free web hit counter Skocz do zawartości
przemek89k

Moja historia - przygotowanie do przeszczepu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyszła pora i na mnie, abym podzielił się swoją historią ....

Od początku roku 2023 stosowałem minoxidil 2 razy dziennie przez 4 miesiące, jednak stwierdziłem, że poza zmianą kolorów włosów nie dostrzegłem żadnej różnicy we włosach (może coś było, ale jak się człowiek widzi na co dzień, to tego nie dostrzega) - dodatkowo podrażniał mi skórę głowy. Przestałem stosować i od maja zacząłem brać finasteryd w dawce 1mg (biorę do dzisiaj), Od sierpnia wróciłem do minoxidilu, jednak ze zmniejszoną ilością alkoholu (inny skład) i smaruję tylko rano raz dziennie 7%. Niestety na razie nie widzę żadnej poprawy. W międzyczasie stosowałem (jakieś 2 miesiące) RU58841. Do tego mikronakłówanie - starałem się raz w tygodniu, czasami raz na dwa tygodnie. Do tego od połowy roku naświetlanie laserem co drugi dzień. Miałem też wykonane 5 zabiegów osoczem (co miesiąc). Jak widać poprawy nie ma ... chyba wykorzystałem wszystkie możliwości... Teraz jeszcze od jakiś 2 tygodni stosuję sabagel - możliwe, że to coś zaczyna pomagać, ale ciężko powiedzieć... a może wejść na doustny minoxidil?

Zastanawiam się nad przeszczepem, ale z drugiej strony czy to ma sens, skoro farmakologia, loxony etc nie działają - czy te przeszczepione włosy sobie poradzą... wprawdzie teraz wypada ich mniej, ale to przez to że jest ich generalnie dużo mniej. Od początku roku wleciała też siłownia i to pewnie nie pomaga, przy czym nie stosuję kreatyny bo prawdopodobnie podnosi DHT. Badałem na początku roku DHT i było podwyższone - obecnie nie badałem hormonów.

Załączam stan głowy - generalnie mam dość długie włosy, jak są ułożone to wygląda to jako tako - zwłaszcza, że łysienie jest rozproszone i nie ma całych łysych placków. Jak byłem u dermatologa to swierdził Norwood4, ale nie wiem czy to nie już Norwood 5. Jak myślicie ile graftów będzie potrzebne na pokrycie - generalnie linię włosów chciałbym zachować, bo ona się nie podniosła, tylko dogęścić to co jest. Na początku roku część klinik powiedziała, że 3600 graftów wystarczy. Czy donor sobie poradzi?

A może przy takim stanie nie ma sensu robić przeszczepu i ogolić się na zero i zapuścić brodę :P ? A jeżeli chodzi o przeszczep to co polecacie dla takiego stanu - chodzi mi o kliniki z polskim tłumaczem na miejscu - obecnie biorę pod uwagę AestePool, FlyMedica i Sonia Capelli. Któraś się wyróżnia efektami, a może coś innego?

 

IMG_20230921_165449.jpg

IMG_20230921_165812.jpg

IMG_20230921_165932.jpg

IMG_20230921_165956.jpg

IMG_20230921_170236.jpg

IMG_20230921_170520_1.jpg

Poradźcie coś ... co czynić dalej :P

Edytowane przez przemek89k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że około 3800 graftów, bo tyle jest zaproponowane zrobi jakąś robotę - czy jest w ogóle sens przy takim ubytku dogęścić to? Czy będzie to w miarę estetycznie wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy, nie masz łysego placka wiec spodziewałbym się dobrego efektu.

Natomiast to ile graftow potrzebujesz da sie policzyć. Wtedy bedziesz wiedział czego sie spodziewac po efekcie finalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to samemu da się wyliczyć, czy trzeba jakieś urządzenie?

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, czy oni przed przeszczepem są w stanie wyliczyć obecną gęstość, tak żeby np. po roku czasu porównać wyniki i zobaczyć na ile on się udał? Chodzi mi o gęstość obecnego obszaru gdzie włosy będą sadzone...

Jak obliczyłem obwód tak na szybko to wychodzi gdzieś 17cmx15cm głowy.

I jeszcze pytanie - czy sadzić te włosy bardziej rozproszono, bo w wielu sytuacjach widzę, że oni je dają mocno na przód większość na grzywkę...trochę mnie to martwi bo po co mi grzywka, jak reszta może wypaść. Wolałbym na całości, a nie jakieś skupisko na przodzie...

Edytowane przez przemek89k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemek89k napisał:

Ale to samemu da się wyliczyć, czy trzeba jakieś urządzenie?

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, czy oni przed przeszczepem są w stanie wyliczyć obecną gęstość, tak żeby np. po roku czasu porównać wyniki i zobaczyć na ile on się udał? Chodzi mi o gęstość obecnego obszaru gdzie włosy będą sadzone...

Jak obliczyłem obwód tak na szybko to wychodzi gdzieś 17cmx15cm głowy.

I jeszcze pytanie - czy sadzić te włosy bardziej rozproszono, bo w wielu sytuacjach widzę, że oni je dają mocno na przód większość na grzywkę...trochę mnie to martwi bo po co mi grzywka, jak reszta może wypaść. Wolałbym na całości, a nie jakieś skupisko na przodzie...

Najwyższa gęstość na lini wynika z kilku rzeczy. Najczęściej szczepi się tam grafty pojedyncze i zaraz za linią podwójne. Trzeba ich więc naturalnie więcej. Jest to też miejsce w którym widać najwięcej "wad" i braków w gęstości. Włosy na środku głowy leżą ba sobie i ładnie maskują jakieś małe braki gęstości (nie dotyczy to korony z której wychodzą). Średnia dobra gęstość to ok 50 graftów na cm². Wystarczy pomnożyć przez pole. Ale Gęstość ta nie musi być jednolita. Może to być 60 na lini i 40-45 dalej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2023 o 20:33, przemek89k napisał:

 

IMG_20230921_170520_1.jpg

 

Dopiero teraz zwróciłem uwagę. Masz czerwoną skórę głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim przypadku lepsze byłoby DHI czy FUE, czy nie ma to tak naprawdę znaczenia? Czy przeżywalność mieszków jest w jakiejś metodzie większa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią, że DHI bo będzie bez szkody dla istniejących mieszków włosowych, a że niby FUE może uszkodzić. Poza tym DHI jest nowocześniejsze i jest większa przeżywalność, bo w przypadku FUE to duże znaczenie ma otwieranie kanałów i jeżeli będzie źle zrobione to lipa...

Jedynie, że duży obszar do pokrycia do FUE, ale w sumie jak mam w granicach 4000 graftów to z tego co wiem są w stanie ogarnąć to w DHI

Edytowane przez przemek89k
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...