free web hit counter Skocz do zawartości
qqq

23 lata - jak zacząć walczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

3ml to duża dawka, musisz to monitorować. Nie powinno się bagatelizować jakiekolwiek skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to doradźcie mi coś. 3 ml wydaje się dawką najrozsądniejszą w mojej sytuacji... Czym nakladacie RU żeby dokładnie wiedzieć ile ml uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pokombinuje.

RU stosuje 3 tygodnie, co dodać jeszcze do kuracji? Zastanawiam się nad minoxem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam strzykawkę, na początku tak stosowałem RU, ale jest to dla mnie niewygodne.

 

Linia mi się zdecydowanie pogarsza, włosy z przodu są coraz cieńsze i tracą barwnik. Nie wiem, co z tym minoxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć.

Sytuacje na głowie mam taką, że nie będzie to takie proste. Niby mam tylko 22 lata, a stan gorszy od niejednego 50latka.

Samym RU wiele nie zdziałam, ale co mam do wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pytanie, jak osiągnąć stabilną blokadę... bo w ten sposób to równie dobrze mogę czekać, aż będę łysy, wtedy na pewno będzie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuj bloker albo antyandrogen. Innego wyjścia nie masz.

Czy podziała na Ciebie czy nie to już inna kwestia , niezależna od stosującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie 5ar(fin/dut) lub blokowanie receptorów miejscowe (ru/fluta) + działanie przeciwzapalne (saba) + regeneracja skóry (oleje itp.). To taka standardowa kuracja blokujaca.

 

Jak się sytuacja ustabilizuje (ok. 12 miesięcy żeby rzetelnie określić) i będziesz chciał stymulować to wtedy dopiero minoksem.

 

Chyba że masz nw3-4 i chcesz ryzykować to można od razu cała kuracje.

 

Ale jak zawsze jest to kwestia określenia celów i podjęcia decyzji o sposobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam strzykawkę, na początku tak stosowałem RU, ale jest to dla mnie niewygodne.

 

Linia mi się zdecydowanie pogarsza, włosy z przodu są coraz cieńsze i tracą barwnik. Nie wiem, co z tym minoxem.

 

Mam podobnie po tym RU od okolo 2 miesiecy nie wiem co jest, fin tez mi nie sluzy tak jak tobie, takze moze warto bylo by sprobowac z dutem dodac go w polaczeniu z ru tak co 3-5 dni? Sam mysle nad tym a co do minoxa to na razie poczekaj , bo on naprawde jest wkurzajacym srodkiem i stosujac go tyle lat musze kontynuowac a z checia bym rzucil go w cholere.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty i tak masz stan dużo lepszy od mojego. Nie wiem, może trzeba żreć ten finasteryd i nie patrzeć na skutki uboczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty i tak masz stan dużo lepszy od mojego. Nie wiem, może trzeba żreć ten finasteryd i nie patrzeć na skutki uboczne..

 

No mam lepszy, ale nie walcze po to, zeby miec lepszy stan od Ciebie tylko, zeby byc zadowolony z efektow plus czuc sie komfortowo. Zapewne bez ht tego juz nigdy nie osiagne, jednak stabilna sytuacja to jest podstawa wszystkiego i w tym momencie tez do tego daze a zaczyna mi sie to wymykac spod kontroli. Ogolnie mialem takie podbramkowe sytuacje i fin/CB ratowaly mi tylek, tym razem tez musze cos wykombinowac, bo " łatwo skóry(wlosow) nie sprzedam";)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co robić. Przód mi serio zanika, tak źle to jeszcze nie było. Przed stosowaniem RU było lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast stosować jednorazowo 3ml spróbuj może sposób proponowany przez Liona z dwiema aplikacjami w ciągu dnia, jeśli nie używasz innych wcierek. Podziel dawki na: 2ml na całość i dodatkowo 1ml na przód w drugiej połowie dnia.

 

 

Można też zrobić tak, żeby np 2 ml RU w KB 2% rozprowadzić po całym obszarze NW5/6, a potem po 12 godzinach, dołożyć 1 ml po najbardziej narażonych obszarach (np czubek / vertex lub przód).

Te obszary które łysieją najszybciej/najagresywniej, otrzymałyby więc większą dobową dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem już co robić. Przód mi serio zanika, tak źle to jeszcze nie było. Przed stosowaniem RU było lepiej...

 

Pomijając wszystkie inne dywagacje, to na co ty liczysz ? Że po miesiącu od rozpoczęcia stosowania jakiegokolwiek blokera (niekoniecznie RU) zobaczysz efekty w postaci zatrzymania łysienia ?

 

Tego typu leki działają po 3, 6 miesiącach, po roku, a czasem dłużej.

 

Pamiętam dość głośny (bo dokumentowany zdjęciami) przypadek gościa ze starego forum, który po 3 miesiącach stosowania Propecii łzawił, że to na niego nie działa, że ciągle włosy lecą.

Dopiero po 6 miesiącach sytuacja się odwróciła i zaczęło się poprawiać.

 

Oczywiście zgadzam się nie każdy, nie w każdym stadium łysienia, nie przy każdej jego agresywności, musi osiągnąć pożądany skutek. Tak niestety jest z łysieniem, że nie wszystkim się udaje. To co jest ważne jednak to to, żeby zaczynać jak najwcześniej i walczyć konsekwentnie (codzienne, cierpliwe stosowanie kuracji). Wtedy można ocenić czy się udało czy nie.

 

Niestety na minus u ciebie jest to, że masz dość zaawansowane łysienie w dość młodym wieku. To nie rokuje dobrze i myślę, że tutaj bardziej będzie walka o odroczenie (nawet jeśli twój stan się poprawi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast stosować jednorazowo 3ml spróbuj może sposób proponowany przez Liona z dwiema aplikacjami w ciągu dnia, jeśli nie używasz innych wcierek. Podziel dawki na: 2ml na całość i dodatkowo 1ml na przód w drugiej połowie dnia.

 

 

Można też zrobić tak, żeby np 2 ml RU w KB 2% rozprowadzić po całym obszarze NW5/6, a potem po 12 godzinach, dołożyć 1 ml po najbardziej narażonych obszarach (np czubek / vertex lub przód).

Te obszary które łysieją najszybciej/najagresywniej, otrzymałyby więc większą dobową dawkę.

 

Jak skończę obecną porcję RU, to tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post w tym temacie i zobacz jak można to fajnie modyfikować, ten pomysł sugaara i Liona z podzieleniem aplikacji i system manipulacji czasów aplikacji i dawek który wplotłem w kurację 2x dziennie wygląda obiecująco:

 

viewtopic.php?f=4&t=1480&start=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Przez ten rok próbowałem z RU, które stosowałem ponad 6 mcy oraz z mezoterapią (kilkanaście zabiegów) i jak był progres, tak jest progres. Stan się systematycznie pogarsza.

 

Od dwóch mcy biorę Nezyr 1 tabl. co dwa dni. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Zdjęć nie wrzucę, bo nie jestem masochistą i nie mam zamiaru się wkurzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego co 2 dni ? Troche to bez sensu skoro fin działa do 24 godzin to już chyba lepiej mniejszą dawke, ale codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego wykresu nie ma specjalnej różnicy, czy będę brał codziennie czy co dwa dni.

finasteryd1.jpg.74df0f261ef496f7ea3a42f785931964.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...