free web hit counter Skocz do zawartości
Tepeeno

Maral 19.02.2018 3250 graftow Zakola 30 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Temat zakładam chyba bardziej dla ludzi, ktorzy mysla o zabiegu u Marala, niz dla siebie. Postaram sie opisac jak najdokladniej jak to wszystko wygląda, aby ludzie którzy myśla nad HT u nie go i w ogole mieli wiecej info.

 

Decyzje o wylocie podjalem w styczniu. Napisalem do Marala. Ocenił moje zakola na NW 2-3 na podstawie zdjec i napisał ze będę potrzebował od 3000 do 3500 graftow. Kupiłem bilety ,wyslalem je do Marala i razem z kolegą z forum polecieliśmy 18.02.2018 ( niedziela ). Na lotnisku w Istambule czekał bardzo miły kierowca, ktory zapakował Nasze bagaze do nowej skody i pojechalismy do hotelu. Po 30 minutach bylismy na miejscu. Hotel na bardzo dobrym poziomie. Resturacja na dole. Pokój dostałem dwuosobowy. Jest w nim wszystko co potrzebne, czysto i schludnie.

 

Następnego dnia w poniedziałek rano o 9 czekał juz inny kierowca w innej skodzie Zawiózł do kliniki. Gdzies tam nieraz czytalem ze to klinika niszowa i o kiepskim standardzie. Nieprawda. W klinice czysto, świezo , miło Nas przyjęto. Oprocz Nas był jeszcze 1 czlowiek argentynskiego pochodzenia. Zapłacilismy pieniadze i skierowano Nas do Marala.

 

U Marala krotka rozmowa, za duzo go nie interesowało. Powiedzial , że po zabiegu dostaniemy tabletki przeciwbolowe, na zmniejszenie puchniecia oraz antybiotyk. Powiedziałem, ze jestem uczulony na pewien skladnik antybiotykow, ale odparl, ze w nim tego nie ma. Narysował nam mniej wiecej linie wlosow, zaakceptowalismy i rozdzielono Nas do 3 roznych pokoi. W pokojach szybkie strzyzonko, nastepnie przyszla jakas Pani ( chyba taka jakby kierowniczka ), ktora jeszcze raz staranniej narysowała linie. Po ponownej akceptacji zabieg się zaczał ok 10:30. Dali nam 3 tabletki do polkniecia, nie pamietam juz na co, ale wyjasniali ( 1 na pewno przeciwbolowa ).

Polozylem sie na lozku, dostalem w h.. zastrzykow i 2 dziewczyny wzięły się do roboty. Najpierw chyba wyrwały parę graftów, oceniły, czy są w porządku i zaczęły robić dziury na czole. Oceniły, ze potrzebuję 3250 graftow. Znow masa zastrzyków i pobieranie graftow. Zastrzyki mnie akurat dosyć bolały, nie wiedziałem, ze potrzeba ich aż tyle. Pobieranie graftów równiez troche bolalo, ale bez przesady. o 13:30 pobrali juz wszystko i zrobili krótka przerwe na kebsa. 20 min i dalej ogien.. wszczepianie graftow. Ta częśc nie bolała w ogóle, walczyłem ze soba, zeby nie usnąć. Wszystko skończyło się jakoś po 17. Kobiety, które wykonywały zabieg były wyluzowane, aż chyba nawet troche za bardzo Myslalem, ze ten zabieg to cos co wymaga duzego skupienia, ale widac po nich było, że robią to tysięczny raz. Generalnie były sympatyczne.

Po słowie finish, od razu pomogli mi się ubrać i 2 min pozniej jakis gosc zaczał tlumaczyc mi jak mam brac tabletki i ktora na co jest. 2 min pozniej szedlem juz znim do auta. Okazało sie, ze to był kierowca. ( Troche dziwna sprawa, ze kierowca tlumaczy co jak brac , ale ok ). Odwiozl mnie roomsterem ( fajnie bo wysoki). Otwierał i zamykał drzwi, uwazał na moją głowę... bardzo miło z jego strony. W między czasie zadzwonił do nie go telefon. Dzwonił chyba Maral i kazał mu zabrać mi antybiotyki. Powiedział ze kolejnego dnia będzie o 11 i pojedziemy do kliniki na zdjęcie bandażu. Nic mnie nie bolało, ani donor ani przod glowy. Dostalem specjalna poduszke do spania. Usnalem około 6 rano i o 8 juz wstalem. Grafty wg mnie posadzone dobrze, równo. Donor cięzki do ocenienia bo jest z tylu i go nie widac

Następnego dnia miła Pani zdjęła mi bandaż i zaprosiła do Marala. Ten wszystko dokladnie wyjasnil .. co mozna co nie mozna... odpowiedział na kazde pytanie.. Zapytałem o te antybiotyki stwierdzil, ze nie sa mega potrzebne i zebym jednak nie ryzykowal.

 

Pozegnalismy się, dał nam kapelusz, lotion i szampon i następnego dnia jeszcze inny kierowca zawiozl Nas na lotnisko. Dalej nic mnie nie bolalo.

W domu 4 dnia po zabiegu złapał mnie straszny ból donoru. Nie mogłem funkcjonować. Zacząłem czytac zagraniczne fora, na których pisano, że to nie jest normalna rzecz jeśli będzie trzymała się dłuzej. Napisalem do Marala, stwierdził, ze tak sie zdarza. Dziś jest 12 dzien po zabiegu, kazdego dnia lykam od 4 do 5 przeciwbolowych, ktore albo troche pomoga albo nie. Generalnie stopien bolu obnizyl się przez te 8 dni może o 20 procent. Nie wiem czym on jest spowodowany. Czuje jakby 1000 igieł nakuwało mój donor. Byc moze ma to jakis zwiazek z braku brania antybiotykow.

 

Mycie włosów:

Od 4 dnia po zabiegu nakładam pianke na głowę... czekam 10-30 min , nakładam szampon i bardzo delikatnie spłukuję...miską z wodą nie słuchawką od prysznica. 8 dnia strupy były praktycznie wszystkie więc zaczałem je masowac oraz umyłem głowe 2 razy, splukiwanie juz sluchawką z delikatnym strumieniem. 9 dnia to samo. 10 dnia rano po umyciu nie było juz strupow. Teraz myję głowę raz dziennie. Ogolnie podczas myć wypadło parę włosow ale chyba bez cebulek. Mycie wlosow to sztuka. 1 Mycie zajelo mi chyba z 40 minut, pozniej doszedl do 20 min. Kazde mycie z pomoca mojej kobiety.

Efekt jak na ta chwile dla mnie bardzo zadowalajacy. 7 dnia musiałem juz wrocic do pracy. W pracy siedziałem w kapeluszu od Marala. Zdjalem go 11 dnia.

Wstawie pare zdjęc ... pierwsze kiepskiej jakości bo robiłem sam, pozniej w domu niestety zawsze przy sztucznym swietle. Ostatnie będą przy normalnym swietle. Ogolnie wydaje mi sie na zywo wyglada to lepiej niz na foto. Gdyby nie było -15 to bym pewnie juz chodził bez nakrycia głowy.

 

Przed zabiegiem brałem przez rok czasu D3+Mk2 ( bo uwazam ze to najwazniejsza witamina ) + 2 miesiace przed biotyne.

Po zabiegu dodałem witaminę A , cynk oraz PP.

Nigdy nie uzywalem zadnej chemii.

Staram sie jesc codziennie owoce i warzywa choc jem tez sporo slodyczy bo ciagle mysle czy oby to sie na pewno uda Nie wyobrazam sobie zeby bylo zle, bo zakola spedzaja mi sen z powiek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak otworzyc te zdjecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mowil Maral jaka masz gestosc donoru i ile graftow zostalo na przyszlosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[O gęstość nie pytałem. Jesli chodzi o donor rowniez nie pytalem bo mowil ze raczej kolejny HT nie będzie potrzebny, ale mysle ze zapasu jeszcze zostało. Za chwile dodam kolejne foto.

 

-- 03 mar 2018, 18:09 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze mnie donor w ogóle nie bolał tylko czasami mocno szczypał. Poza tym mam bardzo podobne odczucia po wizycie u Marala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dwie dziewczyny" to widzę, że chyba te same ci robiły zabieg co mnie. Co do donoru to się nie przejmuj też dość długo go czułem. Długo miałem uczucie takiego napadowego wbijania igieł,przejdzie z czasem.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrobel

 

W pokoju łączącym się pok kątem 90 stopni od pokoju Marala jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Nie cytuj w całości postów, które są ostatnie w wątku!

 

Ten sam Swoją drogą te turczynki fajne nawet dupeczki takie małe, kompaktowe


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale przez 7h gadaly ze soba non stop jakby sie wieki nie widzialy. 3 takie sesje i bym sie tureckiego nauczyl. Jedna nawet ladnie sobie podspiewywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 tyg po.

 

4x obcinalem juz boki i 2x gore (stare wlosy) nozyczkami

 

Wlosy przestaly wypadac kilka dni temu. Sa jakies male kielki albo bardzo male i bardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie koszty dodatkowe. Przelot, zakwaterowanie? Wygląda naprawdę spoko, może rzucę moją robotę w cholerę i pojadę na saksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest opisane u Marala na stonie. Co do ceny biletów to wystarczy wejść na stronę która wyszukuje bilety i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt. ...

 

Czy po przeszczepie można nosić normalnie czapkę z daszkiem ? (aby zamaskować przeszczep)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Jedna zasada: czapka nie może dotykać miejsca biorczego. To samo kiedy ją zakładasz, ściągasz nie możesz obcierać nią o grafty, no i nie może być materiał, który będzie "łapał" włosy. Ja nosiłem czy coś to zaszkodziło? Możesz sam ocenić patrząc w mój wątek.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co na pare kebabow i jakies pamiatki.

Ja nosze czapke od ok 20 dnia. Teraz nosze ja od rana do wieczora.

 

Wczesniej nosilem kapelusz do 10 dnia czy li do dnia kiedy strupy zeszly oczywiscie uzytkujac go delikatnie.

 

Generalnie jak juz sie mieszki dobrze zaszczepia to chyba bez roznicy czy nosisz czapke czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zaraz o zabiegu zakładają jeszcze w klinice bandanę która dotyka przeszczepów to bez przesady że po np. dziesięciu dniach nie można założyć na głowę czapki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można. Jedna zasada: czapka nie może dotykać miejsca biorczego. To samo kiedy ją zakładasz, ściągasz nie możesz obcierać nią o grafty, no i nie może być materiał, który będzie "łapał" włosy. Ja nosiłem czy coś to zaszkodziło? Możesz sam ocenić patrząc w mój wątek.

 

U mnie w klinice bylo mozna cos po 10-14 dniach. Tak tez zaczalem nosic po 2 tygodniach. Zasada tak jak pisze Wrobel nie moze dotykac graftow wiec trzeba uwazac jak sie ja zaklada i sciaga. Rowniez na wlasnym przykladzie moge potwierdzic,ze trzeba uwazac na material. Nosze czapki z daszkiem tylko jednej firmy i jedna dopasowana idealnie nic sie z wlosami nie dzialo a raz zalozylem inna i normalnie wlosy zaczely mi wydzierac i dzialac jak magnez na nie...

Podam wam jeszcze jeden przyklad dlaczego warto sie jednak z ta czapka wstrzymac te 10-14 dni. W klinice gdzie robilem ht daja taka specjalna czapke,ktora w zaleznosci od konsultanta mozna zakladac od razu a inny(moj) pozwalal dopiero od 10 dnia. Jestem wdziewczny,ze mialem ostra konsultantke jednak. To jest straszne pokazywac sie wszedzie opuchniety i po ht bez czapki,ale trzeba sie poswiecic-cos za cos. Robiac ht byl tam typ z Londynu co robil poprawke. Bylo dla mnie to dziwne,ze wszystko mial super geste i ladne a linia poszarpana i brakowalo w niej sporo. Gadalismy duzo i mowil ze po 1 zabiegu tak spuchl, ze nie wyobrazal sobie leciec bez czapki. Zalozyl czapke zaraz po ht i jestem przekonany ,iz to bylo glowna przyczyna dlaczego te wlosy mu tam nie odrosly.

Ht jest bardzo wazna decyzja. Efekt jest najwazniejsze,podejmujac pierwsze kroki przy wyborze kliniki to tylko polowa sukcesu reszta zalezy od nas plus od wielu czynnikow z zewnatrz- nie mamy wplywu na to,ze np.zemdelejemy i sie uderzymy o cos(zdarzylo sie tak na forum jednemu uzytkownikowi) ,wydrapiemy sobie grafty(nerwowe odruchy przy ktorych sobie nawet sprawy nie zdajemy,jeden z forumowiczow opowiadal,ze jego znajomemu sie to przytrafilo),czy ktos nas potraci przypadkowo i polecimy a wraz z tym nasze grafty. Jest tego sporo to tylko przyklady jak widac przy tym tez trzeba miec szczescie jak z wszystkim w zyciu.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne wrazenie odnioslem. Do 2 miesiecy jak szalone a teraz jak krew z nosa. Malutkie zaczerwienienie juz Ci tylko zostalo.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...