free web hit counter Skocz do zawartości
wylysialek

Wyłysiałek 29 lat, łysienie od 15 r.ż.

Rekomendowane odpowiedzi

To na pewno nie jest u mnie od Ru, bo miałem takie objawy długo przed jego pierwszym użyciem i w czasie kiedy stosowałem tylko minoxa, więc jeśli jest to wina kuracji, to bez cienia wątpliwości minoxa. Bo chyba nie nizoralu, czy biotyny Tylko z minoxem jest ten problem, że po odstawieniu włosy lecą bardzo szybko z całej głowy, dlatego nie wiem co zrobić. Jakbym wiedział, że on wypłukuje się tak jak Ru po 3 dniach z organizmu, to mógłbym ostawić, ale na dłużej to już strach. Wg wikipedii okres półtrwania to 4.2 h : https://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil. Tylko, że trudno się tym sugerować skoro np dutasteryd ma okres półtrwania niby 5 tygodni, a np krwi nie można oddawać 6 miesięcy. Skutki uboczne po jego odstawieniu też są odczuwane długo. Teraz ważne pytanie. Czy ktoś wie na jak długo trzeba odstawić minoxa, żeby być pewnym iż już nie działa na organizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że pomimo iż nie odstawiłem minoxa, to od kilku dni dolegliwości w klatce piersiowej bardzo się zmniejszyły, a dzisiaj to właściwie muszę się zastanawiać, czy coś jeszcze czuję, więc liczę na to, że wszystko przejdzie. Mam natomiast inne problemy i dylematy, a mianowicie stan włosów niestety się pogarsza. Czuję swędzenie na przodzie, bokach i czubku, oraz widzę miniaturyzację. Większość wypadających włosów jest zminiaturyzowana, czyli ewidentnie blokada jest za słaba. Jakby tego było mało czuję się ostatnio nie najlepiej w kwestii libido i nastroju, czyli podobnie jak na finie/ducie, które przynajmniej zatrzymywały łysienie niemal w 100 %. Próbowałem nawet znowu odstawić na 3 dni, ale o dziwo nic to kompletnie nie poprawiło. Zacząłem się zastanawiać, czy to może jednak dut po 3 miesiącach od odstawienia jeszcze to powoduje, ale z drugiej strony przez dłuższy czas czułem się już rewelacyjnie we wspomnianych kwestiach, więc sam nie wiem co myśleć... Mam dwa pomysły. Jeden na poprawę samopoczucia, a drugi na ratunek włosów, a mianowicie przez dłuższy czas stosowałem Ru 1.5 ml 5% i było względnie OK, więc zastanawiam się czy nie wrócić na dłuższy czas do takiej dawki, ale jeśli 2 ml nie daje rady z zatrzymaniem łysienia, to 1.5 tym bardziej. Drugi pomysł to powrót do fina lub nawet duta, ale w małej dawce. Myślę, że to by było rewelacyjne dla włosów, ale bardzo boję się jeszcze większego obniżenia nastroju i powrotu do bezsenności. Z CB jak na dziś jest spory kłopot i mega cena, mam jakieś opory. Tym razem nie zadałem żadnych pytań, ale jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub przemyślenia, to chętnie poczytam

PS. Dobrze, że opisuję regularnie swoją historię, bo własnie ją przejrzałem i zauważyłem coś co trudno mi było wychwycić, a mianowicie że nastrój i libido psują mi się od czasu do czasu po odstawieniu duta, będąc na samym Ru, czyli taka huśtawka. Wiem, że to teoretycznie może być ciągle jeszcze od duta, ale z drugiej strony winne może być Ru. Pasowałoby je odstawić na dłużej, powiedzmy na tydzień, dwa i się przekonać. Wypadnie mi pewnie wtedy połowa włosów, a biorąc pod uwagę dość słabe działanie samego Ru na mnie, to raczej już nie odrosną.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzisz przez ten sam etap , w jakim bylem ja stosujac RU, wiec wiem o czym mowisz. Po 1 musisz sie liczyc z tym, ze to nie jest lek stworzony dla ciebie. Uboki plus brak efektow w postaci zatrzymania mowia same za siebie. Dawalem mu szanse 3x w roznych pojazdach, stezeniach i ilosciach plynu i jednak to nie to. Niestety trzeba sie z tym liczyc, jeden lek na rozne osoby inaczej dziala. Trzeba szukac i kombinowac , zeby odnalesc cos dla siebie.

Dut/fin sam unikam jak ognia od 8 lat , wiec nie wypowiem sie w tej kwestii, ale skoro CB odpada i zostaja tylko one, to moze warto pokombinowac z dawkami itd...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie podziała bez znaczących uboków, to będę musiał przestać grymasić w kwestii CB, bo nic innego mi nie pozostanie z farmakologii. Na małych dawkach fina/duta jechałem zawsze krótko, bardziej w celu powolnego odstawienia niż kuracji, więc może takie coś plus Ru zatrzyma łysienie, ale z drugiej strony jeśli na samym Ru, które bardzo słabo się wchłania czuję uboki antyandrogena, to nie wiem czy na finie w dawce 0.25 mg nie będzie znacznie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nic nie podziała bez znaczących uboków, to będę musiał przestać grymasić w kwestii CB, bo nic innego mi nie pozostanie z farmakologii. Na małych dawkach fina/duta jechałem zawsze krótko, bardziej w celu powolnego odstawienia niż kuracji, więc może takie coś plus Ru zatrzyma łysienie, ale z drugiej strony jeśli na samym Ru, które bardzo słabo się wchłania czuję uboki antyandrogena, to nie wiem czy na finie w dawce 0.25 mg nie będzie znacznie gorzej.

 

To moze jeszcze troche porownam do siebie i powiem tak- wszystko bardzo podobne do mnie- cuda efekty i uboki na finie, jednak zmniejszenie dawki nie pomagaly.

RU na poczatku w duzych dawakach 2ml jakos spowalnial lysienie, ale ciagle nie to, plus z czasem uboki sie powiekszaly , ze zmniejszenie z 2ml do 1 ml powodowalo je ciagle a stan coraz gorszy.

Zakupilem nawet fina dalej i chcialem jechac od poczatku tak jak ty teraz zamierzasz, ale doszedlem do wniosku- po co kombinowac skoro jedyny lek jakim jest CB na mnie dobrze dzialal i trzeba powrocic do tej ostatniej deski ratunku.

Wiem, ze tanie nie jest 200$ to jest troche kasy, ale 1gram wszystko ci wyjasni i czasami lepiej skorzystac z wszystkich opcji niz pozniej sobie w brode pluc- zawsze bede powtarzal, ze lepiej utrzymac niz odzyskac i tego kazdy na forum powinien sie trzymac.

Zrobisz jak uwazasz, ja nic z tego CB nie mam, jedynie wiem jak wszyscy sie czuja tracac grunt , bo juz kilka razy bylem na deskach, ale udawalo mi sie powstawac i dlatego wciaz jestem na tym forum i sie udzielam, bo chce pomagac, bez forum a szczegolnie kilku osob, ktore poznalem jeszcze na starym forum tez bym pewnie sobie dzisiaj lysiutki byl po tylu latach.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas rozważam opcję CB. Na szczęście pogorszenie na Ru nie jest jakieś błyskawiczne, więc bardzo nie panikuję. Teraz mam inne zmartwienie, a mianowicie wczoraj nie mogłem usnąć, bo zaczęło mi się mocno tłuc serce, tak jak nigdy wcześniej. Dzisiaj od rana to samo. Minoxa oczywiście odstawiłem już bez zastanowienia do czasu aż przejdzie. Wiem z doświadczenia, że nagłe jego odstawienie i przerwa powiedzmy 2 miesiące bardziej psuje włosy niż brak blokera przez pół roku. Bez blokera lecą powoli zminiaturyzowane włosy, a bez minoxa lecą szybko wszystkie, ale co zrobić, tak się nie da funkcjonować, nie mam wyjścia. Jeśli nie będę mógł wrócić do jego stosowania i dopadnie mnie stan z maja, to nie wiem czy nawet CB przywróci mi włosy, które będzie można zapuszczać choćby na kilka cm bez użycia mikrowłókien. Wiemy, że CB działa synergicznie z minoxem, więc jeśli nie będę mógł go wcale stosować, to nie wiem jak to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpada minox to z CB moze byc gorzej,nigdy go bez minoxa nie uzywalem a stosujac go to czuć "mo minoxa" wtedy. Poczytaj na zagranicznym forum o bimatoproscie czy jak mu tam,stosują to z powodzeniem zamieniając minoxa,podobne działanie tyle,ze ubokow nie ma,oczywiscie tez droższe,ale czego nie robi sie dla włosów i zdrowia...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy te problemy z sercem nie są jednak od Ru. Dzisiaj odstawiłem też to i kołatanie jest jakby trochę mniejsze, poobserwuję te kilka dni. Uważam też tak dlatego, że odczucia w klatce zaczęły się pojawiać jak wszedłem na dawkę 2 ml. To jest dla mnie zdecydowanie za dużo. Bimatoprost chyba testowało co najmniej kilka osób na tym lub starym forum i pamiętam, że bez szału. Poczytam o nim, ale z tego co pamiętam, to bardzo drogi specyfik, a w połączeniu z CB kuracja wyjdzie pewnie 350 - 400 pln, o ile to nie potaniało. Jakbym miał tyle wydawać i męczyć się z kuracją, to już bym chyba wolał latać co parę lat do Turcji, a jak donor na głowie i ciele się skończy, to po 40-tce założyć system lub pokryć dziury mikropigmentacją, a przód strzyc na krótko. Co do bimatoprostu, to też nie wiadomo, czy z CB będzie tak dobrze działał, jak minox. Zresztą jeśli moje problemy to jednak od Ru, to nie będzie tematu, ale ciężko to przetestować, bo jak serce wali jak szalone, to człowiek się boi i odstawia wszystko na raz, a potem żeby włosy nie poleciały, trzeba wszystko znowu zastosować. Zejdzie trochę z tym, ale taki już los podatnego na uboki łysiejącego.

PS. Czy ktokolwiek narzekał na serce po Ru ? Chyba się nie spotkałem z takim przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylysiałek: takie interwały w kuracji (kilka dni przerwy, kilka dni aplikacji) nie przyniosą niczego pozytywnego w przypadku miejscowych blokerów receptorów. Lepiej odstaw RU, jeśli masz problemy zdrowotne i szukaj innej alternatywy. Skupienie się na jednym środku i próba dostosowania do niego wszystkiego (zwłaszcza jak powoduje uboki) jest głupim podejściem. Poza tym zdrowie powinno być najważniejsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie jest to dobry sposób na kurację, ale niewiele mi zostaje. Fina i duta już wypróbowałem i niestety też powodują uboki. Niby jest to CB, ale na chwilę obecną trochę szkoda mi wydawać na kurację takich kwot, a zresztą nie wiadomo, czy w stężeniu jakie stosuje Angel podziała to też na mnie. Co byś zrobił na moim miejscu Ziom ?

Myślałem, że odstawianie i zmniejszanie dawki ma sens. Do tej pory nie przetestowałem Ru porządnie, bo łączyłem je z dutem, który długo się utrzymuje w organizmie. Przez niego cierpiałem na bezsenność, na którą brałem tabletki, które powodowały uboki, więc też ciężko mi było porządnie przetestować. Ogólnie ja i moja siostra odziedziczyliśmy po naszym ojcu podatność na skutki uboczne wszelkich leków niestety.

Nawet nie wiecie jaki jestem tym wszystkim już zmęczony...Ciągłe problemy zdrowotne, cenny życiowe czas ucieka, kasa się marnuje, a włosów coraz mniej. Z drugiej strony poddanie się też mnie przeraża.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że nie jest to dobry sposób na kurację, ale niewiele mi zostaje. Fina i duta już wypróbowałem i niestety też powodują uboki. Niby jest to CB, ale na chwilę obecną trochę szkoda mi wydawać na kurację takich kwot, a zresztą nie wiadomo, czy w stężeniu jakie stosuje Angel podziała to też na mnie. Co byś zrobił na moim miejscu Ziom ?

 

 

Po pierwsze jak masz uboki to odstaw RU!! Spróbowałeś już wiele kombinacji i ciągle występują, a robienie sobie 2-3 dniowych przerw spowoduje tylko to że efektów pozytywnych również nie będziesz miał.

 

W linku poniżej opisałem jak się mniej więcej sprawy mają:

viewtopic.php?f=6&t=2154

 

Na Twoim miejscu zwłaszcza że już bez kuracji masz problemy zdrowotne pozostaje intensywne rollowanie + (PGF2a analogi lub minox) - gdzie w przypadku substancji w nawiasie również musisz monitorować organizm czy nie będą powodować uboków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ru to na czysto próbowałem tylko 2 ml. Mniejsze dawki zawsze były w połączeniu z dutem lub też lekami na sen. Myślę, że jeszcze mogę dać mu szansę, może w końcu zaskoczy. Problem przerw niestety powoduje marne efekty, ale jeśli dojdę w końcu do dawki bez uboków i będę regularnie stosował, to może będzie dobrze. Wiele nie mam do stracenia, może nie uszkodzę sobie trwale zdrowia.

Poczytam o rzeczach, które wymieniłeś i pewnie przetestuję. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mija trzeci dzień bez Ru i minoxa. Na szczęście serce już prawie przestało kołatać, a przez chwilę było tak źle, że już myślałem, żeby jechać na pogotowie. Korzystając z tych "wakacji" także nie myłem włosów przez ten czas, zwłaszcza że dzisiaj nie wychodziłem z domu i zauważyłem ciekawą rzecz, a mianowicie niemal całkowity zanik swędzenia. Wygląda na to, że chociaż kuracja pomaga, to drażni skórę. Pasowałoby stosować emu, które zresztą kupiłem jakiś czas temu, ale że ono popycha systemowo substancje, to do puki testuję kurację w kwestii uboków, to postanowiłem się z nim wstrzymać. Poza tym chociaż stan się trochę pogarsza, to nie jest jeszcze tak źle, bo rok temu bez żadnych wcierek swędzenie było ogromne.

 

-- 12 lis 2015, 19:19 --

 

Nie jest dobrze, bo dzisiaj serce nadal wali, nie jakoś strasznie i nie cały czas, ale dalej coś złego się dzieje. Myślałem, że to od Ru, ale dzisiaj jest czwarty dzień od odstawienia, czyli teoretycznie to nie od tego. Postanowiłem, że jeśli nie przejdzie do końca tygodnia, to w poniedziałek idę do lekarza rodzinnego. Zrobi mi przynajmniej EKG, a potem będę myślał o kardiologu. I znowu dylemat, czy nie stosować nic, czy samo Ru, a może tylko minox do wyjaśnienia. Włosy można szybko stracić, a odzyskać jest znacznie trudniej. Z drugiej strony umrzeć na serce/zniszczyć zdrowie też można łatwo. Ciągle ten sam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mierzyłes sobie ciśnienie? Jak masz nadciśnienie to minox może źle wpływać na serce i dlatego możesz mieć kołatanie/tachykardie. Po tygodniu powinno przejść. Niezależnie od tego wizyta u lekarza to bardzo dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mierzyłem, bo nie mam dostępu do ciśnieniomierza, ale faktycznie to dobry pomysł,jutro pójdę do apteki. Moje pomiary z przeszłości zwykle były w normie i to najczęściej dolnej. Kilka lat temu przez jakiś czas to niższe ciśnienie, chyba rozkurczowe wychodziło około 90, ale potem się unormowało. Ostatnio miewałem raczej z dolnej granicy, a raz nawet, ale to było późnym wieczorem, kiedy byłem bardzo senny, wyszło jakieś ekstremalnie niskie. Kiedyś dermatolog mówiła mi, że minox może obniżać ciśnienie.

Poza tym przez dość długi czas stosowałem ketrel w dawce około 6.25 mg na sen. Jeśli ktoś się zna, to wie co to za lek, oraz to że teoretycznie taka dawka nie powinna działać. Jest to 1/4 niepodzielnej tabletki najmniejszej dawki leku. Ludzie biorą nasennie co najmniej 25 mg, a najczęściej więcej. Na mnie doskonale działała już tak mała ilość, powodując przy okazji skutki uboczne. Piszę to żeby podkreślić, jak bardzo jestem czuły na leki i skutki uboczne zarazem. Poza tym na ulotce leku jest napisane, że może powodować problemy z sercem, ale mnie one dopadły dopiero jak to odstawiłem.

Tak poza tym dopiero kończy się czwarta doba bez kuracji, a jak ruszam ręką włosy lecą już dość mocno z całej głowy, i to normalne, a nie tylko zminiaturyzowane, czyli już widać jak brakuje minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale minoxa nczym nie da sie zastapic. To co utrzymywal, albo dzieki niemu wyroslo, niestety po odstawieniu bardzo szybko wyleci.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki niemu bardzo dużo urosło i bardzo dużo utrzymywał. Odstawiałem już kilka razy, więc wiem doskonale, jakie ma on ogromne znaczenie w całej kuracji. Jak miną problemy z sercem, a z dnia na dzień są delikatnie mniej odczuwalne, to spróbuję wrócić do niego, bo zastanawiam się, czy jakakolwiek kuracja bez minoxa w moim przypadku będzie miała sens, ponieważ utrzymywanie NW 4 i więcej jest celowe jeśli w najbliższym czasie zamierzamy zrobić ht i oczywiście ten stan mamy stabilny. W innym przypadku farmakologię można sobie już darować. Myślę, że każdy się ze mną zgodzi. Będę miał spory problem z kuracją, bo na samym minoxie też nic nie zdziałam, a jak dodam bloker, a skutki uboczne powrócą, to dalej nie będę wiedział od czego. Muszę się odważyć na rolowanie w końcu. Ono jedyne ze skutecznych rzeczy, jeśli będzie powodowało skutki uboczne to widoczne gołym okiem na skórze. Na dzień dzisiejszy dalej jest to bardziej eksperyment niż powszechnie uznana kuracja.

Poza tym pomyślałem, że ciekawą opcją by mogło być połączenie małej dawki fina z małą dawką Ru. Każda z substancji będzie częściowo hamowała wypadanie, co wiem z doświadczenia. Obie naraz mogą całkowicie je zablokować. Problem jest taki, że nigdy nie próbowałem jechać dłużej na małych dawkach, więc nie wiem jak będzie z ubokami. Jeśli wdrożę oba naraz i minox, a będę się źle czuł, to nie będę wiedział od czego. Zawsze można próbować przez dłuższy czas zastosować każdą z substancji i dopiero po jakimś czasie następne, ale biorąc pod uwagę fakt, że uboki pojawiają się u mnie raczej po minimum kilku miesiącach stosowania czegokolwiek, to włosy zdążą mocno ucierpieć.

Teraz ważne pytanie do znawców tematu: Czy jeśli odczuwam ewidentne poważne skutki uboczne po Ru 5% 2 ml, gdzie wchłania się bardzo mała część antyandrogena, to czy testowanie fina nawet w małych dawkach ma sens ? Czy uboki raczej murowane ?

Poza tym, czy jeśli odczuwam uboki po finie 1 mg, to czy avodart w dawce E7D ma szanse takowych nie spowodować ?

 

Dzisiaj, czyli 14.11 cała głowa już swędzi i wystarczy lekko dotknąć włosów ręką, żeby przyczepiło się kilka wypadniętych, a serce dalej trochę się odzywa, poprawa w tej kwestii jakby się zatrzymała. Stan fryzury jest jeszcze względny, ale jak nic nie zrobię to za tydzień połowy nie będzie. Chyba w poniedziałek pójdę do lekarza rodzinnego, ale jak znam życie EKG wyjdzie dobre i będę musiał jeszcze iść do kardiologa. Dzisiaj wracam do kuracji minox + Ru 1.5 ml, bo problemy zaczęły się przy 2 ml. Objawy niby minoxowe, ale różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna sytuacja i wiedza na temat stosowanej kuracji wygląda następująco:

1. Kołatanie serca i uciski w klatce piersiowej nie są spowodowane lekami na sen, ani Ru, a jeśli tak to są niestety trwałe. Wnioskuję tak, gdyż od odstawienia tych pierwszych minęło prawie trzy miesiące. Ru też odstawiałem na kilka dni i to nie mijało. Minoxa odstawiłem najdłużej na 5,6 dni, ale włosy już zaczęły lecieć w takim tempie, że wróciłem. Kołatanie jakby wtedy trochę ustało, ale ono lubi zniknąć na kilka dni bez żadnych zmian w kuracji, żeby potem nagle się znowu pojawić na jakiś czas i tak w kółko. Powoduje to zatem minox, albo jest to zupełnie niezwiązane z kuracją. Nie wiem na jak długo musiałbym odstawić, żeby się przekonać, na pewno minimum tydzień, ale boję się, że jak włosy polecą, to już nie odrosną, bo nie chcę wchodzić na duże dawki duta i saby, jak rok temu po takim eksperymencie. Szkoda mi zdrowia i czasu, bo uboki jakie miałem bardzo zdezorganizowały mi życie. Co ciekawe, ból który miałem wtedy po kilku miesiącach całkowicie ustąpił, pomimo że wróciłem do minoxa, więc chyba nie był nim spowodowany. Teraz objawy są trochę inne.

2. Ru. W tej chwili stosuję 1 ml 3% i jedynym, ale jakże uciążliwym skutkiem ubocznym są problemy ze snem. Co ciekawe pojawiają się już po jednym zastosowaniu, a jeden dzień przerwy powoduje znaczną poprawę. Chyba ostatnim krokiem jeśli chodzi o testowanie Ru jest jeszcze stężenie 2%. Mam porcję roztworu 3% na jakieś kilkanaście dni, i chciałem zapytać czy jest jakiś wzór, jak to rozcieńczyć do 2%, bo są trochę inne proporcje substancji ?

3. Przymierzam się do testowania seti, ale nie mam czasu, ani ochoty na codzienne mieszanki, a minoxa chyba muszę znowu odstawić, więc na razie czeka.

4. Stan na głowie ciągle się pogarsza, ale jak na mnie, względnie powoli, tzn zmiany widać z miesiąca na miesiąc, a nie jak po odstawieniu minoxa z tygodnia na tydzień, krost nie ma, swędzenie umiarkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam porcję roztworu 3% na jakieś kilkanaście dni, i chciałem zapytać czy jest jakiś wzór, jak to rozcieńczyć do 2%, bo są trochę inne proporcje substancji ?

 

x - obecna waga roztworu Ru który został.

dolej k&b w ilości: 0.5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie sklepu, zaraz na początku ziom podał, że do roztworu 2% potrzeba też więcej wody, a mniej etanolu i k&b. Jeśli taki przygotuję i doleję, to wprawdzie uzyskam stężenie Ru 2%, ale w mieszance k&b dla 2% i 3%. Nie wiem jak duże ma to znaczenie, czy będzie dobrze działać, czy nie będzie się nic wytrącać.

 

Myślę, że może lepiej byłoby dolać k&b pod teoretyczne stężenie 1 %, ale nie wiem jak to ma wyglądać. Patrząc jak zmieniają się proporcje wraz ze spadkiem stężenia Ru, zakładałbym coś następującego: 26 KB : 34 ETH : 40 woda. Dobrze kombinuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie bawił i po prostu dolał K&B. I tak jak pisałeś bedzie to mieszkanka 2% RU z 98% K&B.

Pozatym, jeśli masz skutki uboczne to zmiejsz dawke lub rozłóż ją na dwie w ciagu dnia (pół dawki rano pół wieczorem).

 

Ja miałem s.u. i rozłożenie na połówki pomagało. Teraz używam Ru w bardzo małych ilościach do drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że proporcje gotowego K&B mogą mieć jakieś znaczenie, bo skoro ziom to wyraźnie rozpisał, to musi mieć wpływ. Myślałem, żeby wcale nie rozcieńczać, tylko lać mniej, ale to by był mega kompromis, bo już 1 ml pokrywam tylko miejsca, gdzie jeszcze mam włosy, ale wyraźnie widać miniaturyzację, czyli język i czubek. Wyłysiałe zakola i względnie gęstą jeszcze górę, oraz skronie muszę zostawić.

Czekan jakie miałeś uboki ? Na forum panuje przekonanie, że dwie aplikacje mogą powodować większe uboki niż jedna, więc jesteś ciekawym przypadkiem. Osobiście ze względu na problemy ze snem staram się raczej stosować rano, licząc na to że do wieczora stężenie systemowe trochę już spadnie. Jakich dokładnie ilości używasz ? Jak ze skutecznością ? Zatrzymałeś łysienie, czy tylko spowolniłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylysialek w temacie kirklanda itd napisałeś, ze miałeś niezle efekty po ducie,może i tu opisywałes tez także sorki za powielanie pytania:

1.Jakie konkretnie miałeś uboki i jaka dawkę, jak długo stosowałes tego duta ?

2. Jak możesz opisać fina vs dut względem działania oraz ubokow?

Edytowane przez Gość

Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Duta stosowałem jakoś od lutego do sierpnia 2015. Początkowo śmiesznie rzadko, a konkretnie czyli E5D chyba od marca. W ostatnich tygodniach kuracji wziąłem E7D. Na dawce E5D miałem na tyle poważne problemy ze snem, że musiałem poszukać innego leku, niż ten na finie, żeby to zniwelować. Mirtor, który brałem lekko przyzwyczajał organizm do swojego działania o czym nie wiedziałem, więc testy jakości snu na E7D uważam za niemiarodajne. Poza tym zmniejszone libido, zwłaszcza na początku stosowania. Potem trochę się poprawiło. Występowały także lekkie problemy ze wzwodem. Bywał słabszy czasem i potrafił nagle ustąpić. Po przejściu na E7D to się bardzo poprawiło na początku, ale potem znów zaczęło być trochę dokuczliwe, ale mniej niż na E5D. Narzekałem także na senność w dzień i brak energii, ale tu nie mam pewności, że to od duta. Zresztą dalej będę o tym pisał. Inne objawy, takie jak bóle były spowodowane przez leki na sen.

2. Uboki na finie i ducie są praktycznie tego samego rodzaju, ale różnią się nasileniem na niekorzyść duta w moim przypadku. Jeśli chodzi o działanie, to fin działa znacznie szybciej od rozpoczęcia kuracji. Na duta trzeba długo poczekać, ale za to po odstawieniu też dłużej trzyma włosy. Siła działania duta jest w moim przypadku większa niż fina i to chyba nawet w dawce E7D, chociaż nie mam pewności, bo krótko taką stosowałem.

 

A teraz trochę na inny temat. Dzisiaj jest 10-ty dzień bez minoxa, a problemy z pracą serca są identyczne cały czas, więc odwiedziłem lekarza rodzinnego i zrobiłem EKG, które wyszło inne niż ostatnio. Lekarka stwierdziła, że jest lekka nieprawidłowość, która nie wymaga leczenia, ale trochę niepokojące jest to, że jeszcze kilka miesięcy temu jej nie miałem, dlatego dostałem skierowanie do kardiologa, do którego mam termin na szczęście już na 18.02. Zobaczymy co powie. Obecnie na moją kurację składa się tylko minox i Ru 3 % 1 ml, które jakiś czas temu też odstawiłem na co najmniej tydzień, żeby się przekonać, ale te mocne bicia serca też się pojawiały, bez żadnych zmian. Pocieszające jest to, że dolegliwości wcale się nie pogarszają. Ogólnie widzę, że są obecnie niezależne od kuracji. Boję się, że uszkodziłem sobie trwale serce. Nie wiem co robić dalej z kuracją, bo przecież to może wcale nie być od niej, a odstawianie wszystkiego na kilka miesięcy, to przecież armagedon dla włosów, który już sobie raz zafundowałem bezsensownie, a objaw sam minął, pomimo powrotu do specyfików.

Poza tym czuję się ostatnio bardzo słaby, często muszę spać w dzień. Ogólnie znacznie gorzej niż nawet na ducie. Zmniejszenie Ru z 5 % na 3 nic nie pomogło. Odstawiałem parę razy na kilka dni i też nic. Co tu dalej robić ? Nie wiem, czy ktoś doradzi, bo to trudne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz nt fina i duta.

 

Jezeli chodzi o twoj problem to moge napisac tylko wzgledem swojego doswiadczenia, moze to cos ci pomoze.

Bedac na minoxie juz prawie 9 rok, czasami klocie serca mam , ale to przechodzi szybko.

Bedac na RU z minoxem czesto bol z prawej strony wystepowal, najprawdopodobniej musialo to byc RU, lub ru plus minox. Zmniejszenie dawek nie dawalo wiele a bol wystepowal ciagle.

Taki sam bol albo moze i wiekszy mialem na CB plus minoxie stosowanym od razu praktycznie jedno po drugim(10-20 min). Stosowany z duzymi przerwami bolu nie ma, bo obecnie od kilkunastu dni tak stosuje.

 

Ogolnie ciezko jest ocenic co to powoduje w twoim przypadku, ale skoro nie stosujesz minoxa, wskazywalo by wszystko na RU. W sumie minoxa tez tak niedawno odstawiles a stosowany tyle lat wciaz moze jakies spustoszenie wnosic w organizmie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...