free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Także po to wycofuje się leki, zmniejsza stężenia, żeby zoptymalizować zyski np. poprzez dłuższe stosowanie danego preparatu czyli jednak bo jest za dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak (w przypadku oczywiście tego żelu):

Pomyślmy jeśli efekty były już po 21 dniach to można założyć że do 3-4 miesięcy pacjent mógł zdecydować że chce jedynie podtrzymać efekt (stosowanie 2x tydz). Więc wykupiłby jedynie 2 opakowania żelu, a następnie co 6 miesięcy dla podtrzymania efektu. Wiec zyski z tego jednego pacjenta będą dużo niższe aniżeli z drugiego który będzie stosował lek o podobnym działaniu lecz dużo słabszy. U takiego efekty mogą przyjść po kresie nawet 12 miesięcy lub więcej, więc zysk jest conajmniej 3 krotnie wyższy.

 

Poza tym wiadomo betamethasone jest lekiem dużo mocniejszych i możliwe skutki uboczne powinny wystąpić częściej, a co za tym idzie dodatkowe problemy dla lekarza z racji odszkodowania lub innych tego typu "atrakcji", dlatego według mnie w interesie żadnego dermatologa/koncernu nie jest wypuszczane rzeczy dzięki którym szybciej "pozbyją" się pacjenta i będą za sobą niosły większe ryzyko.

 

Oglądałem jakiś czas temu również dokument jak działają firmy farmaceutyczne i praktycznie żaden z leków nie jest wypuszczany aby wygrać walkę z chorobą, tylko po to żeby pozbyć się niektórych symptomów, ale pozostają inne na które są przepisywane kolejne leki i tak w kółko. Był to bodajże dokument o lekach psychotropowych itp. Wiadomo że nie tyczy się to leków na kaszel czy grypę

 

 

Wracając jednak do tematu nie uważam żeby możliwe były jakieś poważne skutki uboczne, bo dawki jakie przedostają się do organizmu są bardzo małe w porównaniu z tymi stosowanymi wewnętrznie w badaniach (6-7g substancji czynnej). Oczywiście nie tyczy się to osób uczulonych na dany składnik. Jest jeszcze kwestia podłoża żelowego, które wydłuża wchłanianie się leku i jego działanie miejscowe.

 

Jest to lek eksperymentalny, wiadomo że każdy robi to tylko i wyłącznie na własne ryzyko, deklarując się na zakup, uważam ze każdy jest tego świadomy, dlatego bardzo dobrze że dyskusja się rozwinęła, każdy będzie mógł lepiej poznać dany specyfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tam Ziom, dalej pozytywne odczucia ?

 

Co do odczuć to żel zadziałał momentalnie na miejsca w których miałem osłabione włosy (jaśniejsze, zdecydowanie słabsze). Od razu włosy ściemniały i wzmocniły się, tak jakby stan wyrównał się z włosami bliżej czubka głowy, nie widać już różnicy pomiędzy nimi, ten efekt utrzymuje się cały czas - według mnie było to spowodowane usunięciem stanu zapalnego (i/lub zatrzymaniem miniaturyzacji) włosy mógły pobierać w końcu składniki odżywcze do odbudowania się. Jeśli chodzi o skórę głowy to zaczerwienienia również znikły.

 

Póki co jestem bardzo zadowolony, ale jeśli chodzi o miejsca gdzie włosów już nie mam (zakola NW 1-2) to uważam że potrzebuję dużo więcej czasu, lub dodanie jakiegoś stymulatora. Będę robił za niedługo eksperyment, na jedno zakole będę stosował AHK-Cu, natomiast na drugie VPA, na resztę jednie RU oraz żel (bez żadnego stymulatora) i zobaczę jakie przyniesie to efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także po to wycofuje się leki, zmniejsza stężenia, żeby zoptymalizować zyski np. poprzez dłuższe stosowanie danego preparatu czyli jednak bo jest za dobre.

Nie. Masy oczywiście w to wierzą. Konkurencja produkuje lek z wyższym stężeniem i sprzedaż spada na łeb na szyję. Pacjent może na początku kupi 3 opakowania zamiast dwóch, ale po jakimś czasie przestanie kupować w ogóle. Musielibyśmy mieć do czynienia z monopolem na danym rynku. A taka sytuacja występuje rzadko. Patenty na leki owszem mogą istnieć, ale prawie do wszystkich są zamienniki, więc są skutecznie obchodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się choćby lek o którym dyskutujemy, substancja czynna została zmieniona na dużo słabszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Ziom mam pytanie ile żelu dziennie używasz, jak z wydajnością i skąd masz dokładny przepis ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się choćby lek o którym dyskutujemy, substancja czynna została zmieniona na dużo słabszą.

No własnie zamieniona bo....?

to tylko spekulacje że zysk zeby pacjent przychodził jakis x czasu. tego nie wiemy. ja bym bardziej podejrzewał że wystepowały jakies skutki uboczne i zastapiono substancje na słabsza./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się choćby lek o którym dyskutujemy, substancja czynna została zmieniona na dużo słabszą.

No własnie zamieniona bo....?

to tylko spekulacje że zysk zeby pacjent przychodził jakis x czasu. tego nie wiemy. ja bym bardziej podejrzewał że wystepowały jakies skutki uboczne i zastapiono substancje na słabsza./

Też się nad tym zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się choćby lek o którym dyskutujemy, substancja czynna została zmieniona na dużo słabszą.

No własnie zamieniona bo....?

to tylko spekulacje że zysk zeby pacjent przychodził jakis x czasu. tego nie wiemy. ja bym bardziej podejrzewał że wystepowały jakies skutki uboczne i zastapiono substancje na słabsza./

To jest dosyć oczywiste. Odszkodowania mogą iść w dziesiątki milionów. A ile da chwilowe zwiększenie sprzedaży przy garstce pacjentów? I to jeszcze okupione 600-krotnym spadkiem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie aż 600krotnym, napisałem że do 600 razy słabszy, zależne jest to od pojazdu, stężenia. Myślę że w przypadku użycia tego samego żelu do transportu i użytej dawki (wydaje mi się że 1% hydrokortyzonu) to działanie jest ok 30-50x razy słabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej czytam o betametazonie to tym jest to bardziej zagadkowe. W każdym kremie maści jest napisane że: Możliwe skutki uboczne miejscowego stosownie betametazonu mogą spowodować ( zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie). Czyli wniosek jest taki że ewentualne zatrzymanie łysienie to będa skutki uboczne stosowania betametazonu a nie jako leku na łysienie. hym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skutkiem ubocznym minoxidilu też jest nadmierne owłosienie ciała. Przecież nie jest on oryginalnie lekiem na łysienie, tak samo jak finasteryd, który jest lekiem na prostate a nie na łysienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Ziom mam pytanie ile żelu dziennie używasz, jak z wydajnością i skąd masz dokładny przepis ??

podbijam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie nieźle,ale jak to przy nowościach poczekamy ,zobaczymy ....


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dlaczego nie spróbujecie alpicort'u E ? wydaje mi się że to powinniście spróbować zanim przejdziecie do omawianego, reakcja, efekty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpicort to chyba raczej pic na wodę... sam używałem, ale to chyba ciężko porównywać.

Może ktoś się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, dlaczego nie spróbujecie alpicort'u E ? wydaje mi się że to powinniście spróbować zanim przejdziecie do omawianego, reakcja, efekty itd.

Przecież te dwa leki mają całkiem inny skład. Co prawda alpicort E zawiera w składzie prednizolon, kortykosteroid który ma działania przeciwzapalne, lecz znacznie słabsze od betametazonu i to jeszcze w płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom mija 13 dzień stosowanie przez Ciebie żelu. Jak efekty mozesz napisac cos w tej kwesti?. Zaczerwienienie znikło a czy zauważyłeś aby włosy przestały wypadac wzmocniły się? Jakieś niepoządane skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziom mija 13 dzień stosowanie przez Ciebie żelu. Jak efekty mozesz napisac cos w tej kwesti?. Zaczerwienienie znikło a czy zauważyłeś aby włosy przestały wypadac wzmocniły się? Jakieś niepoządane skutki?

 

Pisałem o tym na stronie 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na jaką powierzchnię głowy nakładasz? Same zakola czy większy obszar?

 

też pisałem, że na całą górę (na NW6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cos dorzucę w temacie palacze mogą mieć dobre efekty przy stosowaniu b&r, ponieważ na Wydziale Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurichu okazało się, że jednym ze skutków ubocznych palenia jest emisja cytokin (grupa białek regulatorowych wytwarzanych pod wpływem obcego ciała w ustroju) wywołana efektem utleniającym palenia i skutkująca mikrozapaleniem mieszków włosowych i zwłóknieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...