free web hit counter Skocz do zawartości
bpeak

3700gr FUE MEMORIAL Hospital Antalya getfue.com - 02/05/2013

Rekomendowane odpowiedzi

co do znieczulenia to np w moim przypadu odbylo sie to tak :

 

-po serii kilku zastrzykow ,ktore sa oczywiscie niezbedne jak u dentysty ,Dr Birgul zaczela zabieg a ja kurde niewiem co sie dzieje , bo tylko czulem ..AAAUUCC (jak wyciagnela pierwsza cebulke ... : ) tzn to nie bylo az tak jakos niewiadomo jak bolesne ale boli ... a pozniej takie cos doslownie co sekunde

 

Auu , AAU ,auu .... ale cicho siedzialem ...i se kurde mysle no to ladnie ....kiedys ogladalem wywiad jak gosciu mowil o tym iz owe zabiegi przeszczepow sa jednak bolesne i bardzo uciazliwe ..... mysle sobie kurdeeee to bedzie droga przez méke ...auu auu auu az doslownie pozniej to sie tak nagromadzilo ( bo Dr Birgul myslala ,ze juz nic nie czuje : x ) ,ze juz doslownie az nie do zniesienia i mowie ,ze chyba cos nie tak : )

 

oczywiscie pozniej dostalem serie dodatkowych zastrzykow i juz kompletnie potem nic ,do tego leciutka anastezja i wlasciwie zabiegu sie potem juz nie czuje jedyne co to czasem tylko jakby przysypialem i potem nagle ...takie nagle szaprniecie delikatne jak sie przebudzalem (moje nieswiadome ..gdzie jestem itd ) ,oczywiscie mowie do Dr Birgul oj soryy soryy : ) ale na szczescie dziewczyna ma w sobie poklady cierpliwosci

 

takze mex jesli myslisz o zabiegu to musialbys byc chyba "rambo 5" conajmniej zeby przejsc przez to .. bez znieczulenia

 

a Dr Birgul mozna oddac to ,ze nie nafaszerowala mnie od poczatku totalnie wysoka dawka ,tylko umiarkowanie dostrzykiwala gdy zaszla potrzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, jak nawet nic się nie przyjmie i wyrosną mi rogi wstawię foty

fajnie że pokryli tobie cały obszar łysienia, linia gęściej i zagęszczenie środka i tyłu, będziesz miał spokój na parę lat, albo do póki łysienie się nie posunie. gratulacje

Ile masz lat?

stosujesz jakieś leki na łysienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do znieczulenia to np w moim przypadu odbylo sie to tak :

 

-po serii kilku zastrzykow ,ktore sa oczywiscie niezbedne jak u dentysty ,Dr Birgul zaczela zabieg a ja kurde niewiem co sie dzieje , bo tylko czulem ..AAAUUCC (jak wyciagnela pierwsza cebulke ... : ) tzn to nie bylo az tak jakos niewiadomo jak bolesne ale boli ... a pozniej takie cos doslownie co sekunde

 

Auu , AAU ,auu .... ale cicho siedzialem ...i se kurde mysle no to ladnie ....kiedys ogladalem wywiad jak gosciu mowil o tym iz owe zabiegi przeszczepow sa jednak bolesne i bardzo uciazliwe ..... mysle sobie kurdeeee to bedzie droga przez méke ...auu auu auu az doslownie pozniej to sie tak nagromadzilo ( bo Dr Birgul myslala ,ze juz nic nie czuje : x ) ,ze juz doslownie az nie do zniesienia i mowie ,ze chyba cos nie tak : )

 

oczywiscie pozniej dostalem serie dodatkowych zastrzykow i juz kompletnie potem nic ,do tego leciutka anastezja i wlasciwie zabiegu sie potem juz nie czuje jedyne co to czasem tylko jakby przysypialem i potem nagle ...takie nagle szaprniecie delikatne jak sie przebudzalem (moje nieswiadome ..gdzie jestem itd ) ,oczywiscie mowie do Dr Birgul oj soryy soryy : ) ale na szczescie dziewczyna ma w sobie poklady cierpliwosci

 

takze mex jesli myslisz o zabiegu to musialbys byc chyba "rambo 5" conajmniej zeby przejsc przez to .. bez znieczulenia

 

a Dr Birgul mozna oddac to ,ze nie nafaszerowala mnie od poczatku totalnie wysoka dawka ,tylko umiarkowanie dostrzykiwala gdy zaszla potrzeba .

 

Bez znieczulenia? Ludzie, to jak podważanie paznokci by było. U mnie nie było anestezji tylko miesjcowe zneczulenia. Jak zasłabłem dr Seringere (mówi torchę po angielsku, dr Birgul tylko sori i OK) pytała czy wcześniej tak mdlałem i pytała czy tam mdlałem przy miejscowym znieczuleniu. Kiedyś miałem u dentysty podobną historię po jednym zastrzyku przy wyrywaniu zęba. Dr Seringere pytała też, czy miałem takie objawy przy anestezji, nigdy nie miałem anestezji. Ja czułem gdzieś w połowie implantacji po lewej stronie na środku kilka ukłuć. A generalnie całą implantację byłem w letargu lekkim a tak pod koniec dr Birgul i Serinegre sobie śpiewały i to ładnie jakieś tureckie piosenki z podkładem z youtube'a. I coś tam do siebie chichrały po turecku. No i obie panie doktor to w sumie dziewczyny.

 

Co do pytań mam 35 lat i raczej linia łysienia mi się już ukształtowała. Leków na łysienie nie biorę i nie zamierzam. Może jakieś szampony teraz.

 

===========================================================================================================================================

 

Jestem w Berlinie.

 

Dziś pierwszy raz myłem sam głowę. Jeszcze przed myciem znalazłem 2 grafty w tym byiałym idiotycznym czepku. Moja wina chyba bo długo czekałem na lotnisku i było duszno. Samolot, który miał lecieć do Berlina miał coś z kołem i czekałem kolejne pół godziny przy innej bramce. Nałożyłem tzw lotion na obszar biorczy, zdjęć nie mam ale to takie białe gęste, więc bez skojarzeń. Po 40 minutach zacząłem to spłukiwać, ale nie chciało zejść do końca. Ostatecznie chyba się udało. Tylko zapomniałem na to nałożyć szampon (myłem szamponem tylko obszar dawczy). Wytarłem obszar dawczy jak należy, trochę suchej krwi się pojawiło na ręczniko tak ma być. Obszar biorczy suszy się, dotykając złożonym ręcznikiem głowy góra-dół. Na ręczniku nic nie zostało. Zaraz jeszcze idę powtórzyć mycie szampnem obszaru biorczego. Jak spłukiwałem tzw lotion patrzyłem do wanny nic nie leciało. Nie ma się co podniecać. Na wyniki trzeba poczekać kilka miesięcy. Jestem w centrum Berlina, hotel początkowo miałem koło lotniska, ale przy meldunku pani ładnie się uśmiechnęła i powiedziała, że był problem techniczny nie mamy dla pana pokoju Więc poprosiłem szefową i pytam się jak to tak, gdzie mam spać. Ostatecznie opłacili mi taxi i jestem w centrum Berlina. Idę zaraz coś zjeść (antybiotyk), piwa niestety albo stety nie uraczę. Nie przepadam za piwem.

 

No i za późno zapytałem o ten dodatkowy zestaw kosmetyków za 100Euro. Może ktoś tam jedzie na czasie, to by mi przywiózł... bo nie zdążyłem kupić.

 

3ci dzień po przeszczepie i po myciu głowy:

 

DSC_0421.jpg

 

DSC_0422.jpg

 

DSC_0423.jpg

 

DSC_0424.jpg

 

DSC_0425.jpg

 

Moim zdaniem wygląda to dobrze, szczególnie na ostatnim zdjęciu widać kąt umieszczenia graftów.

 

Pozdrawienia aus Berlin.

Bpeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jak mylem ,to tylko jak mowisz takie od gory pacanie ,dotykanie obszaru cala dlonia -(polewajac letnia woda,leciutkim strumieniem) ,a nawet jesli troszke po kapieli tego lotionu tam zostanie ,to i tak chyba nic nie szkodzi .

 

Pierwsze 10 dni jest niezbyt przyjemne, bo strupki sa twarde , poprostu trzeba nakladac balsam i splukiwac ( 20 min przed kapiela nalozenie lotionu ) .Potem to mieknie i po 10 dniach strupki zaczyna odpadac .

 

Cebulek wyrwac juz sie chyba nie da ( juz po kilku h od operacji zakleszczaja sie przy pomocy specjalnego kolagenowego superglue ,zawartego we krwi : ) , jednak przez pierwsze 2 tyg poki komorki nie odbuduja polaczen naczyniowych z cebulka ,sa one narazone na fizyczne uszkodzenie z zewnatrz .

 

...pozniej juz z gorki i jedynym widocznym znakiem operacji i dyskomfortem pozostaje zaczerwienienie ,ktore u mnie unormowalo sie juz po 2 miesiacach

 

Poprostu Tomek ostroznie w miare , na tym etapie lepiej "glowa muru nie przebijac i powinno byc git " : )

 

A co do stanu po operacji to jak mowisz , dla mnie tez to wyglada ladnie czysciutko i tak jak ma byc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed nałożeniem lotion'u chyba zapomniałem głowy zwilżyć. Wczoraj wieczorem czułem swędzenie/łaskotanie na przeszczepionych włosach. Chyba wtedy pójdę spłukać głowę letnią wodą. Jak lekko dotykam te włosy od góry to jakby dotykać jeża Rano sprawdzałem na poduszcze rogalu nic nie było. Już nauczyłem się spać na niej.

 

Zaraz idę zwilżyć głowę i wymyć. Hotel mam do 12 a samolot do Warszawy dopiero o 21:35, Berlin tu gdzie jestem jest syfski trochę. Wczoraj byłem w jakimś hipermarkecie po colę, sama Turcja. Jakiś menel zachlany leżał pod sklepem.

 

Super dzięki, za info, że te cebulki są zakleszczone kolagenowym super glue No coś jakby przez skórę widać jakby silikon Kurde uważam na łeb jak cholera, jak zakładam koszulkę czy bluzę to pierw ten biały medyczny czepek na głowę, żeby nic nie dotkąć. W dniu po przeszczepie zdesperowany, że muszę coś przez głowę wkłądać poprosiłem panią na recepcji o nożyczki i rozciąłem koszulkę i zaklejałem ją takim szerokim plastrem hahahaha.

 

Jeżeli dyskomfortem jest jedynie potem zaczerwienienie to mi to nie przeszkadza, mawsze mogę powiedzieć wścibskim ludziom, że chodzę na solarium głowy. Po jakim czasie mija uczucie, że skalp jest jakby nieczuły, sztuczny? Bo ból odczuwałem jedynie w nocy po operacji, następnego dnia już był dużo lżejszy.

 

Jasne ostrożnie z głową! A też mam nadzieję, że będzie git. No i przyznam Alexy34, że dzięki twojej relacji tam pojechałem. Choć pisałeś chaotycznie, jakbyś zobaczył anioła. Z małej litery, kropki, trywialne określenia. No ale wstawiłeś fotki, nazwiska lekarzy itd. Zacząłem pisać na maila, wysłałem swoje zdjęcia. Nick mi odpisał bardzo szybko i nawet używał humoru jak pisał. Jak ktoś ma poczucie humoru to już jest dobrze. Potem rozmawiałem pod polskim nr telefonu z kimś nt rezerwacji terminu. Nick'a zapytałem o jakieś tanie loty. Polecił mi SUNEXPRESS (latają z Niemiec do Turcji, Egiptu) 351Euro, ale za lot WW-Berlin mi wyszło najtaniej 1200zł bo to majówka, ale już sprawdzałem airberlin na koniec maja 435zł w 2 strony. Nie wychodziła mi rezerwacja lotu na stronie SUNEXPRESS bo okazało się, że moja karta nie jest kredytowa (niebieska z mkanku) a kiedyś byłem przekonany, że nią zapłaciłem w Internecie za coś. Ostatecznie będąc w Krakowie służbowo, dostałem potwierdzenie rezerwacji z tanieloty.com.pl i przesłałem je Nickowi. No i wszystko poszło gładko.

 

Alexy34 a Ty kupiłeś ten zestaw za 100E? Używasz jakiś kosmetyków do głowy? A leków. Mi Nick napisał co to za kosmetyki może jakieś zamienniki uda się kupić.

 

W ogóle kilka dni przed wylotem do Turcji, Nick mnie spytał mailowo (co bardziej mnie utwierdziło, że getfue to nie rzeźnia) czy może podać mój kontakt do jakiegoś Macieja z Polski, bo ten Maciej miał zabieg w tygodniu przede mną i też zapomniał kupić tych kosmetyków. Ale nikt się ze mną ostatecznie nie skontaktował. To są kosmetyki EVIGEN.

 

Pozdrawiam

Tomek/Bpeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to lotionu wystarczylo , jak mowie to pierwsze 10 dni , pozniej juz strupki schodza i jest pomalutku z gorki ....ew jeszcze niedogodnoscia bedzie czasem pewnie lekkie swedzenie strefy biorczej podczas gojenia ( wiadomo dla szybszego wygojenia to lepiej wogole tego nie tykac , a jesli juz to uwazac na higiene)..

 

..takze dodatkowy zestaw nie byl mi potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ty dzień po operacji po myciu głowy:

 

4ty_dzien.jpg

 

4ty_dzien2.jpg

 

Zaraz spadam z hotelu powłóczyć się po Berlinie i dopiero 21:35 lot do WWy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile graftów miałeś przeszczepione, bo nie mogę się doczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile graftów miałeś przeszczepione, bo nie mogę się doczytać?

 

3700 - tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2010 myślałem o BHR, ale kasy by poszło tyle, że szkoda mówić i byłoby to FUT. Jakoś nie czuć cięcia skóry i nie widać potem blizny ale na samą myśl bym chyba zemdlał. Tam mi wyliczyli chyba 4500 graftów i to w 2 sesjach.

 

Gratki bpeak

Zastanawia mnie trochę polityka BHR tzn. czy nie próbują wszczepić zbyt wiele graftów zamiast np. wszczepić mniej ale kosztem mniejszej gęstości. Gdyby nie kasa pewnie nie było by problemu ale to oni są specjalistami więc pewnie wiedzą co robią. Z drugiej strony jak patrzę na Twoje fotki to jakby było mniej graftów na górze niż z przodu i byc może dlatego w BHR oszacowali więcej graftów bo chcieli osiagnąć większą gestość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za FUE 3700 graftów zapłaciłem 3000 Euro w MEMORIAL.

 

Za FUE 3700 Graftów w BHR bym zapłacił:

5000 Euro za pierwszy tysiąc graftów za kolejne 2700 graftów (2700*3=8100) 8100 Euro.

Razem 13100 Euro.

 

Za FUTA 3700 w BHR (FUT nie wchodził w grę i tak):

3000Euro za pierwszy tysiąc graftów i za kolejne 2700 (2700*2=5400)

czyli 8400 Euro za rzeźnię.

 

Musiałbym wpłacić zaliczkę a wszystko się działo szybko, Nickowi wystarczyła moja rezerwacja lotu. Nie wiem może rzeczywiście nic mi nie wyrośnie i będę miał czerwoną skórę na zawsze, ale to była moja decyzja Poza tym posłuchałem jak panie Birgul i Seringere ładnie śpiewają po Turecku Narazie wszytsko na głowie ładnie rośnie, uważam na głowę, myję regularnie. Jak za te 8 miesięcy będzie kiszka to pokażę zdjęcia, żebyście kasy na darmo nie wydawali.

 

Pozdrawiam

Bpeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ma nie wyrosnąć? u Alexego już rośnie. Trzeba cierpliwości. A tą cenę co zapłaciłeś to bardzo, bardzo tanio. Niech 90% wyrośnie to i tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w to, że będzie dobrze Miałem kasę na BHR ale odezwał się rozsądek i na FUE bym sobie tam nie pozwolił. Właśnie Nick mi odpisał, bo napisałem mu wczoraj, że nie wiem, gdzie jest karta od pokoju 1312, w krórym byłem. Napisał, że nie jestem pierwszy, który posiał kartę i jak znajdę, żebym odesłał.

 

Napisał, że wszystko wygląda OK: "Your pictures look completely normal. In the next week you will notice that the skin gets flaky (like dandruff). It just means that the regeneration process started and the areas are healing. It is possible that you will find some single hairs on the bandana." czyli z translatora na szybko "Twoje zdjęcia wyglądają zupełnie normalne. W następnym tygodniu zauważysz, że skóra staje się niestabilny (jak łupież). To po prostu oznacza, że proces regeneracji zaczęła i obszary goją. Jest możliwe, że znajdziesz kilka pojedynczych włosków na bandana". Na badnanie nie znalazłem tylko w tym białym czepku ale on jest taki dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się nie uda, najgorsze w życiu co może być to cierpienie dziecka. Piszę z loginu pc131, bo na loginie bpeak chciałem zmienić maila na innego, którego na bieżąco sprawdza, ale podałem zły adres i czekam na reakcję moderatorów.

 

Bpeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem im opinię Nick się bardzo ucieszył i obiecał przetłumaczyć to na język Turecki tym, którzy nie znają angielskiego.

 

http://www.getfue.com/reviews

 

Tak to dalej ja bpeak, jakoś nie udało się uruchomić mojego konta więc pisze z pc131.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w tym getfue przed przeszczepem sprawdzają jaki masz gęstosc donor obszaru dawczego ? czy biorą to pod uwage ?

 

chodzi mi o to że np. teraz robisz 4000 graftów , a łysienie bedzie postępowac dalej i kiedys chciałbyś znowu sobie zrobic znowu zabieg 3000 - 4000 graftów zeby dogescic obszar na którym łysienie postąpiło tylko wtedy bedzie pytanie czy jest na tyle gęsty obszar dawczy zeby tego dokonac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczysz na 7000-8000 gr? chyba żartujesz. Mało osób ma takie donor żeby tyle wyciągnąć z samego FUE z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale chociaż z 2000 dodatkowo to by sie chłopakowi w przyszłosci przydało bo widac ze te 3700 na ten obszar który jest objęty w tej chwili łysieniem to i tak będzie mało tzn jesli to wszystko wyrosnie to przód będzie wmiare gęsty ale widac ze dali na góre już mniejsza gęstosc wiec ja bym na miejscu bpeak myślał zeby za rok leciec to jeszcze dogescic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży obszar mu pokryli i użyli 3700 graftów. W BHR pewnie by zrobili połowę z tego z lepszą gęstością, ale moim zdaniem lepiej pokryć więcej mniejszą gęstością i mieć spokój na parę lat.łysienie może się jeszcze posunąć i lepiej trzymać mały zapas na przyszłość. Też jestem ciekaw ile jeszcze mogą mu pobrać i jaką ma gęstość donora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawam sie ze jak bedzie postepowac koledze łysienie to pozostanie mu już tylko BHT.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Duży obszar mu pokryli i użyli 3700 graftów. W BHR pewnie by zrobili połowę z tego z lepszą gęstością (...).

 

No tak, tylko zostałby z łysym plackiem na koronie i gęstym przodem. Chyba nie o to mu chodziło. Max gęstość BHR na tym obszarze bez FUT, BHT jest raczej niemożliwa. Przeszczep zawsze będzie sztuką kompromisu i iluzji. DP z FUE to można robić na pokrycie średnich zakoli koło 40-tki, bez korony objętej miniaturyzacją (jest sporo takich osób).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy w tym getfue przed przeszczepem sprawdzają jaki masz gęstosc donor obszaru dawczego ? czy biorą to pod uwage ?

 

chodzi mi o to że np. teraz robisz 4000 graftów , a łysienie bedzie postępowac dalej i kiedys chciałbyś znowu sobie zrobic znowu zabieg 3000 - 4000 graftów zeby dogescic obszar na którym łysienie postąpiło tylko wtedy bedzie pytanie czy jest na tyle gęsty obszar dawczy zeby tego dokonac

 

W 2010r dr Bisagna z BHR zmierzył mi gęstosć na 60-70 graftów/cm2. Napisałem to podczas konsultacji. Moim zdanem łysienie nie będzie już postępować, a jak będzie to mnie to nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale chociaż z 2000 dodatkowo to by sie chłopakowi w przyszłosci przydało bo widac ze te 3700 na ten obszar który jest objęty w tej chwili łysieniem to i tak będzie mało tzn jesli to wszystko wyrosnie to przód będzie wmiare gęsty ale widac ze dali na góre już mniejsza gęstosc wiec ja bym na miejscu bpeak myślał zeby za rok leciec to jeszcze dogescic

 

Już nie zamierzam się katować więcej, choć panie doktos swoim śpiewem ukoją każdy ból. Może za kilka lat rozwinie się technika klonowania włosów, mam też włosy na nogach ahhahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...