free web hit counter Skocz do zawartości
klekoo91

Planowanie przeszczepu włosów - prośba o rady

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. Czy jak pisaliście do róznych klinik to też mieliście różne propozycje odnośnie ilości przeszczepiownych graftów ?

 

Takich sytuacji i przypadków jest od uja, nawet na tym forum jest sporo. To normalka że różni lekarze w różnych klinikach różnie oszacowują ten sam przypadek.

 

U mnie jedni piszą 2000 drudzy nawet 4500 graftów. Skad tak ogromna różnica ?

 

Bo jedni nie umieją gęsto sadzić, a do tego nie chce im się przemęczać, a inni potrafią i chcą oraz lubią się napocić przy HT. Jedni uważają że efekt zapałek wbitych w gówno wystarczy każdemu, inni zaś dobrze wiedzą że nie wystarczy i nie zadowoli. Jedni mają maniakalną obsesję na punkcie donoru na przyszłość nawet kosztem efektu Gargamela i zapałek wbitych w gówno, a inni nie, a do tego mają chęć stworzenia spektakularnego efektu na miarę możliwości.

 

Poza tym był wątek na ten temat i znajdziesz tu odpowiedź viewtopic.php?f=23&t=3089

 

 

Czy ktoś miał robiony przeszczep bez golenia obszaru biorczego ?

 

Jest tam chyba ktoś taki na forum, także szukaj szukaj w całym dziale.

 

 

ale niektóre kliniki piszą mi o infekcjach i konieczności ich ogoleniu,

 

Które? Podaj nazwy i lekarzy. Zaraz pójdą ''na odstrzał'' względem mojego przypadku i nawet nie będę do takich pisał, choć w sumie to chyba i tak nie będę w ogóle pisał do budżetówek.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie jedni piszą 2000 drudzy nawet 4500 graftów. Skad tak ogromna różnica ?

 

Bo jedni nie umieją gęsto sadzić, a do tego nie chce im się przemęczać, a inni potrafią i chcą oraz lubią się napocić przy HT. Jedni uważają że efekt zapałek wbitych w gówno wystarczy każdemu, inni zaś dobrze wiedzą że nie wystarczy i nie zadowoli. Jedni mają maniakalną obsesję na punkcie donoru na przyszłość nawet kosztem efektu Gargamela i zapałek wbitych w gówno, a inni nie, a do tego mają chęć stworzenia spektakularnego efektu na miarę możliwości.

.

 

Ze swojego doświadczenie to ja bym wybrała tę klinikę, która zaoferowałaby jak najwięcej graftów.

Ja przed zabiegiem - będąc jeszcze kompletnym laikiem w temacie - doczytałam, że doktor Maras to "mistrz dbania o donor"...Nie wiedziałam wtedy nawet co znaczy słowo "donor" ...przeczytałam "mistrz", przeczytałam "najlepsza klinika na świecie" ...i padł wybór.

Dziś wiem, że ja nie potrzebowałam "mistrza dbania o donor" a "mistrza max, ku#wa MAX(!) gęstego sadzenia".

Co mi po donorze jak go i tak zakrywam długimi włosami, nie noszę się krótko.

 

aczkolwiek to też piszę ze swojej perspektywy...jak ktoś jest łysiejący to może faktycznie te oszczędzanie graftów na przyszłość ma sens.

Ale bywa, że kliniki wcale nie polecają mniejszej ilości graftów z obawy o postępujące łysienie a po prostu nie potrafią gęsto sadzić. Każdy woli zarobić więcej niż mniej więc jak jakaś klinika dobrowolnie rezygnuje z zarobku to dlatego, że :

1) faktycznie ma na celu tę obawę o przyszłość i by donor służył kolejnym zabiegom, albo

2) nie potrafią max gęsto sadzić.

W moim przypadku łysienie nie wchodziło w rachubę. Gęstość, którą mam może by bardzo zadowoliła łysiejącego starszego Pana, który prawie nic nie miał na głowie i taki ktoś mógłby całować chirurga po stopach za mój efekt...ale to nie jest gęstość dla młodej kobiety na obniżenie linii - w tym wypadku nie jest to do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek to też piszę ze swojej perspektywy...jak ktoś jest łysiejący to może faktycznie te oszczędzanie graftów na przyszłość ma sens.

 

Sens oczywiście ma w przypadku kogoś dość mocno łysiejącego kto na dodatek nie leczy łysienia farmakologicznie.

Przedstawiłem tylko skrajności co do kwestii różnić w szacowaniu graftów.

 

Jednak nawet u kogoś łysiejącego, powiedzmy takiego NW 3-4 robienie 35 gr /cm2 czy tam połowę gęstości, oraz efektu Gargamela na linii nie świadczy też wcale dobrze o doktorze.

 

Bardzo ważnym elementem w planowaniu HT jest strategia która powinna być fundamentem pod projektowanie HT w każdym indywidualnym przypadku.

 

Problemem jest to że znaczna część lekarzy nie rozumie kwestii indywidualności co do propozycji ilości graftów, wysokości i kształtu linii itp, i jadą każdy przypadek jak z taśmy względem ich widzimisię i tego że im się tak wydaje ze tak będzie najlepiej.

 

 

Problemem często jest też to że sami ludzie pacjenci/klienci nie potrafią określić jak się mają i jakie jest ich ustosunkowanie co wielu ważnych kwestii, stąd też pałeczkę przekazują lekarzowi co do tego, a to sprawia że skutek jest taki jaki jest jeśli chodzi o lekarzy...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemem jest to że znaczna część lekarzy nie rozumie kwestii indywidualności co do propozycji ilości graftów, wysokości i kształtu linii itp, i jadą każdy przypadek jak z taśmy względem ich widzimisię i tego że im się tak wydaje ze tak będzie najlepiej.

 

ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że jakaś klinika przerabia w 90 % określoną grupę pacjentów np. facetów łysiejących, którzy nie celują w max gęstość tylko chcą jakoś optycznie nadać sobie efektu objętości w miejscu ubytków. Tak to już jest, że tym czym zajmujemy się najwięcej wychodzi nam najlepiej i jest tak w każdej branży.

Mnie trzeba było odmówić zabiegu, polecić lekarza praktykującego w kobietach jak to zrobił Koray, ewentualnie polecić Forhead Reduction.

Przyjaciółka mi mówi, że moja linia wygląda nawet nawet jak stoi ode mnie CO NAJMNIEJ z 2 metry dalej. Jak już patrzy mi twarzą twarz to nienaturalna linia rzuca się w oczy niestety.

 

-- 09 mar 2018, 19:11 --

 

co do autora. Ciężko mi doradzić bo to zupełnie INNY przypadek niż ja. Na pewno wszelkie mądre rady padły już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klekoo

Moim zdaniem albo powinieneś walczyć z łysieniem na serio (finasteryd, a najlepiej flutamid w combo z androcurem, luteiną i estrofemem ];D ) albo szukaj kliniki, która dba o donor i myśli za ciebie o tym, czego będziesz potrzebować za 25 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ustukŁeś kasy na tanią klinikę to nie dasz rady ustukać na przeszczep bez golenia. Młody jesteś też bym próbował farmakologią. A co do opinii lekarza to miał racje idziesz w nw6. Rozbieżność pewnie taka, że ten 2000g zrobiłby tylko na obecny stan a ten 4000g troche z myślą że dalej będzie lecieć. Ja bym brał z ogoloną banią i tak się golisz krótko więc bez różnicy i tak będzie widać z tak słabæ gęstością. LHHT ma sens jak nosisz dłuższe włosy i masz czym zakryć lub jesteś kobietą.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie tu z przedmowcami. Kazdy dodal od siebie ziarenko prawdy i masz calosc.

Bardzo madre rady dostales , takze ciezko bedzie cokolwiek w temacie wiecej wycisnac, teraz musisz decyzje sam juz podjac co dalej, wskazowki masz soczyste.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak nawet u kogoś łysiejącego, powiedzmy takiego NW 3-4 robienie 35 gr /cm2 czy tam połowę gęstości, oraz efektu Gargamela na linii nie świadczy też wcale dobrze o doktorze.

 

w sumie racja. Lepiej golić się na zero niż poświęcać kupę pieniędzy i przechodzić katusze żeby wyciągnąć 1700 grafów i mieć w konsekwencji słynny efekt "zapałek w gównie". Albo donor ma możliwości by wyciągnąć z niego jak najwięcej graftów tak by nadać pacjentowi naturalna gęstość (albo bardzo przyblizną) albo lepiej tego nie ruszać i niech goli się na zero - bo to zawsze lepsze niż nienaturalny wygląd. Caly czas piszę o kobietach ale zdaje sobie sprawę, że każdy by chciał mieć gęstość jak najbardziej bliską naturalnej, też faceci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie cenne rady wezme je pod uwage. Mam pytanko kolejne, jak wygladalo u was pobyt ? Jedna klinika napisała ze w pakiecie jest hotel 2 doby ( noce). Mam to liczyć,że np 16 marca mam zabieg, to 15 lece do nich, wiadomo przylece o poznej porze to i wpierw ruszamy do kliniki bym zaplacil za wszystko ? Czy na spokojnie do hotelu przekimać tą 1 dobę ? Następnego dnia zabieg, po zabiegu kimam (2 noc) i z tego co widziałem o 10 już wylot do domu, a mycie pierwsze kiedy ? Czy poprostu oplacam sobie sam pierwszy noc po przylocie do Turcji ? i wtedy 2 noce ich czyli lacznie 3 ? Tak tak juz wysłałem zapytanie do kliniki ale ciekaw jestem jak to u was wygladalo, nie każdy widziałem opisywał to w swoich relacjach. Motogrześ czytałem,że szybka piłka 2 noce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Marala było tak przyleciałem w sobotę ok 16 odstawił mnie do hotelu kierowca w niedziele nie pracują w poniedziałek ok 8-9 telefon, że kierowca zaraz będzie i żebym zszedł za 15 minut. W klinice Pani przyjęła kasę i kazała iść na górę do Marala, ten coś tam pogadał narysował linię i zaprowadził do sali kazali się rozebrać, prywatne rzeczy do worka i jakiś szlafrok dali w połowie zabiegu przerwa na żarcie. Po skończeniu wszystkich 3 zabiegów u 3 osób kierowca odstawił nas do Hotelu. We Wtorek rano telefon, że za godzinkę będzie kierowca i żebym się spakował bo zawiezie mnie do Marala i później od razu na lotnisko. Wszystko było w cenie nic nie dopłacałem/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja już za dużo myślę, przeżywam ale wstępnie na początku kwietnia po świętach mam lecieć do kliniki.

Zależy mi by zrobić z włosami, nie wytrzymam nerwowo jak co chwile któs będzie podchodził pytał a co Ci sie stało ? a czemu to zrobiłeś ? a po co ? zagryze.

Na początku chiałem mieć 1 cm włosów ale zgodziłem się po ustaleniu z kliniką na pół cm. Spojrzałem sam w lustro i mimo,że mam rzadki środek, prześwity.. to zaglądając u podnóża włosów nie widzę miejsca wolnego... włos rośnie przy włosie...

Będąc w klinice Medmix jak badali moją głowę za pomocą urządzenia to tam faktycznie na kompie było widać, że z boku mam włosy gęste a u góry przerwa jak cholera, ale ogładając filmy to chirurdzy przeszczepiają włosy bez żądnego powiększenia (czytać nawet lupy) no cokolwiek, to będą wstanie znaleść te łyse punkty ? Cholerna jasna karnacja i jasne włosy zlewają się ze sobą.

 

Dam wam przykład mojego tyłu głowy, tam robi mi się rzadko, włosy mam około 5mm czyli tak jakbym chciał do operaji, to chirurg byłby wstanie znalesc lukę i umieścić grafty ? To jest tylko przykładowe zdjęcie wiadomo,że nie chce tego miejsca,tyłu zagęścic tylko podobną gęstość obstawiam,że mam na górze tam gdzie mam przejaśnienia.

 

Edit:

Na niektórych filmach chirurg ma okulary powiększające i wkłada w obszar biorczy takim jakby pistolecikiem? długopisem ?

Na innych 0 lupy niczego i pensetka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

http://www.transeshairtransplant.com/

 

Raczej jestem przekonany do nich, jak dla mnie cena jeszcze osiągalna no i były tutaj 3 osoby co robiły u nich przeszczep.

 

2.

http://eng.zenhairturkiye.com/

 

myślałem jeszcze o nich ale to klinika anonimowa strasznie.

 

 

Powtórze proźbę:

Jak koledzy mieliście zabieg, to chirurg używał pensetki do wkładania i ważniejsze pytanie miał jakieś okulary powiększające czy nawet światełko ? niektórzy mają tak, niektórzy wgl nic... dla mnie nowicjusza robienie przeszczepu a zwlaszcza zageszczanie bez dodatkowej pomocy wymienionej wczesniej jest cieżkie do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc gdzie nie pisałem to wszędzie technicy no chyba ze wyższa półka wiec i hajs dużo wyższy. Z tego co wiem to i u Maral a technicy robią a efektu złego bynajmniej na forum nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma pieniędzy na droższy zabieg i chce skorzystać z tańszej opcji Tureckiej to te kliniki działają bardzo podobnie. Wszędzie technicy robią a leakarz jest od zarządzania kliniką. Ogólnie chyba lekarz z prawdziwego zdarzenia w tej dziedzinie to chyba chirurg. Który zawsze coś rozcinał, pobierał, szył i ma do tego rękę. Reszta lekarzy typu ortopeda, dermatolog chyba mają podstawową praktykę w tej dziedzinie podczas nauki więc taki technik z 10 letnim stażem może być dużo lepszy niż taki ortopeda ze stażem np. 3 lata w HT. Jeśli ma się kasę to lepiej wybrać klinikę gdzie robią zabieg jak należy czyli: przejrzą donor pod mikroskopem czy nie ma miniaturyzacji włosów, pobiorą odpowiednie, następnie pod mikroskopem podzielą grafty w zależności od ilości włosów i wszczepią je odpowiednio. Tureckie mikroFue wydaje mi się, którą klinikę się nie wybierze to będzie podobnie, wiadomo ktoś ma pecha i wygląda to gorzej a ktoś szczęście i jest ok ale nie wydaje mi się, że konkretna klinika ma tutaj jakieś znaczenie.

Przykładem wg,mnie dobrze zorganizowanego i przemyślanego zabiegu jest relacja Angela u Koraya i tam widać jak wszystko jest zbadane, rozpisane, przemyślane ale wiadomo to kosztuje


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest różnica i co ważniejsze lepsze w przeszczepie włosów, jak wy mieliście ?

1. Lepiej wkładać grafty pensetą ?

2. Czy oto nie wiem pistolecikiem ? dla mnie to długopis (wyczytałem,że jego średnica to 1,1mm)

 

Rozmawiając z klinikami i patrząc na filmiki jedni robią tak drudzy tak ( pomijamy ze liczy się ich umiejętność)

 

Zalety i wady Pióra Implantera Ch

 

Według niektórych ekspertów od rekonstrukcji włosów, istnieją różne zalety i wady urządzenia Choi Implanter:

 

Zalety

 

- Odpowiednie przeżycie przeszczepu

 

-Zmniejszone krwawienie podczas tworzenia strony odbiorcy

 

-Zmniejszony uraz podczas zabiegu przeszczepu

 

-Zmniejszony czas operacji (z udziałem doświadczonego zespołu Choi Implanter) ze względu na połączenie tworzenia / wszczepiania miejsca szczepienia

 

Niedogodności

 

-zwiększony czas szkolenia dla lekarza i personelu

 

- Czas zabiegu można zwiększyć, jeśli zespół nie jest zaznajomiony z urządzeniem

 

- Ogólnie droższe procedury

 

-Sprawozdanie z igieł przedwcześnie dojrzewających podczas zabiegów

 

- Duże rozmiary igieł i miejsca przyjmowania (igły FUG z potrójnym włosiem mają 18 gauge i pozostawiają miejsce nacięcia o średnicy 1,1 mm, które zdaniem niektórych jest zbyt duże dla przeszczepów)

 

- Wszczepy mogą być wszczepiane zbyt głęboko ze względu na kombinowaną metodę tworzenia / wstawiania igły

 

- Włosy w okolicy dawcy są zwykle przycinane tylko na 1-2 cm długości, a dłuższe włosy utrudniają ekstrakcję i mogą zwiększać szybkość przecięcia przeszczepu.

 

Edit:

Widzę,że wcześniej już był temat poruszany, ale nie usuwam posta może komuś się przyda:

 

viewtopic.php?f=23&t=3181&hilit=choi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał z was robiony przeszczep DHI ? Wyczytałem, że słaby jest po tym odrost czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta trwajaca kilka lat historia znalazła ostatecznie swój finał w postaci zabiegu ht? (przelatuję przez stare posty i znalazłem ten wątek, przeczytałem cały i zwyczajnie jestem ciekaw jak potoczyły się losy osoby, której prawie wszyscy zabieg jednak odradzali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś miał z was robiony przeszczep DHI ? Wyczytałem, że słaby jest po tym odrost czy to prawda ?

 

 

Ja mialem DHI.

 

Strupy po DHI mozesz sobie wyskrobac juz po 4 dniu. I nie maja one zadnego praktycznie oporu zeby zejsc. W czapce mozesz chodzic bezpiecznie juz po 5 dniach.(moj chirurg mowil ze juz po 3 dniu grafty sa na tyle mocno zintegrowane ze skora ze nie ma chuja zeby wypadly) Odrost jest minimalnie szybszy niz po zabiegu penseta- roznica moze max 2 tygodni(w moim przypadku zauwazylem ta roznice w trzecim miesiacu porownujac z innymi co zabieg odbyl sie penseta) w DHI jest tyle fajnie ze JEDEN tylko lekarz( w moim przypadku byl to chirurg) wszczepia Ci grafty. Wiec nie ma jaj pozniej typu ze jedno zakole w jedna a drugie w druga rosnie bo dwie lub wiecej lekarzy wkladalo grafty- nawet pomimo tego ze kanaly sa rowno naklute.

 

Dr. William Rassman mowil ze roznic nie ma miedzy pensety a FUE ale ze nic nie zastapi pewnej reki chirurga. (chyba chodzilo mu o wykluczenie ARTASa czy tam SAFERa)

 

 

Co do Twojego pytania :

NIE- odrost bynajmniej w moim przypadku jest bardzo przyzwoity i gesty. Nie zauwazylem tez zeby grafty pierwotnie wielowlosowe tracily swoja ilosc np z 4 do 2. (nie- zdjec nie wrzuce. Antydhtor juz pisal o tym ;D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po 2-letniej przerwie postanowiłem ponownie przyjrzeć się swoim włosom. Konto założyłem tutaj 5 lat temu i od tego czasu zacząłem monitorować mój stan. Jedni z was mi odradzali przeszczep i sam nie do końca byłem do niego przekonany, gdyż obawiałem się, że całkowicie wyłysieje na przełomie kilku lat, a więc wydam pieniądze na marne. Mimo sporego upływu czasu, nadal nie biorę chemii tylko czekam na "wyrok". Porównuje swoje zdjęcia z roku 2014/2015 z obecnymi. Szczerze mówiąc nie widzę zbyt dużej różnicy, więc może nie lecą jednak tak szybko jak wszyscy obstawialiśmy. Mam nadzieję, że jak mam już 29lat, to to co miało w miarę szybko wypaść wypadło, a na pewno szybciej myślę "lecą" 24latkowi (tyle miałem zakłądając konto) niż 29latkowi.

 

Proszę o szczerą opinię, czy jest sens w obecnym stanie bym podjął rękawicę.

 

PS

Chodzi mi głównie o zagęszczenie zaznaczonego obszaru bez zakoli. Jestem świadom, że mój donor nie jest idealny ale szczerze mówiąc nie martwię się tym, ponieważ golę boki i tył regularnie na 1mm. Zdjęcia robione w różnym świetle, długości i pod innym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak Adek z "Lombard życie pod zastaw"

Donor faktycznie słaby. Dziwne to łysienie u Ciebie bo widać że koronę zżera do dołu a góra w sumie słaba ale nie aż tak. Jesli nosisz taką fryzure to donor mozesz eksploatowac do granic wytrzymalosci. Śmialao jedz na zabieg. Mysle ze jak chcesz zagescic to conna zdjeciach to 2.5 k powinnonstarczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i 4.5 tylko że jak zagęscisz np 45/55 na cm nie na łysej glacy a pomiędzy jeszcze rosnące włosy (nienwiem w jakim są stanie bo nie widac dokladnie) to jest więcej jak pewne że tylko "wymienisz" włosy natywne bo nie ma ludzkiej siły aby tak precyzyjnie zrobić zabieg. Dlatego napisałem.2.5 i nadal to podtrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...