free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Bolały kogoś jajca po finie? Od jakos trzeciego dnia stosowania w prawym mam takie dziwne uczucie jakby mnie ktos (najlepiej ladna pani) umiarkowanie lekko za nie ściskał; stosuję fina dopiero od ok. tygodnia... Nie jest to uporczywy ból, nawet nie wiem czy mozna to bólem nazwać ale na pewno w jakims stopniu dyskomfort.. :P Jest to uczucie ciągłe, przy dotykaniu ból nie wystepuje xD

Nie ma jak to żalić sie na temat jajec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to możliwe , poczytaj wszystkie komentarze pod tym postem to będziesz wiedział co może Cie czekać. Tak czy siak raczej powinno to ustąpić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pankracy powinno ustąpić. Jeśli takie objawy utrzymywałby sie dłużej jak miesiąc to zacząłbym sie zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję fina 5 tydzień. Żadnych efektów ubocznych. Ale efektów stosowania też mam wrażenie, że nie ma. Ale to chyba dopiero po kilku miesiącach coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trywialne pytanie, ale zapytam. Czy jest jakaś różnica między Nezyrem, a proscarem oprócz ceny? W ogóle czemu przykładowy Nezyr korsztuje prawie 100 zł za 28 tabletek, a proscar jest tańszy i dzielony na 4/5 kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo 5mg jest przepisywane na prostate , a 1mg na łysienie. Podobno cieżko znależć takiego dermatologa , który Ci przepisze te 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ brałem przez trzy miesiące Nezyr. Początkowo były lekkie skutki uboczne przez kilka dni jak brain fog czy dyskomfort w jądrach. Po dwóch tygodniach to się unormowało i było wszystko okej. Po tych trzech miesiącach zacząłem zażywać Proscar i po mniej więcej dwóch tygodniach jego zażywania pojawiły się inne skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się wyczerpanie, zmęczenie, senność. Zbiegło się to z momentem kiedy zacząłem brać proscar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Niktórzy twierdzą, że należy szprycować się od razu maxymalną dawką fina. Ja rozegrałem to w ten sposób, że zrobiłem taki okres wstępny czyli 0.5mg fina co drugi dzień i stopniowo co miesiąc zwiększałem częstotliwość i w ostatnim miesiącu docelowo 1mg.

Możesz spróbować może zaskoczy.

To co opisujesz to możliwa reakcja organizmu. Możliwe, że znikłoby po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

senność zmęczenie ? A skąd wiesz, że to jest spowodowane finem ? 1mg to na prawdę ,,śmieszna'' dawka więc wątpię żeby w taki sposób uderzała w organizm mężczyzny w sile wieku. Nie przestawaj brać aż po jakimś czasie stanie się to taką rutyną, że zapomnisz o tym i przestaniesz na siłę szukać uboków. Myślę, że każdy na tym forum co zaczynał coś brać na początku szukał i widział wszędzie uboki. Ale jak na prawdę jest źle zrób badania krwi i będziesz mieć pewność, że twój organizm funkcjonuje prawidłowo.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez półtora miesiąca zażywałem finasteryd 1mg dziennie, ale jednak efekty uboczne były dla mnie zbyt uciążliwe, a właściwie jeden, czyli słabsza erekcja, tak więc teraz próbuje 0.25mg dziennie, gdzieś wyczytałem, że niby taka dawka działa w 50% jak ten 1mg, no jednak pełna sprawność seksualna jest dla mnie bardziej istotna niż włosy, szczególnie, że mam 23 lata, no także tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś lub możesz lepiej spróbować 1mg co drugi dzień. Masz też opcje 0.5mg codziennie.

0.25mg to tak jakby nic

 

6 tygodni to za krótko żeby cokolwiek mówic o brani fina a tym bardziej o ubokach. Ciało potrzebuje czasu zanim sie przestawi do nowych warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robił ktoś jakieś większe poszukiwania w internecie na temat reflex hyperandrogenicity w trakcie kuracji na finie?

 

W skrócie polega to na tym, że organizm zaczyna bronić się przed blokowaniem DHT i w efekcie wytwarza go o wiele więcej, przez co bloker staje się nieskuteczny.

Rzekomymi objawami tej przypadłości są m.in.:

-swędzenie skóry głowy;

-uczucie pieczenia skóry głowy;

-przetłuszczanie się włosów;

-masowe wypadanie włosów;

-wzrost libido.

 

Podobno nie istnieją naukowe badania, które mogłoby to potwierdzać.

 

Wiem, że dwie strony wcześniej była dyskusja na temat podobnej sytuacji, jednak jej powodem była prawodpodobnie przerwa w kuracji. Na zagranicznych forach opisywane są jednak przypadki pojawiania się hiperandrogenności po kilku miesiącach od wystartowania z finem, bez przerw.

 

Ps. Używałem wyszukiwarki, jednak korzystanie z niej jest mocno utrudnione z powodu komunikatu o zbyt dużej częstotliwości występowania danego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj taka osoba albo może osoba, która zna kogoś kto nie bierze fina codziennie tylko co 2 dzień, bądź 3 razy w tygodniu z pozytywnym skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie za krótki okres aby stwierdzić rezultaty czy działa tak samo ? Ja również bym się przerzucił co 2 dzień , kuracja by wyszła dużo tańsza i jeszcze dodatkowo mniej zabawy ze stosowaniem co drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wystarczający okres. Mój organizm dość szybko reaguje na zmiany. Moge powtórzyć to przez 3-4 miesiące, ale wiadomo to raczej cecha indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej panowie,

Od ponad roku jade na finie 1mg i srednio widze poprawe (na szczescie ubokow brak), czy warto teraz odstawic fina i wejsc na duta?czy jest szansa ze bedzie leliej dzialal?

 

Oczywiście, że jest duża szansa, że dut będzie działał lepiej. Jest jeszcze jedna opcja, która ostatnio staje się popularniejsza jak ktoś chce powalczyć maksymalnie o odrost : możesz dołożyć 0,5mg duta np raz na tydzień albo 2x w tygodniu przy finie 1mg/doba. Oczywiście decyzja należy do Ciebie , sam sobie musisz rozważyć za i przeciw.

 

Możesz też wskoczyć na duta 0,5/codziennie + polaris 10 i fina odstawić.

Dzieki wielkie za rady. Od marca do fina dorzucilem duta rowniez raz dziennie ... zauwazylem ze praktycznie wlosy przestaly leciec. Co o tym myslicie? Nie jest to za duzo dla organizmu? 1mg fin + 0.5mg dut / dziennie. Za miesiac mysle dorzuce jeszcze wcierke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej panowie,

Od ponad roku jade na finie 1mg i srednio widze poprawe (na szczescie ubokow brak), czy warto teraz odstawic fina i wejsc na duta?czy jest szansa ze bedzie leliej dzialal?

 

Oczywiście, że jest duża szansa, że dut będzie działał lepiej. Jest jeszcze jedna opcja, która ostatnio staje się popularniejsza jak ktoś chce powalczyć maksymalnie o odrost : możesz dołożyć 0,5mg duta np raz na tydzień albo 2x w tygodniu przy finie 1mg/doba. Oczywiście decyzja należy do Ciebie , sam sobie musisz rozważyć za i przeciw.

 

Możesz też wskoczyć na duta 0,5/codziennie + polaris 10 i fina odstawić.

Dzieki wielkie za rady. Od marca do fina dorzucilem duta rowniez raz dziennie ... zauwazylem ze praktycznie wlosy przestaly leciec. Co o tym myslicie? Nie jest to za duzo dla organizmu? 1mg fin + 0.5mg dut / dziennie. Za miesiac mysle dorzuce jeszcze wcierke.

 

A próbowałeś przedtem fina codziennie + duta na przykład 1-2 razy w tygodniu? Może byłoby to wystarczające u Ciebie?

 

Jak z ubokami przy takim dawkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...