free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zakola to tam akurat Ru działa słabo - przynajmniej na mnie. Mocno zmniejsza wypadanie ale nie zatrzymuje, linia powolutku choć systematycznie się cofa. Za to na czubek i górę działa bardzo dobrze, wyrwać stamtąd coś jest równie ciężko jak z boku lub tyłu głowy. Może to kwestia skrócenia fryzury na lato ale mam wrażenie wrażenie że po kilku miesiącach zagęściło tam nieco czuprynę.

 

Ile masz lat?

Jak dużo ru stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30+ , 1-1,5 maks 2,0cm3 5% w KB w zależności od długości. To jedyne co stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie bardzo się znam na tej całej chemii i mam pytanie do znawców tematu:

 

czy RU jest już obecnie dostępny w jakimś gotowym preparacie?

tzn, że nic już nie trzeba mieszać, tylko gotowy preparat w spreju czy czymkolwiek - istnieje coś takiego?

 

dotychczas jedyną rzeczą którą stosuję od około 3-4 lat do teraz (mam teraz 25 lat) jest pianka Rogiane (5% minoxa). taka jedna tubka wystarcza mi na pół roku albo i dłużej, bo smaruję tylko zakola tą pianką, raz na 1-3 dni, w zależności od tego czy mi się chcę i czy pamiętam. Na początku częściej z tego korzystałem. Łącznie w życiu użyłem może 5-6 takich pianek. Był już okres ze miesiąc nic nie smarowałem i nic mi nie wypadło.

Włosów jeszcze na szczęście trochę mam, ale jednak widać że to postępuje, widać progres - włosy się przerzedzają trochę, są cieńsze i krótsze - szczególnie na zakolach.

Używam przez praktycznie cały ten okres szamponu VIchy z amineksilem i jestem z niego zadowolony, na pewno nie pomaga na odros włosów, ale pozwala mi zachować świeżą i nie przetłuszającą się skórę głowy. Czasami dla odmiany tak co 4-5 dzień myję Nizoralem albo robię maseczkę z Waxu.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy RU jest już obecnie dostępny w jakimś gotowym preparacie?

tzn, że nic już nie trzeba mieszać, tylko gotowy preparat w spreju czy czymkolwiek - istnieje coś takiego?

Niestety nie, możesz poprosić kogoś na forum by przygotował Ci mieszankę lub wykonać ją samemu - to naprawdę nic trudnego.

 

Co do Twojej kuracji, to mogę powiedzieć, że również używałem minoxidilu, ale sam nie działał na mnie najlepiej. Dopiero w połączeniu z RU i Saba Gelem zauważyłem poprawę


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy RU jest już obecnie dostępny w jakimś gotowym preparacie?

tzn, że nic już nie trzeba mieszać, tylko gotowy preparat w spreju czy czymkolwiek - istnieje coś takiego?

 

Można kupić gotowca na http://www.mpbtreatments.com/

 

Tam jest RU z laboratorium amerykańskiego, ale wychodzi to drożej.

 

PS.

Można też kupić w sklepach w Japonii, ale po pierwsze mają to tam na bazie hydro-alkoholowej (a nie na bazie KB, zaprojektowanej z myślą RU), a po drugie Japończycy nie wysyłają za granicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbym jeszcze poprosić o link do jakiegoś artykułu objaśniającego czym dokładnie jest to KB?

nie bardzo jeszcze ten ten temat jest dla mnie klarowny.

 

Wszedłem w Shop w tej stronie w której podałeś i jest tam mnóstwo specyfików, który z nich jest tym gotowcem przy którym już nie trzeba się bawić w małęgo chemika?

i jeszcze jedno pytanie - powinno się tym specyfikiem smarować całą głowę czy tylko miejsca łysiejace np. zakola?

 

 

strasznie mało jest na temat tego na polskich stronach i dziwi mnie to bo to przecież złoty środek wśród tej całej chemii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po Ru z KB macie tłuste włosy? Jeśli to tak działa (na strzykawce roią mi się takie zaschnięte grudki z kropelek) to może też zatykać pory w głowie. Więc blokuje DHT, ale jednocześnie dusi cebulki...

 

I drugie pytanie jak to nakładacie 2ml przez środek, po bokach na czubek i zakola, czy bardziej pryskacie środek?u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po Ru z KB macie tłuste włosy? Jeśli to tak działa (na strzykawce roią mi się takie zaschnięte grudki z kropelek) to może też zatykać pory w głowie. Więc blokuje DHT, ale jednocześnie dusi cebulki...

 

I drugie pytanie jak to nakładacie 2ml przez środek, po bokach na czubek i zakola, czy bardziej pryskacie środek?u

 

Dobrze wymieszałeś KB z RU i w jakich proporcjach (podaj w gramach)? W KB nie powinno natłuszczać, co prawda jest tam substancja "oleista" którą trzeba zemulgować ale w niewielkich ilościach. Stosujesz na miejsca newralgiczne objęte łysieniem, ewentualnie na obszary gdzie uważasz może ono postępować. Pamiętaj żeby nie nakładać tego na włosy tylko bezpośrednio na umytą skórę głowy!

 

 

czy mógłbym jeszcze poprosić o link do jakiegoś artykułu objaśniającego czym dokładnie jest to KB?

nie bardzo jeszcze ten ten temat jest dla mnie klarowny.

 

Wszedłem w Shop w tej stronie w której podałeś i jest tam mnóstwo specyfików, który z nich jest tym gotowcem przy którym już nie trzeba się bawić w małęgo chemika?

i jeszcze jedno pytanie - powinno się tym specyfikiem smarować całą głowę czy tylko miejsca łysiejace np. zakola?

 

 

strasznie mało jest na temat tego na polskich stronach i dziwi mnie to bo to przecież złoty środek wśród tej całej chemii?

 

Nie jest to zabawa w małego chemika. Nie ma nic trudnego w rzuceniu na wagę dwóch składników i wymieszaniu w proporcji 5:95 jeśli kupujesz składniki a nie gotowe mieszanki (co wychodzi 2-3 razy taniej).

 

Poza tym nie jest to żaden złoty środek tylko jeden z elementów układanki, na dodatek nie jest tak rozreklamowany, bo w przeciwieństwie do minoxidilu i finasterydu nie jest ogólnie dostępny od lat, stosowany tylko w wąskich kręgach. Nie nastawiaj się też na spektakularne odrosty, w takich sprawach trzeba być realistą. Ma on za zadanie powstrzymanie dalszego postępu łysienia i tez nie jest powiedziane że zdziała na Ciebie cuda, co prawda znamy mechanizm jego działania ale końcowe efekty zależą od predyspozycji indywidualnych. Przeczytałeś w ogóle cały ten temat? Jest mnóstwo informacji.

 

Co to stosowania to odpisałem koledze powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom nakładam chwile po umyciu głowy (włosy są wilgotne) robię przerwy żeby było widać skalp i tam aplikuję. RU z KB mam od Ciebie ;p... Te włosy są takiej akby sztywne z rana i jak się zrobi 'kogut' to ciezko go ulożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te włosy mają być sztywne . Nie możesz spodziewać się innego efektu używając KB . To było już wielokrotnie pisane na forum , więc nie wiem dlaczego jesteś zdziwiony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pytam czy tak ma być, bo ktoś wspominał o stylizujących właściwościach KB, tylko one są takie jakby niedomyte ehhh :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylizować możesz, ale jak włosy są jeszcze nie wyschnięte . Oczywiście piszę o stylizacji włosów o długości np. 2,5-3 cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie jestem pytam czy tak ma być, bo ktoś wspominał o stylizujących właściwościach KB, tylko one są takie jakby niedomyte ehhh :/.

 

Ja rozczesuję grzebieniem zanim jeszcze wyschną. Jak już wyschną, to już jest amba, bo prędzej je wyszarpiesz niż rozczeszesz.

 

A efekt jest taki jakby lakier dać - fryzura jest utrwalona i moim zdaniem jest ok. Dużo lepiej niż np po Kirkland'zie (minoxidil), gdzie włosy są po prostu tłuste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szajs jest naprawdę mocny. Wiele osób na forum mówiło, że trzeba czekać kilka miesięcy (a nie tak jak czytałem na zagranicznym forum kilka dni). Nie wiem jak będzie potem, ale używałem tego kilka dni i wlosy drastycznie mniej wypadają podczas kąpieli czy zwykłym szarpaniu...

 

Natomiast przez dwa dni miałem przerwę (może więcej sam nie wiem) i masakiera garściami sobie wyciągałem (głowy też nie myłem - siedziałem w slipach w domu na kompie jak żul...). Wczoraj powróciłem i znowu ten sam efekt zmniejszenia.

 

Że była ścisłość, mimo, że mam butelkę ru już długo to używałem tylko tak ostatnio tydzień i teraz przerwa i znowu. Ciekawe czy propecia też by tak zadziałała od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten szajs jest naprawdę mocny. Wiele osób na forum mówiło, że trzeba czekać kilka miesięcy (a nie tak jak czytałem na zagranicznym forum kilka dni). Nie wiem jak będzie potem, ale używałem tego kilka dni i wlosy drastycznie mniej wypadają podczas kąpieli czy zwykłym szarpaniu...

 

Nie wierzę, że jakikolwiek środek na łysienie działa po kilku dniach. To jest fizycznie niemożliwe, raczej widzisz to co chcesz zobaczyć.

 

A liczenie włosów to najgorsza metoda z możliwych - bo raz, że nigdy nie policzysz ile włosów wypada ci faktycznie w ciągu dnia, a dwa, że ilość wypadających włosów często ma się nijak do łysienia (włosy linieją z wielu przyczyn: przed łysieniem, przed odrostem, jak i z uwagi na okresową synchronizację faz wzrostów).

Jedyną obiektywną metodą są okresowe zdjęcia - np. co 3 miesiące, bo wtedy nie ma mowy o przekłamaniach, niedokładnych metodach czy autosugestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć nie musisz, piszę to co obserwuję u siebie zobaczymy jak będzie potem i powtarzam to co czytałem na zagranicznych forach. Dlatego dziwiłem się, że tutaj mówiło się o kilku miesiącach i bez sensie kupowania 50 ml.

 

Z drugiej strony wolałbym żeby działało tak jak piszesz wtedy ominięcie kilka dni spryskania głowy jak w przypadku minoxa nie spowodowałoby natychmiastowych odpadów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Leki mają działać na mieszki włosowe - powstrzymywać ich degradację oraz wspierać regenerację. I z całą pewnością nie dzieje się to w ciągu kilku dni.

 

Natomiast wypadanie włosów to pewien proces, który btw. i tak występuje - tzn. 100% włosów regularnie nam wypada, ale w różnych okresach czasu, by na ich miejsce wyrosły nowe.

Zmiana faz wzrostów włosów (która może wystąpić z różnych przyczyn), może natomiast spowodować, że wypada nam więcej włosów naraz (normalnie wypada ok 100 włosów dziennie).

 

To co różni łysiejącego od niełysiejącego, to nie jednak ilość wypadających włosów. Ale fakt, że temu pierwszemu odrasta w danym miejscu włos coraz słabszy na skutek właśnie degradacji mieszka włosowego, który go produkuje.

 

Ostatecznie włos staje się tak cienki jak te porastające np czoło i praktycznie go nie widać, ale rośnie dalej. Leki mają zatrzymać degradację mieszka, by z każdym cyklem włos był taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten szajs jest naprawdę mocny. Wiele osób na forum mówiło, że trzeba czekać kilka miesięcy (a nie tak jak czytałem na zagranicznym forum kilka dni). Nie wiem jak będzie potem, ale używałem tego kilka dni i wlosy drastycznie mniej wypadają podczas kąpieli czy zwykłym szarpaniu...

 

Natomiast przez dwa dni miałem przerwę (może więcej sam nie wiem) i masakiera garściami sobie wyciągałem (głowy też nie myłem - siedziałem w slipach w domu na kompie jak żul...). Wczoraj powróciłem i znowu ten sam efekt zmniejszenia.

 

Że była ścisłość, mimo, że mam butelkę ru już długo to używałem tylko tak ostatnio tydzień i teraz przerwa i znowu. Ciekawe czy propecia też by tak zadziałała od razu?

 

U mnie było podobnie. Co prawda po 3 miesiącach używania nie zauważyłem zbyt dużych odrostów ale z tego co pamiętam gdzieś już po tygodniu włosy przestały wypadać na potęgę (czyli nie znajdowałem już ich na klawiaturze czy książce co chwilę) a głowa przestała swędzieć.


CB 2% 1ml ED + stemox

Dut E7D

Nizoral E4D

Biotyna 5mg/d

Magnez 400mg/d

MSM 5g/d

wit C 10g/d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem znowu dzień przerwy i masakra na głowie. Teraz postaram się być konsekwenty i zobaczymy co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie jakies zamówienie grupowe na RU w najblizszym czasie do którego można dołączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy po odstawieniu RU włosy będą bardziej lecieć niż jakby się go w ogóle nie stosowało ?

 

RU działa lokalnie, więc co do zasady NIE powinien doprowadzać do większego wyczulenia receptorów mieszków włosowych, ani innych zmian hormonalnych.

 

Tylko systemowo działające leki powodują zwiększenie czułości tkanek na androgeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś tu na forum wrzucał link do tej strony, ale nie miałem wtedy za bardzo czasu zainteresować się tematem. http://ru-solutions.com/RU58841-Solution-5percent - warto kupować to w takiej formie ? Z przesyłką wyjdzie koło 300zł, ale nie chce mi się bawić w mieszanie proszku z pojazdami (no chyba, że tutaj wychodzi o wiele, wiele drożej ?). Na ile takie coś wystarczy przy stosowaniu na zakola i czubek głowy ? I czy - podobnie jak ma to miejsce w przypadku proszku - UC może to zatrzymać i żądać jakichś wyjaśnień/papierków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna wartość towaru , który chcesz zamówić to 180-190 zł . Nie wiem czy jest sens przepłacać .

Zrobienie mieszanki RU w pojeżdzie np. KB jest łatwiejsze niż zaparzenie herbaty i posłodzenie jej . Naprawdę nie wiem gdzie tkwi problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...