free web hit counter Skocz do zawartości
dar3ko

Przeszczep włosów FUE Pietuszko

Rekomendowane odpowiedzi

no ja się boję łazić z paskiem po stripie bo zwyczajnie choojowo to wygląda, promujesz jakąś starą metodę bo niby jakie ma zalety ? że więcej wyciągną to ja pytam ILE ? Jakim połączeniu obu technik ? bo chyba nie w czasie jednego zabiegu tylko dwóch więc jaka jest różnica między dwoma zabiegami FUE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wygląda jeśli jest niewidoczne, a takie powinno być jeśli jest dobrze zrobione.

Reszta to kwestia psychiki.

 

Połączenie obu technik to rozplanowanie kolejnych zabiegów na poszczególne techniki (najpierw strip, potem tylko FUE). Wyciągniesz wtedy więcej zanim donor ci się zwyczajnie skończy.

 

Natomiast w trakcie danego zabiegu zawsze się robi jedną wybraną techniką oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kliniki do których pisałem, m.in HDC, BHR, GetFue wstępnie ocenili, że potrzebuję 1500-2000 graftów, więc rzeczywiście jest to większa ilość niż ustalili mi w Polsce, w dodatku skoro te grafty przyjmą się niemal w 100% a w Polsce połowa miała by wypaść jak nie więcej to mam nadzieję, że będzie to dość gęsto zrobione. Czekam jeszcze na odpowiedź z klinki Koraya, napiszę też do tego Marala.

 

Jak na razie najlepszą opcją jak dla mnie wydaje się ta HDC (tutaj o tyle spoko, że jest osoba z Polski, która pomaga wszystko załatwić, zwracają koszty za samolot itp.) ewentualnie BHR u Bisangi (bo jednak do Belgii trochę bliżej, ale jednak trochę więcej pieniędzy musiałbym uzbierać). Muszę się poważnie nad tym wszystkim zastanowić i dobrać sobie dogodny termin itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie znasz angielskiego/niemieckiego ani nie masz też kogoś kto takim językiem się posługuje, żeby zabrać go ze sobą jako tłumacza to HDC z Polskim konsultantem wydaje się najlepszą opcją.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski znam w miarę dobrze, ale jednak wolałbym, żeby ktoś ze mną tam pojechał kto ogarnia to wszystko, czułbym się na pewno dużo raźniej. Szczególnie, że nigdy tak samemu nie podróżowałem do dalekich krajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę wam jeszcze co do Marala i jego oferty otóż u niego jeżeli zrobisz dwie operacje FUE to trzecia jest gratis jakby wam postępowało łysienie i dało się coś jeszcze z donoru wydłubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiszę wam jeszcze co do Marala i jego oferty otóż u niego jeżeli zrobisz dwie operacje FUE to trzecia jest gratis jakby wam postępowało łysienie i dało się coś jeszcze z donoru wydłubać.

 

Gorzej jak donor jest tak przeorany, że nawet do drugiego zabiegu ciezko jest cos wydlubać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy moze robic Stripa znam przypadtki gdzie i bisangi nie zgodzil sie na Stripa bo zbyt napienta byla skura na tyle glowy......moze nie dokonca bym sie zgodzl z Lionem ze stpripa na poczatek ale jak ktos musi walic mnostwo graftow to z samym FUE mozesz sie nie wyrobic....strip daje jednak mozliwosc wycagniece prawie wszystkich wlosw z tego paska...i nie jest to archaizm tylko w niektorych przypadkach koniecznosc

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dar3ko też uważam, że potrzebujesz ok 2000 graftów.

 

Co do znajomości angielskiego, to gwarantuje, że sobie poradzisz bez tego lub na poziomie ledwie podstawowym.

Polecam jednak jechać z osobą towarzyszącą, obojętnie z kim. Naprawdę jest lżej jak wypadnie coś załatwić - nawet takie prozaiczne czynności jak bagaż, czy prowadzenie samochodu z lotniska w Polsce do domu. Mniej stresu.

 

Polecam wydrukować na kartce po angielsku to co potrzebujesz: np potwierdzenie rezerwacji hotelu, adresy: kliniki, dworca i hotelu, czy w reszcie kupione online bilety autobusowe z lotniska do dworca i z powrotem oraz bilety na samolot (tam i z powrotem) .

Te rzeczy potem pokazywać odpowiednim osobom, np rezerwacja w hotelu, adresy taksówkarzom. Gwarantuje, że sporo to ułatwia, bo sam tak robiłem.

 

Ps. Skald, jako ówczesny oficjalny przedstawiciel dr-a Poswal'a na Polskę, też sobie zrobił stripa żeby zregenerować przód. A miał wiedzę znacznie większą niż większość forumowiczów.

Więc to nie takie znowu straszne i archaiczne jak to malują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kazdy moze robic Stripa znam przypadtki gdzie i bisangi nie zgodzil sie na Stripa bo zbyt napienta byla skura na tyle glowy......moze nie dokonca bym sie zgodzl z Lionem ze stpripa na poczatek ale jak ktos musi walic mnostwo graftow to z samym FUE mozesz sie nie wyrobic....strip daje jednak mozliwosc wycagniece prawie wszystkich wlosw z tego paska...i nie jest to archaizm tylko w niektorych przypadkach koniecznosc

 

Ja nikomu nie bronię robić stripa, i w sumie to to samo powiedziałem co Ty tylko innymi słowami odnośnie tego że więcej można wydłubać itp .itd. co za tym idzie.

 

Też uważam że nieraz przestarzałe metody czy rzeczy są o stokroć lepsze od nowości. Bez względu na to jak to interpretujesz strip jest faktycznie przestarzałą metodą co nie znaczy że nie dobrą i że należy bezwzględnie zdyskwalifikować. Tak samo np. z autami, nieraz starsze jest lepsze niż nowsze.

 

Każdy jest indywidualnym przypadkiem i powinien decyzje też indywidualnie podejmować oceniając swój przypadek bo kasę w*ebać w błoto, stracić sporo graftów czyli de-facto włosów a jeszcze pozostawić szlamę na resztę życia to delikatnie mówiąc lekkie nieporozumienie. Dla każdego coś innego. Tacy sami a ściana między nami. I tak jak mówisz choćby z tego powodu że skóra jest naciągnięta w miejscu przewidzianym na wycięcie tego paska czy tanm szlaczka jakiegoś to jest przeciwskazanie do stripa. A z bliznami to jest tak że jedni się specjalnie tną żeby je mieć a inni nie chcą ich mieć to tak na marginesie oczywiście. Z włosami podobnie: jedni mają bardzo dobre włosy ale skrobią czachę żyletką dwa razy dziennie a inni mają problemy z łysieniem ale chcą mieć włosy i robią wiele żeby je mieć.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja się boję łazić z paskiem po stripie bo zwyczajnie choojowo to wygląda, promujesz jakąś starą metodę bo niby jakie ma zalety ? że więcej wyciągną to ja pytam ILE ? Jakim połączeniu obu technik ? bo chyba nie w czasie jednego zabiegu tylko dwóch więc jaka jest różnica między dwoma zabiegami FUE ?

Myslisz ze w moim przypadku wyciagnalbym samym fue 9 tysiecy graftow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
napiszę wam jeszcze co do Marala i jego oferty otóż u niego jeżeli zrobisz dwie operacje FUE to trzecia jest gratis jakby wam postępowało łysienie i dało się coś jeszcze z donoru wydłubać.

 

Gorzej jak donor jest tak przeorany, że nawet do drugiego zabiegu ciezko jest cos wydlubać

 

 

Strzał w sedno sprawy Leitro87.

Pamiętajcie Panowie, że wszystkie tanie kliniki tureckie (GetFue, Maral) robią mechaniczne FUE, gdzie podczas jednej sesji mogą wyciągnąć ponad 5000 graftów co jest takim samym barbarzyństwem dla donoru jak STRIP w młodym wieku gdy nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie łysienie.

Donor jest po wyciągnięciu 5000 cebulek tak wyplewiony jak ogródek mojej babci na wiosnę

 

Poza tym, przy mechanicznym FUE chirurg używa igły z prędkością światła nie mając możliwości jej skorygowania gdy sytuacja tego wymaga i przecina przy tym zdrowe mieszki uszkadzając je bezpowrotnie.

Zdajecie sobie sprawę jaki % cebulek ląduje później w śmietniku?

Ludzie nie mają niestety wyobraźni.

 

A co do STRIP'a to mi też kilka klinik proponowało tę metodę przy super słabym donorze wyobraźcie sobie.

I nie chodzi nawet o to, że nosiłbym mniej lub bardziej widoczną bliznę do końca życia, ale o samą świadomość jej posiadania i dyskomfort z tym związany.

Raz jeszcze powtarzam - LUDZIOM BRAKUJE WYOBRAŹNI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ogródek twojej babci powiadasz, macie niżej zdjęcie donoru 2 tygodnie po zabiegu u marala 4250 graftów, poprostu jest tak przeorany, że mam wielką plamę z tyłu...

20160405_202608.thumb.jpg.5b278f224365c815d6a1afc23af8ecf7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np wiem, ze moglbym wyciagnac wiecej graftow robiac stripa a pozniej FUE, jednak tez glownie ze wzgledow estetycznych tego nie zrobilem ... nawet gdyby najlepszy chirurg na swiecie robil STRIP'a to jednak blizna pozostaje + moja swiadomosc reaguje na nią nawet gdy jest ona minimalnie widoczna, a moja psychika moglaby tego juz po prostu nie wytrzymac ;s

 

wg mnie STRIP - i to jest moje zdanie - jest dla osob miedzy 40-50+ + + + rokiem zycia, ktorzy nagle przypomnieli sobie o wlosach (nie ma mozliwosci czerpania duzych ilosci fue z ich donoru, a na sile chca miec wlosy i mozna ofc w jakims stopniu je przywrocic) lub dla osob, ktorzy cale zycie nosili wlosy i nagle zaczeli lysiec w tym wieku więc STRIP jest dla nich dobrym rozwiazaniem( z uwagi na to, ze za nimi juz jest kawał życia i mniejsza szansa ze nagle im cos "wyskoczy",) a dla ludzi w wieku 20++ lat, ktorzy dopiero co planuja zycie wlosy moga po prostu zejsc w pewnym momencie na dalszy plan, moga w ogole wyjsc z obiegu, ew. z przymusu mogą stać sie rzeczą drugorzędną (np, choroby, sprawy rodzinne, sprawy mateiralne - cokolwiek) i wowczas, pomimo tego ze nie bd zwracal uwagi na wlosy to jednak w swiadomosci pozostanie Ci ta blizna z tyłu głowy z ktora spedzisz kilkadziesiat najblizszych lat, dlatego wlasnie FUE jest lepszym rozwiazaniem i to jest moje subiektywne zdanie.

 

Poza tym jesli ktos sie decyduje na transplantacje ma na uwadze to - oczywiscie mowa caly czas o gosciach z w miare poczatkowym lysieniem, zakolach i ew. przerzedzeniu czubka głowy - że będzie musial brac leki konwencjonalne na łyusienie, ew. poddawac sie magicznym kuracjom włosowym itp. A te kuracje potrafią w takim stopniu zastopować łysienie lub w ogole je zatrzymać, ze najblizszy zabieg moze sie okazac byc potrzebnym za ładnych naście lat. Sa rowniez tacy, ktorzy robia przeszczep na zakola z mysla, ze wylysieją im tylko zakola - dopiero przy 2gim zabiegu sobie uswiadamiaja, że teraz juz nie ma odwrotu i musza sie zacząć truć w mniejszym lub wiekszym stopniu czymś, co spowolni umieranie naszego skarbu, jakim są te pierdolone włosy. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym jesli ktos sie decyduje na transplantacje ma na uwadze to - oczywiscie mowa caly czas o gosciach z w miare poczatkowym lysieniem, zakolach i ew. przerzedzeniu czubka głowy - że będzie musial brac leki konwencjonalne na łyusienie, ew. poddawac sie magicznym kuracjom włosowym itp. A te kuracje potrafią w takim stopniu zastopować łysienie lub w ogole je zatrzymać, ze najblizszy zabieg moze sie okazac byc potrzebnym za ładnych naście lat. Sa rowniez tacy, ktorzy robia przeszczep na zakola z mysla, ze wylysieją im tylko zakola - dopiero przy 2gim zabiegu sobie uswiadamiaja, że teraz juz nie ma odwrotu i musza sie zacząć truć w mniejszym lub wiekszym stopniu czymś, co spowolni umieranie naszego skarbu, jakim są te pierdolone włosy. Kropka.

 

Ja pierdole ludzie, nie każdy łysieje schematem z wikipedii, jeden ma zakola w wieku 18 i ma ten sam stan do 60, a drugi w wieku 25 już ma NW7


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zakola w wieku 18 lat i nie lysiejesz to po prostu MASZ ZAKOLA. Jesli WYLYSIALES w wieku 18 lat i masz zakola to na nw 2 sie nie skonczy i mozesz byc tego pewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz zakola w wieku 18 lat i nie lysiejesz to po prostu MASZ ZAKOLA. Jesli WYLYSIALES w wieku 18 lat i masz zakola to na nw 2 sie nie skonczy i mozesz byc tego pewnym.

 

No o to mi chodzi, się zgadzam.

 

Przecież sporo pacjentów jedzie sobie zrobić np. NW2-NW3 w wieku 35-40 lat i mają spokój do późnej starości, a jak komuś perfidnie idzie na NW7 no to wtedy na pewno warto rozważyć, żeby móc jak najwięcej wyciągnąć z donoru dlatego też jest tutaj dyskusja o stripie i FUE w takich przypadkach

Tym bardziej dla Polaków gdzie cena gra najważniejszą rolę, bo jak sobie Niemiec jedzie robić coś takiego to on ma w chuju, bo tam minimum mają 1500 euro za byle robotę.

A tu jednak Polak musi ZŁ na EURO liczyć, więc STRIP może być bardzo dobrą opcją zamiast płacić 3 euro FUE to 2 euro STRIP tak ma np. HDC

 

Więc przy np. 3000 graftach zamiast 9000 euro zapłacimy 6000 euro, 3000 euro w kieszeni

 

~ Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. ~- Pan Jezus


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie ja bym powiedział ze czynnik $$$ jest jednym z wazniejszych czynnikow, dlaczego decydujemy sie czesciej na zabiegi STRIP, niż zabiegi FUE, niestety ale dla nas te 50% taniej robi wielka roznice , pomimo iż nawet te topowe kliniki twierdzą że zabiegi STRIP są juz przestarzałe i w wiekszosci przeprowadzaja FUE. Np. w takim HDC w zeszlym roku zrobiono jedynie kilka operacji metodą STRIP - kilka doslownie. Reszta to FUE czyli jakies 99%. - wiem z pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak ogródek twojej babci powiadasz, macie niżej zdjęcie donoru 2 tygodnie po zabiegu u marala 4250 graftów, poprostu jest tak przeorany, że mam wielką plamę z tyłu...

 

Niestety, Twoje zdjęcia są albo źle skadrowane, albo niewyraźne.

Podobnie niewyraźne lub zbyt małej rozdzielczości są zdjęcia z kliniki Marala.

Weźmy choćby po uwagę przypadek, który sam zamieściłeś prezentując własną relację z procedury u Marala:

https://www.realself.com/review/istanbu ... c-istanbul

 

Oglądając stan donoru pacjenta chwilę przed jego drugą procedurą (Round 2 Sept 6, 2015), można się troszkę przestraszyć:

1399755966_Round2Sept62015.thumb.jpg.6deea6c97296dca141e5395d9bbef6ce.jpg

No, ale to jest właśnie mechaniczne FUE ze dużą liczbą ekstraktowanych graftów podczas jednej sesji.

Oczywiście jednak życzę Ci jak najlepszego odrostu i brak dziurek w strefie dawczej w przyszłości

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak bo w manualnym po pobraniu ci odrosną włosy w pustych miejscach

To jest zla robota doktorka. Pobieral grafty jak popadnie I wybral zbyt blisko. Teraz gosciu po fue I tak nie moze scinac sie na krutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nikt nie robi przeszczepu aby się ścinać na krótko, dla mnie ten facet ma bardzo dobry efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...