free web hit counter Skocz do zawartości
tadek

BHR około 2300 strip maj 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ci już poleciało? U mnie ciągle większość się trzyma, ale przerzedziło sie napewno


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć czy wszystkie ale na pewno prawie wszystkie. na linii włosów zostało mi może 5 gr. Od 3 dni po prawej stronie po stripie miałem zgrubienie i bolało . wczoraj po prysznicu trochę się sączyło krwią i mam teraz strupek. Lewa i prawa strona, blizna goi się elegancko. ściąłem włosy na 2 cm i nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miesiąc po HT. Po prawej stronie tam gdzie miałem zgrubienie okazało się że był maluteńki kawałek nici (Jan z BHR podejrzewał nić po oglądnięciu zdjęć i miał 100% rację) pozostawiony przez polskiego chirurga , teraz już zgrubienia nie ma jednak został strup.Po prawej stronie pod cięciem myślę że wystąpił shock loss. Tył i lewa strona ledwo co mogę znaleźć bliznę żeby zrobić zdjęcie.

DSC_0135.thumb.JPG.9653e2840c38e0f63b7b68e9a8faa16b.JPG

DSC_0138.thumb.JPG.406b5f1fab8e6959b1e94e0918a33647.JPG

DSC_0139.thumb.JPG.de0f61cdb17faa7bebff5e3d3a9a0371.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie miesiąc po HT. Po prawej stronie tam gdzie miałem zgrubienie okazało się że był maluteńki kawałek nici (Jan z BHR podejrzewał nić po oglądnięciu zdjęć i miał 100% rację) pozostawiony przez polskiego chirurga , teraz już zgrubienia nie ma jednak został strup.Po prawej stronie pod cięciem myślę że wystąpił shock loss. Tył i lewa strona ledwo co mogę znaleźć bliznę żeby zrobić zdjęcie.

 

Jak kazali Ci dbać o bliznę w BHR? To jest w sumie teraz najważniejszy moment, po nawet do 2 lat blizna może się rozejść, więc jestem ciekaw ich metod


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa lata to lekka przesada. Chyba że chcesz śmigać w kołnierzu ortopedycznym przez dwa lata 3 miesiące są najważniejsze ponieważ blizna się goi. Po miesiącu dłuższe spacery po 2 miechach bieganie a po 3 można zacząć siłownie. do 14 dnia od HT pielęgnacja tak samo jak miejsce dawcze. Czyli standardowo. Ja po 14 dniach rozpocząłem stosować emu oil na bliznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te dwa lata to lekka przesada. Chyba że chcesz śmigać w kołnierzu ortopedycznym przez dwa lata 3 miesiące są najważniejsze ponieważ blizna się goi. Po miesiącu dłuższe spacery po 2 miechach bieganie a po 3 można zacząć siłownie. do 14 dnia od HT pielęgnacja tak samo jak miejsce dawcze. Czyli standardowo. Ja po 14 dniach rozpocząłem stosować emu oil na bliznę.

 

Ależ to nie jest żadna przesada, w tym czasie blizna może się jak najbardziej rozejść (poszukaj w necie informacji na temat blizn ogólnie). Naprawdę po miesiącu dopiero dłuższe spacery? Ja już teraz spaceruję, dzisiaj spacerowałem cały dzień (2 dzień po zabiegu, oprowadzałem po Delhi), my (o ile mogę tak napisać) nawet to zalecamy. Normalna aktywność fizyczna (siłownia etc.) już 3 tygodnie po zabiegu.

 

Natomiast coś innego jest ważne - specjalne masaże blizny, które rozluźniają napięcie skóry w jej okolicach (po ściągnięciu szwów, bardzo bardzo ważne), zaraz po zagojeniu używać żelu silikonowego (bardzo pomocne). Jeżeli chodzi o mnie to po 2 miesiącach mam też zamiar używać Cepanu, jako że wyczytałem naprawdę wiele pozytywnych opinii, natomiast to jest już mój "wymysł".

 

Oczywiście nie zachęcam do porzucenia zaleceń BHR (czyli przebywaniu w domu i dłuższa przerwa od wysiłku fizycznego), ale stosowanie w/w farmakologii i masażu blizny (z tym, że nie wiem jak Ci przekazać metodę na odległość) na pewno nie zaszkodzi


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście blizna może się rozciągnąć ale myślę że to indywidualna sprawa zależna od organizmu. Z tymi masażami to medical hair zalecał ale BHR nic o tym nie mówili także stosuje się do zaleceń BHRu. Po HT w MH masowałem regularnie ,stosowałem maści i co skończyło się na bliźnie 0,8 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście blizna może się rozciągnąć ale myślę że to indywidualna sprawa zależna od organizmu. Z tymi masażami to medical hair zalecał ale BHR nic o tym nie mówili także stosuje się do zaleceń BHRu. Po HT w MH masowałem regularnie ,stosowałem maści i co skończyło się na bliźnie 0,8 cm.

 

Oczywiście Twój wybór. Niemniej przy MH najprawdopodobniej w grę weszło nieodpowiednie "cięcie", poza tym:

 

scaled.php?server=442&filename=6miesbliznaty.jpg&res=landing

 

Blizna po BHR, na pewno większa niż 5 mm, stosował się do ich zaleceń. Nie oskarżam ich o złą pracę, bo jestem pewny, że wycięcie i szycie było odpowiednie, ale ich metoda jak widać również dobrego zrostu nie gwarantuje. Zrób coś dla mnie i poczytaj przynajmniej o żelach silikonowych A jak nie to poczekamy ten rok i porównamy blizny, jeżeli moja będzie gorsza to przyznam publicznie rację


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy i gdzie można kupić tą maść? Jak masz zamiar ją nakładać? Ja po 4 tyg mam problem żeby nałożyć olejek emu na tył i lewą stronę bo włosy pokryły już bliznę i ciężko się dostać. Co jeszcze oprócz masażu zaleca dr A's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej EMU możesz też wsmarowywać we włosy, najlepiej stosować na noc i rano zmywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci polecam jeżdżenie na maxa rollerem po bliznach,mi sie po tym zmniejszyły jeszcze przed naprawą w Indiach, pozatym żel silikonowy ,bo im dłużej tym mogą bardziej się rozejść, z bliznami to jest tak ,że po części zależą od opracowania przez chirurga a po części od predyspozycji skóry danej osoby ,jej podatności na blizny i ich rozłażenie


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy i gdzie można kupić tą maść? Jak masz zamiar ją nakładać? Ja po 4 tyg mam problem żeby nałożyć olejek emu na tył i lewą stronę bo włosy pokryły już bliznę i ciężko się dostać. Co jeszcze oprócz masażu zaleca dr A's

 

Cepan jest dostępny chyba w każdej aptece, ale akurat o niej nie usłyszałem od dr A's, ot sporo czytałem o bliznach i zbierała bardzo pozytywne emocje. Co do masażu to wygląda to tak, że chwytasz palcami skórę powyżej blizny i poniżej kciuk, ściągasz palce do siebie (ciągnąc ze sobą skórę, jest to ruch podobny do szczypania powoli rozsuwasz żeby nie powodować dodatkowego napięcia. Masaż taki powinno się stosować od 3 tygodnia po zabiegu. Powoduje to rozluźnienie skóry w okół blizny, a wiadomo że im mniejsze napięcie tym większa szansa, że blizna się ostatecznie nie rozejdzie. W Medical Hair wyglądało to podobnie?

 

Co do zaleceń dot. aktywności fizycznej to lepiej trzymaj się zaleceń BHR. Oni tutaj nieco inaczej wycinają tę skórę, więc u Ciebie wskazania mogą być inne.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Arvind Poswal nie gwarantuje konkretnego rozmiaru blizny, z dwóch powodów:

1) nie jest w stanie zmusić pacjenta do bezwzględnego stosowania się do zaleceń pozabiegowych,

2) część osób po prostu ma naturalne (genetyczne) predyspozycje do złego zrostu (o czym zresztą wcześniej wspomniał majette), co szczególnie w przypadku wykonania kolejnego zabiegu (większe napięcie skóry) może spowodować bliznę większą niż 3 mm, tym bardziej w przypadku nie stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

 

Dr Poswal gwarantuje za to, że stosowanie się do jego zaleceń sprawi iż blizna będzie możliwie najmniejsza (poparte 15 letnim doświadczeniem).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam silkyderm,ale jego sie stosuje od miesiaca po zabiegu,jest inny wynalazek ,który można na świerza rane odrazu stosować ale nie pamietam nazwy,jest na bazie żywic naturalnych ,więc na początku ten drugi a potem po miesiącu silkyderm


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałeś silkyderm na blizny po HT? z tego co czytam to ta maść (silikon) działa jako osłona, nie wiem czy dobrze będzie się sprawował w takim miejscu gdzie przez bliznę włosy. Czytałem że stosują maść o nazwie scar zone with green tea. zna ktoś tą maść lub jej używał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadek: bardzo fajnie to wygląda. Mam pytanie - czy mimo zrobionego przeszczepu stosujesz fina aby zachamowac dalsze wypadanie włosów? Jak to generalnie jest ze stosowaniem chemii po zabiegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tadek: bardzo fajnie to wygląda. Mam pytanie - czy mimo zrobionego przeszczepu stosujesz fina aby zachamowac dalsze wypadanie włosów? Jak to generalnie jest ze stosowaniem chemii po zabiegach?

stosuje od lutego 2012 minoksidil 5% i dołączyłem po zabiegu folligen. nizoral, msm, biotyne i witaminy, jeżeli chodzi o fina i podobne leki to nigdy nie chciałem brać i nie będę. po 14 dniach zabiegu można stosować mioxidil a o finie to ci nie powiem bo nie wiem. środek i koronę mam bardzo słabą i teraz to tylko HT mnie ratuje a nie chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa miesiące od HT bez 4 dni, wczoraj ściąłem włosy na około 2 cm. Jak na razie nic się nie dzieje, po prawej stronie wciaz shock loss. Blizna goi się ładnie, z przodu leciutkie tylko zaczerwienienie. Od wczoraj pokazałem się bez czapki.

http://imageshack.us/photo/my-images/600/przod2mie.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc0176pw.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/194/dsc0179bo.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/507/111111iw.jpg/

przod2mie.thumb.JPG.3f44993726f7a4db3ec9566a5ebfb07a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadek masz jakieś kolejne plany co do zabiegów?

Czy to co widzę to już gęstość docelowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tadek masz jakieś kolejne plany co do zabiegów?

Czy to co widzę to już gęstość docelowa?

 

Gęstości docelowej należy spodziewać się w 9-12 miesiącu po zabiegu.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...