free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ziom dostałam paczkę z żelem.Dzięki:)

Moje pytanie: jak go przechowywać? trzeba w lodówce?

 

w temp pokojowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mega-szybką odpowiedź

Napisaleś w temacie stosowania żelu, że

Co do ilości jaką używam to ~1ml, taka ilość przy krótkich włosach (3-6mm) wystarczy mi na pokrycie całej góry głowy oraz skroni

jesli mam włosy za ucho i bardzo rzadkie to taka ilość żelu, którą Ty stosujesz powinna wystarczyć? czy używać troszke więcej?jak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nałóż tyle żeby po prostu pokryć powierzchnię jaką chcesz. Tutaj nie ma jakiś minimalnych limitów, żel się bardzo fajnie rozsmarowuje i jest wydajny

 

BTW został jeden 100g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przechowywania zalecasz w pokoju ale chyba trwalszy efekt będzie w lodówce nieprawdaŻ

Ps. dostałem żel, dzięki ziomski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie odnośne przenikania żelu do miejsca docelowego tzn, czy trzeba wspomagać się poprzez masaż czy dermarolowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej stosuj na noc żeby nie ryzykować. Z tego co czytałem mozna ten żel stosować 2x w tygodniu, pytanie czy na początku trzeba częściej jesli tak to jak często i przez jaki okres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałam, że mam stosować ten żel codziennie a po wystąpieniu pożadanego efektu 2 * w tygodniu.

Ziom nie mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest steryd który ma długookresowe działanie więc wydaje mi się że nie ma potrzeby nakładać codziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisała misia i artur. Stosuje się codziennie, a gdy stwierdzisz że efekty są już zadowalające dla podtrzymania 2-3x tydz.

 

Tylko kwestią jest co dla kogo jest efektem zadowalającym, dla mnie np. NW0 w ostateczności stabilne NW1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś coś wie odnośne przenikania żelu do miejsca docelowego tzn, czy trzeba wspomagać się poprzez masaż czy dermarolowanie ?

Dermaroller nie. Ziom coś chyba pisał na ten temat. Szczególnie w kontekście wychodzenia na słońce.

 

Podobno pierwsze efekty używania tego żelu da się zaobserwować bardzo szybko. Czekam na jakieś relacje. Bo ja najwcześniej za parę tygodni zacznę go dopiero stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie efekty pojawiły się pierwsze po tygodniu, w postaci pogrubienia i pociemnienia zminiaturyzowanych włosów, teraz jestem juz po miesiącu kuracji i zdecydowanieto najlepsza rzecz jaką do tej pory używałem, tylko czy po tym odrosną włosy na zakolach to nie wiadomo,bo ja tam mam ht, ale na pewno góra głowy mi się znacznie poprawiła,zaluje ,ze przed rozpoczeciem nie zrobilem foty, ale ma sprzed ogólnej kuracji i teraz po około roku ,wiec postaram sie zamieścić foty


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego wspomagania dermarollerem, w połączeniu z kwase retinowym może być zabójcze dla skóry po ekspozycji na słońce. Ludzie przeczytajcie cały wątek, bo pytania się dublują a odpowiadałem już na praktycznie każde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nie zaleca się (w dermatologii) przy leczeniach sterydami stosować np. retin-a w celu zapobiegnięciu atrofii skóry. Bo Tretinoina jak i sterydy są w medycynie stosowane już od dawna, a nikt takiej kombinacji wcześniej nie wymyślił. Nie zastanawia to was?

Przy leczeniu maściami sterydowymi stosuje się często "mocne uderzenie" mocnym sterydem a później podtrzymanie np. takim hydrokortyzonem w celu utrzymania pozytywnych efektów dlatego nie wiem dlaczego tak demonizujecie słabsze sterydy (że nie będą skuteczne), a zapominacie o tym że tak mocny steryd jak betametazon może po prostu zniszczyć skórę, gdzie ja mając świadomość że kiedyś mój skalp może się odsłoni po prostu nie chce wpaść z przysłowiowego deszczu pod rynnę (zniszczona łysa powierzchnia skóry głowy).

Było wcześniej pisane że to lek eksperymentalny to co my tu stosujemy i każdy robi to na własną odpowiedzialność, ale nie zastanawia was dlaczego nikt tego wcześniej nie łączył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
umnie efekty pojawiły się pierwsze po tygodniu, w postaci pogrubienia i pociemnienia zminiaturyzowanych włosów, teraz jestem juz po miesiącu kuracji i zdecydowanieto najlepsza rzecz jaką do tej pory używałem, tylko czy po tym odrosną włosy na zakolach to nie wiadomo,bo ja tam mam ht, ale na pewno góra głowy mi się znacznie poprawiła,zaluje ,ze przed rozpoczeciem nie zrobilem foty, ale ma sprzed ogólnej kuracji i teraz po około roku ,wiec postaram sie zamieścić foty

 

Widzisz roznice miedzy stanem po tygodniu uzywania a po miesiacu?Czy tak jak sie poprawilo w tydzien to zostaje na tym samym poziomie?

 

 

Mam prosbe do tych ktorzy zamowili ten zel i zaczynaja go teraz stosowac-zrobcie jakies zdjecia teraz przed rozpoczeciem lub tuz po rozpoczeciu i zrobcie po miesiacu i np. po 3 miesiacach aktualizacje rowniez w postaci zdjec.Albo w tym watku albo moze zalozmy osobny temat wlasnie po to zeby prowadzic taki dziennik zdjeciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie przeczytajcie cały wątek, bo pytania się dublują a odpowiadałem już na praktycznie każde

 

Ziom, żeby się TObie nie narazić, ponownie przeczytalam cały wątek o RU i 2-gi o "naszym" żelu ale nigdzie nie znalazlam odpowiedzi na pytanie jak stosować jednocześnie RU w KB 5 i żel codziennie.

W pewnym momencie odpisałeś do kogoś tak

dlatego ja w Twoim przypadku widzę to tak:

wieczorem przed spaniem mycie głowy + RU w KB solution Jakbym stosował tylko jedną rzecz to właśnie tak bym robił

 

Natomiast jeśli stosujesz coś jeszcze innego to sprawa wygląda tak:

rano mycie głowy + RU w KB solution

wieczorem gorący prysznic + Jakiś krem, np AHK lub ASC w kremie EMU (ewentualnie dermaroller)

Biorąc pod uwagę, że RU w KB Solution działa na nasz skalp 24h to jak optymalnie stosowałbyś RU w KB Solution 5% i żel?

Nie mogę myć rano głowy przed wyjściem z domu do pracy bo mam problemy z zatokami wychodzę z domu o 6.30 jakieś 5 mnut czekająć na pojazd do pracy potem spacer do pracy z 10 minut na powietrzu od 7.10 do 7.20 a potem z pracy spacer do domu od 15.30 do 15.40. Czy przy tej porze roku i w tych porach dnia

oraz tak słabym słońcu można używać naszego żelu rano? wtedy mój schemat połączenia wyglądałby następująco:

mycie włosów wieczorem(lub po przyjściu z pracy ok 17) i użycie RU w KB Solution

a rano bez mycia włosów żel z retinem.

Pisałeś w wątku o RU, że zalecałbyś jednak przed aplikacją RU umyć włosy a czy przed aplikacją żelu też zalecasz mycie włosów?czyli 2 * dziennie?jedno mycie przed użyciem RU a drugie przed użyciem żelu?

wiem, że zamęczamy cię pytaniami - nie denerwuj się- ale już zgłupiałam.

Wiem też, że nie będziesz mnie prowadzić za rączkę i układał mi planu dnia ale prosze o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu przyjąłbym taki schemat:

rano RU w KB i przed spaniem żel. Sam tak stosuję i tak też mi ziom doradzał.

 

Patrz ile ja mam środków w kuracji i radzę sobie z myciem raz dziennie. Mówisz, że nie możesz rano myć głowy, a następnie pytasz czy przed każdym środkiem (w Twoim przypadku żel i ru) trzeba myć, skoro ranne mycie nie wchodzi w grę, to i tak nie masz możliwości i nie będziesz myła przed każdym środkiem. Także odpowiadając na część pytania: na pewno nie musisz myć głowy koniecznie przed nałożeniem żelu, sam tak nie robię i z tego co mi wiadomo ziom tez nie. Druga sprawa, nawet jeśli teraz słońce nie jest tak ostre to nie radzę nakładania żelu rano, bo i tak za kilka miesięcy będziesz musiała przenieść go na noc, nie będzie wyboru więc po co teraz kombinować


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na Twoim miejscu przyjąłbym taki schemat:

rano RU w KB i przed spaniem żel. Sam tak stosuję i tak też mi ziom doradzał.

A kiedy myć włosy? przed żelem?a po żelu nie myjąc głowy nałożyć RU?

bo czytałam, że przed nałożeniem RU trzeba umyć głowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misia79 ciężko mi jest odpisywać każdemu z osobna jak będzie dla niego najlepiej stosować różne środki. Każdy powinien kuracje ustalać tak jak mu pasuje....

 

Najlepiej jest stosować żel przed spaniem, a rano mycie +RU w KB solution. Dlatego że żel skleja włosy i raczej nigdzie się z nim nie pokażesz. Jeśli natomiast nie przeszkadza Ci to to stosuj żel po przyjściu z pracy (ok.17) a przed spaniem (ok.24) myj głowę i nakładaj RU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...