free web hit counter Skocz do zawartości
Jaren34

Ilość graftów Turcja vs UK

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej, znalazłem stronkę kliniki z UK , i jeśli wejdziecie w zakładkę before/afters to zauważycie, że wyniki w stosunku do  ilości!!! przeszczepionych graftów są niesamowite , w Turcji na podobne obszary pakowane jest przynajmniej drugie tyle ,może ktoś mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi, dlaczego tak jest?? 

https://www.treatmentroomslondon.com/

Edytowane przez Jaren34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

survival rate w turcji to w zależności od kliniki około 50 - 80 % (w tych najlepszych), a topowe kliniki gdzie płaci się przeważnie per graft mają 90 - 95 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, looksmatters napisał:

Głównie zależy to od tego jak bardzo uszkodzone są grafty przy pobieraniu. 

Oraz przy implantacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, smutny12 napisał:

Oraz przy implantacji :)

Najłatwiej uszkodzić przy pobieraniu, bo wystarczy pobierać pod nieodpowiednim kątem. Tysiące pobieranych graftów na pałę gwarancją nieudanego przeszczepu :D

W tym filmiku jest prezentacja graficzna tego procederu : https://youtu.be/_UtkCg8OtEw?t=149

 

 

Oczywiście sposób przechowywania też ma znaczenie i jak technicy się obchodzą z tymi graftami.

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, looksmatters napisał:

Najłatwiej uszkodzić przy pobieraniu, bo wystarczy pobierać pod nieodpowiednim kątem. Tysiące pobieranych graftów na pałę gwarancją nieudanego przeszczepu :D

W tym filmiku jest prezentacja graficzna tego procederu : https://youtu.be/_UtkCg8OtEw?t=149

 

 

Oczywiście sposób przechowywania też ma znaczenie i jak technicy się obchodzą z tymi graftami.

Pełna zgoda, tutaj rownież piękna demonstracja https://youtu.be/0ALXKhbQ5SQ?si=_01XYAbh1Bi8ASak&t=17

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DzikusDzik napisał:

Dr Bicer w Turcji też ma najwyższy % survival rate

Trochę puste stwierdzenie. Ktoś to mierzy? Niektórzy chirurdzy w polsce twierdzą że mają 97%, to nic nie znaczy. Ciężko bez szczegółowych badań statystycznych nad pracami wielu chirurgów było by ocenić kto ma najlepszy survival rate. Pekiner, Bicer, Keser, może Turan to nazwiska warte rozważania, reszta to zwykle masówka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co. Myślę o przeszczepie i wgl nie jestem zorientowany którą klinike wybrac. Czyli brać pod uwagę tylko powyższe nazwiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Razor17111 napisał:

Czyli co. Myślę o przeszczepie i wgl nie jestem zorientowany którą klinike wybrac. Czyli brać pod uwagę tylko powyższe nazwiska?

Z turcji tak. Ewentualnie możesz spojrzeć na Aestepool jak myslisz o niskim budżecie, na forum sporo relacji, póki co wtopy nie było żadnej chyba. Jak rozważasz inne kraje to oczywiście wiecej nazwisk do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskim budżecie to znaczy jakim? Ciężko jest mi określić ile graftów potrzebuję ponieważ potrzebuję dogęszczenia na pól głowy (w moim temacie są zdjęcia),

Zakładając 5k graftów to jest 15k euro czytając powyższe komentarze. Jest to kwota do przebolenia, ale jeśli można taniej a równie dobrze to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafson95 napisał:

Aestepool to kwota ok 2500 Euro 

Co do Aestepool, to można było rok albo dwa lata temu zrobić zabieg podajże w okresie lipiec/sierpień za cenę 2300 lub 2290 euro. Robią czasami wtedy promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 23:15, smutny12 napisał:

Trochę puste stwierdzenie. Ktoś to mierzy? Niektórzy chirurdzy w polsce twierdzą że mają 97%, to nic nie znaczy. Ciężko bez szczegółowych badań statystycznych nad pracami wielu chirurgów było by ocenić kto ma najlepszy survival rate. Pekiner, Bicer, Keser, może Turan to nazwiska warte rozważania, reszta to zwykle masówka.

Ja powiem tak: 
2 lata temu miałem 1 przeszczep w Metropolmed, czyli masówka za około 10k zł. 

Teraz 9 stycznia, miałem zabieg u dr Bicer. I mogę porównać jak to wygląda - Masówka vs. Top klinika.

Różnice są - np. teraz dużo lepiej goi mi się wszystko po zabiegu u Bicer. Mało tego, minął ponad miesiąc i duża część przeszczepionych włosów nie wypadła, za pierwszym razem wypadło wszystko. Fakt, że za pierwszym zabiegiem miałem więcej graftów przeszczepionych, ale to i tak nie zmienia tego, że jakościowo jest różnica.
A to wszystko przekłada się na pewno na większą przeżywalność graftów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2024 o 14:39, DzikusDzik napisał:

Ja powiem tak: 
2 lata temu miałem 1 przeszczep w Metropolmed, czyli masówka za około 10k zł. 

Teraz 9 stycznia, miałem zabieg u dr Bicer. I mogę porównać jak to wygląda - Masówka vs. Top klinika.

Różnice są - np. teraz dużo lepiej goi mi się wszystko po zabiegu u Bicer. Mało tego, minął ponad miesiąc i duża część przeszczepionych włosów nie wypadła, za pierwszym razem wypadło wszystko. Fakt, że za pierwszym zabiegiem miałem więcej graftów przeszczepionych, ale to i tak nie zmienia tego, że jakościowo jest różnica.
A to wszystko przekłada się na pewno na większą przeżywalność graftów.

Ile czekałeś na przeszczep u dr Bicer? Od momentu konsultacji do zabiegu? @DzikusDzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...