free web hit counter Skocz do zawartości
lys

Łysiejącym może pomóc nietypowy skutek uboczny leku

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje w temacie ?

Bo tak trochę nam ucichło, patrze na zagraniczne fora podane w linkach i też echo.

 

Zagraniczne fora próbują zorganizować alternatywne źródła dla PTD-DBM i klona Brotzu, żeby można było to kupić taniej. Na razie zbyt mało osób tego używa, żeby mieć jakieś relacje. Z kolei WAY-316606 w WHP (Wuhan HengHeDa Pharm) rozchodzi się jak świeże bułeczki. Mają już zaklepane zamówienia na następny sort, który będzie gotowy za dwa tygodnie. Do tego stopnia, że nie sprzedadzą już nawet 10g w grupowym zamówieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce jest jakaś grupa, która podjęła się zamówienia PTD-DBM?

Gdzieś na reddicie czytałem, że koszt wytworzenia 1 grama peptydu to 2000$, wiec po przeliczeniu wychodzi stosunkowo tanio(u nas może byłoby jeszcze taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło taniej, ale pytałem o próbki o czystości 75 i 80% można i zamówić takie o czystości 95% a może i nawet więcej ale cena będzie rosła. To było gdzieś ponad 2,5k złotych za gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licząc, że gram kosztowałby nawet i 5000 zł przy wysokiej czystości peptydu cena za 1mg wynosiłaby 5zł.

Z tego co przeczytałem na HLT.com dziennie potrzebowalibyśmy 0,5mg, czyli na miesiąc 15mg.

Czyli miesięczny koszt wyniósłby ok. 75 zł. Jeśli się mylę proszę wyciągnijcie mnie z błędu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak tego nie analizowałem, ale pojawiają się pytania

1. Jak długo to będzie miało ważność

2. Czy taka dawka daje efekty

3. Czy to w ogóle działa

5000 tys. to nie jest kwota nie wiadomo jaka, ale wydać tyle na szampon DX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że już wcześniej zacząłem interesować się tematem dostałem właśnie wycenę syntezy PTD-DBM. Polskie laboratorium jest w stanie wyprodukować peptyd o czystości 95% w cenie 1700 USD za 1 gram (ewentualne kolejne zamówienia byłyby tańsze). Przy potrzebnych 20mg peptydu miesięczny koszt leczenia wynosiłby nie więcej niż 130zł.

-Dowiedziałem się, że trwałość peptydu w formie proszku to ok. 2-3 lata.

- Po rozpuszczeniu peptydu w roztworze etanolu, wody i glikolu należałoby go przetrzymywać w zamrażarce, ze względu na to, że nie wiadomo, czy byłby stabilny w tej formie. Można by więc przygotowywać sobie porcje lekarstwa co np. tydzień na każdy dzień i pakować je do zamrażarki.

-Czas jaki laboratorium potrzebowałoby na syntezę peptydu to ok. 2 tygodnie.

Zakup 1 grama dla pojedynczej osoby byłby dużym kosztem, jednak przy zakupie grupowy (np. co najmniej 10 osób) cena wydaje się w zasięgu. Byłby ktoś zainteresowany takim rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym zainteresowany.

Miesięcznie 130 zakup pewnie by trzeba było na minimum 3-6 miesięcy - bo po takim czasie coś zaczyna zazwyczaj się dziać więc no ok 800 zł trzeba liczyć.

Także ciągle to nie jest mały wydatek na coś do czego nie mamy, ani badań, ani relacji. Ale co mi tam jestem za, a nawet przeciw.

Ale tak jak pisałem jak mam tyle wydawać to proszę o jakiś wątek z zagranicznego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że już wcześniej zacząłem interesować się tematem dostałem właśnie wycenę syntezy PTD-DBM. Polskie laboratorium jest w stanie wyprodukować peptyd o czystości 95% w cenie 1700 USD za 1 gram (ewentualne kolejne zamówienia byłyby tańsze). Przy potrzebnych 20mg peptydu miesięczny koszt leczenia wynosiłby nie więcej niż 130zł.

-Dowiedziałem się, że trwałość peptydu w formie proszku to ok. 2-3 lata.

- Po rozpuszczeniu peptydu w roztworze etanolu, wody i glikolu należałoby go przetrzymywać w zamrażarce, ze względu na to, że nie wiadomo, czy byłby stabilny w tej formie. Można by więc przygotowywać sobie porcje lekarstwa co np. tydzień na każdy dzień i pakować je do zamrażarki.

-Czas jaki laboratorium potrzebowałoby na syntezę peptydu to ok. 2 tygodnie.

Zakup 1 grama dla pojedynczej osoby byłby dużym kosztem, jednak przy zakupie grupowy (np. co najmniej 10 osób) cena wydaje się w zasięgu. Byłby ktoś zainteresowany takim rozwiązaniem?

 

Świetna inicjatywa. Byłbym zainteresowany. Jakie to laboratorium?

 

BTW, jest w Polsce albo w okolicy jakieś dobre źródło kwasu walproinowego? Będzie potrzebny do protokołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium nazywa się Novazym.

W tym tygodniu ludzie USA mają dostać peptyd i zacząć go testować.

W takim razie wstrzymałbym się z zamanianiem parę tygodni, aż pierwsi testerzy zaraportują jak skuteczne jest to leczenie.

Przypuszczam, że z kwasem walproinowym nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz popieram cię w 110%, i mnie też na listę wpisujcie ja zapytam jeszcze kumpla może i on się skusi wtedy było by nas 4

teraz pytanie

Relag pisał że Choi jak stosował to brał 6 mg i wtedy były najlepsze rezultaty, to licząc 6 x 30 dni to wychodzi ok 180mg na 30 dni trochę sporo

a wy teraz piszecie o dużo mniejszych ilości o co kaman

A i w linku do tematu gdzie miały pojawić się relacje, widziałem że będzie jakaś konferencja dotycząca chyba PTD, prowadzona przez Choi w dniach 16-17 sierpnia, wiec na pewno bym się wstrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z USA zamierzają używać tego w mniejszym stężeniu (teraz widziałem, że mowa o 1mg/dzień).

Peptyd nie jest tani i z racji na to mało kogo byłoby stać na stosowanie takiej ilości (6mg).

Tak, 16-17 sierpnia ma być konferencja, mam nadzieję, że Choi będzie miał na niej dobre wieści do przekazania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz popieram cię w 110%, i mnie też na listę wpisujcie ja zapytam jeszcze kumpla może i on się skusi wtedy było by nas 4

teraz pytanie

Relag pisał że Choi jak stosował to brał 6 mg i wtedy były najlepsze rezultaty, to licząc 6 x 30 dni to wychodzi ok 180mg na 30 dni trochę sporo

a wy teraz piszecie o dużo mniejszych ilości o co kaman

A i w linku do tematu gdzie miały pojawić się relacje, widziałem że będzie jakaś konferencja dotycząca chyba PTD, prowadzona przez Choi w dniach 16-17 sierpnia, wiec na pewno bym się wstrzymał.

 

Peptyd działał już od 0,3 mg/ml, ale najlepsze działanie wykazywał przy 6 mg/ml. Ludzie w Stanach będą stosować różne dawki, więc będziemy mieć porównanie.

 

Tak przy okazji, X’ian Huisun Biotech sprzedaje WAY-316606 już za 80 USD za gram, w cenie wysłanie paczki. Mówią o 99% czystości. Kupował już ktoś coś od nich? Są wiarygodni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę to testować. Nie bez powodu wysyłałem zapytanie.

Ilość 0,5mg na dzień wydaje się za mała.

Nie wiem czemu boicie się mniejszych czystości. To że pływają tam odczynniki to raczej nic strasznego, no chyba ze są toksyczne. Ale w mniejszym stężeniu też będą.

 

Ja też pytałem w novazymie i widać jaka różnica w cenie przy czystości, chociaż ja pytałem o 10g bo nie wiedziałem że tak niewielkie ilości się tego stosuje. A ilość też robi cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też chcę to testować. Nie bez powodu wysyłałem zapytanie.

Ilość 0,5mg na dzień wydaje się za mała.

Nie wiem czemu boicie się mniejszych czystości. To że pływają tam odczynniki to raczej nic strasznego, no chyba ze są toksyczne. Ale w mniejszym stężeniu też będą.

 

Ja też pytałem w novazymie i widać jaka różnica w cenie przy czystości, chociaż ja pytałem o 10g bo nie wiedziałem że tak niewielkie ilości się tego stosuje. A ilość też robi cenę.

 

95% to dobry kompromis między ceną a jakością. Nie bez przyczyny istnieją wymogi dla odczynników - 98% i dla leków 99%. Nikt za granicą nie dołączy do zamówienia z czystością poniżej 90%, a wiele osób będzie potrzebnych. Mniejsza zawartość substancji aktywnej to także o wiele mniejsza skuteczność działania. Zgoda, że reszta to po prostu zdegradowany peptyd i nie powinna być jakoś bardzo szkodliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji, X’ian Huisun Biotech sprzedaje WAY-316606 już za 80 USD za gram, w cenie wysłanie paczki. Mówią o 99% czystości. Kupował już ktoś coś od nich? Są wiarygodni?

Ciekawe czemu tak tanio, czyżby spłyneły jakieś relacje i okazało się to lipą ?

Albo produkcja tania i chcą polecieć na ilość

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji, X’ian Huisun Biotech sprzedaje WAY-316606 już za 80 USD za gram, w cenie wysłanie paczki. Mówią o 99% czystości. Kupował już ktoś coś od nich? Są wiarygodni?

Ciekawe czemu tak tanio, czyżby spłyneły jakieś relacje i okazało się to lipą ?

 

Nic z tych rzeczy, po prostu jest to bajecznie tanie do wyprodukowania i nie powinno być droższe niż finasteryd/minoksidil i chcą zachęcić, żeby kupować u nich. WHP dalej trzyma cenę 450 USD za pojedynczy gram.

 

-- 13 sie 2018, 14:15 --

 

Tak przy okazji, X’ian Huisun Biotech sprzedaje WAY-316606 już za 80 USD za gram, w cenie wysłanie paczki. Mówią o 99% czystości. Kupował już ktoś coś od nich? Są wiarygodni?

Albo produkcja tania i chcą polecieć na ilość

 

Otóż to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że ja nie kupuje do jakiejś relacji, jak na początku wątku byłem skłony przetestować tak teraz kiedy już tyle czekałem to jestem w stanie poczekać te 3-4 tygodnie, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, a biorąc pod uwagę fakt że WAY już po 6 dniach znacząco pogrubiał włos to wydaje mi się że po tym czasie dowiemy się chociaż czy struktura włosa się poprawiła

Raelag masz może jaki link do tej ich ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co nie zmienia faktu, że ja nie kupuje do jakiejś relacji, jak na początku wątku byłem skłony przetestować tak teraz kiedy już tyle czekałem to jestem w stanie poczekać te 3-4 tygodnie, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, a biorąc pod uwagę fakt że WAY już po 6 dniach znacząco pogrubiał włos to wydaje mi się że po tym czasie dowiemy się chociaż czy struktura włosa się poprawiła

Raelag masz może jaki link do tej ich ceny ?

 

Nie mam linka do ceny, bo oficjalnie się z nią nie obnoszą. Mam wyceny z rozmów z nimi. Zamieszczam poniżej. Za 3-4 tygodnie nie będziemy jeszcze nic wiedzieć. Na razie nie znam nikogo, kto stosuje. A WAY będzie działać jak Cyklosporona - istniejące włosy zaczną rosnąć szybciej w ciągu tygodnia, ale na odrosty trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czepiony interesu

Jak na jakimś targu za PRL, SPECJALNIE DLA PANA OBNIŻAMY CENE O 70%

 

Swoją drogą usuń tą waszą konwersacje bo jakiś inteligent jeszcze zacznie się z nimi targować lub z innym labo, i będzie jakiś problem przy ściąganiu później tego albo wystruganiu jakiejś dobrej ceny

 

Chce też poczekać co powie Choi w piątek na temat swojego leku, jak się nie myle to oba leki mają podobny mechanizm, może PTD trochę lepszy bo celuje w jedno białko które blokuje/uaktywnia szlak wnt odpowiedzialny za wypadanie i siwienie włosów, ale na ten temat nie chce się wypowiadać bo nie jestem ani biologiem ani chemikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to czepiony interesu

Jak na jakimś targu za PRL, SPECJALNIE DLA PANA OBNIŻAMY CENE O 70%

 

Swoją drogą usuń tą waszą konwersacje bo jakiś inteligent jeszcze zacznie się z nimi targować lub z innym labo, i będzie jakiś problem przy ściąganiu później tego albo wystruganiu jakiejś dobrej ceny

 

Chce też poczekać co powie Choi w piątek na temat swojego leku, jak się nie myle to oba leki mają podobny mechanizm, może PTD trochę lepszy bo celuje w jedno białko które blokuje/uaktywnia szlak wnt odpowiedzialny za wypadanie i siwienie włosów, ale na ten temat nie chce się wypowiadać bo nie jestem ani biologiem ani chemikiem

 

Oba celują w pojedyncze białka. Choi w CXXC5, WAY w SFRP-1. Tu i tu ma miejsce aktywacja szlaku WNT. Wątpię, że będziemy mieli relację z konferencji. Nie słyszałem, żeby ktoś jechał do Tokio. Jeden z moich znajomych z Korei Południowej na forum zagranicznym dzwonił do Choi'a i nie będzie tam mówione nic, czego jeszcze nie wiemy. Szczegóły dotyczące nowego molekułu nie pojawią się na konferencji. Choi nie chce ich wyjawiać, ale jest bardzo zainteresowany naszym eksperymentem z PTD-DBM, czyli starszą wersją tego, nad czym obecnie pracuje, rozwijając BMD4722.

 

Ok, konwersacja usunięta. Kto zobaczył, ten ma dowód na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...