free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ziom pytanie do Ciebie mija 18 dnień odkąd stosujesz żel. Jak sytuacja w zwiazku z tym możesz coś konkretnego napisac o tym żelu?

włosy przestały wypadać?

Jakies negatywne skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio o właściwościach nizoralu, trafiłem na artykuł http://www.hairlosstalk.com/hair-loss-p ... -study.pdf.

 

Streszczenie:

Patogeneza łysienia androgenowego nie jest w pełni zrozumiała. Mikrobiologiczne reakcje zapalne zachodzące w mieszkach włosowych mogą uczestniczyć w anomaliach stanu mieszków włosowych.

 

Celem naszego badania było określenie, czy ketokonazol (KCZ), który jest aktywny wobec mikroflory skóry głowy i pokazuje niektóre wewnętrzne działanie przeciwzapalne może mieć wpływ na łysienie.

 

Efekt stosowania szamponu z ketokonazolem został porównany z efektem stosowania szamponu nie leczniczego w połączeniu ze kuracją 2% minoxidilu lub bez.

 

Gęstość włosów, ich grubość i proporcje pęcherzyków anagenowych zostały poprawione w porównywalnym stopniu przez obie kuracje - tą z ketokonazolem i tą z minoxidilem 2%. Wygląda także na to że poziom sebum w przypadku kuracji z ketokonazolem został zmniejszony.

 

Analizowane dane wskazują że ketokonazol może być istotnym czynnikiem wpływającym na łysienie oraz że Malassezia spp. może odgrywać rolę w reakcjach zapalnych. Kliniczne znaczenie wyników czeka na dalsze kontrolowane badania w większej grupie badanych.

Źródło: http://www.androgenowe.pl/ketokonazol-w ... a-t13.html

 

Malassezia spp. to dimorficzne, lipofilne grzyby drożdżopodobne wchodzące w skład prawidłowej flory skóry, które mogą również pełnić rolę oportunistycznego patogenu. Do rozwoju Malassezia spp. niezbędna jest duża zawartość lipidów w skórze, co tłumaczy występowanie tego patogenu głównie w okolicach owłosionej skóry głowy, twarzy i górnej części klatki piersiowej.

 

Pierwotną przyczyną łupieżu są wydzielane na skórę owłosioną głowy toksyczne metabolity grzybów z rodzaju Malassezia spp. Te drożdżopodobne grzyby bytują tutaj stale i żywią się lipidową wydzieliną gruczołów łojowych skóry głowy. Niewielka liczba tych mikroskopijnych pasożytów skóry (do 40-45%) wśród innych grzybów bytujących wśród włosów nie wywołuje objawów łupieżu. Jednak obfity łojotok (wywołany ŁZS) oznaczający obfitość pokarmu dla grzybów może skutkować podwojeniem się liczby Malassezia spp. i oznaczać krytyczny nadmiar toksycznych metabolitów! Po przekroczeniu krytycznej ilości toksyn skóra głowy reaguje stanem zapalnym, łojotokiem oraz reakcjami immunogennymi pobudzającymi keranocyty do spotęgowanego wytwórstwa płytek rogowych naskórka. A to oznacza ŁZS i łupież.

 

Okazuje się, że nizoral działa przeciwzapalnie poprzez działanie przeciwgrzybiczne być może dlatego obserwowano poprawę owłosienia.

 

Czytając nawet o czarnej rzepie, która jest używana jako naturalny stymulator natrafiłem na to, że wykazuje ona właściwości przeciwzapalne oraz poprawia ukrwienie.

 

Ja podczas stosowania żelu b&t na pewno będę używał szamponu nizoral oraz nizoralu w kremie lub daktarinu a najpewniej obydwu naprzemiennie Jak wiemy ketokonazol działa grzybostatycznie czyli blokuje syntezę ściany komórkowej grzyba nie uszkadzając jej, zaś mikonazol powoduje uszkodzenia tejże ściany. Może dlatego niektórzy twierdzą, że działa lepiej od ketokonazolu.

 

I oczywiście nie bałbym się linienia i to moim zdaniem może wystąpić dość spore. Zwalczenie grzyba, pozbycie się stanu zapalnego i powrót odpowiedniego zakwaszenie skóry głowy może skutkować masowym wypadaniem. Przekonałem się, że niekiedy musi być gorzej żeby było lepiej. Tzn gdy robi się źle a nawet dramatycznie na krótki okres czasu wtedy wyniki są bardziej spektakularne. Aczkolwiek linienie wogóle może nie wystąpić. To raczej takie gdybanie.

 

Oczywiście podczas leczenia zero cukru, białej mąki i redukcja spożywanego mięsa, pewnie ŁZSowcy już dawno ograniczyli to w swoich dietach. Aaa no i oczywiście odstawienie fajek warunek konieczny

 

Myślę ze półroczna kuracja powinna przynieść spore wyniki o ile jedną z podstawowych przyczyń łysienia jest właśnie u nas stan zapalny a myślę, że u każdego nawet pośrednio jest. Do tego bloker i ewentualnie jakiś stymulator i w mojej opini powinno być bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj związek patologicznych cytokin ze stanami zapalnymi i związki, które mogą obniżać ich poziom np. olej z ryb, dhea, ekstrakt z pokrzyw, GLA, czy też witamina E oraz hamować powstawanie tych cytokin np. emu, peptydy miedzi, ketokonazol. O wszystkich czytałem ze pomagają na włosy.

http://www.hairloss-research.org/february1.html

 

Badanie, którego wyniki sugerują, że inhibitory 5-alfa-reduktazy w połączeniu z blokadą procesów zapalnych mogą stanowić nowe dwutorowe podejście w leczeniu łysienia androgenowego oraz poprawy skuteczności w stosunku do obecnych sposobów.

http://www.hairloss-research.org/Update ... e8-09.html

 

Istnieje wiele związków, które wywierają silne działanie przeciwzapalne zarówno miejscowo jak i systemowo w łysieniu androgenowym m.in. resveratrol / kurkumina, izoflawony sojowe / pieprz cayenne, zielona herbata / tauryna / cynk, ekstrakt z pestek winogron, miejscowo:Emu Oil, Ketokonazol (Nizoral) i peptydy miedzi. Też o wszystkich czytałem ze mają dobry wpływ na włosy

 

Związek stresu (który jak od dawna wiadomo prowadzi do łysienia) oraz zapaleń

http://www.hairloss-research.org/UpdateStress5-08.html

 

Związek diety z zapaleniem

http://www.hairloss-research.org/february2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że pozamawiane. ja1922, nord, delpiero02 nawet danych nie wysłali, a reszta raczej nie wpłaci w przeciągu tygodnia. Szkoda bo żel ma naprawdę potencjał i sporo badań swiadczy na jego korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Szkoda bo żel ma naprawdę potencjał i sporo badań swiadczy na jego korzyść.

No tak ale Ziom jakoś nie raczy napisac jak sytuacja po 21 dniach stosowania czy zmniejszyło sie wypadanie włosów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że po pierwszym wszyscy wpłacą Też mam nadzieję, że ten żel będzie porównywalny do PSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Szkoda bo żel ma naprawdę potencjał i sporo badań swiadczy na jego korzyść.

No tak ale Ziom jakoś nie raczy napisac jak sytuacja po 21 dniach stosowania czy zmniejszyło sie wypadanie włosów....

Nie ma co opisywać działania co 10 dni. Moim zdaniem punkty kontrolne powinny być nie częściej niż co miesiąc. Ja rozmawiałem z Ziomem i jest bardzo zadowolony z efektów, widzi zdecydowaną poprawę. Poza tym wspominał już w tym wątku, że jest usatysfakcjonowany. Jeśli chcesz zapewnień o skuteczności to po prostu zrezygnuj z zamówienia ktoś inny skorzysta, a my stosujący opiszemy jak na nas działa i dołączysz się do zamówienia, które pewnie będzie gdzieś za pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem stosowac xamiol z retinem na próbe ,zdam relacje czy takie połączenie cos też da ,czy jednak zele się "pogryzą" , pierwsze uwagi techniczne , łatwo się miesza ,powstaje lekko białawy żel ,który dość łatwo wnika w skórę ,wczoraj nałożyłem na wieczór pierwszy raz więc za pare dni napiszę czy coś się zmieniło ,koszt takigo niepewnego zastępstwa porównywalny ale co do efektów nie ma zadnej gwarancji więc spróbuje na sobie,wtedy będę pewien czy góra się poprawi ,co prawda ru mi juz trochę sytuacje poprawiło ale myslę ,że i tak zauwazę jeśli to da "kopa"


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby uważać z ekspresją na słońce. Powinieneś zrobić w proporcji 1(retin-a) : 4(xaminol), tak właśnie zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nawet nie ma konieczności mieszania, ważne po prostu żeby stosować te dwie substancje czynne żeby nie pojawiły się skutki uboczne. Te dwa składniki raczej nie działają synergicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna konkluzja mnie naszła. Zastanawiałem się co może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Czytałem wiele o łysieniu androgenowym i bardzo często spotykałem się z wnioskiem, że tego typu łysienie nie cechuje się wzmożonym wypadaniem włosów, lecz po prostu za włos który wypada w zdrowym biologicznym rytmie wyrasta słabszy włos co spowodowane jest miniaturyzacją. Włosy nadmiernie wypadają przy łzs gdzie na 99% mamy problem z zapaleniami. Taki sam problem pojawia się gdy mamy zapalenie mieszków włosowych któremu nie towarzyszy łuszczyca. Ja od sporego czasu zauważyłem wzmożone wypadanie włosów choć moje łysienie wygląda typowo androgenowo. Wydaje mi się ze tak jak DHT atakuje strategiczne punkty tak samo może być w przypadku zapaleń. Jestem niemal pewny, że DHT i zapalenia działają wspólnie. Być może również DHT powoduje te zapalenia. Czytałem też artykuł chyba go tu nawet wklejałem w którym był opisany przypadek NW5 był to jak dobrze pamiętam lekarz który stosował na sobie kombinacje środków antyzapalnych i powoli włosy odrastały. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzają się moje przypuszczenia

 

Relations between inflammation and steroidogenesis

 

It has been proven beyond doubt that androgens, in the form of testosterone or its metabolites, are the prerequisites for development of common male pattern baldness. According to Mahe, the only apparent link that can be established between androgen metabolism and the complex inflammatory process proposed by him is sebum production, which is controlled by androgens. As sebum harbors a large amount of microorganisms, which use lipids as nutrients, it is possible that, at least for some individuals, androgen metabolism might make possible the colonization of the sebaceous infundibulum and sebaceous ducts by microorganisms. These microorganisms may well be involved in the first steps of pilosebaceous unit inflammation.

 

Conclusion

 

Therefore Mahe and his team deduce that the genetic factors and androgen metabolism are only responsible for about 30 percent of the androgenetic alopecia cases, and factors which lead to the lethal damage by microinflammatory process include androgens, microbial flora, endogenous or exogenous stress, genetic imbalance, amongst others. Formation of fibrous tissue or fibroplasia of the dermal sheath, which surrounds the hair follicle, is now suspected to be a common terminal process resulting in the miniaturization. Involution of the pilosebaceous unit in this form of baldness and sustained microscopic follicular inflammation with connective tissue remodeling, eventually resulting in permanent hair loss, is considered a possible cofactor in the complex etiology of androgenetic alopecia. However, till date, the inflammatory component has not been explored in developing treatment protocols for androgenetic alopecia.

http://www.androgeneticalopecia.com/hai ... ness.shtml

 

Między innymi wniosek że czynniki genetyczne oraz metabolizm androgenów są odpowiedzialne tylko za około 30% przypadków łysienia androgenowego

Lub badanie przeprowadzone na 412 pacjentach (219k i 193m) które wykazało obecność w znacznym stopniu zapalenia i zwłóknienia w co najmniej 37% przypadków łysienia androgenetycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawa sprawa, część wpisu Misia79 na starym forum.

Ja już po wizycie u dermatolog.

Mam łysienie androgenowe+ten najrzadszy typ łysienia występujący tylko u kilku osób na świecie, polegający na nietypowym rogowaceniu skóry głowy.

Mam brać retinoidy + spironol+ antykoncepcję, żeby nie zajść w ciążę przy retinoidach. na razie ponieważ nadal jestem w fazie diagnostyki dostałam najsilniejsze zewnętrzne leki na ten drugi bradzo rzadko wystepujacy rodzaj łysienia. Dostałam do czasu zakończenia diagnostyki nadnerczy: Locacid zawierający substancję czynną :tretynoinę oraz Xamiol zawierający betametazon (steryd silny)+kalcypotriol (kalcypotriol pomaga przywrócic prawidłowe tempo wzrostu komórek skóry a betametazon działa przeciwzapalnie)

Majette może coś z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj żeby uważać z ekspresją na słońce. Powinieneś zrobić w proporcji 1(retin-a) : 4(xaminol), tak właśnie zrobiłeś?

 

 

kurcze dałem pół na pół,tzn ,że trzeba dać 4x wiecej żelu xamiol niz retinu? ja nie stosuje oddzielnie,wymieszalem to, ale zrobilem malo poki co 10g tylko na pare dni, w razie skuchy wlasnie,czyli pwinienem 30g xamiolu dolozyc?


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam

cca01 już mnie "zaanonsował" -dzięki

Jestem na forum"łysienie.info" w temacie "wypadanie włosów u kobiet".

Po 2-krotnej biopsji skóry głowy i innych dermatologicznych badaniach wyszło że mam: łysienie androgenowe+ten najrzadszy typ łysienia występujący tylko u kilku osób na świecie, polegający na nietypowym rogowaceniu skóry głowy.

Na razie dostałam Locacidraz dziennie na noc na linię włosów zawierający substancję czynną :tretynoinę oraz Xamiol 2 razy w tygodniu na noc zawierający betametazon+kalcypotriol. Jak zakończę badania to mam dostać retinoidy wewnętrznie ale wiem, że to syf i wolałabym stosować je zewnętrznei na skórę głowy.

Wy tutaj piszecie o mieszaniu tretynoiny z betametazonem w proporcjach 1:4 a ja mam smarować skórę głowy więcej razy retinoidem a mniej sterydem(7:2)

Czy uważacie, że lepiej spróbować waszego żelu?

cca01, ziom, Artur mozecie się wypowiedzieć?

złożyłam zamówienie na ten żel, który robi Ziom na listę rezerwową. Ja zrobię wszystko, żeby mieć włosy. Wam współczuję z powodu wypadania włosów i to bardzo ale wyobrażacie sobie co musi przeżywać dziewczyna?jestem jeszcze młoda więc naturalne jest to, że chce być atrakcyjna, tak wyglądać a przede wszystkiom tak się czuć. Jeśli będę musiała założyć perukę kiedyś to wtedy mimo że będę wyglądać dobrze to sama świadomość, że ją noszę odbierze mi całą pewność siebie i radość życia....

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

kurcze dałem pół na pół,tzn ,że trzeba dać 4x wiecej żelu xamiol niz retinu? ja nie stosuje oddzielnie,wymieszalem to, ale zrobilem malo poki co 10g tylko na pare dni, w razie skuchy wlasnie,czyli pwinienem 30g xamiolu dolozyc?

 

tak proporcje 4:1, muszą być takie zachowane, jeśli chcesz przynajmniej w jakimś stopniu zachować sposób w jaki to było robione - dlatego pisałem że jest to droższy sposób, bo xaminol jest bardzo drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No witam

cca01 już mnie "zaanonsował" -dzięki

Jestem na forum"łysienie.info" w temacie "wypadanie włosów u kobiet".

Po 2-krotnej biopsji skóry głowy i innych dermatologicznych badaniach wyszło że mam: łysienie androgenowe+ten najrzadszy typ łysienia występujący tylko u kilku osób na świecie, polegający na nietypowym rogowaceniu skóry głowy.

Na razie dostałam Locacidraz dziennie na noc na linię włosów zawierający substancję czynną :tretynoinę oraz Xamiol 2 razy w tygodniu na noc zawierający betametazon+kalcypotriol. Jak zakończę badania to mam dostać retinoidy wewnętrznie ale wiem, że to syf i wolałabym stosować je zewnętrznei na skórę głowy.

Wy tutaj piszecie o mieszaniu tretynoiny z betametazonem w proporcjach 1:4 a ja mam smarować skórę głowy więcej razy retinoidem a mniej sterydem(7:2)

Czy uważacie, że lepiej spróbować waszego żelu?

cca01, ziom, Artur mozecie się wypowiedzieć?

złożyłam zamówienie na ten żel, który robi Ziom na listę rezerwową. Ja zrobię wszystko, żeby mieć włosy. Wam współczuję z powodu wypadania włosów i to bardzo ale wyobrażacie sobie co musi przeżywać dziewczyna?jestem jeszcze młoda więc naturalne jest to, że chce być atrakcyjna, tak wyglądać a przede wszystkiom tak się czuć. Jeśli będę musiała założyć perukę kiedyś to wtedy mimo że będę wyglądać dobrze to sama świadomość, że ją noszę odbierze mi całą pewność siebie i radość życia....

Dzięki z góry za pomoc

 

Czyli jednak osoba która przepisała Ci to ma dość sporą wiedzę, ale nie "aktualizowaną", dlatego stosujesz betamethasone tylko 2x tydz. Na pewno lepiej spróbować żelu bo wychodzi taniej, aniżeli kupowanie oddzielnie xaminolu i retin-a i nie wiemy jaki wpływ będzie miał kalcypotriol na interakcję pomiędzy składnikami (zwłaszcza podczas mieszania)

 

Najlepszą sprawą jest że żel działa na każdy rodzaj łysienia, a tak jak pisał cca01 ciężko stwierdzić na jaki się cierpi, dlatego większość osób mimo prowadzenia kompleksowej kuracji nie widzi efektów. Np. artur.artur.27 który zdecydowanie cierpi na łysienie spowodowane stanem skóry głowy: łojotok, podrażnienia itp. I antyandrogeny słabo na niego działają. Ja natomiast cierpię na czysto androgenowe, ale ze wskazaniem na bardzo wrażliwe receptory, a nie wysoki poziom DHT, dlatego tak dobrze działa na mnie RU, które blokuje receptory przez jakimkolwiek androgenem (testostereon, DHT etc.), a podczas stosowania finasterydu sytuacja ciągle się pogarszała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom a czy do czasu otrzymania żelu mogę wymieszać Xamiol z Lokacidem w proporcjach 4:1?

Jak to robię?: po prostu mieszam Locacid (to jest krem) z Xamidem (w formie żelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misia,leczysz sie przypadkiem u Pani dr Rakowskiej?:) Bo z tego co kojarze,Ona chyba b czesto przepisuje ludziom Xamiol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artur.artur27

 

W nawiązaniu do tego co napisał Ziom, czy wzór Twojego łysienia wygląda mniej więcej tak (DPA - Diffuse Patterned Alopecia) :

alopecia.gif

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...