free web hit counter Skocz do zawartości
gorgiew

Microneedling

Rekomendowane odpowiedzi

Używam stempla z regulowaną długością igieł. Odkażałem go w spirytusie salicylowym. Czasem stał sobie dość długo w szklance i z czasem chyba zebrały się osady z tego spirytusu, gdyż regulacja zaczęła ciężej pracować, aż w końcu plastik całkiem pękł i głowica z igłami wypadła. Nie wiem czy to kwestia, że tak długo go kąpałem w tym spirytusie, czy ogólnie salicylowego. Chyba trzeba jednak inwestować w rektyfikowany. A Wy jak odkażacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

jesli daje codziennie minoxa i RU to lepiej dawac PO nakluwaniu minoxa czy ru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakłuwacie raz na całej powierzchni np. zakoli i kończycie zabieg ?

można nakłuwać np. zakola i potem przejść od razu na inną część ciała ?

to że na włosy zaleca się stosowanie 1.5mm , a na blizny jak uważacie ile mm byłoby najlepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące sie.

Macie tak, że tydzień po użyciu rollera lecą wam płatki skóry? Suche, białe coś jakby łupież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtrące sie.

Macie tak, że tydzień po użyciu rollera lecą wam płatki skóry? Suche, białe coś jakby łupież.

Nie. Na 99% szukałbym problemu gdzie indziej niż w samym rollerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O samego rollera mi nie chodzi tylko o skutek jego działania. Zawsze tak jest, że po tygodniu od rollowania leci pełno suchych płatków skóry.

Skoro nie roller to co? Nadal utrzymuje sie coś na skórze głowy. Odkąd używam zoxin meda wypryski zniknęły tzn nie ma już takich ropnych, ale widze pod skórą głowy jakieś czerwone miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O samego rollera mi nie chodzi tylko o skutek jego działania. Zawsze tak jest, że po tygodniu od rollowania leci pełno suchych płatków skóry.

Skoro nie roller to co? Nadal utrzymuje sie coś na skórze głowy. Odkąd używam zoxin meda wypryski zniknęły tzn nie ma już takich ropnych, ale widze pod skórą głowy jakieś czerwone miejsca.

Ano widzisz używasz np. zoxina. U mnie najpierw po nim jest siano z włosów a później potwornie sucha skóra. W połączeniu w nierozcieńczonym polarisem dawał głowę całą w białych płatkach, które po odpadnięciu pozostawiały jedną wielką ranę na głowie. Zoxin zacząłem używać tylko raz w tygodniu, polarisa rozrabiam z aloesem i od kilku miesięcy nie ma swędzenia ani pieczenia ani śniegu we włosach.

Ale wiadomo że np ja również dezynfekuje skinseptem rollera, wcześniej hydroseptem który też mnie masakrował. Niestety tutaj nie ma jednej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoxina także używan raz w tygodniu.

Ogólnie to musze iść na badanie do dermatologa lub trychologa i niech obejrzy skóre głowy. Może polecisz coś w Gdańsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecę bo sam sprawdzałem metodą prób i błędów co jest. W krytycznych momentach jedyne co z farmakologii to poszedłem po clobex bo ciągłe stany zapalne mnie wykańczały. Ostatecznie po prostu skumałem że muszę dbać bardziej o skórę głowy.

 

Ja wychodząc z tych płatów przestałem używać zoxin przez jakiś czas w ogóle, przeszedłem na barwę siarkową i selsun, na zmianę z jakimiś lżejszymi szamponami. Aloes 2x dziennie na głowę, cerkogel raz w tygodniu, po kilku tygodniach miałem już luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odn używania dermapena. Na ile igieł używacie katridży? Jaką prędkość nakłuwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2020 o 18:10, wylysialek napisał:

Używam stempla z regulowaną długością igieł. Odkażałem go w spirytusie salicylowym. Czasem stał sobie dość długo w szklance i z czasem chyba zebrały się osady z tego spirytusu, gdyż regulacja zaczęła ciężej pracować, aż w końcu plastik całkiem pękł i głowica z igłami wypadła. Nie wiem czy to kwestia, że tak długo go kąpałem w tym spirytusie, czy ogólnie salicylowego. Chyba trzeba jednak inwestować w rektyfikowany. A Wy jak odkażacie ?

ja w sumie teraz w biedrze tym antybakteryjno wirusowym plynem w buteleczcze co 70 procent spirytu jest, nie osadza sie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...