free web hit counter Skocz do zawartości
pacjent0

AestePool dr Altan 01.2023 r. 2500 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z racji tragicznych efektów poprzedniego zabiegu w innej klinice, we wrześniu 2022 zacząłem szukać odpowiedniej dla mnie kliniki do zabiegu naprawczego. Wygrało Aestepool z różnych istotnych dla mnie względów miedzy innymi udział lekarza, sadzenie włosów w sposób nieregularny i mały punch żeby zabieg był jak najmniej inwazyjny bo zwyczajnie się tego przeraźliwie bałem. Miałem w sumie chyba 3 konsultacje z Damianem gdzie przekazał mi sporo wiedzy, żebym ze spokojną głową poleciał na zabieg. Miałem też swoje warunki bo po tym co mi zrobiono poprzednim razem mam sporą traumę, zabieg miał być w sedacji. Byłem chyba pierwszym Polakiem od 2 lat, który o to poprosił natomiast życzenie zostało spełnione, za anestezjologa dopłaciłem 140 euro.

Przyleciałem do Stambułu posrany jak nie wiem co, kierowca jak mnie wiózł do hotelu zadzwoniła Dominika(tłumaczka/opiekunka) na krótką pogadankę. Następnego dnia odebrała mnie z hotelu i pojechaliśmy do kliniki. Z tego miejsca chciałbym jej bardzo podziękować, bo nie zostawiła mnie nigdzie samego jeśli nie było pewności, że jestem spokojny. W zasadzie spędziła ze mną cały dzień i pomagała mi ze wszystkim. Była konsultacja z dr Altanem, wywiad, leki na stałe itp. ze wszystkiego musiałem się wyspowiadać.

Potem badania, planowanie linii i strzyżenie obszaru dawczego. Przyszedł też anestezjolog i przyjechała butla z jakimś gazem, anestezjolog powiedział że zaraz zasnę jak w domu. 
Położyłem się na plecach, dostałem cewnik do nosa i coś do wenflonu. Nie minęło kilka sekund a już mi się kręciło w głowie a po max 10 sekundach zasnąłem. Obudziłem się tylko potem na chwilę jak mnie przekręcali na brzuch i znowu szybko zasnąłem. Potem obudziłem się już w trakcie pobierania graftów, panie Turczynki pytały co jakiś czas czy boli(po polsku) także bardzo miło. Poprosiłem Dominikę o podłączenie słuchawek i przez resztę tego etapu słuchałem spotifyia. Następnie robienie kanałów przez dr Altana, lunch, implantacja, kilka razy potrzebowałem pomocy od Dominiki ale udało się przetrwać ten dzień.

Następnego dnia mycie włosów, konsultacja i powrót do Warszawy z ludźmi, z którymi mnie sparowała Dominika żebym nigdzie się nie zgubił. Na lotnisku zabrali mnie do strefy premium lounge(czy jakoś tak) gdzie najadłem się do pełna za free i wypełniłem pustą przestrzeń w plecaku ;). Wieczorem miałem jeszcze naświetlanie lampą led, którą zorganizował Damian dla jak najlepszego efektu :).

Dziękuję całemu AestePool za organizację, opiekę ❤️  i ścisłą kontrolę w najbliższych dniach po zabiegu.

Konsultacje Warszawa:
 

konsultacja.jpg.e9bf954b1362750b4fecccf6f9cce726.jpg

357542584_157208380695511_8974653084736253376_n.jpg.de58c6fbb51cbf2fed9460a8ee90f548.jpg

 

Dzień zabiegu:

357482226_1247449952578760_3003404504260518454_n.jpg.05c491d956387bbb523da0a7d8a5f970.jpg

357598637_801250581459463_9120258015371027408_n.jpg.86bba862ace73267666eafadfebb27b6.jpg

 

353853993_826104642425145_8178885349390444942_n.jpg.4c2e20de2db0b69951b8b31dc8c4d71c.jpg

 

4 dni po zabiegu:

357345996_987929335716204_5602483366648790114_n.jpg.61c0084e2caf0509fd02915493fd0bae.jpg

 

12 dni po zabiegu:

357613785_6604926969575546_7591915149477244253_n.jpg.db64b3e50ebe76f4b6b1cd95401ccdd5.jpg

 

3mc + 2 tygodnie

357558987_850682639806095_4212199673359603145_n.jpg.818aaaa4b864852cc5d79b2b55ed5534.jpg

 

4mc:

357618854_1966797657031497_6021523132042854789_n.jpg.e79f409a42847669c83bafef559df074.jpg

 

niecałe 5mc:

357357902_833913121490699_4950242020600182864_n.jpg.ceab01ea1e4bb08c7623aa9f90a8f7f7.jpg

5 mc:

357617452_572904261711872_1287197220692758916_n.jpg.5640ea4aba2be59adf4e0da7edb82f16.jpg

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzieć że historia ma pozytywne zakończenie. Jak widać jednak się da to zrobić dobrze i satysfakcjonująco dla pacjenta i to w tej strasznej turcji (oczywiście jest tam bardzo dużo klinik i trzeba dobrze wybrać). Szkoda że polskie kliniki zamiast postawić na jakoś to stawiają tylko na marketing. Widać na zdjęciach po ogoleniu jak kiepski był odrost po pierwszym zabiegu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, smutny12 napisał:

Dobrze widzieć że historia ma pozytywne zakończenie. Jak widać jednak się da to zrobić dobrze i satysfakcjonująco dla pacjenta i to w tej strasznej turcji (oczywiście jest tam bardzo dużo klinik i trzeba dobrze wybrać). Szkoda że polskie kliniki zamiast postawić na jakoś to stawiają tylko na marketing. Widać na zdjęciach po ogoleniu jak kiepski był odrost po pierwszym zabiegu. 

Na samo planowanie linii w tej strasznej Turcji poświęciliśmy sporo czasu, linia została też oceniona kobiecym okiem i wszystko na spokojnie ustaliliśmy. W Polsce linia była narysowana na jednym zakolu tylko, trwało to 10 sekund, akceptowałem ją nieprzytomny a finalnie i tak zrobiono inną. Śmieszne albo i nie, jest to że to czym straszą polskie kliniki. że stanie się w Turcji, robią polskie kliniki. Jest zupełnie na odwrót... i mam nadzieję że ktoś zrobi z tym porzadek.

Edytowane przez pacjent0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pacjent0 napisał:

Na samo planowanie linii w tej strasznej Turcji poświęciliśmy sporo czasu, linia została też oceniona kobiecym okiem i wszystko na spokojnie ustaliliśmy. W Polsce linia była narysowana na jednym zakolu tylko, trwało to 10 sekund, akceptowałem ją nieprzytomny a finalnie i tak zrobiono inną. Śmieszne albo i nie, jest to że to czym straszą polskie kliniki. że stanie się w Turcji, robią polskie kliniki. Jest zupełnie na odwrót...

Na tym chyba polega dramat tej całej sytuacji. Najpierw nastraszą cię tym wszystkim co może się stać, a potem idziesz do nich i realizują właśnie ten scenariusz 1:1 ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym głównie opiera się ten marketing niestety, straszenie pacjentów w reklamach, na konferencjach, udzielanie się na konferencjach jako expert!! mając rok doświadczenia w przeszczepach włosów i wykładanie o komplikacjach🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że naprawa się udała, czekałem na ten wątek. Jak widać dla Turków twój "typ skóry" nie był problemem. Ciekawe co na to Turdkowski 😂 (pisownia specjalnie). 

Serio, ten człowiek powinien mieć sądowny zakaż wykonywania przeszczepów włosów. 

 

PS. Zazdroszczę włosów na koronie.

Edytowane przez looksmatters
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, looksmatters napisał:

Widzę, że naprawa się udała, czekałem na ten wątek. Jak widać dla Turków twój "typ skóry" nie był problemem. Ciekawe co na to Turdkowski 😂 (pisownia specjalnie). 

Serio, ten człowiek powinien mieć sądowny zakaż wykonywania przeszczepów włosów. 

 

PS. Zazdroszczę włosów na koronie.

Mam jeden z najlepszych rezultatów z Aestepool, przy pierwszym jak i poprawkowym zabiegu pedantycznie dbałem o skórę głowy. Co do lekarza o którym wspomniałeś to nie wiem, ale doktor T zwalił w dokumentacji medycznej wszystko na mnie a konkretnie na nie branie "leków po przeszczepie" xd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bo wygląda że udało się "odkręcić" pierwszy, nieudany przeszczep w rozsądnej liczbie graftów

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, feegloo napisał:

Gratuluję, bo wygląda że udało się "odkręcić" pierwszy, nieudany przeszczep w rozsądnej liczbie graftów

Bardzo mi na tym zależało. Na pierwszej konsultacji powiedziałem, że wolałbym coś w okolicach 2000 graftów, ale później dostałem wiadomość, że najlepiej jeśli to by było 2400 aby był fajny efekt i jednocześnie mieć zapas na przyszłość . Ostatecznie dr Altan zdecydował o pobraniu 2500 i to był strzał w 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie mija 6 mc i wrzucę pewnie jakieś foty. Fryzurka cały czas się dogęszcza, pomimo że już jest pięknie i jak mi nic nie wypadnie będę też się widział z dr Altanem  w Warszawie na kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, pacjent0 napisał:

Za dwa tygodnie mija 6 mc i wrzucę pewnie jakieś foty. Fryzurka cały czas się dogęszcza, pomimo że już jest pięknie i jak mi nic nie wypadnie będę też się widział z dr Altanem  w Warszawie na kontroli.

Wrzuc jakieś z włosami zaczesanymi do góry 🙂

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rezultaty jak na 5 miesięcy, super że już w tym momencie jesteś zadowolony z efektów. Na pewno psychicznie olbrzymia ulga po perypetiach z Turkowskim. Powodzenia w dalszym odroście :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turkowski to zdecydowanie najgorszy lekarz na tym forum, nie ma co sie oszukiwać trzeba by mu było jakiś puchar wręczyć na konsultacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Turkowski ma tu konto

Jak nie, to proponuje zamknac dzial "przeszczepy" dla niezalogowanych.
 

W jakimś wątku ktoś pisał, że na konsultacji czytał przy pacjencie negatywne recenzje o sobie z pokonajlysienie.com 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damnian84 napisał:

Bardzo dobre rezultaty jak na 5 miesięcy, super że już w tym momencie jesteś zadowolony z efektów. Na pewno psychicznie olbrzymia ulga po perypetiach z Turkowskim. Powodzenia w dalszym odroście :)

 

Sprostowanie, z doktorem T. Niestety jest sam środek "wojny" natomiast trafił na bardzo ciężkiego przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, serwus93 napisał:

Wrzuc jakieś z włosami zaczesanymi do góry 🙂

 

linia.jpg

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, to świetnie podsumowuje usprawiedliwienia polskich lekarzy którzy mówią, że wykonali swoją pracę należycie i że nieudany przeszczep to tylko kwestia organizmu pacjenta. Przypominają się mi słowa doktora Przybylskiego który w trakcie zabiegu mówił mi, że to nie jest tak, że za granicą wykonają lepszy przeszczep, że wszędzie jest to samo - jak jednak da się zauważyć  w Polsce jak komuś odrośnie 70% to jest ogromny sukces, a nie rzadko zdarzają się przypadki odrostu poniżej 30% i nijak to się nie ma do zagranicznych klinik gdzie regularnie udaje się osiągnąć odrost bliski 90%. Szkoda, że człowiek zauważa to i rozumie dopiero po nieudanym przeszczepie (sam się do tej grupy zaliczam).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chcialbymwlosy napisał:

Gratulacje, to świetnie podsumowuje usprawiedliwienia polskich lekarzy którzy mówią, że wykonali swoją pracę należycie i że nieudany przeszczep to tylko kwestia organizmu pacjenta. Przypominają się mi słowa doktora Przybylskiego który w trakcie zabiegu mówił mi, że to nie jest tak, że za granicą wykonają lepszy przeszczep, że wszędzie jest to samo - jak jednak da się zauważyć  w Polsce jak komuś odrośnie 70% to jest ogromny sukces, a nie rzadko zdarzają się przypadki odrostu poniżej 30% i nijak to się nie ma do zagranicznych klinik gdzie regularnie udaje się osiągnąć odrost bliski 90%. Szkoda, że człowiek zauważa to i rozumie dopiero po nieudanym przeszczepie (sam się do tej grupy zaliczam).

Przede wszystkim jest to kwestia dobrze wykonanego zabiegu. Wg polskich klinik niska gęstość sadzenia to też wina pacjenta... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teoretycznie było sadzone 65-70 graftów na cm2 lecz odrost jest bardzo słaby. Uważam, że brak odrostu jest właśnie największym problemem - jeżeli posadzone zostanie dosyć rzadko ale wszystko odrośnie to nie ma zmarnowanych żadnych graftów i można dogęścić. Natomiast jeżeli jest słaby odrost to mamy zużyty donor i ograniczone pole manewru przy przyszłych zabiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można porównać "najwyższą staranność" w warszawce z najwyższą starannością w turcji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 6 mc, a u sławnego pana doktora 18mc efektu pacjenta, którym się chwali w social mediach nie można do tego porównać, to jest przepaść. Szkoda, że ma takie wybujałe ego i nie chce iść na szkolenie fue... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie jest pole do poprawy jak tanie tureckie kliniki robią dużo lepszą robotę niż ty za wiele większe pieniądze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...