free web hit counter Skocz do zawartości
przemek89k

Finasteryd - jakiej firmy bierzesz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać jakiej firmy Finasteryd stosujecie? Wiem, że to może śmieszne bo składnik aktywny jest ten sam i generyczne odpowiedniki nie powinny być gorsze, ale czytałem na tym forum wątek, w którym kilka osób przyznało, że np. Nezyr na nich słabo działał natomiast Propecia dużo lepiej.

Ja osobiście stosuję Nezyr od prawie 6 miesięcy i na razie nie widzę poprawy, może właśnie ten generyk słabo na mnie działa i zastanawiam się nad spróbowaniem czegoś innego np. Finapil, lub Androstatin. Czy ktoś stosował różne firmy i ma jakieś swoje spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemek89k napisał:

Chciałbym zapytać jakiej firmy Finasteryd stosujecie? Wiem, że to może śmieszne bo składnik aktywny jest ten sam i generyczne odpowiedniki nie powinny być gorsze, ale czytałem na tym forum wątek, w którym kilka osób przyznało, że np. Nezyr na nich słabo działał natomiast Propecia dużo lepiej.

Ja osobiście stosuję Nezyr od prawie 6 miesięcy i na razie nie widzę poprawy, może właśnie ten generyk słabo na mnie działa i zastanawiam się nad spróbowaniem czegoś innego np. Finapil, lub Androstatin. Czy ktoś stosował różne firmy i ma jakieś swoje spostrzeżenia?

Dużo siedzi też w głowie, lepiej się nie zastanawiać nad tym, czy może ten innej firmy nie będzie lepszy w porównaniu do tego co używamy. Generalnie 1 mg wychodzą i tak bardzo drogo. Dermatolog każdy przepisze 5 mg, jak się powie mu. Ja używam apofina 5 mg i dzielę go przecinarką na 1,25, biorę co drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tanio nie wychodzi, ale gdyby jeszcze faktycznie skuteczne było... Nezyr to i tak tańszy generyk w porównaniu np. do Propeci, ale może właśnie "coś" jest że robi tą cenę... Jeszcze zastanawiam się czy nie dodać do tego topical duta, albo topical fina, żeby bardziej na skalp zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemek89k napisał:

No tanio nie wychodzi, ale gdyby jeszcze faktycznie skuteczne było... Nezyr to i tak tańszy generyk w porównaniu np. do Propeci, ale może właśnie "coś" jest że robi tą cenę... Jeszcze zastanawiam się czy nie dodać do tego topical duta, albo topical fina, żeby bardziej na skalp zadziałać.

A nie lepiej po prostu zrobić sobie badania poziomu DHT? Wtedy będzie pewność czy coś faktycznie się zmieniło, a nie gdybać, który napis na leku lepszy. Wiadomo z lekami może dużo od organizmu zależeć, każdy może inaczej metabolizować i innych dawek potrzebuje, ale apteki są uregulowane, to nie suplement, jak jest napisane, że w tabletce jest 1 mg finasterydu to musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie różnych generyków to tutaj jest jeszcze wideo, które to porusza - dość ciekawe - wskazuje, że jednak jest coś na rzeczy, w tym że na innego producenta możemy reagować inaczej (lepiej/gorzej) - będę w aptece i spróbuję kupić coś innego niż Nezyr...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę proscar dzielę jedna tabletka ma 5mg na 4 części. ( Opakowanie ma 28 tabletek dzielone na 4częsci daje 112 tabletek) Opakowanie kosztuje około 40zł. Receptę dostaniesz online


Kuracja : Proscar 1/4 tabletki dziennie

Zabieg : Aestepool 4500 graftów 3.10.2023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można je dzielić? Dermatolog kiedyś uczuliła mnie, że jeśli tabletka nie ma podziałki, to jej producent nie zapewnia równej dystrybucji substancji czynnej w całym przekroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sado napisał:

Dermatolog kiedyś uczuliła mnie, że jeśli tabletka nie ma podziałki, to jej producent nie zapewnia równej dystrybucji substancji czynnej w całym przekroju.

To zapewne prawda, ale ma znaczenie przy jakiś "krytycznych" lekach, gdzie jest różnica dawką między 1mg a 1.1mg 

Przy finasterydzie, nawet jeśli krzywo podzielisz nierównomiernie rozłożony lek, i w konsekwencji raz łykniesz 1.25mg , raz 1mg, raz 1.5mg - nie ma większego znaczenia dla obniżenia DHT - spadnie systemowo w dłuższym okresie o ~60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2023 o 16:00, przemek89k napisał:

Odnośnie różnych generyków to tutaj jest jeszcze wideo, które to porusza - dość ciekawe - wskazuje, że jednak jest coś na rzeczy, w tym że na innego producenta możemy reagować inaczej (lepiej/gorzej) - będę w aptece i spróbuję kupić coś innego niż Nezyr...

 

Moim zdaniem, wszystkie dywagacje i dyskusje nt. Propecia vs LOSOWY_ZAMIENNIK_FINASTERYDU oraz Avodart vs LOSOWY_ZAMIENNIK_DUTASTERYDU są o kant dupy potłuc. To opiera się na wmawianiu sobie (efekt placebo), że "oryginał" lepiej działa.

Leki to nie ciuchy.

Moja rozkmina:

Załóżmy, że chcę produkować zamiennik Finasterydu. Oprócz uzyskania odpowiednich koncesji etc, na bank po wyprodukowaniu partii  np. 10000 opakowań, ktoś musi zweryfikować, czy lek faktycznie zawiera to, co deklaruje producent. Na bank musi robić to ktoś niezależny - no bo przecież producent mógłby po wypuszczeniu pierwszej "prawdziwej" partii leków, zacząć produkować finasteryd który de facto jest placebo i nie zawiera deklarowanej substancji chemicznej.

Wyobrażam sobie, że taki "kontroler" partii 10000 opakowań, MUSI wylosować np. 5 z nich, wrzuca lek do jakiejś aparatury i np. na Spektrogramie składu chemicznego widzi od razu odpowiedź, czy weryfikowany lek zawiera poniższy związek chemiczny. Zapewne cały proces zajmuje 10 minut i nie wymaga większego myślenia.

image.png.aafc7cbdb08afd4487405745009be62e.png

I każda partia leku musi przejść taką weryfikację. Dlatego wszystkie "urban legend" jakoby Propecia działała lepiej, są w mojej ocenie - właśnie legendą. Ale może się mylę - jeśli ktoś ma specjalistyczną wiedzę na ten temat, to chętnie posłucham rzeczowych argumentów.

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, feegloo napisał:

Moim zdaniem, wszystkie dywagacje i dyskusje nt. Propecia vs LOSOWY_ZAMIENNIK_FINASTERYDU oraz Avodart vs LOSOWY_ZAMIENNIK_DUTASTERYDU są o kant dupy potłuc. To opiera się na wmawianiu sobie (efekt placebo), że "oryginał" lepiej działa.

Rozmawiałem dzisiaj z farmaceutą w aptece i powiedział, że może coś w tym być, że ktoś lepiej reaguje na jakiś generyk bo np. ma substancje pomocniczą, dzięki której lepiej się wchłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Finaster dzielony na 4.

Zazywałem kiedyś Androstatin (na początku miesiąc), Finahit i Finapil.

Myślałem nad oryginalnym Proscarem jakiś czas temu ale nie sądzę by substancje nieaktywne miały jakiś wieli wpływ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem badania krwi - na początku roku miałem DHT na poziomie 580, natomiast po 6 miesiącach stosowania fina spadło do 480... trochę dziwne, bo miało zbijać niby na poziomie 70%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...