free web hit counter Skocz do zawartości
Pacjent_X

Saifi FUE HT - przeszczep 2550 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ponad rok temu miałem przeprowadzony przeszczep włosów FUE we Wrocławiu przez dokrtora M. Saifi.

Zostało przeszczepione ponad 2550 graftów.

W trakcie zabiegu oraz 3 miesiące po nim został również przeprowadzony zabieg CFG (concentated growth factors). Po zabiegu używałem także lasera HairMax®LaserBand 82 ComfortFlex (polecony przez dr Saifi).

Wstawiam zdjęcia poglądowe stanu z dnia przed zabiegiem, w dniu zaraz po nim, po sześciu miesiącach oraz po roku od zabiegu (opis w lewym górnym rogu).

640136070_0D-6M-12M_1-comparison.thumb.png.a0a00317ca7c13f6d475982210f221ff.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdjęcia od przodu? Niemniej jednak strasznie słabo to wygląda. Co Saifi na te wyniki? Natknąłem się na kilka opinii, że nie za dobrze u niego z odrostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktor odpisał, raczej wymijająco, abym docenił progress.

Zdjęcie od przodu po 12 miesiącach.

Dodam jeszcze, że biorę finasteryd 1mg dziennie od kilku lat, bez przerw.

 

image.png.aca2027a107f109dc2b96840ada05ac9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezultat niestety bardzo słaby, praktycznie nie widać różnicy przed i po.

Myślę, że warto wrzucić efekt zabiegu na hairrestorationnetwork.com z uwagi na to, że nazwisko doktora przewija się tam co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cały obszar łysienia potrzebowałeś co najmniej 8 tysięcy graftów. W Twoim zabiegu było użyte tylko 2500 graftów, czyli niemożliwe było pełne pokrycie obszaru łysienia. 

Teraz pytanie jak wyglądała Twoja rozmowa z doktorem, czy planowaliście kilka procedur itd. 

W każdym razie doktor tutaj zdecydował, żeby na przodzie posadzić z większą gęstością (ale i tak nie jest jakaś super, pewnie około 30graftów /cm2), a resztę posadzić bardzo rzadko na pozostały obrzar łysienia - midscalp i koronę. Finalnie odrost widać jedynie na przodzie, bo tam było sadzone gęściej. 

Podsumowując - dla mnie ten przeszczep był bez sensu. Przy tak zaawansowanym stopniu łysienia, robić przeszczep na 2500 graftów, to strata czasu i pieniędzy pacjenta. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała liczba graftów, żeby uzyskać dobrą gęstość - tutaj sensownie jest robić jeden "duży" przeszczep ~4500 graftów + poprawkowy

Co do odrostu, też dość słaby. W mojej ocenie, masz tzw. diffuse thinning, bo masz cienkie włosy na całej głowie i rozlany pattern łysienia, z przodu została charakterystyczna "grzywka"

Przy diffuse thinning często łysienie androgenowe idzie mocniej na donor, więc przeszczepione grafty są już słabsze = mniejsza przeżywalność

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saifi jest znany z tego ze robi max 2.5k~ graft podczas jednego zabiegu i sadzi rzadko. Pewnie masz donor w bardzo dobrym stanie. Jeszcze dwa takie zabiegi bys potrzebowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dxd017 napisał:

Saifi jest znany z tego ze robi max 2.5k~ graft podczas jednego zabiegu i sadzi rzadko. Pewnie masz donor w bardzo dobrym stanie. Jeszcze dwa takie zabiegi bys potrzebowal

Dlatego powinien od razu przedstawić pacjentowi docelowy plan leczenia z podziałem na kilka etapów zabiegu, a z relacji autora wątku nie wynika że były takie założenia. Sam fakt rozsiania graftów po całym obszarze łysienia może o tym świadczyć, zamiast skupić się w pierwszym etapie przede wszystkim na przedniej części. Przy takim zaawansowaniu łysienia zabieg w tej formie raczej mija się z celem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 graftów to co najmniej 2000 włosów, a to myślę, że mimo wszystko powinno być widać... a wygląda to tak jakby przed i po nic się nie zmieniło, a to już pół roku za nami...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...