free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A stosujesz coś jeszcze np. RU? Ja stosuje właśnie Ru i nie zauważyłem wzmożonego wypadania, a SABA ograniczyłem do raz na trzy dni (w inne ASC i Kurkumine)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stosuję Ru i AHK 10% z adenozyną. Mam nadzieję że wyrosną nowe włosy i to poprostu musiało nastąpić bo nie jest powiedziane że ludzie którzy nie łysieją wogóle nie mają wypadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Majette stosujesz dalej zel czy sobie odpusciles po tej niemilej przygodzie z oczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poniewaz stosowalem 3 miechy ,moim zdaniem kazdy steryd czy to betha ,czy hydrokortyzon /pomimo ,że słabszy/niesie za soba zbyt duze zagrozenie dla zdrowia ,zeby go uzywac stale, do 2 miesiecyt ok, powyzej to juz duze ryzyko, dlatego trzeba pomyslec jak utrzymac efekty, w tej chwili jak uzyje chocby odrobiny betha lub hydro natychmiast mam okropne bole glowy ,oczu wiec odpada aczkolwiek uwazam to za najskuteczniejsza jak do tej pory rzecz jaka stosowalem,być może zależy to też od osoby,ja juz nie mogę


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe,ze pacjenci Sandry Brown podobno stosuja gel (z hydrokortyzonem) przez dlugie miesiace.Czyzby narazala ich zdrowie czy moze jednak mozna w mniejszych dawkach i nie przy codziennym uzyciu?

Skoro jest skuteczne to bylby wielki zal gdyby gel mial negatywny wplyw na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję przydatny link i myślę że każdy zadecyduję jak długo będzie stosować. Ja obecnie jadę już 4 miesiąc na betha ale zauważyłem jak mi się zaczęły pojawiać wypryski na głowie więc czas na przejście na słabszy hydro lub ewentualnie przerwa minimum taka sama jak stosowanie.

 

http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... topic=3588

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem stosować SABA z hydrokortyzonem, tylko na zakola obszar około NW3.

Jak najlepiej stosować, codziennie przez jakiś czas (1-3 miesiące i później taka sama przerwa) czy np. co drugi dzień ciągle przez wiele miesięcy?

 

I czy emu oil jest dobrym emolientem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe,ze pacjenci Sandry Brown podobno stosuja gel (z hydrokortyzonem) przez dlugie miesiace.Czyzby narazala ich zdrowie czy moze jednak mozna w mniejszych dawkach i nie przy codziennym uzyciu?

Skoro jest skuteczne to bylby wielki zal gdyby gel mial negatywny wplyw na zdrowie.

 

 

tylko ,że żel z hydrokortyzonem ,który proponuje sie tutaj jako zamiennik jest słabym sterydem, porównywalnym w działaniu z dobrym emu zmieszanym z żelem retin a, także zamierzam odpuścić ,zwłaszcza ,że zarówno emu mozna tanio załatwić jak i retin a żel i tak też zamierzam uczynić ,jak juz to radzilbym do 3 miesiecy dawac betha zeby uzyskac realne efekty a potem zastąpić to emu z retinem w żelu dla utrzymania dzialania antyzapalnego


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak hydrokortyzon ma bardzo słabe działanie przeciwzapalne - sugerując się tabela efektywności, więc całkiem możliwe ze retin-a żel w połączeniu z właściwościami przeciwzapalnymi EMU będzie działał podobnie + nie będzie skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam, że właściwości przeciwzapalne hydro (słabe) są w jego przypadku wprost proporcjonalne do efektów ubocznych (małe).

 

Ale i tak nie mam go zamiaru stosować na stałe. Na razie robię kurację do lata (i tak w lecie nie ma co używać z racji na słońce). Rozważam takie stosowanie kilka miesięcy w roku przez najbliższe 3-4 lata. Dużo będzie zależało od efektów i nowych specyfików na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zatem czy powinno się stosować hydro codziennie z uwagi na słabą moc czy jednak trzymać się zasady steryd - emolient 1 lub 2 dni - steryd ?

Retin a wymieszany z emu to jednak nie to samo co hydro bo stężenia jednego i drugiego to 0,05% i 1% więc hydro jest mocniejszy.

 

Ps. ushikawa, majette, ziom zauważyliście wypryski ropne podczas stosowania betha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nord nie rozumie o co chodzi z tymi procentami?

 

Nie chodziło mi o mieszanie retinu z EMU tylko najpierw nakładanie retinu, a po chwili EMU

 

Ja ogólnie średnio wierze w leki przeciwzapalne z grupy bardzo słabych, skoro beta dawał efekty to stosowanie dużo słabszego nie koniecznie, dlatego jest to dla mnie bardzo rozległy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo myslałem że w kremie retin A jest zawarty hydrokortyzon w stężeniu 0,05 a to chodzi o samą Tretynoinę.

Kurde to dlaczego wspomnieliście że hydro to to samo co retina + emu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ hydro jest bardzo słabym kortykosteroidem. Praktycznie bez porównania do betametazonu. I jego właściwości przeciwzapalne są również dużo niższe. Dlatego uważam ze tretinoina (min 0,025%) w połączeniu z EMU (nakładany w odstępie miedzy kwasem retinowym) może dać podobny efekty przeciwzapalny.

 

Oczywiście takie combo również ma się ni jak do betametazonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak ushikawa mial racje kiedys, nie nalezy lekcewazyc zagrożeń związanych ze sterydem mocnym , ja cieszę sie ,ze widzę ,ze oczy wracaja powoli do normy, na waszym miejscu stosowalbym betha max 3 miesiące , 2-3 razy w tyg ,potem utrzymywal efekty, a i tak najwieksze sa jednak na poczatku,jesli tylko pojawia sie ból gałek ocznych to pierwsza oznaka aby natychmiast przerwac kuracje ,ostatnio po 3 tyg przerwie spróbowałem jeszcze raz ,że może po odpoczynku już znowu go mogę stosować ,po poł godzinie odrazu dostałem silnego bólu oczy a w następstwie bólu głowy, ucisku ,skończyło sie ketonalem


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u dr Bizana (może ktoś słyszał o nim) i po kilku asekuracyjnych pytaniach odnośnie bezpieczeństwa stosowania miejscowego sterydu stwierdził że można go stosować pod warunkiem że nie są to duże powierzchnie. Obskoczę jeszcze 2 dermatologów żeby to potwierdzili. Jeżeli tak będzie to znaczy że miejscowo sterydy nie są szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekami na receptę nie ma żartów, wszystko jest dla ludzi ale trzeba naprawdę uważać. Ja już po kilku codziennych aplikacjach saba zauważyłem ból skóry głowy wiec, przeszedłem na stosowanie go co drugi dzień na przemian z folligen kremem. Jak zarazie nie odczuwam żadnych uboków. Żelu zostało mi gdzieś na pól roku stosowania i jeśli wszystko będzie ok to bede używał a później przejdę na hydrokortyzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak również uważam ze bagatelizowaliśmy sprawę, to są jednak leki mocne trzeba uważać, nawet jeśli pomagają. Każdy powinien bardzo wnikliwie obserwować swoje reakcje i szybko reagować. Ja również używam teraz co 2-3 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś u dr Bizana (może ktoś słyszał o nim) i po kilku asekuracyjnych pytaniach odnośnie bezpieczeństwa stosowania miejscowego sterydu stwierdził że można go stosować pod warunkiem że nie są to duże powierzchnie. Obskoczę jeszcze 2 dermatologów żeby to potwierdzili. Jeżeli tak będzie to znaczy że miejscowo sterydy nie są szkodliwe.

 

mozliwe ,ze na małe powierzchnie nie ,ale ja stosowalem dzień w dzień sporo i to na całą głowę ,dodatkowo zapodałem w zastrzyku bethametazon, ale nawet przed zastrzykami juz odczówałem uboki w postaci senności ,osłabienia ,bólu gałek ocznych, poprostu trzeba stosować bardzo rozsądnie :


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy także o rożnych partiach skóry, co innego aplikować na skalp gdzie skóra jest najcieńsza a co innego np. na kończyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skalpie nie jest najcieńsza ale przenikalność jest 3x większa niż np. na dłoni. Ja już powoli przerzucam się na słabszy hydro i powiem na razie widzę jak włosy odżyły bo widocznie już się powoli przyzwyczajałem do betha. Z racji że hydro jest bezpieczniejsze bedę stosował co 2 dzień i to bardzo cienką warstwę więc myślę że nie będzie źle. Zresztą będę obserwował siebie pod kątem efektów ubocznych.

Dochodzę do wniosków że to co działa na łysienie musi mieć swoje złe strony tzn. albo są uboki albo przyzwyczajanie się do leku i konieczność przerzucenia się na coś innego.

Poniżej współczynniki przenikalnośći:

 

Stopien wchłaniania sie preparatów steroidowych z ró_nych okolic ciała:

Przedramie 1.00 x

Stopa 0.14 x

Kostka (staw skokowy) 0.42 x

Dłon 0.83 x

Kark 1.70x

Skóra owłosiona głowy 3.50 x

Pacha 3.60 x

Czoło 6.00 x

_uchwa 13.00 x

Moszna 42.00 x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro nie ma uboków ,a jak ma to niewielkie bo jest najsłabsze z grupy sterydów,raportuj swoje wyniki bo bardzo jestem ciekaw,sam sie zastanawialem ,bo betha dał mi w kość nieźle


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak w przypadku wszystkich środków występuje zasada słabszy lek, słabsze efekty więc sam w sobie jako samodzielna kuracja może być niewystarczający, co innego w połączeniu z kompletną kuracją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...