free web hit counter Skocz do zawartości
potocki90

Forehead reduction

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zacznę od tego, że chciałbym obniżyć linię włosów przez wzgląd na duże czoło. Skontaktowałem się z jedną kliniką w Turcji, zaproponowali mi 1000 graftów metodą FUE. Byłby to wyjazd grupowy z tłumaczem na miejscu za 2500 euro. Wydaję mi się, że za taka liczbę graftów to jednak za dużo. Podobno mogą obniżyć moją linię o maks. 1cm ze względu na mięśnie czołowe. Moim zdaniem to za mało, żeby różnica była zauważalna. Dowiedziałem się, że istnieją zabiegi chirurgiczne Forehead reduction lub Hairline lowering. Czy ktoś kojarzy godnę polecenia kliniki oferujące te zabiegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Turcji raczej masz sztywny cennik - nieważne czy 1500 czy 4000 graftow na raz, chociaż pewnie też są kliniki które się liczą sobie graft. Negocjuj :)

Co do linii, to ja osobiście się nie upierałem - zaufałem doktorowi. Bliżej mi 40 lat, niż 20 - pomimo, że nie miałem tragedii we włosach (NW2,5), to i tak nie robiłbym linii włosów jak 17 latek . W zabiegach estetycznych chodzi by odtworzyć efekt naturalności, ewentualnie lekko go poprawić - niż iść w stronę kosmicznych zmian jak np. zęby bijące bielą po oczach, czy obniżanie włosów jak u niektórych afroamerykanów.
Rzuć okiem na tego typka - to wyglada strasznie i komicznie, może faktycznie nie masz predyspozycji do nadmiernego obniżania - i po prostu klinika dobrze Ci radzi. 
Na pewno na złość Ci nie robią ("nie zrobimy i ch**"), bardziej określają "nie zrobimy bo": 
- mięśnie czołowe,
- symetria twarzy
- perspektywa dalszego łysienia
- zależność Twojego wieku, pochodzenia etnicznego / rasy etc. 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, potocki90 napisał:

Witam,

Zacznę od tego, że chciałbym obniżyć linię włosów przez wzgląd na duże czoło. Skontaktowałem się z jedną kliniką w Turcji, zaproponowali mi 1000 graftów metodą FUE. 

 

Nie wiem o ile chcesz obniżyć linię i jaki ma być kształt tej linii i jaką masz aktualną linię oraz stan jeśli o łysienie chodzi, ale to stanowczo za mało, nawet choćby obniżać tylko o 1,5 cm z zachowaniem obecnego kształtu i z dobrą gęstością.

 

2 godziny temu, potocki90 napisał:

Podobno mogą obniżyć moją linię o maks. 1cm ze względu na mięśnie czołowe.

 

Jeśli chodzi o FUE to bajka aby szybko głupka pozbyć.

 

2 godziny temu, potocki90 napisał:

Dowiedziałem się, że istnieją zabiegi chirurgiczne Forehead reduction lub Hairline lowering. Czy ktoś kojarzy godnę polecenia kliniki oferujące te zabiegi?

 

Tak są takie metody, ale z góry trzeba powiedzieć, że nie są to tanie operacje. Co do świtowej czołówki klinik od FR HLS odsyłam do tematów:

 

 

Co do takiego zabiegu dobrze aby elastyczność skóry na głowie była wysoka, można to ćwiczyć i przesuwać sobie skórę po czaszce, co też rekomendowane jest przed takim zabiegiem na długo wcześniej.

Napisz coś więcej, tzn. jaką masz wysokość czoła, jak bardzo możesz sobie przesunąć linię w dół, jaki przy tym odczuwasz dyskomfort związany z napięciem skóry itd. Czy łysiejesz i jeśli tak to jaki masz stan, w jakim wieku jesteś, i czy jakoś to zwalczasz, a najlepiej wstaw jakieś fotki.

Z uwagi na koszta oraz drastyczność cięć/blizn, jak i na fakt, że HT i tak jest potrzebne zaś do zamaskowania blizn, zrobił bym wszystko aby raczej tego uniknąć, i robił bym samo HT. To są zabiegi raczej dla tych którzy tego ewidentnie potrzebują czyli np, żeby z 10 cm zejść na 5 - to wtedy jak najbardziej połączenie tych dwóch metod daje najlepsze efekty. Zaletą FR jest też oczywiście oszczędność graftów, co jest oczywiste i bezdyskusyjne.

Swego czasu interesowałem się tą metodą i nawet ćwiczyłem czoło, przesuwanie skóry, ale wizja blizn, dyskomfortu skórnego, oraz kosztów, czy ew. jakiś komplikacji pozabiegowych, odwiodła mnie od tego.  I serio, jeśli nie jest to konieczne, i samo HT jest wystarczające aby uzyskać odpowiedni efekt, to należy chyba kierować się w tę stronę.

Żeby nie było, że wypisuję bzdury z tym ćwiczeniem czoła i przesuwaniem skóry (ponad to masaże skalpu pomagają zwalczać łysienie), to złączam fotkę.

Bez problemu tymi dwoma metodami mógłbym zejść z linią do samych brwi i z faktem zrobienia DP na całym czole, ale nie o to chodzi. I mimo tak dobrego przygotowania do takiego zabiegu, rozmyśliłem z FR/HL.  Ale jeśli chcesz zastosować koniecznie takie rozwiązanie, to ćwicz czoło i przesuw skóry cały czas najlepiej nawet na rok wcześniej przed zabiegiem.

 

 

 

 

 

DSC05043.JPG


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chris90129051 napisał:

Na pewno na złość Ci nie robią ("nie zrobimy i ch**"),

 

Wierz mi, że są też sku*****ńskie kliniki. Na prawdę są.  Choć nie wiem jak w jego przypadku było.

 

2 godziny temu, chris90129051 napisał:

- symetria twarzy

 

Ważna rzecz, ale jakieś odstępstwa od trójpodziału są dopuszczalne i często też występujące w naturze, zatem trzymanie się trójpodziału co do milimetra to zwyczajnie nadgorliwość i głupota, albo psychoza ''projektantów''.

 

2 godziny temu, chris90129051 napisał:

- perspektywa dalszego łysienia

 

To jest najgorszy problem, aczkolwiek jeśli ktoś ma na to jakiś swój plan albo i jeszcze plany awaryjne, np zrobienie linii nisko a w razie jakby łysienie bardzo postąpiło używanie systemu na glacę - to powinno być takie rozwiązanie zrozumiane, szanowane i wysoce respektowane przez klinikę, i pomimo tego, że np. 99% ludzi robiących HT z tego np. forum nie bierze czegoś takiego pod uwagę. W dodatku połączeniem systemu i obniżeniem linii poprzez HT, można uzyskać GIGA efekt, i to zarówno jeśli chodzi o gęstość, maskowanie użycia systemu, i naturalny wygląd samej linii tzn wyrastające włosy a nie przyklejana siatka.

 

2 godziny temu, chris90129051 napisał:

- zależność Twojego wieku, pochodzenia etnicznego / rasy etc. 

Wiek akurat nie ma nic do rzeczy, bo są ludzie co mają sto lat i linię nastolatka i tutaj jeśli ktoś sobie tego życzy to też powinni zrobić zgodnie z jego wolą, ale nie w Polsce...

A rasizm, nienawiść i dyskryminacja jest następnym problemem i to autentycznie... choć głównie w polskich klinikach, i wszędzie tam gdzie są głównie biali ludzie, ale rzadziej w amerykańskich czy zachodnio-europejskich. Jeśli chodzi o Turcję, to ze względu na ceny HT przewijają się tam ludzie z całego świata i raczej nie ma też problemu aby zrobić idealnie prostą linię i do tego spore obniżenie, na co są dowody. Choć Koray Erdogan mi np odmówił U -shape ale też nie rozmawiałem z nim osobiście tylko poprzez jednego forumowicza który robił tam zabieg, to wiem jak ta rozmowa wyglądała... ale to inny temat.

 

2 godziny temu, chris90129051 napisał:

Rzuć okiem na tego typka - to wyglada strasznie i komicznie,

 

No właśnie link do tego typa sam tu kiedyś wstawiałem. Poszerzyło mu to optycznie bardzo czoło, i z pewnością było by lepiej jakby było lekkie ''łómnisz herlajn'', albo prostokąt NW0 bez wżerów, czy przynajmniej płycej wżery zrobione. Ale jeśli ten koleś dokładnie tak chciał i jest szczęśliwy to ok.

 

2 godziny temu, chris90129051 napisał:

W zabiegach estetycznych chodzi by odtworzyć efekt naturalności, ewentualnie lekko go poprawić - niż iść w stronę kosmicznych zmian jak np. zęby bijące bielą po oczach,

 

Zauważyłem to już w zawodówce gdzie jeden z kolesi miał takie zęby jak mówisz - pewnie je lakierował jak go było stać na to wtedy.

Generalnie czym ciemniejsza skóra tym bielsze zęby wyglądają lepiej i naturalniej. Zatem też muszę coś z tym zrobić kuhwa...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, potocki90 napisał:

Witam,

Zacznę od tego, że chciałbym obniżyć linię włosów przez wzgląd na duże czoło. Skontaktowałem się z jedną kliniką w Turcji, zaproponowali mi 1000 graftów metodą FUE. Byłby to wyjazd grupowy z tłumaczem na miejscu za 2500 euro. Wydaję mi się, że za taka liczbę graftów to jednak za dużo. Podobno mogą obniżyć moją linię o maks. 1cm ze względu na mięśnie czołowe. Moim zdaniem to za mało, żeby różnica była zauważalna. Dowiedziałem się, że istnieją zabiegi chirurgiczne Forehead reduction lub Hairline lowering. Czy ktoś kojarzy godnę polecenia kliniki oferujące te zabiegi?

Pytanie ile masz cm od linii włosów do punktu pomiędzy brwiami zwanego glabella oraz ile masz od glabelli do brody

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@looksmatters Od linii włosów do brwi mam 7,5 cm, a od brwi do brody jakieś 14,5 cm. @antydhtor Chciałbym prostą linię włosów, żadny kształt U czy coś takiego. Moje czoło jest mocno pochylone, ale nie mam żadnych oznak łysienia. Moja gęstość włosów i linia przez lata się nie zmieniły. Mam 26 lat. Chyba mam dosyć elastyczną skórę głowy, kiedy napinam skórę no głowie to moja linia przesuwa się o jakieś 2-3 cm bez większego dyskomfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, potocki90 napisał:

 @antydhtor Chciałbym prostą linię włosów, żadny kształt U czy coś takiego. Moje czoło jest mocno pochylone, ale nie mam żadnych oznak łysienia. Moja gęstość włosów i linia przez lata się nie zmieniły. Mam 26 lat. Chyba mam dosyć elastyczną skórę głowy, kiedy napinam skórę no głowie to moja linia przesuwa się o jakieś 2-3 cm bez większego dyskomfortu.

 

Wobec tego Turcja wita i HT. U Turków zrobisz na pewno prostą linię i na pewno znajdziesz klinikę gdzie obniżą tak jak chcesz. W Turcji zrobisz to też najtaniej. 

Do FR też był byś dobrym kandydatem, i jeśli się na to zdecydujesz, to pamiętaj aby kwestie finansową dać na drugi plan, gdyż są to poważne zabiegi i nieodwracalne w skutkach tak więc należałoby zrobić wszystko aby robić taki zabieg we wysoce sprawdzonej i renomowanej klinice a nie u jakiś tam pyproków. Rekomendowane jest przejrzenie wielu efektów różnych ludzi z różnych klinik. Choć po tym i tak musisz zrobić skromne HT aby zamaskować blizny. I jeśli naprawdę nie łysiejesz, to chyba lepiej HT walnąć 2000-2500-3500 graftów i sprawa załatwiona w zależności o ile ta linia ma być obniżona. Pamiętaj jednak też i miej to na uwadze, że wielu zaczyna dopiero łysieć właśnie po przekroczeniu 25 roku życia.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, potocki90 napisał:

@looksmatters Od linii włosów do brwi mam 7,5 cm, a od brwi do brody jakieś 14,5 cm.

 

A co do tego, to masz prawie idealne proporcje, zatem trudniej będzie negocjować obniżenie.  Choć to, że masz tam jakoś pochylone czoło może w tym pomóc. Działaj. Powodzenia.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antydhtorTak się jeszcze zastanawiałem, jeśli faktycznie wystarczy mi te 1000-2000 graftów to może lepiej zrobić to w Polsce? Wiem, że ceny są o wiele większe, ale odejmując ceny podróży może wyszłoby podobnie cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, potocki90 napisał:

@antydhtorTak się jeszcze zastanawiałem, jeśli faktycznie wystarczy mi te 1000-2000 graftów to może lepiej zrobić to w Polsce? 

 

Jeśli chodzi o mnie to ja akurat nawet łoniaków na dupe bym nie przeszczepiał w Polsce (dupa mi trochę wyłysiała od kuracji) nawet jakby mi 100000 dopłacali, no może za 1000000 bym się zgodził na jednego grafta w ramach testów - i to całkiem serio, ale są ludzie co robią w Polsce i sobie chwalą. Twój wybór.

 

Godzinę temu, potocki90 napisał:

Wiem, że ceny są o wiele większe, ale odejmując ceny podróży może wyszłoby podobnie cenowo?

 

No może, tylko jest jeszcze taki problem, że w Polsce nie robią linii prostych o czym nawet niektóre kliniki wypisują na forum - np. klinika z Gdańska. Drugi problem to wysokość linii - masz obecnie 7,5 cm i twierdzisz, że obniżenie o 1 cm to wg. Ciebie za mało. Obniżając linię o 2 cm to byłoby to 5,5 cm (tyle co ja mam), a 5,5 cm to norma wysokości przewidziana dla kobiet... A skoro już jesteśmy przy normach, to kiedyś Dr. Przybylski tu ględził, że norma dla mężczyzn to 9 cm zatem nie wiem czy będziesz się kwalifikował do obniżenia linii czy do psychiatry i do zwiększenia wysokości czoła czyli do wydłubania graftów z głowy i do dogęszczenia dupy graftami z głowy, aby być mężczyzną.

A na pewno myślisz właśnie o tej klinice - proszę bardzo jak chcesz i jeśli Ci to zrobi, to Twój wybór. Nie widzę problemu.  Ja natomiast robiłbym to w Turcji albo w Indiach i pewnie też więcej graftów by dali co przełożyłoby się na gęstość.

Z polskimi lekarzami to już tak jest, nie trafisz na rasistę, psychopatę, to na pyproka, albo i nawet na wybitnego pyproka i do tego konowoła. Tak źle i tak nie dobrze.

 

Zdaj relacje gdzie robiłeś i czy zrobili dokładnie tak jak chciałeś.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś koniecznie chciał redukować czoło, to w Iranie robią za: 1000-2200$ czyli dużo taniej niż w Turcji, i na zachodzie. Tak przypadkowo się natknąłem na to. Za te pieniądze, jeśli by mi zrobili, to może bym sam się jednak skusił.

 

https://iraniansurgery.com/en/forehead-reduction-surgery-in-iran/

 

Forehead Reduction in Iran | Hairline lowering + Cost | Iranian surgery


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla porównania tu efekt od Aharonov'a za kupę kasy, i nie ma chyba za bardzo jakiś wielkich różnic w estetyce blizn. Tu jest po prostu zrobione cięcie bardziej przy linii i mniej graftów potrzeba aby to zamaskować. I może to za tę dokładność trzeba przepłacać, za to na pewno mniejsze ryzyko uszkodzenia włosów natywnych na linii.

 

Hairline Lowering Surgery | Plastic Surgery


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz/Patrzcie! Man się trafił na zredukowanie czoła i wżerów bocznych, ale to w Beverly Hills. Szkoda, że jet tam tak nieludzko drogo, ale w końcu to stolica amerykańskiego bogactwa. Tak dla ciekawostki: Beverly Hills dzięki swoim wpływom zachowało status miasta, mimo, że LA chciało je wchłonąć i zrobić dzielnicę LA. 

 

scalp_advancement_forehead_reduction_hai.jpg

 

Ale polszkie polskate i polskowieckie gady i tak powiedzą, że lepiej wyglądał przed operacją.  he he

 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...