free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tak, bo Saw Palmetto w badaniach na zwierzętach wykazywało efekt antyandrogenowy podobny do flutamidu i 2x silniejszy niż spironolakton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś nie obraź ale Twoje zdolności analityczne i czytanie ze zrozumieniem są na niskim poziomie. Śmiem twierdzić, że jeśli te zagraniczne fora dedukujesz podobnie to dlatego tyle rzeczy jest dla Ciebie zbyt skomplikowanych

 

Btw. Lion wydaje mi się ze wykazały efekt zbliżony do metabolitu flutamidu, znacznie mocniejszego. Ale muszę to sprawdzić, dawno tych badań nie przeglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Btw. Lion wydaje mi się ze wykazały efekt zbliżony do metabolitu flutamidu, znacznie mocniejszego. Ale muszę to sprawdzić, dawno tych badań nie przeglądałem

 

To była ironia dot. Saw'a. Wiadomo, że Saw wg badań nie ma żadnego działania aktywnego ani jako antyandrogen ani jako inhibitor 5-alfa-reduktazy (którym jest np fin).

 

Ps.

Linienie na RU też właśnie przechodziłem - włosy leciały okropnie. Wzmocniłem więc kurację z 3% do 5%. Wydaje mi się, że już się skończyło.

Najpierw leciały włosy z tyłu, a później z przodu (przy każdym wcieraniu kleiły się do palców, łatwo było też je wyjąć przy pociągnięciu).

Staram się jednak kontrolować stan amatorskim fotkami komórką, co mnie utwierdza, że choć bywają linienia, to na przestrzeni lat stan włosów jest stabilny.

 

Staram się też nie działać chaotycznie i pilnować kuracji.

Linienia przyjemne nie są, ale naszym celem jest zatrzymanie postępu łysienia, co nie jest tożsame z zatrzymaniem wypadania włosów, które to odrastają.

Szkopuł w tym żeby włosy odrastały zdrowe i silne, a nie coraz słabsze, lichsze, bezbarwne, z tendencją do zaniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to była ironia. Chodzi mi tylko o to że porównałeś skuteczność blokowania receptorów do flutamidu, a mi się po prostu wydaje że ta efektywność była porównywalna z hydroxyflutamidem (metabolitem, o bardzo mocnym powinowactwie do receptora) - ale nie zapieram się, muszę to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na pewno z hydroxyflutamidem, bo flutamid jest słabym antyandrogenem

Ale to nie ma znaczenia, bo flutamid i tak natychmiast konwertuje się do hydroxyflutamidu zaraz po zastosowaniu. Nawet skóra zawiera niezbędne do tej konwersji enzymy.

Dla pacjenta flutamid de facto równa się więc hydroxyflutamidowi.

 

Trochę podobnie jest z minoxidilem i siarczanem minoxidilu. De facto mają tę samą skuteczność, bo i tak ten pierwszy konwertuje się w skórze do tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno z hydroxyflutamidem, bo flutamid jest słabym antyandrogenem

Ale to nie ma znaczenia, bo flutamid i tak natychmiast konwertuje się do hydroxyflutamidu zaraz po zastosowaniu. Nawet skóra zawiera niezbędne do tej konwersji enzymy.

Dla pacjenta flutamid de facto równa się więc hydroxyflutamidowi.

 

Trochę podobnie jest z minoxidilem i siarczanem minoxidilu. De facto mają tę samą skuteczność, bo i tak ten pierwszy konwertuje się w skórze do tego drugiego.

 

No właśnie coś w tym stylu było zawarte. Dzięki za przypomnienie.

 

PS. Odnośnie siarczanu minoksidilu, to nie każdy jest w stanie go metabolizować, dlatego sirarczan > czysty. Wyjaśnia to dlaczego na część osób minoxidil nie działa kompletnie. Ale to tak gwoli uzupełnienia. Bo temat jest o RU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano, czy wam tez po nalozeniu ru, kiedy juz wyschnie, zostaje bialy osad na wlosach,skorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest wyschniete nasienie - RU odpompowuje nasienie z moszny i uwalnia poza organizm w postaci białego nalotu - tak własnie zmniejsza DHT:)

 

 

 

P.S.

 

A na poważnie - tak to standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale nie u wszystkich. Możliwe że jest to spowodowane tym że dla części osób jest po prostu lepiej wchlaniane przez skórę. Spróbuj zmniejszyć dawkę i lepiej wetrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dostałem coś innego niż ru bo mi nic na wlosach nie zostaje. Mam tylko delikatnie lepiace sie włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co dla jednych jest problemem dla innych może być pożądaniem /Stachmurzyn 23.07.2015r/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemano, jak pogodzic stosowanie saba gel i RU przy nakladaniu 2 razy dziennie ?

 

Co 3 dnień zrób sobie przerwę od RU i wtedy zaaplikuj SABA, nawet można wtedy zrobić podwójną przerwę na RU. Wyjdzie to na dobre osobom u których szansa na wystąpienie uboków jest większa, jako że uniknie się wtedy akumulacji RU.

 

Wygląda to mniej więcej tak:

 

1.rano - RU

1.wieczór - SABA

2.rano - nic

2.wieczór - RU

3.rano - RU

3.wieczór - RU

4.rano - RU

4.wieczór - SABA

5.rano - nic

5.wieczór - RU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni ledwo funkcjonuje, do przedwczoraj regularnie stosowałem, ru. Czuje się jakby ktoś mi wsadził głowę i imadło. W pracy nie robie nic bo nie mam siły. Do tego ciągle spie, wczoraj spałem cały dzień po pracy, a teraz sie czuje jak po 4h snu. Mial ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od dwóch dni ledwo funkcjonuje, do przedwczoraj regularnie stosowałem, ru. Czuje się jakby ktoś mi wsadził głowę i imadło. W pracy nie robie nic bo nie mam siły. Do tego ciągle spie, wczoraj spałem cały dzień po pracy, a teraz sie czuje jak po 4h snu. Mial ktoś podobnie?

 

Stosujesz coś jeszcze oprócz RU? Co zmieniłeś w kuracji ostatnio? Jaki pojazd, jaka częstotliwość? Opisz coś więcej bo bez podania takich danych to nic Ci nie można doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samo Ru. Stosuje 1 ml dziennie w steżeniu ok 5%.

 

Stosujesz w KB czy standardowym? Jak długo? Podaj więcej szczegółów.... Jeśli nie złapała Cię jakaś choroba to zdecydowanie musisz odstawić na kilka dni aż organizm się unormuje.

 

Później możesz wrócić i wtedy dokładnie monitorować, jeśli uboki dalej wystąpią jedynym wyjściem będzie z zmniejszenie dawki/stężenia i dwukrotna aplikacja, tak żeby suma dzienna była niższa. Przy KB2% i dwukrotnej aplikacji systemowa absorpcja powinna być ograniczona ze względu na mniejsze stężenie etanolu w pojeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje od 14 lipca w Kbsol. Odstawiam na dwa dni i zobacze jak sytuacja będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuje od 14 lipca w Kbsol. Odstawiam na dwa dni i zobacze jak sytuacja będzie wyglądać.

 

To bardzo szybko odczułeś skutki uboczne. Możesz być wrażliwy na antyandrogeny. Pozostaje Ci jedynie opcja z dwukrotną aplikacją niższego stężenia. Jeśli uboki w takim przypadku również wystąpią wtedy niestety ale musisz odstawić bo szkoda ryzykować zdrowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

powiedz mi czy stosowanie jednej dawki 3% ma jakis sens? czy lepiej w przypadku problemów jak opisał kolega rozbic na 2 dawki 2% 2 razy dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

 

powiedz mi czy stosowanie jednej dawki 3% ma jakis sens? czy lepiej w przypadku problemów jak opisał kolega rozbic na 2 dawki 2% 2 razy dziennie?

 

Zależy od tego jaka jest dawka w mg jaką stosujesz i na jaki obszar. Co innego jak używasz 1ml 3% (30mg), a co innego jak 3-4ml 3% (90-120mg) - bo musisz pokryć obszar NW6.

 

Jeśli jesteś wrażliwy na antyandrogeny i bardzo małe dawki 1ml 5% (45-50mg) powodują u Ciebie skutki uboczne to wtedy lepiej rozbić to na dwie dawki o niższym stężeniu KB2-3% i stosować 2x dziennie po 1ml. Wtedy suma całodzienna jest zbliżona (40-60mg) ale stężenie etanolu w pojeździe bardzo niskie, więc absorpcja powinna być znacznie ograniczona w stosunku do KB5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

 

powiedz mi czy stosowanie jednej dawki 3% ma jakis sens? czy lepiej w przypadku problemów jak opisał kolega rozbic na 2 dawki 2% 2 razy dziennie?

 

W sumie zeby była jasność, obecnie używam tylko 0,3ml rano i 0,2ml wieczorem KB5% na linie i zakola, także dawki sa niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywałem 0,5 ml 5% na zakola i linie i czułem mega zmęczenie. Może być, że po HT jest większa wchłanialność do obiegu? teraz jadę 3% i jest niebo lepiej. Pytanie czy 0,5 ml 3% coś w ogóle daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja uzywałem 0,5 ml 5% na zakola i linie i czułem mega zmęczenie. Może być, że po HT jest większa wchłanialność do obiegu? teraz jadę 3% i jest niebo lepiej. Pytanie czy 0,5 ml 3% coś w ogóle daje?

 

Nikt Ci na takie pytanie nie odpowie. Zależy jak reagujesz - pytanie tylko po co stosować RU na obszar na który miałeś robiony HT?

 

Ale takie dawki są mega małe, popatrz na fightera - używa prawie 150mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...