free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo efekty uboczne nie wystąpiły

 

Co do ekspresji na słońce to też bym ograniczał , czyli w mocne słońce czapki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom mam pytanie co do stosowania, rozumiem że to żel który wciera się w skórę, można to robić wieczorem i zmywać rano?

Co z ASC-J9 i AHK, lepiej odstawić czy można łączyć?

Jaki jest sposób przetrzymywania i okres ważności takiej maści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temperaturze pokojowej, a okres ważności do 12 miesięcy. Ale najlepiej zużyć w ciągu pół roku dla pewności.

 

Ja odstawiłem i ASC i AHK, bo nie mogłem pozwolić sobie na większe wydatki, a koniecznie chciałem ten żel wypróbować. AHK można spokojnie wcierać 30-60minut przed żelem, powinno to nawet wzmocnić efekt, ale tak jak mówiłem wtedy kuracja to już naprawdę spory wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom - jak odstawiłeś propecie to nie zauważyłeś jakiegoś większego wypadania włosów ? jak odstawiałeś ? i czy nie zauważyłeś np. że Twój zarost na twarzy się osłabił albo na ciele podczas zażywania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm raczej zarost oraz włosy na ciele się wzmocniły.

 

Finasteryd odstawiłem ale zastąpiłem go ~22mg RU (0,5ml 5%), więc nie zauważyłem pogorszenia, wręcz przeciwnie, podczas stosowania finasterydu stan na głowie się stopniowo i powoli pogarszał, a po zastąpieniu go RU praktycznie przystopował. Teraz zwiększyłem dawkę do ~45mg (1ml 5%) żeby jeszcze wzmocnić efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby coś takiego wyszło w formie leku (nawet kilkadziesiąt razy słabszego) to pewnie na ulotce byłaby cała lista przeciwwskazań i możliwych efektów ubocznych. Rozumiem, że obok wyniku badania udostępniono również takie informacje.

 

Skutki uboczne stosowania Betamethasoni dipropionas 0,05% w maści Diprolene bez retin A

Możliwe skutki uboczne: Niekiedy występuje podrażnienie skóry w postaci pieczenia, zmiany trądzikowe, świąd lub suchość skóry. Długotrwałe stosowanie powoduje zapalenie mieszków włosowych, zanik i rozstępy skóry, nadmierne owłosienie, nadkażenia bakteryjne lub grzybicze oraz inne działania niepożądane, związane z wchłanianiem się leku przez skórę. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

 

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, bakteryjne, wirusowe lub grzybicze choroby skóry, trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, nowotwory skóry, stany przedrakowe, owrzodzenia podudzi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub niemowlęcia.

Pytanie na ile Retin A łagodzi te wsystkie mozliwe do wystapienia skutki uboczne?

Wcześniej była mowa że Betamethasoni dipropionas został zastapiony hydrokortyzonem że jest on 600x słabszy od Betamethasoni dipropionas może to ze względu na powyzsze mozliwe do wystapienia skutki uboczne hym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom jak myslisz podczas kuracji fina, może mi się przystopować mój naturalny rozwój trzeciorzędnych cech płciowych, tj. budowa ciała itd. oraz takie zmiany jak - poważniejsze rysy twarzy (doroślejsze) itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie skutki uboczne tycza sie przyjmowania wewnetrzanie, tylko i wylacznie i dlugi okres czasu ,duzymi dawkami bylo badanie betametazonu rok czasu stosowania na skore glowy i nie bylo zadnych skutkow ubocznych sam je czytalem ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sam widzisz @artur.artur27, istnieją jeszcze inne przesłanki zastąpienia betametazonu oprócz tej podanej przez Ciebie:

 

lub zostalo wycofane bo wiedzieli ze jest to zadobre

 

Nie ma czegoś takiego jak wycofywanie czegoś "bo jest za dobre". Wycofuje się rzeczy, które mogą ludziom szkodzić. Ale nie z powodu troski o ludzi, tylko ze względu na swój własny interes (potencjalne procesy, odszkodowania itd.)

 

A to co napisałeś tutaj:

 

takie skutki uboczne tycza sie przyjmowania wewnetrzanie, tylko i wylacznie i dlugi okres czasu ,duzymi dawkami bylo badanie betametazonu rok czasu stosowania na skore glowy i nie bylo zadnych skutkow ubocznych sam je czytalem ::)

 

nie jest bynajmniej spójne z cytowanym artykułem http://www.hairsite.com/hair-loss-articles/abst-127.htm, w którym jest wyraźnie napisane, że absorpcja systemowa przy stosowaniu zewnętrznym może powodować duże spustoszenia w organizmie.

 

W tym świetle wypadałoby wrócić do badania, do którego się odwołujesz, sprawdzić kto je robił, jak liczna była próba itd. Poza tym, to że coś przez rok nie narobiło szkód, nie znaczy, że nie narobi przez dwa ani tym bardziej przez pięć. Te skutki uboczne w większości nie są odwracalne i są gorsze niż te powstające przy stosowaniu finasterydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam zamiatu nic udawadniac wiem swoje, a to co pisza niech sobie pisza, witamina c tez powoduje skutki uboczne pozatym wchlanialnosc do organizmu betametazonu jest znikoma, i nie powoduje zadnego spustoszenia ludzie sterydy stosuja przy luszczycy cale zycie widziales jakies spustoszenia bo ja ja nie , sam takiego mam w pracy kolege .poza tym betametazon jest wielkoczasteczkowy i nie ma duzej sily absorbcji a jedynie jakie powodowac moze skutki uboczne to scienczenie skory czyli atrofie i dopiero po ok 3 miesiacach stosowania i po to jest retin ale skoro wierzysz jakiemus artykulowi nie popartemu zadnym badaniem to sobie wierz twoja sprawa ziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do finasterydu on dopiero sieje spustoszenie,obys sie nie przekonal bo ja sie przekonalem i wolalbym sto razy to stoswac niz fina ale coz polak zawsze madry po szkodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu przebija pewna tendencyjność, też to zauważyłem (za dużo argumentów odwołujących się do emocji). Nie znaczy to jednak, że są tam same bzdury.

 

My tu mówimy o stosowaniu przez rok, a jeśli będą efekty to dla podtrzymania dłużej. Z tego co wiem to na łuszczycę lekarze przepisują na góra kilka tygodni.

 

Chodzi właśnie o to, żeby czerpać informacje z różnych źródeł, analizować je i wyciągać wnioski. Twoje nastawienie ("ja wiem swoje, cała reszta to bzdury") nie wróży za dobrze w kontekście mądrości przed szkodą.

 

Osobiście wolałbym żyć z impotencją niż z rakiem, cukrzycą i bez skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego raka nie dostaniesz ale po co ja cie mam przekonywac musialbym szukac badan itp a troche czasu potrzeba ja bede to stosowal bo wiem co jest co i nie boje sie zadnych skutkow ubocznych bo sterydy zew to ja juz dawno stosowalem i nigdy nie bedziesz mial zadnych powaznych problemow stosujac sterydy zew chyba ze je bedziesz stosowal dlugi okres czasu wew i duze dawki owszem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do mojej madrosci przed szkoda to raczej sam sobie nie zaszkodze niz rady innych picia minoxa i stosowania fina latami to jest dopiero madrosc i wiele innych poza tym patent powstal przez lekarza, nie przeszkolaka i byl stosowany na ludziach jakos nikt nie umarl i nie mial skutkow ubocznych bo lekarz dalej praktykuje swoj zawod ,ba nawet ma wlasna klinike .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie skutki uboczne tycza sie przyjmowania wewnetrzanie, tylko i wylacznie i dlugi okres czasu ,duzymi dawkami bylo badanie betametazonu rok czasu stosowania na skore glowy i nie bylo zadnych skutkow ubocznych sam je czytalem ::)

 

ani w powyższym badaniu ani maśc Diprolene nie stosuje sie wewnętrznie.

Ja myslę że ushikawa ma sporo racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że nie ma co bagatelizować skutków ubocznych. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na dany lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie to są oczywista rzecz srodki ekperymentalne,jeśli chodzi o stosowanie przy naszej dolegliwości, każdy to będzie jak zawsze przy nowych kuracjach stosował na własną odpowiedzialność,przeciez nikt nikogo nie zmusza,podziekowania dla zioma ,że szuka,ze publikuje badania,dzieli się swoimi spostrzeżeniami ,oczywiscie ,że macie prawo miec obawy, każdy podejmuje własne ryzyko ,tylko myślę ,ze skoro było jakieś konkretne badanie to już duzy plus, warto też poczytać fora o łuszczycy ,taM faktycznie ludzie stosuja sterydY długie lata na skórę i żyją i to bez retinu ,który ma chronić przed atrofią i dopiero wtedy podjąć decyzję

ushikava: nie łódź się ,wycofuje się także sporo rzeczy lub nie dopuszcza na rynek z powodów walki o wielkie pieniądze ,nie zawsze chodzi o skutecznośc i skutki uboczne


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cca01 nie obawiasz sie stosowania żelu? bo widzę że tez zamówiłes.

Czytałem trochę właśnie na forach o łuszczycy i niekiedy ludzie stosują sterydy po kilka lat. Wielkim plusem w tej maści jest retin a który jak to już kilka krotnie zostało wspomniane zapobiega atrofii skóry. Pewnie, że jakieś tam obawy się pojawiają tym bardziej ze jest to lek eksperymentalny, lecz myślę ze używanie żelu z głową, obserwowanie skóry i ewentualnie stosowanie emolientów zapobiegnie skutkom ubocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie o tym mowie tak samo tyczy sie lysienia plackowatego gdzie ludzie tez stosuja wlasnie sterydy ,,i nawet sa wstrzykiwane w skore glowy i robia to swiatowi lekarze naukowcy profesorowie bo widzialem takie programy naukowe ale jak ktos szuka dziury w calym zawsze ja znajdzie nikt do niczego nikogo nie zmusza do fina tez nikogo nie zmuszal a lekarz mnie ostrzegal ze to syf nie chcialem sluchac to sie przekonalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł (Xamiol – o którym wspominałem)

 

http://cornetis.pl/pliki/DK/2011/3/DK_2011_3_119.pdf

 

Między innymi:

 

Wskazaniem do stosowania złożonego preparatu kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu jest leczenie stabilnej łuszczycy pospolitej poddającej się leczeniu miejscowemu u dorosłych, przy czym maść powinna być stosowana na skórę gładką, natomiast żel na owłosioną skórę głowy [11-13]. Zarówno maść, jak i żel zawierają 50 μg kalcypotriolu i 0,5 mg betametazonu w 1 g produktu. Daivobet ® powinien być stosowany raz dziennie, na powierzchnię nieprzekraczającą 30% powierzchni ciała, a zalecany okres leczenia wynosi 4 tygodnie, choć lek ten był także stosowany z dobrą tolerancją

przez okres 52 tygodni [24, 25]. Dobowa dawka nie powinna przekraczać 15 g leku [11-13]. Z uwagi na zawartość kalcypotriolu, leku nie powinno stosować się u osób z zaburzeniami metabolizmu wapnia.

 

Długotrwałe stosowanie preparatu (przez 52 tygodnie) pozwalało na utrzymanie uzyskanej poprawy i nie wiązało się z ryzykiem wystąpienia poważnych powikłań

 

Biorąc pod uwagę obecnie dostępne wyniki badań, należy uznać, że leczenie skojarzonym preparatem kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu jest bezpieczne, nawet jeśli prowadzone jest długotrwale. W grupie 212 chorych stosujących skojarzony preparat kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu przez 52 tygodnie jakiekolwiek zdarzenia niepożądane wystąpiły u 45 (21,7%) chorych, w porównaniu z 37,9% wśród stosujących kalcypotriol i 29,6% w grupie aplikujących naprzemiennie kalcypotriol/preparat skojarzony, przy czym najczęściej zgłaszane powikłania były związane z podrażnieniem skóry (pieczenie, świąd, rumień) [25]. Również w porównaniu z takalcytolem ryzyko podrażnień skóry było istotnie niższe w przypadku skojarzonej terapii kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu [31]. Powyższe dane wskazują, że łączne zastosowanie kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu zmniejsza ryzyko podrażnień skóry po aplikacji pochodnych witaminy D [46]. Wśród powyższych zdarzeń niepożądanych powikłania mogące być skutkiem długotrwałego stosowania miejscowego kortykosteroidu wystąpiły u odpowiednio 4,8%, 2,9% i 2,8% chorych (p=0,45), przy czym atrofia skóry wystąpiła u 1,9% pacjentów leczonych preparatem skojarzonym, u 1% chorych aplikujących kalcypotriol oraz u 0,5% stosujących terapię naprzemienną (p=0,35) [25].

 

Z medycznego punktu widzenia skojarzony preparat kalcypotriolu i betametazonu (Daivobet ®) powinien być rekomendowany jako lek pierwszego rzutu u pacjentów z łuszczycą kwalifikujących się do leczenia miejscowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ushikava: nie łódź się ,wycofuje się także sporo rzeczy lub nie dopuszcza na rynek z powodów walki o wielkie pieniądze ,nie zawsze chodzi o skutecznośc i skutki uboczne

Nie łudzę się, nie wiem skąd ten wniosek. Przecież napisałem wyraźnie, że nie robią tego z troski o pacjenta. Walka o wielkie pieniądze polega właśnie na tym, że wycofujemy lek, obniżamy stężenie itp, żeby zmniejszyć ryzyko wielomilionowych odszkodowań w przyszłości. Danej substancji ma być w leku tyle, ile pozwoli nam zmaksymalizować zysk. Jest to punkt optimum. Jeśli zmniejszymy stężenie, przebije nas konkurencja. Jeśli zwiększymy, koszty obsługi (odszkodowania, antyreklama itd) pożrą zyski ze zwiększonej sprzedaży z nawiązką.

 

Wiara w "onych", w "układ" i w "wycofywanie czegoś, bo jest za dobre" jest charakterystyczna dla ludzi, karmionych przez wiele lat "Faktem", "Super Ekspresem" i podobnymi periodykami. Korzystają oni również z internetu. Wystarczy im napisać "o tym nie dowiesz się z mainstreamowych mediów" i umieścić dowolną treść - wtedy jest w 100% pewne, że uwierzą. Proponuję nie używać takich argumentów w poważnej dyskusji, jaką tu toczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...