free web hit counter Skocz do zawartości
bpeak

3700gr FUE MEMORIAL Hospital Antalya getfue.com - 02/05/2013

Rekomendowane odpowiedzi

może jestem ślepy, ale ja nie widzę przeszczepionych włosów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jestem ślepy, ale ja nie widzę przeszczepionych włosów...

włosy wypadają z cebulek w pierwszych tygodniach, myślałem że to oczywiste, jak się zgolę to zrobię zdjęcia donora i obszaru biorczego, w tym tygodniu będą fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bpeak zrob tez zdjecia donoru na dluzszych wlosach przed obcieciem. Bedzie porownania donora z dluzszymi wlosami i z obcietymi.To tak odnosnie dyskusji w temacie Aleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 8 tygodni po przeszczepie, przed ogoleniem na króciutko

Almost 8 weeks after HT, before shaving the hair to be short

 

Ludzie którzy mnie widzą mówią, że widać "meszek"

People that see me, say that they can see "little moss"

 

Doznałem lekkiego oparzenia skóry na słońcu ok 7 tygodni po przeszczepie, stosowałem Emolium na skórę głowy, przez 4 dni skóra mi się "łuszczyła", mam nadzieję, że nie wpłynie to na rozwój włosów

My scalp got little sunburn on the 7th week after HT, I applied "Emolium for head skin" lotion, for 4 days the skin on the scalp was peeling, I hope it will not affect hair grow

 

Jakość zdjęć obszaru biorczego nie do końca może oddawać efekt

Pictures quality of recipient area may not present actual effect

 

Obszar donora:

Donor site:

 

fot_004.jpg

 

Obszar biorczy:

Recipient area:

 

fot_005.jpg

 

fot_006.jpg

 

fot1_001.jpg

 

fot1_002.jpg

 

fot1_007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie 8 tygodni po przeszczepie, przed ogoleniem na króciutko

Doznałem lekkiego oparzenia skóry na słońcu ok 7 tygodni po przeszczepie, stosowałem Emolium na skórę głowy, przez 4 dni skóra mi się "łuszczyła", mam nadzieję, że nie wpłynie to na rozwój włosów

 

To niestety dość niedobrze, generalnie skórę trzeba trzymać ponad 6 miesięcy, tak żeby nie miała kontaktu ze słońcem, powinni to powiedzieć Ci w klinice :/ Czapka przez 6 miesięcy (chyba że wychodzisz na niecałem 5 minut) - dlatego uważam że październik/listopad to idealny okres na przeszczepy... tak samo solarium, zresztą ja mam taki dokument co można robić a co nie po przeszczepie, jak chcesz mogę Ci go podesłać, tam mam na grafie wszystko od 1-9 miesięcy.

 

Na zaczerwienienie możesz stosować Aloe vera.

 

 

 

Co do oparzeń(skontaktuj się też z kliniką):

"I usually tell my patients to avoid direct sunlight for a minimum of 4 months. There are a few very good reasons for this:

1. The first is that ANYTIME the skin is cut it may become more sensitive to light, particularly ultraviolet.

2. The second is that while the native skin around the transplant is capable of protecting itself from over-exposure to sunlight in the first few months after surgery, the newly implanted transplants are NOT." - dr Feller.

 

Tutaj masz cały wątek:

http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=635

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoski powoli odrastają, może nie widać tego na zdjęciach (postaram się coś zamieścić w najbliższym czasie) ale pod ręką czuć "meszek". Stosuję cały czas Emolium na skórę głowy, mam nadzieję iż ten incydent z przebywaniem na słońcu jakoś pójdzie w zapomnienie... noszę teraz cały czas kaszkietówkę (wcześniej to słońca nie było za wiele...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 tygodni / 2 miesiące po przeszczepie, widać wyrastające włoski na środku głowy i koronie, z przodu też są ale nie widać na zdjęciu są cienkie, w lustrze widać - trzymajcie kciuki! na 1 stronie wątku, stan "przed"

8 weeks / 2 months after HT, growing hair can be seen in the middle and on the tonsure, the hair grows also on the front side, but it cannot be seen so good on the picture - they are thin, on the 1st page of the thread you can find picture before HT

 

IMGP3896.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bpeak da sie cos jeszcze wyciagnac z Twojego donora na nastepny zabieg FUE czy te 3700 graftow to max ile sie dalo? I czy jesli juz nie bedzie mozna zrobic FUE to czy po tym mozna by bylo ewentualnie zrobic zabieg STRIP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bpeak : nie łudź się ze masz już wyrastające włoski... po 2 miesiącach to za wcześnie... wydaje ci się


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobobo:

w chwili obecnej nie przewiduję więcej HT, tym bardziej FUT! jak mi się zachcę to się pomartwię o donora.

 

Aisop:

po prostu pod dłonią czuję delikatne włoski (i widzę je w lustrze) tam gdzie ich wcześniej nie było, mówią mi to też osoby które mnie widzą i wiedzą jak wyglądałem wcześniej - oczywiście pełen efekt będzie pod koniec roku, u Alexego po 4 miesiącach wygląda to już ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bpeak : Ok tylko nie chodzi mi o to czy Ty przewidujesz czy nie tylko jeśli już jesteś tak dobrą osobą pomagając nam zdając tak dokładną relacje to dla niektórych osób czytających wątek jest to bardzo ważna informacja czy można by jeszcze coś zrobić w przyszlości po zabiegu u nich. Jeśli byś mi udzielił takich informacji to byłbym bardzo wdzięczny, bo chyba powiadamiali Cię o takich rzeczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest duży znak zapytania, jeżeli chodzi o planowanie w tej klinice. Pierwszą rzeczą jest:

Jaki donor (gęstość i ile można wyciągnąć), po ht ile graftów 1,2,3 i 4 włosowych. Zaden z was nie otrzymał tych informacji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość donora określił mi miernikiem Bisagna w 2010r ~ 60-70gr/cm2.

 

Na miejscu, nie określano mi ile można wyciągnąć oraz ile było graftów 1, 2, 3, 4 włosowych. Ale mogę dopytać Nick'a. Czy mogę mieć przeszczep, określono po zdjęciach stanu "przed", które wysłałem przed transplantacją. Dopytam również Nick'a czy wiadomo ile "można jeszcze wyciągnąć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick z getfue.com odpisał

 

I have checked the records and it says that you got in total 3750 grafts. There were 825-1 hair grafts, 2450-2 hair grafts and 475-3 hair grafts.

 

It seems like you will be able to get a second treatment in the future if you need it. But more about it I can tell you when your donor area will recover completely. It will definitely be a smaller transplant, maybe up to 2500 grafts.

 

Sprawdziłem twoje dokumenty, miałeś dokładnie przeszczepione 3750 graftów. 825 1-włosowych, 2450 2-włosowych i 475 3-włosowych.

 

Po zdjęciach wydaje się, że możesz mieć drugi zabieg w przyszłości. Jednak należy poczekać na całkowite "wyzdrowienie" obszaru donora. Drugi zabieg to max ~2500 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

bpeak, nie sprawdzali Ci donoru pod mikroskopem? (czy np. nie masz tam miniaturyzacji?)

Bo generalnie powinni mieć takie info ile masz graftów na cm, żeby oszacować możliwą linię i wziąć poprawkę na rozwój łysienia, trochę to dziwne że ktoś piszę że po zdjęciach oszacowywuje ile można wyciągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzali mi donoru pod mikroskopem. Donor w 2010r w Marriocie sprawdzał mi Bisanga takim urządzeniem (jakby ręczny mikroskop) w 2 miejscach na głowie. Gęstość oceniona na 60-70gr na cm2. Nie jestem modelem i posiadanie szczotki na głowie to nie być albo nie być. Jeśli to co jest przeszczepione jakoś zakiełkuje to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem Cię i życzę Ci konkretnej szczoty na głowie

 

Wiesz co do donoru to trochę dziwne, bo wystarczy że ktoś ma "diffuse unpatterned alopecia" i wtedy nie powinien być kwalifikowany na zabieg, a minaturyzację często można zobaczyć tylko pod mikroskopem.

Drugą ważną rzeczą co do donora, jest to żeby zarządzać nim tak, żeby ktoś nie stał się wizualnym kaleką... wyobraź sobie że dojdziesz do NW7 i zostanie Ci to co przeszczepione, potem przerwa i boki głowy, a okaże się że nie ma skąd wziąć włosów, bo donor jest wyeksploatowany...

 

Dlatego tym bardziej to jest trochę dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, rozumiem Cię i życzę Ci konkretnej szczoty na głowie

 

Wiesz co do donoru to trochę dziwne, bo wystarczy że ktoś ma "diffuse unpatterned alopecia" i wtedy nie powinien być kwalifikowany na zabieg, a minaturyzację często można zobaczyć tylko pod mikroskopem.

Drugą ważną rzeczą co do donora, jest to żeby zarządzać nim tak, żeby ktoś nie stał się wizualnym kaleką... wyobraź sobie że dojdziesz do NW7 i zostanie Ci to co przeszczepione, potem przerwa i boki głowy, a okaże się że nie ma skąd wziąć włosów, bo donor jest wyeksploatowany...

 

Dlatego tym bardziej to jest trochę dziwne.

 

Nie powinno Cię to dziwić szczególnie przy FUE ponieważ domeną FUE jest możliwość obcinania się na zero w każdym przypadku, poza tym przy ubytkach NW6 NW7 FUE jest bezpieczną alternatywą która w sposób bardzo mało inwazyjny a jednocześnie bardzo przewidywalny zabezpiecza przed sytuacją o której mówisz czyli o takim wyeksploatowaniu donora żeby w przyszłości wyglądało to tragiczne:)

 

Koray 4312 graftów 7 miechów

52d8f6e4.jpg

55a87457.jpg

file_zpsada15a82.jpg

file_zpsa74c2b12.jpg

 

Koray 3000 + 1500

tn__DSC4376.jpg

tn__DSC4385.jpg

tn__DSC4480.jpg

d9bff119.jpg

d3e75224.jpg

file-23.jpg

file_zpsf47ba52a.jpg.html

 

 

 

Gdyby teraz do tego co jest zrobione dołożyć BHT to wyglądałoby to bardzo dobrze, teraz jest znośnie na tyle żeby nie było obciachu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno Cię to dziwić szczególnie przy FUE ponieważ domeną FUE jest możliwość obcinania się na zero w każdym przypadku, poza tym przy ubytkach NW6 NW7 FUE jest bezpieczną alternatywą która w sposób bardzo mało inwazyjny a jednocześnie bardzo przewidywalny zabezpiecza przed sytuacją o której mówisz czyli o takim wyeksploatowaniu donora żeby w przyszłości wyglądało to tragiczne:)

 

Nie na zero, a na dość krótkie włosy, a to jest znaczna różnica, przy zabiegach FUE najczęściej możesz komfortowo ściąć się na około 2/3 mm, tak żeby white dots były niewidoczne, white dots też bardzo często są zależne od indywidualnych uwarunkowań pacjentów, u niektórych nawet przy narzędziach mniejszych niż 1mm są widoczne nawet przy włosach 3 mm.

Tym bardziej że weźmy hipotetyczny przykład pierwszego zdjęcia i wyobraźmy sobie że wszystkie włosy do safe zone wypadły, zostaje góra + safe zone, a z donoru już nic nie można wyciągnąć. Poza tym włosy z bht też nie zawsze wyglądają super... i to też nie jest świetnym rozwiązaniem.

 

Kolejna sprawa to łysienie typu "DUPA", które może zacząć powoli występować w donorze, wtedy po przeszczepie taka osoba staje się wizualnym kaleką, akurat bpeak to nie grozi bo badał go Bisanga i pewnie to sprawdził, ale dla mnie to jest dość podstawowe badanie przed zabiegiem...

 

Ale oczywiście to są przypuszczenia, być może sprawdzenie donoru, a także oszacowanie się odbyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jeśli będzie DUPA to będzie DUPA ale takie założenie i podejście do sprawy może dotyczyć każdego a nie tylko tych którzy są pewni NW6 i NW7 bo pewność to takie przewidywanie przyszłości za pomocą wróżenia z fusów. Jeśli ktoś zbada Ci donor i nie zauważy miniaturyzacji to jaka jest pewność że takowa nie pojawi się za 5, 10, 15 lat właśnie w donorze. Nigdy nie ma pewności a przeszczep włosów jak wiemy jest tylko i wyłącznie kompromisem. Więc gdybanie i dywagacje na temat co będzie za kilka lat zawsze pozostaną tylko dywagacjami a dopiero czas pokaże jak się stało:)

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli mowa o FUE to i tak zawsze lepiej bedzie wygladal ogolony gosc z NW7 ktoremu przeszczepiono wlosy na przod i ma lysy tyl,niz ogolony gosc ktory nie mial przeszczepu i cala lysa glowe na obszarze NW7. Lepiej miec przod niz tyl bo to on decyduje od twarzy.Tym bardziej,za taka cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...