free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A linia i zakola? Jak oceniacie działanie żelu na te obszary? Wiem, że mieliście przeszczepy, ale może jednak coś zauważyliście?

U mnie za dużo czynników wchodzi w grę żebym mógł cokolwiek powiedzieć. Po pierwsze w miejscu przeszczepu miałem trochę rzadkich włosów, po drugie odrost nadal trwa. Na pewno jednak nie ma jakichś cudów na zakolach. Są ciągle rzadsze (mimo przeszczepu) niż góra głowy.

 

 

Czy ktoś się zastanawiał jak podtrzymać efekty SABY w momencie gdy będzie trzeba ją odstawić ???
U mnie wczoraj była ostatnia aplikacja. Neogenic już czeka, w razie potrzeby dorzucę RU. To niestety działanie w ciemno. Celem jest utrzymanie efektów, czy się uda - nie wiem. Można by też przejść na ten słabszy steryd, pytanie tylko skąd go wziąć. Szkoda, że nie ma kolejnego zamówienia na SABA, bo tym razem wziąłbym go więcej.

 

Edit: widzę, że pojawił się już wątek: viewtopic.php?f=5&t=497

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie ushikawa jedynie ASC jest chyba w stanie podtrzymać.

Czymś to uzasadniasz, czy to taki strzał?

 

Ja niestety już zauważyłem zwiększone wypadanie. Na razie nie chcę nic przesądzać, ale niewykluczone, że czeka mnie duży regres. Od 3 dni jestem na Neogenicu, w odwodzie mam jeszcze RU i jakieś śmieszne rzeczy typu olejek rycynowy. Może przed latem uda się jeszcze poużywać trochę SABA z hydrokortyzonem.

 

Nawet jeśli efekty po betametazonie okażą się krótkotrwałe to jednak padł już pewien mit: że do polepszenia sytuacji na głowie konieczny jest antyandrogen. Byłoby fajnie znaleźć jakąś substancję o mocnym działaniu przeciwzapalnym, która nadawałaby się do wieloletniego stosowania. Do spróbowania jest jeszcze PSI, można poeksperymentować rozpuszczaniem Zyrtecu. Podstawowe pytanie: czego powinien teraz spróbować ktoś, na kogo betametazon działał bardzo dobrze, a kto nie chce już tej substancji używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrokortyzon lub prednizolon mozna uzywac latami bez powiklan mam ksiazke w ktorej profesor opisuje jego dzialanie ale wybor nalezy do kazdego proste cogito ergo sum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od pojazdu sterydy najlepiej dzialaja w zelu i zastrzyki ,reszta odpada tak samo tyczy sie cb 03 01 jak ktos pisze ze slabo dziala w kremie to poprostu nie chce mi sie tego czytac, cb tylko alb injekcje albo jonofereza krotka aktywnosc 2 tyg w dmso tyle zachowuje aktywnosc ale coz jak ktos porownuje leczenie lysienie do tradziku to po co mam prowadzic dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym pomysłem byłoby spróbowanie najpierw SABA z hydrokortyzonem z zamiarem zastosowania w przyszłości betametazonu? Czy lepiej poczekać i na początku uderzyć betametazonem?

Nie wiem czy to pytanie ma w ogóle sens Ale jeśli ktoś miałby coś do napisania na ten temat to proszę.

 

Pytam bo sytuacja u nas z zamówieniami jest taka, że na betametazon trzeba nie wiadomo ile poczekać jeszcze, i zastanawiam się czy lepiej poczekać czy już teraz wziąść hydro.

Zaznaczam, że nie stosowałem żadnych sterydów jak do tej pory, a stan zapalny mam odczuwalny i widoczny (swędzenie, zaczerwienienia czasami nawet stany ropne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec lepiej zaczac od hydrokortyzonu ,patent betametazonu powstal tylko dlatego ze hydrokortyzon nie na kazdego dzialal niestety jesli chodzi o odrost wlosow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur.artur27 ma racje, lepiej próbować ze słabszym sterydem,jeśli nie przyniesie efektu dopiero sprawdzić mocniejszy ale bardzo ostrożnie i wogóle nie dłużej niz przez 2-3 miesiace, a już napewno nie codziennie,przestrzegam przed bethametazonem na dłuższą metę, w ulotce jak wół jest skutek uboczny : WZROST CIśNIENIA W GAŁCE OCZNEJ,czego następstwem w dłuższym okresie czasu może być zaćma, jaskra, wielokrotnie nocą po aplikacji zwłaszcza w 3 miesiącu doświadczałem bólu gałek ocznych , ale to zbagatelizowałem,obecnie po ponad 3 miesiącach mam spore problemy ze wzrokiem, osłabienie,podwójne widzenie, rozmyty wzrok jak za kroplą , nie mówię ,że to musi byc na 100% wina sterydu / miałem też kwas hialuronowy pod oczy/ ale jest to prawdopodobne ,na 15.01 mam wizyte u okulisty bede wieedzial wiecej to tutaj napisze o ile to pogorszenie samo nie ustąpi

należałoby tez sie zastanowić co dalej po sterydzie, bo odstawiać gwałtownie ponoć nie wolno ,ja jednak musiałem ponieważ wole być łysy niż ślepy

tak więc jedyna skutecznie działająca wcierka ,najlepsza od ponad 10 lat ,które walczę z tym "gównem" okazuje się prawdopodobnie mocno niebezpieczna

jeśli już się zdecydujecie koniecznie to polecam przyjmować potas ,vit b6 , lub inne preparaty osłaniające wzrok


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie fajnie,oby wszystko bylo dobrze!

 

Brales przez te 3 miesiace codziennie czy z czasem stosowales tylko kilka dni w tygodniu?

 

tak codziennie i potem doszlo jeszcze w zastrzykach i zel i zastrzyk raz na miesiac,wiec pewnie dlatego uboki tak szybko nastapily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem należy bardzo wnikliwie kontrolować organizm i w razie jakichkolwiek skutków ubocznych reagować.

 

Niedobory potasu są bardzo powszechne przy stosowaniu betametazonu, dlatego dodatkowa suplemacja jest wskazana! Wiem że fighter stracił ostatnio przytomność właśnie przez niedobór potasu, więc nie bagatelizujcie tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku radziłem podchodzić do leku ostrożnie. Niektórzy próbowali zaś bagatelizować zagrożenia wmawiając innym, że dr Brown zmieniła skład żelu SABA (zastępując betametazon hydrokortyzonem) żeby więcej zarabiać. To nie cukierki na kaszel.

 

Branie tego przez pół roku jest już dużym ryzykiem, ale przez parę lat - szaleństwem. I nie chodzi tylko o wzrok.

 

Ja po półtoramiesięcznej kuracji przechodzę na słabszy steryd. Nie wykluczam, że jeszcze do betametazonu wrócę, ale na pewno nie długoterminowo.

 

Dzięki za informację majette i mam nadzieję, że objawy ustąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tu o wzroście ciśnienia sródgałkowego juz dawno na samym poczatku( miałem takie uboki) dlatego podjalem decyzje ze SABA stosuje co 3 dni Twoje uboki to wina betametazonu(odstawisz i ustąpią) dlatego jeśli stosowałes ten steryd codziennie to predzej czy pozniej te uboki mogły wystąpić,zaćma raczej jest niemozliwa natomiast jaskra otwartego kąta przesaczenia przy bardzo długim czasie stosowania beta jest calkiem prawdopodobna(wcale nie musi sie to objawiac nagłym pogorszeniem wzroku,czesto chorzy dowiadują sie przez przypadek przy rutynowej kontroli okulistycznej).Okulistka napewno zasugeruje ci odstawienie betametazonu,ja doradzam zebys zrobił to stopniowo,a ciśnienie sie bedzie unormowywać,swoją drogą jako ciekawostke czesto przy podwyzszonym ciśnieniu sródgałkowym okulisci przepisują(w przypadku jaskry) analogi prostaglandyn(latanoprost,bimatoprost)które zbijają je nawet o 30 %,zasugeruj okuliście również badanie TONOMETREM(powinna to zrobić )ale róznie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś się odnieść do SABA z hydrokortyzonem jeśli chodzi o bezpieczne i skuteczne stosowanie?

 

Czy podobnie jak z betametazonem należy na początku stosować codziennie a po uzyskaniu ewentualnych efektów stopniowo ograniczać stosowanie? Czy hydrokortyzon jest na tyle słaby i bezpieczny, że z powodzeniem można go stosować przez długi czas codziennie? I czy w ogóle jest sens stosować codziennie czy wystarczy np co drugi dzień i efekty będą te same?

 

Napiszcie proszę co wiecie o SABA z hydrokortyzonem, nim więcej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrokortyzon jest najslabszy, wiec nie powinno byc takich problemow ale wam wszystko wytlumacze dlaczego sa takie skutki uboczne, dlaczego wystapily u majette tylko znajde wiecej czasu bo 100 gram betametazonu to wam powinno starczyc na 6 mcy a nie 2 mce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje sporo rzeczy ale najprawdopodobniej połączenie beta w zelu i w zastrzykach jest przyczyną ,mam nadzieje ,ze to odrwacalne bedzie


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majette napisz koniecznie po 15.01 jak po wizycie u okulisty. Przyznam się, że nieźle mnie nastraszyłeś z tym żelem SABA. Mam go ale do tej pory z powodu diagnozowania choroby nie mogłam go używać a teraz się boję i zastanawiam się czy najpierw nie zamówić żelu z hydrokortyzonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na specjalizacji z urologii uczą nas żeby na zwężone napletki po nacinaniu stulejki stosować hydrocortison - na zdjeciach siusiak przed wygląda mniej więcej tak (przyklad na piesku) : http://www.google.pl/imgres?start=114&u ... :100,i:151 a po, mniej więcej tak (również piesek) : http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... ,s:0,i:111

ale tak wyglądają penisy po smarowaniu hydrocortisonem (spora ilość kremu) przez okolo 2 miesiące 2 x dziennie, oczywiście stan spoczynku... nie mam pojęcia jak się sprawa ma do skóry głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na specjalizacji z urologii uczą nas żeby na zwężone napletki po nacinaniu stulejki stosować hydrocortison - na zdjeciach siusiak przed wygląda mniej więcej tak (przyklad na piesku) : http://www.google.pl/imgres?start=114&u ... :100,i:151 a po, mniej więcej tak (również piesek) : http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... ,s:0,i:111

ale tak wyglądają penisy po smarowaniu hydrocortisonem (spora ilość kremu) przez okolo 2 miesiące 2 x dziennie, oczywiście stan spoczynku... nie mam pojęcia jak się sprawa ma do skóry głowy...

 

to super ,że studiujesz, tylko co to wnosi do tematu


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majette napisz koniecznie po 15.01 jak po wizycie u okulisty. Przyznam się, że nieźle mnie nastraszyłeś z tym żelem SABA. Mam go ale do tej pory z powodu diagnozowania choroby nie mogłam go używać a teraz się boję i zastanawiam się czy najpierw nie zamówić żelu z hydrokortyzonem

 

 

muszę cię trochę uspokoić ,dostałem się już dziś do lekarza, zdiagnozował : Choroidoretinopatia surowicza centralna - CSCR (ang.central serous choroidoretinopathy) - spowodowana miejscowym surowiczym odwarstwieniem siatkówki zmysłowej, dzieki Bogu to odwracalne ,samo przejdzie/ale dał krople/, na moje pytanie czy mógł to spowodować Bethametazon ,odpowiedział ,że nie, ani żadne suplementy, to sprawa infekcyjna/ ,przyczyna tej choroby nie jest do konca znana, powiedział,że moze wywołać zakażenie,pewnie maści i okłady po zapodaniu kw. hialuronowego na szybkie zejscie opuchlizny/ jednakze zaznaczył iż długotrwałe stosowanie niektórych sterydów może powodować problemy ze wzrokiem i nikt nam nie da gwarancji ,że coś się nie stanie, ale długotrwałe tzn rok,półtora tak jak ludzie biorą niektóre sterydy,Betha nie jest najczęściej wymieniany, jednak w ulotce na pierwszym miejscu jako dziuałania uboczne są choroby oczne, ze względu na podnoszone ciśnienie w gałce ocznej, szczerze mówiąc cieszę się ale i martwię bo co z tego ,że coś się uzyska sterydem jak potem nie wiem czy damy radę efekty utrzymać, ja zamierzam stosować nadal betha ale 2x tygodniowo, zdecydowanie nic nie ma lepszego na dzien dzisiejszy jesli chodzi o wcierki, natomiast pojawiaja sie nowe mozliwosci jesli chodzi o mezoterapie iglowa skóry głowy/ igf1-lr3, koktaile/ oczywiście to igranie z własnym zdrowiem na rzecz włosów ,bo badań jest ciągle mało i nie wiadomo czy nie pojawią się uboki


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

muszę cię trochę uspokoić ,dostałem się już dziś do lekarza, zdiagnozował : Choroidoretinopatia surowicza centralna - CSCR (ang.central serous choroidoretinopathy) - spowodowana miejscowym surowiczym odwarstwieniem siatkówki zmysłowej, dzieki Bogu to odwracalne ,samo przejdzie/ale dał krople/, na moje pytanie czy mógł to spowodować Bethametazon ,odpowiedział ,że nie, ani żadne suplementy, to sprawa infekcyjna/ ,przyczyna tej choroby nie jest do konca znana, powiedział,że moze wywołać zakażenie,pewnie maści i okłady po zapodaniu kw. hialuronowego na szybkie zejscie opuchlizny/ jednakze zaznaczył iż długotrwałe stosowanie niektórych sterydów może powodować problemy ze wzrokiem i nikt nam nie da gwarancji ,że coś się nie stanie, ale długotrwałe tzn rok,półtora tak jak ludzie biorą niektóre sterydy,Betha nie jest najczęściej wymieniany, jednak w ulotce na pierwszym miejscu jako dziuałania uboczne są choroby oczne, ze względu na podnoszone ciśnienie w gałce ocznej, szczerze mówiąc cieszę się ale i martwię bo co z tego ,że coś się uzyska sterydem jak potem nie wiem czy damy radę efekty utrzymać, ja zamierzam stosować nadal betha ale 2x tygodniowo, zdecydowanie nic nie ma lepszego na dzien dzisiejszy jesli chodzi o wcierki, natomiast pojawiaja sie nowe mozliwosci jesli chodzi o mezoterapie iglowa skóry głowy/ igf1-lr3, koktaile/ oczywiście to igranie z własnym zdrowiem na rzecz włosów ,bo badań jest ciągle mało i nie wiadomo czy nie pojawią się uboki

 

 

Czyli skonczylo sie na strachu.Moze teraz sie przerzuc na hydrokortzyon bo jest slabszy a bedziesz mial porownanie do bethametazonu czy tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stosujących Saba, zauważyłem że chyba powoli uodparniam się na działanie żelu w sesnsie że jak robię przerwy 2 dniowe to lecą mi nieźle włosy. Powiedzmy że bedę robił tylko 1 dzień przerwy a ostatecznie codziennie, pytanie jak długo tak można bo pewnie po pewnym czasie tak się się do niego przyzwyczaimy że przestanie działać...i co wtedy ?

Była mowa o tym że z czasem można nawet stosować 2x w tygodniu ale raczej to odpada.

No chyba że włosy muszą czasem wypaść bo obowiązują określone cykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...