free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 24 lata i od 2 lat jestem świadomy mojego procesu łysienia i walki z nim. Od stycznia 2022 brałem finasteryd (Nezyr) jednak nie widziałem po nim żadnej poprawy kondycji włosów, więc postanowiłem przerzucić się na Dutasteryd (Adadut). No właśnie po 10 miesiącach łykania dutasterydu (tj. 0,5mg codziennie) moje włosy stały się gęstsze, odnotowałem ogólną poprawę kondycji włosów a nawet odrost na zakolach. Niestety włosy wypadają nadal. Gdy zaczynam pocierać mocno ręką po głowie i ,,czochrać,, włosy to wypada ich zbyt dużo. Ponadto mimo że efekty są, to nie są powalające jak w niektórych przypadkach tu na forum. Czy polecicie jeszcze jakiś sposób, aby zminimalizować liczbę wypadających włosów? Ewentualnie co polecicie, aby dodać do mojej kuracji, która opiera się na samym dutasterydzie. Niestety po minoxidilu i innych wcierkach mam duże próbowały ze skalpem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może RU58841, mam dostępne na sprzedaż.
Jest jeszcze mikronakłuwanie które działa trochę podobnie jak minoxidil.
Jest też CosmeRNA


Mam dostępne RU58841/ FIN topical

t.me/haircarepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o RU i ponoć działa podobnie do minoxa jeśli chodzi o drażnienie skóry. 
Właśnie jestem zdecydowany na mikronakłówanie i będę kupował stempel. Mam nadziej, że pomoże, bo opinie są dość podzielone.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym CosmeRNA? Jeszcze o tym nie słyszałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co według ciebie znaczy że wypada ich zbyt dużo? Generalnie do 150 włosów dziennie jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, młody_zakolak napisał:

Czytałem o RU i ponoć działa podobnie do minoxa jeśli chodzi o drażnienie skóry. 
Właśnie jestem zdecydowany na mikronakłówanie i będę kupował stempel. Mam nadziej, że pomoże, bo opinie są dość podzielone.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym CosmeRNA? Jeszcze o tym nie słyszałem. 

Stopień podrażnienia głowy w stosowaniu RU zależy od indywidualnych predyspozycji i składu nośnika.
W swojej ofercie mam dostępne dwa różne, generalnie z uwagi na to że stosuje się 1 ml dziennie a nie 2 jak w przypadku minoxa to też podrażnienia są mniejsze.


https://www.cosmerna.com

 

Jest jeszcze pyrilutamid


Mam dostępne RU58841/ FIN topical

t.me/haircarepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaov napisał:

Co według ciebie znaczy że wypada ich zbyt dużo? Generalnie do 150 włosów dziennie jest ok. 

 Samo mycie, wytarcie ręcznikiem, wysuszenie i ułożenie gumą do włosów powoduje łączną utratę około 30 włosów. W normalnych okolicznościach nie znęcam się nad nimi tak jak dzisiaj, więc może ich wypadać mniej niż 150. Jednak dzisiaj chciałem sprawdzić czy jeśli nie będę się z nimi cackał, to czy będą się silnie trzymały skóry głowy. Jednak gdy zacząłem dziś pocierać je mocno dłonią w jedna i drugą stronę, robić „czochrańca” kilka razy, to za każdym z tych razów wypadło mi po kilkanaście włosów. To oznacza, że te włosy mimo stosowania dutasterydu już od 9 miesięcy nie przestały być wrażliwymi na mocniejsze zewnętrzne bodźce, co mnie martwi. Jednak jeszcze raz zaznaczam, że mimo wszystko odnotowałem jakieś odrosty i zagęszczenie włosów.  Ale chciałbym dodać do kuracji coś jeszcze, co pozwoli na maksymalizację efektów kuracji. Niestety każda wcierka powoduje u mnie negatywne skutki skórne. Zastanawiam się nad wdrożeniem dermastempla (mikronakłówania) i Zoxin Med. Ogólnie moje łysienie nie jest zbyt agresywne. Jestem 1,5 w skali norwooda. Znajomi i bliscy gdy mówię im o swoim problemie, mówią, że moje zakola są naprawdę słabo widoczne. Jednak przeraża mnie sama myśl, że te włosy lecą i że pewnego dnia wbrew podjętej kuracji i tak obudzę się z łysą glacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stan skóry głowy masz w kiepskiej kondycji to warto o niego zadbać zamiast dodawać kolejne antyandrogeny. 

Z możliwości masz: wszelkie szampony przeciwzapalne i mikronakłuwanie. Zbyt gorąca woda też może mocno wysuszać skórę głowy, to samo twarda woda (są filtry i dużo ludzi chwali, że skóra głowy i włosy są w dużo lepszej kondycji, zresztą sam mam w planach sprawdzić u siebie). Jeszcze myślałem nad kwasem salicylowym/hialuronowym bo podobno polepszają stan skóry głowy.

Ogólnie słyszałem, że jeśli nawet dutasteryd nie pomaga to przyczyny trzeba szukać kiepskim stanie skóry głowy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 21:01, młody_zakolak napisał:

Cześć, mam 24 lata i od 2 lat jestem świadomy mojego procesu łysienia i walki z nim. Od stycznia 2022 brałem finasteryd (Nezyr) jednak nie widziałem po nim żadnej poprawy kondycji włosów, więc postanowiłem przerzucić się na Dutasteryd (Adadut). No właśnie po 10 miesiącach łykania dutasterydu (tj. 0,5mg codziennie) moje włosy stały się gęstsze, odnotowałem ogólną poprawę kondycji włosów a nawet odrost na zakolach. Niestety włosy wypadają nadal. Gdy zaczynam pocierać mocno ręką po głowie i ,,czochrać,, włosy to wypada ich zbyt dużo. Ponadto mimo że efekty są, to nie są powalające jak w niektórych przypadkach tu na forum. Czy polecicie jeszcze jakiś sposób, aby zminimalizować liczbę wypadających włosów? Ewentualnie co polecicie, aby dodać do mojej kuracji, która opiera się na samym dutasterydzie. Niestety po minoxidilu i innych wcierkach mam duże próbowały ze skalpem. 

Może to dziwne ale spotkałem się z opiniami ludzi którzy brali duta codziennie i leciały im włosy po czym przeszli na 3x w tygodniu albo nawet co 4 dzień i wypadanie się zatrzymało. Ma to sens ponieważ dutasteryd mocno zwiększa poziom testosteronu w skórze głowy (99% przy codziennym dawkowaniu vs 23% finasteryd). DHT w skórze głowy spada o 51% vs 41%, szacuje się że 0.1mg dutasteryd jest silniejsze niż 1mg finasterydu i możliwe że przy rzadszym stosowaniu dutasteryd nadal blokuje więcej DHT w skórze głowy niż finasteryd ale testosteron w skalpie tak mocno nie wzrasta.

Też jestem na Adadut poniedziałek, środa, sobota pn-pt stosuje RU 2,5mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Plkk123 napisał:

Może to dziwne ale spotkałem się z opiniami ludzi którzy brali duta codziennie i leciały im włosy po czym przeszli na 3x w tygodniu albo nawet co 4 dzień i wypadanie się zatrzymało. Ma to sens ponieważ dutasteryd mocno zwiększa poziom testosteronu w skórze głowy (99% przy codziennym dawkowaniu vs 23% finasteryd). DHT w skórze głowy spada o 51% vs 41%, szacuje się że 0.1mg dutasteryd jest silniejsze niż 1mg finasterydu i możliwe że przy rzadszym stosowaniu dutasteryd nadal blokuje więcej DHT w skórze głowy niż finasteryd ale testosteron w skalpie tak mocno nie wzrasta.

Też jestem na Adadut poniedziałek, środa, sobota pn-pt stosuje RU 2,5mg

Dutasteryd blokuje tylko 51% dht w skalpie? coś podejrzanie to brzmi.

Osobiście słyszałem, że fin oral 1mg blokuje 70% we krwi i o 50% w skórze głowy i co ciekawe fin topical chyba 0,1% blokuje 70% tu i tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2023 o 16:14, Plkk123 napisał:

Nie, finasteryd 41 we głowie a dutasteryd 51. Tamte badania są stare i nieaktualne.

No to szczerze mówiąc to słabiutko to wygląda. I niedziwne, że ludziom nawet dutasteryd nie pomaga skoro obniża tylko o 50% dht. Czyli wychodzi na to, że trzeba sięgać po specyfiki typu RU, które działa miejscowo albo po topical fina (choć tu przydałyby się aktualne badania).

Masz źródło tego i pewność tych badań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...