free web hit counter Skocz do zawartości
chcialbymwlosy

Klinika Przybylski 2979 graftów FUE

Rekomendowane odpowiedzi

Taki papierek może nic dla sądu nie znaczyć. Czy jak podłożyłby do podpisania, że może go zabić, to mógłby go legalnie zabić? Nie. Takżę taki świstek papieru dla sądu może znaczyć tyle co papier toaletowy. 

 

Po prostu nikomu się jeszcze nie chciało pozywać, a to błąd. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej umieszczam moje zdjęcia po zabiegu u Dr Feriduniego dla porównania z efektami uzyskanymi u właściciela wątku. Zabieg miałem w maju 2021 - ok 4200 graftów. Jak widać nie wszystkie grafty 1-włosowe odrosły w lini. Są też 2-włosowe w lini. Gęstość nie rzuca na kolana.  Czy według was mój kolega dr Feriduni źle wykonał zabieg i jest „paprokiem niebiorący odpowiedzialności za nic”?
 

Bezpłatny zabieg zagęszczający u właściciela wątku proponowałem kilkukrotnie. Nawet mały w ilości 100-200 graftów dla potwierdzenia, że taki zabieg da spodziewane efekty. 
 

Przyznam się wam, że publikacja pierwszych efektów u właściciela wątku z czerwca wywarła na mnie silne odczucia. Wystąpił niepożądany efekt zmniejszonej gęstości. Zastanawiało mnie co zrobić by uzyskiwać lepsze wynik. Pojechałem do Dr Ximeny Villa (dawna współpracowniczka Dr Jose Lorenzo) by przestudiować ich technikę. Udało mi się dokonać znaczącej poprawy. Stosuję Exacyl (lek na nadmierne krwawienie), mikroskop do oceny graftów 1-włosowych, a grafty wszczepiane są w inny sposób (też implanterem). 
 

Andrzej Przybylski
 

FD699DD5-A1BE-4466-9CB5-FE004E581403.thumb.png.642fac6662daf12ea7d2d1af907da9a8.png7AC4F1A2-5B76-4A06-B4E0-83A7A55A5747.thumb.jpeg.c37874c046fc9073cc285f21b73040f5.jpeg9E05F13A-57C7-44D8-97A0-126804B581C6.thumb.png.e17423884ae54c45fe538dc014513844.pngE01F3ACC-D409-4756-B14D-58B3EA735678.thumb.png.0c879db1cdba82186a439b7eeda6bc3f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fakty mojej pracy po stażu u Ximeny  (od sierpnia 2022)

Przedstawiłem je właścicielowi wątku. Po raz kolejny proponuje Panu bezpłatne zagęszczenie 

2D792E2A-7B3C-41BC-9D6D-2C6DC5D2BEC8.thumb.png.bb267ea6f314a5cf205fe5bba7c772ee.png831BE6AD-3D97-4980-BC40-FB1203988ED1.thumb.png.81b03e88cf1c9cb7b9d352cc4ac2a503.png247FB7BD-E063-43CA-85DA-DD9F5FD8BDE2.thumb.png.6f9e87dd864d096b47f6713c4541af08.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, super że kupił Pan mikroskop do sprawdzania ilu włosowe są grafty, czyli coś co każda normalna klinika ma od dawna 😂

Nie można rzetelnie ocenić Pana zabiegu u Feriduniego, bo brakuje pełnej relacji ze zdjęciami before/after z różnych kątów i w różnym świetle. 

Wrzucił Pan jakieś zdjęcie w najmniej korzystnym świetle (ciepłe światło), żeby spróbować pokazać, że "inni robią słabo, to ja też robię słabo". 

Jednakże nawet na tym zdjęciu w ciepłym świetle widać, że gęstość jest o wiele lepsza niż u autora wątku. Prześwit jest widoczny przy takim ostrym świetle tylko gdzieś na 1-1.5 cm, co jest bardzo dobrą gęstością. Podejrzewam, że w dziennym świetle Pana fryzura prezentuje się z przodu bardzo dobrze. Jeżeli jest inaczej to proszę wrzucić więcej zdjęć zrobionych za dnia ;) 

Natomiast u @chcialbymwlosy prześwity są nawet na 4 cm, co jest tragicznym wynikiem. Nic dziwnego, że chłopak nie chce u Pana poprawki, po takim wyniku stracił całkowicie zaufanie i słusznie.

 

Swoją drogą bardzo nieeleganckie, żeby szkalować imię Feriduniego aby bronić swoich mizernych efektów. Ciekawe co by powiedział na to, gdyby się o tym dowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan by poszedł na darmową poprawkę do kogoś kto wykonał taką robotę? 

 

ht (6).jpg

 

z.jpg

 

Nawet jeśli był to wypadek przy pracy, to po takim czymś nie idzie się znowu do tej samej kliniki. Także jakby miał Pan jakieś zasady, to oddałby Pan chłopakowi chociaż 50% pieniędzy, żeby miał na zabieg poprawkowy u kogoś innego. Ale po tym co Pan pisze, to wnioskuje, że dobrowolnie to nie odda Pan ani złotówki 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama ilość graftów nie definiuje gęstości sadzenia, zależne jest to również wielkości obszaru, na który są one wszczepiane, akurat Pan powinien to wiedzieć. To, że wszczepiono u Feriduniego 4200 graftów, to nie znaczy że był to dense packing. Siłą rzeczy widziałem się z Panem na sam koniec listopada 2021 gdyż wtedy miałem zabieg, nie było widać u Pana śladu po przeszczepie, pielęgniarki też chwaliły Pana efekt. Znowu na samej konsultacji, sam Pan podawał swój przypadek jako przykład jak szybko można wrócić do "normalnego funkcjonowania".

Ponadto jak zauważył @looksmatters, w moim przypadku prześwit jest widoczny na całym obszarze biorczym (co zdecydowanie nie wygląda naturalnie), u Pana jest to centymetr tworzący przejście do gęstszej strefy z graftami wielowłosowymi i to wygląda jak najbardziej naturalnie. Jeszcze raz podkreślając, że prawdopodobnie gęstość sadzenia w moim przypadku była znacznie wyższa co tym bardziej stanowi kontrast jeśli chodzi o finalny rezultat (jeżeli u mnie sadzenie było z gęstością 65-70 graftów/cm2 i odrosło 25, a u Pana sadzenie było z gęstością np. 40 graftów/cm2 i odrosło 30 to procent sukcesu w Pańskim przypadku jest kolosalnie wyższy).

Jeżeli Pan przyznaje, że publikacja efektów wywarła na Panu silne odczucia, to proszę pomyśleć jakie odczucia wywołuje to u osoby która owe efekty nosi na głowie (w linii włosów, która jest widoczna dla każdego) i na taki rezultat czekała miesiącami, wcześniej płacąc za zabieg znaczną ilość pieniędzy. Proszę też pomyśleć, jakie są odczucia w takiej sytuacji, kiedy dodatkowo okazuje się, że zapas donoru jest na tyle ograniczony (co zostało zweryfikowane poprzez dwie niezależne trychoskopie w dwóch bardzo renomowanych klinikach za granicą), że pacjent ma szansę tylko na jeden zabieg dogęszczający, a możliwość przyszłych przeszczepów jest ograniczona do BHT (które jest znacznie droższe i znacznie mniej efektywne). Czy Pan myśli, że w takiej sytuacji Pańska oferta dogęszczenia jest czymś co można uznać za racjonalne rozwiązanie sytuacji? Tu naprawdę nie chodzi o Pańskie ego, te decyzje mają realny wpływ na całe życie pacjenta.

Sam staram się i na forum i w korespodencji z Panem używać stonowanych określeń i zachowywać jak najwyższy poziom podejścia merytorycznego, mimo że, jest to sprawa dla mnie trudna, rzutująca na całe moje życie. Jednak czy myśli Pan, że komentarze innych użytkowników biorą się znikąd? Że są pisane Panu na złość? Otóż naprawdę nie, każdy chciałby mieć w Polsce możliwość wykonania przeszczepu na najwyższym poziomie, ale ludzie mają świadomość, że są to zabiegi nieodwracalne i kiedy zabieg nie spełnia standardów rynkowych wtedy ludzie czują się po prostu oszukani.

Powtórzę to po raz kolejny, nie chodzi też tylko o słaby odrost, tak jak opisywałem to w poprzednich postach oraz wielokrotnie w korespondencji do Pana (co konsekwentnie Pan ignorował), nastąpiło tu znacznie więcej odstępstw od wykonania zabiegu z należytą starannością. Dodatkowo, tłumaczenie typu "nie zwracam aż tak uwagi na bliskość ekstrakcji bo przy długich włosach tego nie widać" co był Pan w stanie mi zakomunikować podczas rozmowy telefonicznej kilka miesięcy temu, nie zmienia w żadnym stopniu oceny jakości usługi.

Edytowane przez chcialbymwlosy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pytnik nie ma powodu żeby nie wierzyć doktorowi w tej kwestii, proszę nie zmieniajmy tematu na przeszczepy u Feriduniego, nie o tym jest ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej pokarz, że masz jaja i zwróć chłopakowi chociaż pieniądze 💸,zmarnowanego donoru zwrócić się niestety nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na stronie Andrzej ma napisane dumnie, że 100% zadowolonych klientów. To trzeba chyba zrobić aktualizację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Antydonor napisał:

Andrzej?

Haha, w sumie dobry pomysł, żeby podbijać ten temat w nieskończoność, żeby wszyscy wiedzieli jakie są standardy w klinice Przybylski i co będzie gdy zabieg będzie nieudany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 21:22, chcialbymwlosy napisał:

Wrzucam zdjęcia z finalnym efektem (ponad rok), niestety nic się nie zmieniło od 6/7 miesiąca (włosy są jedynie dłuższe):

2015981676_ht(6).thumb.jpg.aac59e8fd5e6af919a7007b4036f7ac9.jpg

ht.thumb.jpg.9ba1016db3c2795676c82eb562800ab6.jpgz.thumb.jpg.5a2f0cf6a6adb09b0f41e282a54f0c49.jpg

 

Byłem na konsultacjach w dwóch renomowanych klinikach za granicą, w obydwu miałem również wykonywane trychoskopie. Jednoznacznie stwierdzono, że zabieg nie należy do udanych:
- zostały wszczepione grafty wielowłosowe w linii, co tworzy nienaturalny efekt wizualny ("grube" grafty z przodu),

- nierównomiernie pobrane grafty z donoru (niektóre obszary są mocniej wyeksploatowane, a niektóe minimalnie),

- w częsci obszarów donoru ekstrakcje zostały wykonane bez zachowania odpowiednich odstępów co prowadzi do "nakładania" się blizn, czyli ograniczenia cyrkulacji krwi w tych obszarach (co ma znaczenie dla sąsiadujących włosów i ich kodnycji) i oczywiście gorszego efektu wizualnego gdy włosy nie są długie ("dziury" we włosach),

- widoczne jest uniesienie skóry przy części wszczepionych graftów ("odwrócony lejek", punktowe zgrubienia na skórze),

- procent odrostu jest niski.


Niestety też mój zapas donoru oceniono na około 1500 graftów które jeszcze można pobrać, a to stawia mnie w wyjątkowo trudnej sytuacji gdyż po uzupełnieniu zakoli nie będę miał żadnego zapasu na przyszłość.

Oczywiście w ramach wykonywania przeszczepów płacimy za wykonanie zabiegu, a nie za efekt, ale w mojej ocenie zabieg nie został wykonany z należytą starannością i nie spełnia standardów rynkowych. Podejmowałem próby kontaktu z doktorem Przybylskim żeby omówić opisane powyżej kwestie, sam kontakt był utrudniony gdyż doktor ignorował część moich wiadomość (musiałem wysyłać kilka wiadomości i dopominać się o odpowiedź), a jak jakąś odpowiedź dostawałem to pomijała odniesienie się do zaistniałych problemów. Ostatecznie, ignorując poruszane kwestie, doktor zaproponował zabieg "dogęszczający", lecz odmówiłem. W mojej sytuacji (bardzo ograniczony donor) byłoby to po prostu naiwne gdyż nikły odrost to tylko jeden problem, który powstał w ramach wykonywania zabiegu i ciężko wierzyć, że nagle wszystko byłoby wykonane tak jak należy.

 

A w sumie to mógłbyś wrzucić zdjęcia z dalszej odległości jak selfie i też z 2 metrów oraz jak to wygląda w świetle dziennym? Bo ostatnio to wrzucałeś tylko fotki z bardzo bliska w mocnym żarówkowym świetle. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy okazji mogę zrobić zdjęcia w świetle dziennym. Ogólnie zdjęcia mają to do siebie, że dużo w nich zależy od uczesania i światła, czasami przez to ciężko ocenić efekt przeszczepu. Efekt wizualny jest w tym sensie "zmienny", kluczowy jednak jest procent odrostu, prawdopodobnie to najbardziej obiektywna miara sukcesu. Na zdjęciach "z bliska" bardziej widać osiągniętą gęstość oraz odległości między graftami które się przyjęły. Do oceny tego aspektu przydaje się też trychoskopia, którą też jak już wspominałem wcześniej, wykonywałem.

Odnośnie doktora i jego odpowiedzi, to tak jak w korespodencji prywatnej, doktor preferuję odnosić się do wybranych przez siebie aspektów, niewygodne omijając, więc mimo, że posty na forum czyta to nie spodziewałbym się tutaj dalszych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierdol się z nim,zrób prywatnie opinię biegłego sądowego i składaj pozew do sądu,zobaczymy czy tam będzie taki mądry,zabuli sto tysięcy to się nauczy , że ludzi trzeba szanować.(biegły z zakresu medycyny sądowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych opinii na piśmie - po prostu byłem w dwóch klinikach, gdzie wykonano ogólną konsultację, trychoskopie oraz oceniono donor (1500 graftów w zapasie, więc na poprawkę powinno wystarczyć, tylko nie wolno tego zmarnować, problem będzie kiedy łysienie pójdzie dalej).

Edytowane przez chcialbymwlosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...