałem że będą to pytania kierowane bezpośrednio do Arvinda Poswala, więc zadam je i przedstawię tutaj możliwie najdokładniejsze tłumaczenie jego słów.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką maksymalną gęstość na cm2 można uzyskać w klinice dr. A? Da radę dobić do 80-90 gr/cm2 na linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam pytanie: Jaki jest szacowany procent strat graftów przy poszczególnych metodach i z czego te straty wynikają ?

Np. przy stripie (FUHT) - ile się traci przy wycinaniu paska ze skóry głowy ? Oraz czy są możliwe niewielkie straty przy podziale wyciętego paska na grafty i ich wszczepianiu ?

Jak przy FUE (FUSE) - czy istnieje ryzyko, że jakiś tam procent mieszków nie przetrwa procedury, bądź też zostanie uszkodzony mieszek sąsiedni przy poborze/wszczepianiu ?

 

Wiem, że zdecydowana większość odrasta, ale przecież nie dokładnie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skald, kiedy można spodziewać się odpowiedzi na pytania.

 

Jeszcze może ja dorzucę pytań kilka, jak jeszcze można.

- Przy BHT - jak rozumiem włosy nie zmieniają swojej charakterystyki, a jak jest z długością, czy włosy np. z nóg, brzucha mogą rosnąć na dowolną długość i czy można ich użyć. Włosy z nóg i rąk mam w sumie idealnie pasujące, choć są cienkie.

- BHT nadaje się najlepiej do robienia korony i głównie góry głowy do zagęszczania, czy da się uzyskać naturalną linię dzięki BHT

- Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby do budowania lini + strategicznych miejsc pobranie włosów z donorów z tyłu a także z boków głowy i zastąpienie ich włosami z ciała? Wydaje mi się że te włosy (teoretycznie dla osób o krótszej fryzurze po bokach - chyba większości) te włosy mniej rzucałyby się.

- Co sądzi o multiplikacji dr GHO

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Indii wracam 13 czerwca, więc koło 14-15, ewentualnie trochę później można spodziewać się wszystkich odpowiedzi. Jeżeli jeszcze ktoś ma pytanie to proszę teraz, chciałbym to przed wylotem opracować.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ze względu na zbójecki kurs dolara możliwe są jakieś dodatkowe zniżki, dla naszego kraju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tym zbójeckim kursem... pół roku temu to był dopiero zbójecki


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzasz z tym zbójeckim kursem... pół roku temu to był dopiero zbójecki

 

Lekko zbójecki jest

 

Jeszcze dodatkowe pytanie, jaki jest średni donor do wyciągnięcia Stripem, około ile graftów, 4000, więcej?

No i kolejne czy z NW7 da się wyjść do NW1, z naturalnym wyglądem (chodzi mi o większość wypadków), no i dalej czy lepiej czekać, czy zabiegi rozpoczynać wcześniej koło np. 28/30 lat czy później, czy to obojętne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wcześniejszego pytania o gęstość:

 

1. Jaki był do tej pory największy jednorazowy zabieg FUSE/FUSE+BHT? Nie chodzi mi o dane z zabiegu który trwał jeden dzień, tylko coś w stylu zabiegu majette (rozbite na kilka dni).

 

2. Załóżmy że do transplantacji jest ok. 10-11 tysięcy graftów (6k FUSE, reszta BHT z brody), docelowe nw znane. Czy lepiej taki zabieg wykonać jednorazowo czy rozbić na dwa (chodzi mi o to czy kwestia gojenia po rozległym zabiegu i transsekcja graftów będzie inna niż przy dwóch mniejszych)? Kwestie finansowe pomijamy.

 

3. W wątku shoguna na lysienie.info napisałeś:

 

"Arvind opowiadał mi o przypadku, gdzie pobrano jakąś astronomiczną ilość z samej brody (zabijcie mnie, nie pamiętam czy to były 5 czy 6 tys. graftów), przy czym pacjent nadal musiał się golić".

 

Możesz wyciągnąć jakieś detale tego przypadku? Jakie było nw pacjenta? Jakieś zdjęcia?

 

4. Przy BHT z brody - jak umieszcza się je na głowie? tylko koronie czy miesza się z włosami z FUSE?

 

5. Ze względu na krótki fryz i tak muszę co jakiś czas podgolić włosy z karku. Czy te włosy nadają się do przeszczepu (w sumie do niczego mi niepotrzebne na karku)? Jaka jest ich charakterystyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam dodatkowe pytanie.

Myślę poważnie o transplantacji w przyszłości, jednakże Indie to dość daleki kraj, więc moje pytanie jest następujące.

Czy jest możliwe dogęszczenie miejsc w których wypadną w przyszłości włosy, bo tak zrobię zakola poleci reszta i zostanę z różkami (to najsłabszy przykład) chodzi mi o to że na pokrycie ubytków potrzeba 2000 graftów - powiedzmy, chciałbym zabieg na 5000 aby dodatkowo pokrył obszar który w ciągu następnych 5 lat możliwe że poleci, a ja wtedy nie będę się przejmował bo to już jest zrobione, takie wyprzedzenie tego co się może zdarzyć - czy jest to możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald czy wrzuciłbyś wszystkie pytania które masz zadać dr. Poswaldowi na blogu, z ciekawości chciałbym wiedzieć jakie zadasz + jakie wybrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się tutaj pojawi, na blogu również (którego zresztą czeka gigantyczna aktualizacja)

 

Pozdrawiam z Delhi


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są obecnie jakieś zmiany cen? Ciekawy jestem czy pójdzie w stronę BHR ze specjalnymi zniżkami dla Polaków (20%), myślę że wtedy zabiegi mniejsze (2000gr), a nie tylko mega sesje u niego byłyby bardziej rozważany aniżeli u Bisangi mimo trudniejszego dojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że Dolar ma teraz względem naszej złotówki kurs faktycznie bardzo wysoki, można by było wprowadzić przy większych zabiegach (np. powyżej 3000) jakieś zniżki które niwelowałyby te różnice kursowe... Skald wierzymy w Ciebie Tym bardziej że dolar rośnie i rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...