free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno 5mg 2 razy dziennie nie powoduje żadnych skutków ubocznych poza nadmiernym owłosieniem. Dzisiaj mnie rozsadza bo za dużo wziąłem(1ml) ale tak to źle mnie zrozumiałeś bo mam zamiar brać 1/6mililitra a nie 1,6mili. Mam aptecznego minoxa z psikaczem. Jedno pisknięcie to 1/6mililitra czyli okolo 8mg czystego minoxa więc może nawet będę 2 razy psikał do pyska. Co innego też jak ktoś cały dzień leży, nic nie robi i minoxa lyka. Tak to serce słabnie. Ja go łącze z ruchem więc może serce nie osłabnie. Wysiłek serce wzmocni, minox osłabi i wyjdzie na zero.

Dawka śmiertelna glikolu propy to 1kg/50kg masy ciała czyli musiałbym ponad kilogram tego wypić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno 5mg 2 razy dziennie nie powoduje żadnych skutków ubocznych poza nadmiernym owłosieniem. Dzisiaj mnie rozsadza bo za dużo wziąłem(1ml) ale tak to źle mnie zrozumiałeś bo mam zamiar brać 1/6mililitra a nie 1,6mili. Mam aptecznego minoxa z psikaczem. Jedno pisknięcie to 1/6mililitra czyli okolo 8mg czystego minoxa więc może nawet będę 2 razy psikał do pyska. Co innego też jak ktoś cały dzień leży, nic nie robi i minoxa lyka. Tak to serce słabnie. Ja go łącze z ruchem więc może serce nie osłabnie. Wysiłek serce wzmocni, minox osłabi i wyjdzie na zero.

Dawka śmiertelna glikolu propy to 1kg/50kg masy ciała czyli musiałbym ponad kilogram tego wypić.

 

Napisałeś w pierwotnym poście na ten temat że to Kirkland. Kirkland ma stężenie 5% czyli 50 mg na każdy jeden mililitr. Zatem rachunek prosty.

Owszem nie zawsze występują poważne uboki od dawki 5mg, znam innego koleisa z HLT który brał przez 4 lata ale i tak w końcu odstawił bo coś źle się zaczęło dziać. Ale tak owszem minox brany oralnie daje jeszcze lepsze efekty niż taki do miejscowego użytku jednak trzeba mieć na uwadze że to potencjalnie niebezpieczny lek dla zdrowia. Na pewno nie wyjdzie na zero bo jakby wyszło to wzrost włosów spowodowany minoxem też byłby równy zeru. Choć przyznam że też nieraz snułem taką teorię że np. jedne leki czy coś tam podniesie ciśnienie a minox osłabi i będzie bilans w zerze, jednak to tak pięknie nie działa bo każda ingerencja w układ naczyniowo-krwionośny powoduje zmianę, ale nieraz ta właśnie zmiana może być zupełnie wystarczająca do inicjacji wzrostu włosów a niekoniecznie bardzo szkodliwa na cały układ. Ale jednak minox szkodzi nie jest bezpiecznym lekiem i nie da się ukryć. I jeszcze jedno, wzrost ciśnienia wysiłkiem nie jest powodowany poprzez zmniejszenie skurczenie naczyń a poprzez przyspieszenie pracy pompy a to de facto jest dla niej większym wysiłkiem czyli obciążeniem. Z innej beczki: A jeżeli w jakiś cudowny sposób (nie wnikam w jaki tylko tutaj mówię teoretycznie akurat) naczynia rozszerzone skurczyły by się to o tyle samo spadłby poziom dobroczynnego działania minoxa na wzrost włosów.

 

-- 07 lip 2016, 22:49 --

 

Wie ktoś czy ten alkohol w minoxie jest bardziej toksyczny niż normalny spożywczy? Mam zamiar zrobić wewnętrzną kurację np kirklandem.

 

O w tym poście że masz zamiar użyć Kirklanda.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile czasu jeszcze mam stosować minoxidil 5%, jeśli mija dzisiaj równe 2 tygodnie, ale efektów nie widzę i jest jeszcze gorzej niż było?

Mam zamiar brać fina i to jak najszybciej nie obchodzą mnie efekty uboczne chyba, że będą przeszkadzały mi w normalnym życiu czy zagrażały życiu, zdrowiu.

 

Ja zobaczyłem efekty po 6-7 miesiącach stosowania, dwa razy dziennie. Po 3 miesiącach coś tam się zaczeło dziać, ale to bardziej było na zasadzie wmawania sobie...

 

Jak ktoś tu chce pić minoxa niech się najpierw stuknie w głowę.... łysą czy nie. Człowieku minox da Ci tyle, że kupisz sobie 4-5 lat opóźnienia procesu łysienia i NIC WIĘCEJ. A i sam nie wiesz, czy będziesz go wstanie brać całe życie by owe 5 lat różnicy zachować.

 

 

ja brałem ninoxa dłuugo i tylko zaszkodziłem układowi krwionośnemu, i teraz jestem w gorszej sytuacji niż byłem. Tylko blokada DHT a nie minox, jeszcze do picia o zgrozo.... Jesli ktoś nie ma uboków od minoxa może go dorzucić do kuracji, ale tylko jako dodatek, jest wiele alternatyw dla minoxa. Jednak kluczem jest DHT i stan zapalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 17 dzień od kiedy stosuję minoxidil widzę na razie jeden skutek uboczny tylko nie wiem czy to od minoxa, ale zaczął dzisiaj mnie atakować mocny łupież.

Stan włosów się nie poprawił jest gorzej niż było. Jutro mam w planach iść do lekarza rodzinnego poproszę o receptę na finasteryd jak nie da to wezmę skierowanie do dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pomysl trochę... minox nie poprawi ci tego co masz na głowie tylko to co ma wyrosnąć dopiero. Przez 17 dni włosy nie urosną zbyt wiele dlatego trzeba czekać na efekty z pół roku, trzeba dać czas aby stare włosy zniszczone przez dht wypadły i pojawiły sie nowe. Ale trzeba mieć na uwadze ze podstawa kuracji jest bloker


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pomysl trochę... minox nie poprawi ci tego co masz na głowie tylko to co ma wyrosnąć dopiero. Przez 17 dni włosy nie urosną zbyt wiele dlatego trzeba czekać na efekty z pół roku, trzeba dać czas aby stare włosy zniszczone przez dht wypadły i pojawiły sie nowe. Ale trzeba mieć na uwadze ze podstawa kuracji jest bloker

 

Aha, Dzięki.

Najgorsze, że zacząłem zapuszczać włosy bez blokera biorąc minoxidil.

Jeśli ktoś chcę brać sam minoxidil bez blokera to nie polecam ! Tak jak mówisz podstawa to finasteryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pomysl trochę... minox nie poprawi ci tego co masz na głowie tylko to co ma wyrosnąć dopiero. Przez 17 dni włosy nie urosną zbyt wiele dlatego trzeba czekać na efekty z pół roku, trzeba dać czas aby stare włosy zniszczone przez dht wypadły i pojawiły sie nowe. Ale trzeba mieć na uwadze ze podstawa kuracji jest bloker

 

Aha, Dzięki.

Najgorsze, że zacząłem zapuszczać włosy bez blokera biorąc minoxidil.

Jeśli ktoś chcę brać sam minoxidil bez blokera to nie polecam ! Tak jak mówisz podstawa to finasteryd.

 

Ja minoxa dorzucę jak zobaczę ze fin daje jakieś efekty


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza rodzinnego dostałem receptę na androstatin 1mg finasterydu.

Od dzisiaj zacząłem stosować pierwszą tabletkę. Będę na bieżąco pisać o wszystkich skutkach negatywnych jak i pozytywnych.

Dodam jeszcze, że strasznie mnie zaczął atakować trądzik na szyi, w dolnych częściach twarzy okropne krostki mam nadzieje, że w tym schorzeniu też ten lek mi pomoże.

Zapuszczam włosy, więc dodatkowo stosuję jeszcze codziennie skrzyp polny + piję drożdże.

pozdro mam nadzieje, że będę żyć

 

ps. o fuj o brzydliwe w smaku te drożdże polecam jak najmniej lać wody do kubka i wypijać to na jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale załóż swój wątek w odpowiednim dziale, to jest temat o minoxie a nie o twojej walce z łysieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy ale załóż swój wątek w odpowiednim dziale, to jest temat o minoxie a nie o twojej walce z łysieniem.

 

spoko będę dalej pisać w wątku o finie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy ale załóż swój wątek w odpowiednim dziale, to jest temat o minoxie a nie o twojej walce z łysieniem.

 

spoko będę dalej pisać w wątku o finie

 

 

Raczej powinieneś założyć NOWY WĄTEK - swój temat w dziale OPOWIEDZ SWOJĄ HISTORIĘ - w tym właśnie dziale znajdują się indywidualne osobiste tematy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy ale załóż swój wątek w odpowiednim dziale, to jest temat o minoxie a nie o twojej walce z łysieniem.

 

spoko będę dalej pisać w wątku o finie

 

 

Raczej powinieneś założyć NOWY WĄTEK - swój temat w dziale OPOWIEDZ SWOJĄ HISTORIĘ - w tym właśnie dziale znajdują się indywidualne osobiste tematy.

 

Aha, OKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zrezygnować z minoxa, jeśli nie widać efektów? Jak rozumiem ta substancja ma powodować tylko przyrost nowych włosów, u siebie zobaczyłem, że się tylko zwiększyły zakola.

Myślę, że u mnie to działa negatywnie na włosy i nie wiem czy jest sens przerwać stosowanie po 2 miesiącach czy stosować dalej? Biorę fina i to powinno być już wystarczające, jeśli chodzi o samo zahamowanie łysienia.

 

 

Ps. Źle zrozumiałem lekarza i żałuję, że brałem minoxa. Trzeba najpierw postarać się o blokadę zewnętrzną dht, bo jak chcemy sobie wyhodować więcej włosów jak nie mamy zahamowanego łysienia? Jest to bez sens.

To tak jak iść na przeczep włosów w młodym wieku nie biorąc żadnych leków blokujących dht.

Większość lekarzy dermatologów nie ma doświadczenia w sprawie łysienia typu męskiego, dlatego najlepiej udać do trychologa czy innego specjalisty, który pomaga leczyć łysienie, a nie ściemia i przepisuję jakiegoś gó*** zamiast prosto w oczy powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Po jakim czasie zrezygnować z minoxa, jeśli nie widać efektów? Jak rozumiem ta substancja ma powodować tylko przyrost nowych włosów, u siebie zobaczyłem, że się tylko zwiększyły zakola.

Myślę, że u mnie to działa negatywnie na włosy i nie wiem czy jest sens przerwać stosowanie po 2 miesiącach czy stosować dalej? Biorę fina i to powinno być już wystarczające, jeśli chodzi o samo zahamowanie łysienia.

 

 

Ps. Źle zrozumiałem lekarza i żałuję, że brałem minoxa. Trzeba najpierw postarać się o blokadę zewnętrzną dht, bo jak chcemy sobie wyhodować więcej włosów jak nie mamy zahamowanego łysienia? Jest to bez sens.

To tak jak iść na przeczep włosów w młodym wieku nie biorąc żadnych leków blokujących dht.

Większość lekarzy dermatologów nie ma doświadczenia w sprawie łysienia typu męskiego, dlatego najlepiej udać do trychologa czy innego specjalisty, który pomaga leczyć łysienie, a nie ściemia i przepisuję jakiegoś gó*** zamiast prosto w oczy powiedzieć.

 

Bez blokera też działa, tyle że podobno przyspiesza łysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez blokera też działa, tyle że podobno przyspiesza łysienie.

 

Jak przyspiesza łysienie to po co stosujesz minoxidil? Co będzie w taki razie jak przerwę stosowanie minoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bez blokera też działa, tyle że podobno przyspiesza łysienie.

 

Jak przyspiesza łysienie to po co stosujesz minoxidil? Co będzie w taki razie jak przerwę stosowanie minoxa?

 

1.Ja stosuje blokery(zerknij na stopkę) i minox dał mi "spoko" odrost.

2.Nie mam jeszcze jednoznacznego zdania w tym temacie... Osobiście stosowałem kilka miesięcy bez blokera i również robiłem przerwę, ale nie zauważyłem żeby coś nadmiernie poleciało(wypadły tylko włosy, które urosły dzięki minoxidilowi). Jednak ten środek zwiększa przepływ wszystkich substancji przez mieszek, więc prawdopodobnie również zwiększa ilość DHT, który przedostaje się do włosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to jest z samym minoxem bez blokera, ja tak stosuje od 3.5 miesięcy, mam mętlik w głowie, bo dermatolodzy go przepisują (bez blokera) i niektórym pomaga. Niech się wypowiedzą osoby co stosują samego minoxa ok rok albo dłużej.

 

Wy piszecie że może przyspieszać lysienie bo więcej substancji dostaje sie do włosa w tym dht, które powoduje miniaturyzacje i wypadanie włosa. Podczas gdy na ulotkach od np. Loxonu piszą że zatrzymuje miniaturyzacje lub nawet ją cofa, jedno drugiemu zaprzecza.


Nizoral 2% 2x na tydz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Więc jak to jest z samym minoxem bez blokera, ja tak stosuje od 3.5 miesięcy, mam mętlik w głowie, bo dermatolodzy go przepisują (bez blokera) i niektórym pomaga. Niech się wypowiedzą osoby co stosują samego minoxa ok rok albo dłużej.

 

Wy piszecie że może przyspieszać lysienie bo więcej substancji dostaje sie do włosa w tym dht, które powoduje miniaturyzacje i wypadanie włosa. Podczas gdy na ulotkach od np. Loxonu piszą że zatrzymuje miniaturyzacje lub nawet ją cofa, jedno drugiemu zaprzecza.

 

Ja również stosowałem bez bloker i odrost był, bo jeszcze żywy mieszek nagle dostaje kopa. Nie oznacza to jednak że dalej nie jest niszczony - przecież dht ciągle na niego działa.

Sam nie jestem do końca pewien, czy dht również się przedostaje w zwiększonej dawce, ale myśląc logicznie: Lepiej brać z blokerem jeżeli są takie przesłanki, niżeli ryzykować. Poza tym bez blokera nie zatrzyma się wypadania włosów, a minox z czasem stanie się bezużyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jeszcze osoby, która stosując minoxa zahamowała łysienie. To nie jest lek na łysienie tylko na porost nowych włosów, przecież smarujesz nim miejsca gdzie są tylko zakola tak jak w ulotce jest napisane, a reszta włosów dalej będzie wypadać.

Radzę zacząć używać blokera niż później wydawać kilka lub kilkanaście złotych na przeczep włosów.

Sam od półtora miesiąca stosuję fina i widzę poprawę, jeśli chodzi o gęstość włosów.

Od dzisiaj zaprzestaję stosować minoxa mineło 2 miesiące odkąd stosuję i stwierdzam, że jak fin zahamuje mi łysienie to będzie wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii, najlepiej samemu sprawdzić, oprócz tego ze pobudza włosy na ulotce Loxonu pisze że hamuje wypadanie już po 2 miesiącu stosowania, na ceneo piszą podobnie. Nie mam jakiegoś agresywnego łysienia, w moim temacie na tym forum nawet twierdzą że nie łysieje, myślę że z Nizoralem coś pomorze, dopóki nie załatwię CB.


Nizoral 2% 2x na tydz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ile ludzi tyle opinii, najlepiej samemu sprawdzić, oprócz tego ze pobudza włosy na ulotce Loxonu pisze że hamuje wypadanie już po 2 miesiącu stosowania, na ceneo piszą podobnie. Nie mam jakiegoś agresywnego łysienia, w moim temacie na tym forum nawet twierdzą że nie łysieje, myślę że z Nizoralem coś pomorze, dopóki nie załatwię CB.

 

Jak na ulotce napiszą że zapewnia sukces zawodowy, to też będziesz ufal?

Minox to tylko stymulator i można sie jedynie sprzeczać czy nie spowalnia lysienie poprzez pobudzanie osłabionych graftow.

Sugerował bym zastosować się do rady kolegi kowalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
na ceneo piszą podobnie

 

3 lata obgryzam paznokcie myśląc o decyzji rozpoczęcia przygody z minoxem -ale teraz mam już siłę - dziękuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze często zastępują minoxa zamiast fina tym samym wprowadzając w błąd pacjenta przepisując to na zahamowanie łysienia, aby jakoś odbiec od tych tabletek i najlepiej zmienić od razu temat "jaka jest dzisiaj ładna pogoda ".

Normalny uczciwy lekarz Ci powie prosto w oczy albo będziesz brał bloker dht albo możesz się pożegnać z włosami. Żadne wcierki Ci nie pomogą możesz sobie tylko przyspieszyć proces łysienia.

Jak do tej pory nie wynaleźli skutecznego sposobu jak blokada dht, a jak by wymyślił ktoś to już by mógł zostać miliarderem.

Ja od wczoraj zaprzestałem stosowanie minoxa, nie wiem czy ta substancja nie oddziałuję na cały organizm, ale zauważyłem, że włosy na całym ciele mi się zwiększyły. Np. w obrębie barków, klatki piersiowej to znaczny przyrost.

Polecam chodzić z problemami łysienia do trychologów, dermatolog na drugim miejscu i najlepiej jak jest facet a nie babsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stosuje minoxa 5% foam? Jak wrażenia i różnice wobec standardowego?

 

Dodatkowo, czy ktoś wie coś o stosowaniu minoxa 5% raz dziennie, zamiast 2? Gdzieś czytałem że dużej różnicy nie ma, tak też zalecała dermato.

 

PS oddam minoxa zwykłego w dobre ręce

 

Polecam chodzić z problemami łysienia do trychologów, dermatolog na drugim miejscu i najlepiej jak jest facet a nie babsko.

Jeden z lepszych trychologów w Warszawie po obejrzeniu moich zakoli stwierdziła, że absolutnie nie ma sensu brać minoxa a fiasterydu to już w ogóle (nieee, kto to słyszał!).

 

Zamiast tego poleciła... mezoterapię igłową z peptydami i wykonanie szeregu chybionych badań krwi. Jakbym był głupi i ją posłuchał, to łącznie byłbym w plecy ok. 1000 zł i z pogarszającymi się włosami. Wizyta 130zł...

 

U dermatologa zrobiłem trichoskopie, wyszło oczywiście, że mam miniaturyzację (na czubku są włosy, ale nie wyrasta ich, jak po bokach po 2-3 z każdej cebulki, tylko po 1). Wziąłem od niej receptę na minoxa foam 5%, fina i tak to powinno wyglądać.

 

Zakola oczywiście w trakcie tej zabawy, przez 3 miesiące - między wizytą u trychologa i dermatologa, się powiększyły i włosy leciały jak szalone. Po wskoczeniu na 0,5mg finu wypadanie się zahamowało.


Moje rady i opinie należy traktować, jako pierwszej przypadkowej osoby z internetu i nie podejmować na jej podstawie decyzji dot. leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...