free web hit counter Skocz do zawartości
ravros1

Którą klinikę wybrać biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Nie musi być najtańsza ale też nie najdroższa. Wiem że jest dużo na ten temat ale czytam od kilku dni i jestem coraz głupszy. 

chciałabym tak od 5000 - 7000 graftów od razu

Edytowane przez ravros1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat się zbieram i w końcu się zdecydowałem. Jest opcja znaleźć dobrą klinikę na przełomie października i  listopada która profesjonalnie zrobi tak duży zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim koniecznie rozpocząć kuracje farmakologiczną jeżeli jeszcze żadnej nie stosujesz. Przy tzw. łysieniu rozproszonym jakie występuje w Twoim przypadku, samą kuracją można uzyskać sporą poprawę. Jak wyślesz mi zdjęcia mailem, chętnie wycenie zabieg u naszych doktorów.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło. Bardzo proszę o zasugerowanie jakiejś kliniki. Dr Przybylski stwierdził że mam bardzo grube włosy na donorze.

Mam również dosyć mocno owłosioną klatkę więc myślę że jest z kąd brać  🤣

Edytowane przez ravros1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 6000 ale dwie operacje:

pierwsza 4000-4500 i druga 2000-1500

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić dwie dzień po dniu?

Np pierwszego dnia 4500 a drugiego 3500

Jeśli tak to którą klinikę polecacie. Oczywiście nie musi być Turcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wolisz. Czy FUE z BHT czy może FUT i same włosy ze skalpu. Początkujących lekarzy od przeszczepów jak Przybylski sobie bym na Twoim miejscu odpuścił, bo tutaj potrzeba doświadczonego chirurga, co zrobi solidny plan. 

Wszystko zależy jaki masz budżet na graft. Jak masz budżet około 6 zł na graft, to dobrą opcją będzie ta klinika, gdzie ja byłem czyli Eugenix. Chociaż oni mi solidnego planu nie zrobili, ale przynajmniej odrost był na poziomie. 

Ostatnio zauważyłem, że na hairrestoration jest co raz popularniejszy Laorwong z Tajlandii. 

 

Jeżeli FUT, to Muresanu ze Szwajcarii, Bisanga(BHR) z Belgii. Na pewno plusem u Murresanu są gigasesje i w ciągu 2 dni będziesz miał przeszczepione 6000+ graftów. FUT Gigasession - Hair Transplant With 8143 Grafts - YouTube

 

Z budżetowych opcji to jeszcze możesz sprawdzić Yamana z Turcji, około 1.5 euro za graft. Ogólnie to sobie posprawdzaj na www.hairrestorationnetwork.com. W prawym górnym rogu masz "search" i po nazwisku możesz wyszukiwać. 

 

Co musisz sprawdzać to wyniki pod kontem high norwoodów. Bo masz diffuse thinning na całym obszarze Norwooda 6, coś podobnego do mojego przypadku. 

 

Skontaktuj się z wieloma klinikami i dowiedz się co Ci zaproponują. Decyzję podejmij na spokojnie, bo to życiowa decyzja. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany jestem na FUE plus BHT i jak najwięcej graftów za jednym zabiegiem tzn magą być dwa lub nawet trzy dni żebym nie musiał za rok poprawiać.
 

Zdecydowanie wolę wybrać lepszą klinikę nie musi być ekonomicznie. 
 

Będę bardzo wdzięczny za podanie kilku klinik do których powinienem się zgłosić 

Dodaje jeszcze włosy po umyciu 

 

IMG_3396.jpeg

Edytowane przez ravros1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w Belgii Bisangę i Mwambę. Ale w ogóle nie jest powiedziane, że będziesz zakwalifikowany jako kandydat do BHT. Mnie np. Bisanga powiedział, że moja broda  to średnio nadaje się do przeszczepu. Chodziło o to, że zbytnio się różni od natywnych włosów. 

Generalnie nie jestem zwolennikiem BHT, bo to nie to samo co prawdziwe włosy. 

Ale najsłabszym punktem w Twoim planie jest to, że nie leczysz łysienia i nawet po przeszczepie 6000+ Twoja walka z łysieniem może się okazać walką z wiatrakami. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dxd017 napisał:

Zależy jaki masz budżet.

Myślałem żeby poświęcić na to około 50k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, looksmatters napisał:

Masz w Belgii Bisangę i Mwambę. Ale w ogóle nie jest powiedziane, że będziesz zakwalifikowany jako kandydat do BHT. Mnie np. Bisanga powiedział, że moja broda  to średnio nadaje się do przeszczepu. Chodziło o to, że zbytnio się różni od natywnych włosów. 

Generalnie nie jestem zwolennikiem BHT, bo to nie to samo co prawdziwe włosy. 

Ale najsłabszym punktem w Twoim planie jest to, że nie leczysz łysienia i nawet po przeszczepie 6000+ Twoja walka z łysieniem może się okazać walką z wiatrakami. 

Namówiłeś mnie.

W jaki sposób powinienem rozpocząć leczenie?

Polecacie jakiegoś lekarza w okolicy Łodzi Warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ravros1 napisał:

Namówiłeś mnie.

W jaki sposób powinienem rozpocząć leczenie?

Polecacie jakiegoś lekarza w okolicy Łodzi Warszawy?

Wejść na finasteryd 1mg. Może być na początku tabletka co dwa dni, ale docelowo najlepiej codziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ravros1

Leczenie farmakologiczne w przypadku chęci zachowania zarówno przeszczepionych włosów, jak i tych, co zostały, to rzeczywiście zobowiązanie na całe życie. Jeśli zależy ci na utrzymaniu pełnej fryzury, musisz być gotów na stałą, długotrwałą terapię. To wymaga nie tylko finansowego zaangażowania (czyli: przeszczepu), ale przede wszystkim determinacji i dyscypliny.

Finasteryd jest jednym z leków, które pomagają w zwalczaniu łysienia. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że może on wywoływać efekty uboczne, które nie zawsze są akceptowalne dla wszystkich. Niektórzy ludzie doświadczają problemów z libido, ginekomastii czy zmian hormonalnych. Dlatego ważne jest, aby podjąć decyzję o jego stosowaniu świadomie i z konsultacją z lekarzem. Można żonglować dawką, stosować go w roztworze bezpośrednio na skalp, można naprawdę wiele. Druga strona medalu jest taka, że choć lekarz może być pomocny w interpretacji wyników krwi, które moim zdaniem są tutaj koniecznością, to najprawdopodobniej nie zaproponuje Ci tych podejść m.in. z braku zainteresowania tymi tematami tak mocno. I tak to jest :)

Innym możliwym narzędziem w walce z utratą włosów jest kontrolowanie hormonu SHBG (globulina wiążąca hormony płciowe). Jego wpływ na utrzymanie włosów jest badany, i rzeczywiście może być korzystny. Jednak utrzymanie odpowiednich poziomów SHBG (raczej niskich) wymaga odpowiednich proporcji makro w diecie (np. 20/40/40 dla odpowiednio białka/tłuszczy/węgli) i zdrowego stylu życia. Nie można polegać tylko na lekach; dieta i ogólna kondycja organizmu również mają znaczenie.

Jest jeszcze mikrodermabrazja, minoksydyl, masaże głowy, aeh, dużo tego.

A więc, nie zniechęcam, wręcz przeciwnie, zachęcam. Ale mam w gronie znajomych już paru łysiejących kolegów, którzy chcieliby włosy, ale nie są w stanie utrzymać tego reżimu, bo im się nie chce, lub boją się skutków ubocznych. Dawka czyni truciznę, a dyscyplina czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...