free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Wstepnie mialem taki plan, ale jak juz kupilem to zaczalem brac codziennie i zobaczyc jak na mnie wplynie. Mysle, ze sprobuje zmniejszyc do łlł2 lub 3 razy na tydzien dut. Jesli chodzi o uboki to wydaje sie ze wszystko ok z aktywnoscia seksualna i ogolne samopoczuciem. Zauwazylem, ze troche pogorszyla mi sie cera twarzy, ale nie wiem czy to od duta. Generalnie problem z tradzikiem mialem od lat, ale w pewnym stopniu wyleczylem. Rok na samym finie cera byla git ... czy to mozliwe ze dut pogorszyl stan? A moze biotyna? (zaczalem brac od marca rowno z dolozonym dutem) Co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje już rok minoxidil 5% i jak to z nim bywa, po okresie poprawy, wystepuje pogorszenie. Boje się to odstawić, bo u brata po odstawieniu mocno się popsuł stan włosów. Na forum polecono mi wejście na Fina i po ok pół roku zacząć odstawiać minoxidil. Mam pytanie jak to jest z finem. Czy jego tez należy stosować ciagle? Co w przypadku odstawienia Fina np po kilku latach? Mam 28 lat i nie wiem jak Fin oddziaływuje na organizm długoterminowo. Jeżeli Fin to proscar? Czy jak ktoś pisał finahit lub Finaride.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalmichna

Finasteryd to bilet w jedną stronę. Jak już zaczniesz brać, nie można go odstawić bo stracisz wszystkie włosy wyhodowane w okresie kuracji.

Raczej nie są znane niepożądane skutki długotrwałego zażywania finasterydu - ludzie z całego swiata biorą go przez nawet kilkadziesiąt lat i wszystko jest git.

Finahit to jeden z najtańszych leków z finem z zalecaną dawką 1mg. Proscar zaś trzeba dzielić na cztery części, gdyż jedna tabletka to dawka 5mg, jednak jest to ogólnie najekonomiczniejsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do finasterydu 1mg, wielu dermatologów nie chce przepisywać Proscara na łysienie i trzeba go nabywać poprzez forum bądź recepty online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo jak to jest z finasterydem jak ktos juz go bierze i zamierza starac sie o dziecko? czy to nie wplywa jakos negatywnie na ciaze? nawet jesli przestanie go brac na jakis czas przed? Czy fina moze miec jakis wplyw na plemniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odstawić 3msc wcześniej, prewencyjnie możesz wrzucić na ten okres, l-carnityne, arginine, q10, mace, cynk + ew malutkie dawki clomidu na pobudzenie przysadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje minox od 1 roku. Po ok 8 mc zaczelo sie lnienie i przypadło to na koniec zimy. Teraz lnienie ustalo a wlosy sa o wiele lepsze niż przed lnieniem. Ludzie którzy stosuja minox latami maja takie cykle. Co do fina to czytalem wiele opinii ludzi którzy zaczeli brac fina mahac po dwadziescia kilka lat i brali 10 -15 lat. Odstawili i co? i nic wlosy im nie wypadly. Po prostu łysienie łysieniu nie równe. U jednego włosy wypadaly bo mial za dużo dht w ustroju. Lata brania fina obniżyły go trwale i włosy juz nie wypadaj. Poza tym pozimo androgenów spada z wiekiem. Inny mial dużo dht w skórze głowy bo pisal że mial ciagle stany zapalne. Przez lata stan zapalny sie wyleczyl/zaleczyl poziom dht spadl i wlosy nie wypadaja. U kolejnego łysina byla z dziada pradziada odstwil i wylysial. Każdy przypadek jest inny

 

-- 21 maja 2020, 7:58 --

 

Z reszta najnowsze zalecenia są takie ze fina bierze sie 3x tydz 1 mg przez 5 mc i 1 mc przerwy. Lek utrzymuje się w tkance 30dni i taki uklad gwarantuje dalej zysk przy ubokach równych fin topical.

 

-- 21 maja 2020, 8:01 --

 

Sam sie przerzuciłem z wcierki z finem na taki uklad i wlosy mam nawet lepsze a "odczucia" takie same jak na wcierce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

 

-- 21 maja 2020, 14:30 --

 

minox caly czas 2 x d. Włosy nie ucierpią a nadmiar fina się wyplucze

 

-- 21 maja 2020, 14:30 --

 

Jak pisalem w skórze glowy lek utrzymuje sie 30 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? tzn

 

-- 21 maja 2020, 14:42 --

 

Kuracja bez zmian jedynie do minoxa dodaje Azelaic Acid w stężeniu 5% - działanie przeciwzapalne. Co najmniej raz w roku będe golił gkłowę celem oczyszczenia i lepszego dermarollingu do tego suple i fin w rozpisce jak pisalem i mysle ze tak pare lat pociągne

 

-- 21 maja 2020, 14:47 --

 

Nie sądze żeby w tym czasie cos lepszego sie pojawilo niestety. Brezulla moze być jedynie dodatkiem. Ogolnie powodem dla którego się przerzuciłem na wewnętrzny bloker jest fakt iż o ile włosy tam gdzie go stosowalem się poprawily o tyle widać bylo że donor jest inny. Ze te wlosy są cienkie i "bez zycia" czyli i tam dosięgla mnie androgenówka i gdybym chcial kiedys jakies ht to ze zminiaturyzowanym donorem slabo to widze. Niestety takie pseudouroki słowiańskiej rasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z reszta najnowsze zalecenia są takie ze fina bierze sie 3x tydz 1 mg przez 5 mc i 1 mc przerwy. Lek utrzymuje się w tkance 30dni i taki uklad gwarantuje dalej zysk przy ubokach równych fin topical.

 

Masz jakieś badania, artykuły na potwierdzenie tego ? czy to na podstawie jakieś relacji z hlt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mowil moj dermatolog jak pierwszy raz poszedlem z wlosami. Jeden z lepszych w moim miesce. Bo mialem wiele watpliwosci i powiedzial ze taka dawke stosuje u wiekszosci ludzi ktorym to przepisal i mial 2 przypadki na tysiac ze musieli jeszcze zmniejszyc

 

-- 22 maja 2020, 13:18 --

 

Ale kazdy przeciez ma rozum i sam wie ile i jak brac. Ja wiem ze 1mg co dziennie to za duzo dla mnie ale to sa kwestie indywidualne. Mi ta dawka wystarcza w zupelnosci. Teraz po lnieniu wypada mi 5 wlosow podczas mycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa nabierania tych "kobiecych kształtów" (powiększanie piersi, zaokrąglenie ciała, spadek libido itp) przy kuracji finem, są jakieś badania na to albo ktoś z was doświadczył czegoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z czytaniem czegokolwiek bo tylko będziesz się nakręcał. Przeczytaj ulotkę, tam są wypisane skutki uboczne, są one rzeczywiste i mogą dotknąć, jednak jeśli już wystapia, zazwyczaj są one krótkotrwałe lub sami je sobie wmawiamy, efekt nacebo czy jakoś tak.. szukanie takich czarnych scenariuszy, wchodzenie na strony typu propeciahelp itd. tylko niepotrzebnie Cie zaniepokoi Zrób sobie badania przed kuracją dla "świętego spokoju", żebyś miał do czego się odnieść, jakbyś kiedyś je powtarzał już na kuracji. Ogólnie mówiąc, ma czego sie bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bazując na opiniach z tego forum to chyba nie było przypadku aby ktoś miał problem z powiększeniem piersi czy zaokrągleniem ciała. najczęściej występujące to spadek libido i ewentualnie jakieś bóle jąder czy coś w tym stylu , możliwe wahania nastroju , ale to ludzie przecież mają bez stosowania fina więc nie ma się czego bać. generalnie procentowo kobiece kształty to poniżej 1 procenta , a cała reszta nawet w 30 procentach , ale przeważnie mija po kilku dniach. z reszta zawsze można zrezygnować z kuracji , a wszystko powinno wrócić do normy w razie problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to chyba boje się wpływu na plemniki. Szczególnie, że starszy brat ma z tym ogromny problem, więc może coś być genetycznie.

Sprawdziłem testosteron i też mam dość niski, jak na mój wiek 27 lat (przynajmniej tak mi się wydaje) - 375,00 ng/dl. Dolna granica normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno się stac, po odstawieniu wróci do normy, ew wrzucisz małe dawki clomidu na ruszenie przysadki.

Zawsze zostaje zamrożenie nasienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim czasie mogliście śmiało stwierdzić, że finasteryd przynosi rezultaty? Trochę się zaczynam niepokoić, bo już jestem na tym finie 3 miesiące i w ogóle nie odczuwam poprawy, włosy ciągle lecą w ogromnej ilości jak przed jego braniem, chwilę tam miałem jakieś side effects, ale przeszło, natomiast na głowie nie ma żadnej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim czasie mogliście śmiało stwierdzić, że finasteryd przynosi rezultaty?

 

6-8 miesięcy. Minimum po takim czasie będziesz mógł stwierdzić czy, i w jakim stopniu, fin na Ciebie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej odstawić 3msc wcześniej, prewencyjnie możesz wrzucić na ten okres, l-carnityne, arginine, q10, mace, cynk + ew malutkie dawki clomidu na pobudzenie przysadki.

 

czemu akurat 3 miesiace? jak z tego co mowia tutaj i poza tym forum to finasteryd zostaje w organizmie 30 dni? (a czytalem ze nawet tylko 7). Czy finasteryd moze miec jakis wplyw na plemniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was mial taka sytuacje ,ze babyboomy przestaly rosnac?Jest totalny stop.

2 razy dziennie minox 5 % i fin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...