free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Angel dolej 15g spirytusu i 5g wody do kirklanda. Co prawda stężenie minoksa spadnie do 3,75%. Ale i tak teraz stosujesz 2x dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie moge nigdzie znalezc dokladnego skladu i nie wiem czy bardziej przypomina kirkland czy loxon? Moze ktos wie, bo kirkland dlugo schnie a loxon nie mam jak zalatwiac , jakby ten byl takim polskim odpowiednikiem loxonu bylo by perfekt....

 

A czemu masz problem z kupnem Loxonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugaar, bo nie mieszkam w Pl.

Ziom, ale nie chce stosowac mniejszego stezenia, co z tym minoxem co przeslalem? Taki sam jak kirkland??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sugaar, bo nie mieszkam w Pl.

Ziom, ale nie chce stosowac mniejszego stezenia, co z tym minoxem co przeslalem? Taki sam jak kirkland??

 

Ok rozumie. Składu dokładnego również nie mogłem się doszukać.

 

A myślałeś w ogóle o piance? Ona dość dobrze nadaje się do aplikacji jeśli później używasz inny pojazd (mówię o CB w standardowym) więc i tak popchniesz minoxa głębiej. A mniej Cię podrażni w ogólnym rozrachunku. Bardzo tania ta pianka QGAIN 5%, w zasadzie tylko kilka funtów droższa aniżeli płynny minox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sugaar, bo nie mieszkam w Pl.

Ziom, ale nie chce stosowac mniejszego stezenia, co z tym minoxem co przeslalem? Taki sam jak kirkland??

 

Ok rozumie. Składu dokładnego również nie mogłem się doszukać.

 

A myślałeś w ogóle o piance? Ona dość dobrze nadaje się do aplikacji jeśli później używasz inny pojazd (mówię o CB w standardowym) więc i tak popchniesz minoxa głębiej. A mniej Cię podrażni w ogólnym rozrachunku. Bardzo tania ta pianka QGAIN 5%, w zasadzie tylko kilka funtów droższa aniżeli płynny minox

 

Nigdy pianki nie stosowalem, ale z tego co piszesz wynika, ze plyn jednak lepszy i mocniejszy (biorac pod uwage,ze ktos nie ma uczulenia a ja nie mam po tylu latach wiec powinno byc ok)

 

Przy dobrym blokerze minox odgrywa znaczna role, ten nowy qgain raczej gorszy juz od kirklandu byc nie moze(chodzi mi oczywiscie o zawartosc PG) takze nie mam nic do stracenia i pewnie go zamowie i sprawdze na wlasnej skorze:)

 

P.S. W sumie az tak ten kirkland mi nie przeszkadza, bo przewaznie mam czas czekac 1-2h przed nalozeniem CB,RU, jednak wolalbym ten czas miec juz na sobie wsmarowane w/w blokery.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze nie ma znaczenia czy użyjesz płyn czy piankę - bo później i tak popychasz go znacznie głębiej kolejną wcierką. A tutaj jak znalazł pasowałaby pianka właśnie z powodu szybkiego wysychania. Czasami są sytuacje ze trzeba wyjść szybciej i można wtedy wsmarować kolejną wcierkę po kilkunastu minutach. Krikland schnie zdecydowanie dłużej i jest dużo większe prawdopodobieństwo ze rozsmarujesz go na większy obszar.

 

Do tej pory główną przeszkodą w stosowaniu pianki była jej cena (prawie 2x wyższa), ale z tego co widzę w przypadku tego QGAIN jest to tylko kilka funtów : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tak tez zrobie i sprobuje jak sie u mnie sprawdza. Obecnie posiadam jeszcze jakies 50ml kirklanda i jak dojdzie mi pianka to go zostawie , bede musial go miec w razie urlopow jak bede latal samolotem, bo pianki(180ml) nie przewioze...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage za i przeciw pianki/plynu zamowilem jednak plyn i wyglada na to ze jest podobny do loxonu(co jest super), jezeli chodzi o zawartosc pg/et, bo wciera sie o wiele przyjemniej i wysycha 30-60 min zalezy czy jeszcze go pozniej troche docieram:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób stosujących minoxa - używam obecnie Alopexy5%, nie wiem do końca jaki jest tam skład eth/pg/min ale nurtuje mnie jedna sprawa. Ile jednorazowo wasza skóra (w moim przypadku chodzi o linie + zakola) jest w stanie "przyjąć" płynu podczas aplikacji ? Jedna dawka to 1 ml, ale wiadomo, ze nie ma opcji zeby tyle wylać na linie zakola bo zwyczajnie to nie wyschnie. W moim przypadku daje rade zaaplikować koło 0.5ml bo więcej zdaje sie nie miec sensu, i tak pozostaje gruba warstwa która wysycha przez pewien czas.

I jeszcze jedno pytanie - jak jest czasowo z przechodzeniem minoxa w głąb skory, czy jest tak jak z ru, tzn. wchłania sie przez cały czas pozostawania na skórze, czy dzieje sie to do jakiegos określonego momentu ?

 

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, jestem tu nowy, nie wiem czy w dobrym wątku

mam pytanie o preparat

 

https://www.minoxidilmax.com/dualgen-15-pg-plus

 

o takim składzie:

 

Minoxidil 15%

Finasteride 0.1% (1mg of finasteride in 1 mL)

Azelaic acid 5%

Retinol 0.025%

Caffeine 0.001%

Ethanol

Propylene Glycol

Water

 

"firma" co do wiarygodności budzi wątpliwości (brak adresu, żadnych nazwisk, działają bez pozwolenia co do sprzedaży leków itp)

ale dość pozytywne opinie na amerykańskich forach, na eBay, działają od ok 5 lat...

 

Czy warto sprowadzić taki preparat?

jako alternatywa do homeopatycznego stężenia minoxidilu na naszym rynku, i konieczności dzielenia tabletek z finasterydem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem i było po 2 tygodniach u mnie(trójpak z darmową wysyłką), było to rok temu przy kursie 3,20 jeszcze sie opłacało teraz lepiej kupić samemu czystego minoxa i wymieszać sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamawiałem i było po 2 tygodniach u mnie(trójpak z darmową wysyłką), było to rok temu przy kursie 3,20 jeszcze sie opłacało teraz lepiej kupić samemu czystego minoxa i wymieszać sobie.

 

 

W moim pytaniu nie chodziło o cenę czy opłacalność lecz o skuteczność i efekty.

 

Możesz coś na ten temat?

 

P.S.

Ponadto w jaki inny sposób uzyskać 15% minoxidil?

Tak sobie wyobrażam...

Żeby uzyskać 0,1% stężenie finasteridu trzeba "pomieszać" ... 12 tabl. Proscaru po 5 mg lub 60 tabl. Propeci ... o ile dobrze liczę

wg. wzoru

 

 

 

a przecież w tych tabletkach jest masa różnych wypełniaczy... nie zrobi się z tego jakieś błoto?

1423489529_stenieprocentowe.png.910a1dd43f153b8b19d984e39115968c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszych efektów niż przy 5% nie zauważyłem, po 2 miesiącach wróciłem do 5% a butelke sprzedałem, lepiej brać minoxa 5% i dutasteryd a nie fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to jest możliwe zeby po rozpoczęciu stosowania minoxa na linie i zakola z jednej strony wyrastały nowe, całkiem solidne włosy na zakolach (na łysych miejscach) a drugiej strony dalej przerzedzaly sie wgłąb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepszych efektów niż przy 5% nie zauważyłem, po 2 miesiącach wróciłem do 5% a butelke sprzedałem, lepiej brać minoxa 5% i dutasteryd a nie fina.

 

może te 2 miesiące to za krótko...

masz na myśli dutasteryd z roztworze z minoxem, miejscowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywołujac kilka postów wcześniej o piance - to przy kuracji RU w KB rano i minox 2x dziennie. Warto inwestowac w pianke? Chce się upenić czy to jest nadal aktualne info, że do rannej aplikacji przed RU w KB pianka nada się o wiele bardziej ze względu na brak glikolu?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w fazie Nw1.5 ( bo nw 2 to jeszcze nie jest) wystarczy minoxidil 5% ?? Chodzi mi o to zeby przystopować ten proces na jakies 2-3 lata zanim bede mógł brać fina bo mam dopiero 19 lat.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wątpię, sprawdź sobie jeszcze RU i CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry, jestem tu nowy, nie wiem czy w dobrym wątku

mam pytanie o preparat

 

https://www.minoxidilmax.com/dualgen-15-pg-plus

 

o takim składzie:

 

Minoxidil 15%

Finasteride 0.1% (1mg of finasteride in 1 mL)

Azelaic acid 5%

Retinol 0.025%

Caffeine 0.001%

Ethanol

Propylene Glycol

Water

 

"firma" co do wiarygodności budzi wątpliwości (brak adresu, żadnych nazwisk, działają bez pozwolenia co do sprzedaży leków itp)

ale dość pozytywne opinie na amerykańskich forach, na eBay, działają od ok 5 lat...

 

Czy warto sprowadzić taki preparat?

jako alternatywa do homeopatycznego stężenia minoxidilu na naszym rynku, i konieczności dzielenia tabletek z finasterydem

 

Osobiście miałem ten produkt i szybko się go pozbyłem, ponieważ sklejał włosy bardziej niż lakier do włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jest jakiś minox który nie skleja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na finie od jakiegoś miesiąca, w sumie chciałbym do kuracji dołączyć minoxa. Jest sens zaczynać najpierw od 2%? Miałem zamiar na początku tak z 2-3 miechy używać Loxona 2% a potem przejść do 5%? Jak wy zaczynaliście stosowanie minoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja od 5%, ale jak już kupiłeś ten niższy to możesz się bawić, chociaż słyszałem że dużo nie daje - chyba że po przszczepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich osób myślących o zaczęciu minoxa dorzucę swoje 2 grosze, ku przestrodze.

 

Z mojej strony odradzam, szczególnie do pewnego poziomu stanu włosów, co o ile dobrze pamiętam zawsze podkreślał Ziom. Ja z racji tego, że w trakcie brania fina, który dobrze trzymał i nadal trzyma tył (obecnie dut), ale w obliczu pogarszającej sie szybki linii, zdecydowałem się na dorzucenie Ru w kb na linie. Niestety roztwór 5%, potem po przerwie 2% powodował doliczające uboki w postaci dyskomfortu w okolicach krocza itp.

Postanowiłem zamiast ru wrzucić minoxa, który w teorii powinien w najgorszym przypadku spowolnić proces, w kwestii blokady fin stosowany ponad rok zdawał się być wystarczająca opcja.

 

Czy żałuje rozpoczęcia ? Zdecydowanie tak, moj stan pogarszał sie w szybkim stopniu ale minox (dokładniej alopexy) znacznie w ekspresowym tempie przerzedził mi zakola, które obecnie sa w stanie bardzo marnym. Pierwsze miesiące były całkiem optymistyczne, bardzo duzo ciemnych cienkich wlosow na zakolach, nawet w pustych miejscach, natomiast nie chcąc sie przejechać starałem sie nie popadać w euforię - jak widać słusznie. Swoją drogą nadal jest to zagadkowa sprawa, jak to możliwe, że taki dużo włosków wyrosło a stan wgłąb zakoli sie stałe pogarszał.

 

Także panowie polecam zastanowić się dobrze przed rozpoczęciem stosowania i przede wszysk pomyśleć czy obecny stan jest na tyle zły, że warto ryzykować. Wiadomo, że każdy reaguje inaczej i może odnieść korzyści na które ja sam tak liczyłem, aczkolwiek ryzyko jest spore.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...