free web hit counter Skocz do zawartości
Guru837

Ranking najtańszych klinik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesując się tematem przeszczepu włosów od dość dawna, natknąłem się na sporo klinik, które robią zabiegi, bez polskich opieków, pośredników itp. W  cenach 1300-1500 euro. 

Kliniki jakie znalazłem, co o nich sądzicie? Czy jest jeszcze jakaś polecana gdzieś na tym, lub innych forach przez niezależnych ludzi wraz z efektami?

Medicana health point

Haista Clinic

Promed Hair Clinic

Travel for happy smile (ale nie wiem czy to nazwa kliniki, czy jednak pośrednika)

 

Dlaczego interesuję się tańszymi klinikami, zamiast tymi droższymi? Interesując się tematem od kilku miesięcy doszedłem do wniosku, że nigdzie nie ma tak naprawdę 100% gwarancji, wszędzie się zdarzy, że się coś nie uda, dużo tutaj robi na pewno podejście do klienta odnośnie jego zadowolenia. Do tego mam świadomość, że łysienie będzie postępować, póki co biorę finasteryd, ale organizm się uodparnia i spowalnia on jedynie efekt-W związku z czym pewnie będę potrzebował kolejnych z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wszędzie jest tak samo to po co ci w ogóle jakiś ranking xD 

 

 

BTW

ostatnie tematy: infekcja po zabiegu, ranking najtańszych klinik XDDD

image.png.096b2d8f942448f66571f69cfbd0aa26.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe polskie myślenie, więcej zapłacę to mi lepiej zrobią, ano nie. Nie bierzecie pod uwagę tego, że te najbardziej znane za 2300-2500 euro to w cenie mają reklamę, prowizję dla opiekuna, która mała nie jest, bo on musi przylecieć, przenocować i się tym zajmuje, do tego pewnie jakąś podstawę ma, mało tego większość tych klinik za samo polecenie osoby daje 100-200 euro (co też można sobie odliczyć od zabiegu, jako koszt uzyskania), płaci się za tłumacza tak samo, którym można być samemu. Nigdzie w takiej cenie nie zajmuje się tym i tak doktor, tylko technicy, nigdzie nie oferują nic ponad to, co oferują te tańsze kliniki, wszędzie gwarancja to jedynie świstek papieru z którego łatwo się wykręcić. No nie oszukujmy się, jak nie jesteście znaną osobą, która rzeczywiście może się zdenerwować i opowiedzieć o klinice kilka cierpkich słów, czym zniechęci innych to nie mamy na to żadnej gwarancji, że jak się nie będzie podobało to naprawią/zwrócą pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Arenamed prawie rok temu robiłem za 1250€. Teraz mają 1800€, ale można jeszcze zejść z tej ceny.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Guru837 napisał:

Typowe polskie myślenie, więcej zapłacę to mi lepiej zrobią, ano nie. Nie bierzecie pod uwagę tego, że te najbardziej znane za 2300-2500 euro

 

Te najbardziej znane Tureckie kliniki biorą około 3 euro za graft, a nie jakieś all inclusive, to nie są wakacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Guru837 napisał:

Nigdzie w takiej cenie nie zajmuje się tym i tak doktor, tylko technicy, nigdzie nie oferują nic ponad to, co oferują te tańsze kliniki, wszędzie gwarancja to jedynie świstek papieru z którego łatwo się wykręcić. No nie oszukujmy się, jak nie jesteście znaną osobą, która rzeczywiście może się zdenerwować i opowiedzieć o klinice kilka cierpkich słów, czym zniechęci innych to nie mamy na to żadnej gwarancji, że jak się nie będzie podobało to naprawią/zwrócą pieniądze. 

To jest akurat prawda, że w tych tanich klinikach doktorzy to chodzą tylko po korytarzach, a robotę wykonują technicy. Ostatnio na forum zauważyłem, że co raz więcej użytkowników udaje się do kliniki AestePool, bo Dr Altan ma niby się tam zajmować nacięciami, czapki z głów 😂

 

Ale jednak okazuje się, że dzieją się tam młynowe historie, bo @dxd017

podesłał mi ostatnio taki kwiatek : 

 

 

Tutaj cytat z tego wątku

Cytat

Później w trakcie zabiegu zasnąłem, bo bólu nie było w ogóle, do tego było cicho. I tutaj drobny minus: jak się obudziłem jakoś w drugiej połowie, to resztę otwarcia kanałów zrobiła mi techniczka.

Także pacjent został wydymany bez mydła. Była mowa o tym, że Dr Altan będzie robił nacięcia, a tu się nagle budzisz i wykonuje je techniczka XD 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, looksmatters napisał:

 

Te najbardziej znane Tureckie kliniki biorą około 3 euro za graft, a nie jakieś all inclusive, to nie są wakacje. 

Może i najbardziej znane na świecie, albo wśród ludzi interesujących się mega tematem, dla większości Polaków raczej cena zaporowa, a pierwsze co się wpisze w Google, czy zobaczy na YouTubie to przedział cenowy jaki podałem. Na forum wystarczy zobaczyć gdzie najczęściej te przeszczepy są robione generalnie, to ja te kliniki uznaje za najbardziej znane po prostu. 

 

@UP

No i właśnie o to mi chodzi, te rozpromowane często się promują też tym, że Doktor będzie wykonywał najważniejsze etapy zabiegu, a co do czego to Doktor przyjdzie narysuje linie na głowie, później już przyjdzie po wszystkim powie God God i cała jego praca... A płaci się nierzadko 2 razy więcej też za te obietnice.

Edytowane przez Guru837

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Guru837 napisał:

Może i najbardziej znane na świecie, albo wśród ludzi interesujących się mega tematem, dla większości Polaków raczej cena zaporowa, a pierwsze co się wpisze w Google, czy zobaczy na YouTubie to przedział cenowy jaki podałem. Na forum wystarczy zobaczyć gdzie najczęściej te przeszczepy są robione generalnie, to ja te kliniki uznaje za najbardziej znane po prostu. 

 

@UP

No i właśnie o to mi chodzi, te rozpromowane często się promują też tym, że Doktor będzie wykonywał najważniejsze etapy zabiegu, a co do czego to Doktor przyjdzie narysuje linie na głowie, później już przyjdzie po wszystkim powie God God i cała jego praca... A płaci się nierzadko 2 razy więcej też za te obietnice.

 

Lepiej wrzuć zdjęcia swojej łysej glacy, to w ogóle zobaczymy o jakiej wielkości zabiegu mowa. Nawet jak się zdecydujesz na zabieg w takim tanim młynie, to nie rób większego zabiegu niż te 3000 graftów. Kusić Cię może wizja, że zrobią 6000 graftów w tej samej cenie co 3000, ale jest to błędne myślenie. Lepiej zostawić zapas na poprawki. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mogl cos doradzic od siebie - tu hodzi o glowe, chyba najbardziej "reprezentacyjna" czes ciala. W tej kwestii nie kierowalbym sie zasada- jak najtaniej. Jak sobie robi ktos tatuaz na tylku to moze i ok, wybrac najtanszy salon bo w najgorszym razie masz majtki i gacie na tylku i nie widac fuszery. Jak Ci schrzania glowe to co... albo golic sie na zero albo w czapce caly czas.... Mysle ze lepiej odlozyc i wybrac pewne miejce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Guru837 napisał:

 

Włosy wyglądają tak, nie wiem jaka ilość graftów, ale nie chciałbym nie wiem ile, póki co z meditravel się kontaktowałem to zaproponowali 3500 około, wiem też, że ilość nie równa się jakość, a im mniej tym lepiej generalnie, bo nie chcę zniszczyć włosów z tyłu i generalnie im mniej się pobierze tym mniejszy szok dla głowy też. A słyszał ktoś może o klinice ESTENIVO?

 

342673180_767591261745981_5463876702224683494_n.jpg

 

Powiem tak, nie widać na tym zdjęciu korony głowy, ale jeżeli przeszczep ma być tylko na front, to wygląda to na około 2500 graftów w klinice na poziomie., Także decydując się na opcję po taniości, jesteś już na starcie 1000 graftów w plecy ze względu na survival grate na poziomie 70%. 

 

Czy oszczędzanie na kasie jest warte wyrzucenia w błoto cennych 1000 graftów, ryzyka zaorania donoru, graftów wielowłosowych w linii, złych kątów sadzenia, złej linii włosów i olewackiego customer service? 

 

2500 graftów, czyli możesz znaleźć klinike na poziomie na naszym kontynencie za 3-3,5 euro za graft. Czyli zapłacisz między 7500 -8750 euro.

Euro ostatnio potaniało, czyli zapłacisz między -  34350 - 40000 zł. 

Masz też opcje polecenia do Indii jak ja, gdzie zapłacisz za 2500 graftów około 15000 zł. 

 

W skrócie, wydajesz po taniości 7 koła na przeszczep, ale wypierdalasz 1000 graftów do śmieci i narażasz się na wiele przykrych konsekwencji. Jak dla mnie jest to pozorna oszczędność i myślenie krótkoterminowe. 

 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, looksmatters napisał:

 

Powiem tak, nie widać na tym zdjęciu korony głowy, ale jeżeli przeszczep ma być tylko na front, to wygląda to na około 2500 graftów w klinice na poziomie., Także decydując się na opcję po taniości, jesteś już na starcie 1000 graftów w plecy ze względu na survival grate na poziomie 70%. 

 

Czy oszczędzanie na kasie jest warte wyrzucenia w błoto cennych 1000 graftów, ryzyka zaorania donoru, graftów wielowłosowych w linii, złych kątów sadzenia, złej linii włosów i olewackiego customer service? 

 

2500 graftów, czyli możesz znaleźć klinike na poziomie na naszym kontynencie za 3-3,5 euro za graft. Czyli zapłacisz między 7500 -8750 euro.

Euro ostatnio potaniało, czyli zapłacisz między -  34350 - 40000 zł. 

Masz też opcje polecenia do Indii jak ja, gdzie zapłacisz za 2500 graftów około 15000 zł. 

 

W skrócie, wydajesz po taniości 7 koła na przeszczep, ale wypierdalasz 1000 graftów do śmieci i narażasz się na wiele przykrych konsekwencji. Jak dla mnie jest to pozorna oszczędność i myślenie krótkoterminowe. 

 

 

Co do korony, to nie wrzuciłem, bo wszystko jest okej nic nie wypada, tylko przód jest przerzedzony mocno.

40k to niestety cena zaporowa dla mnie, Indie jeszcze w zasięgu, ale czy to wszystko jest tak samo zorganizowane jak w Turcji? Hotele, opieka po, jakiś opiekun itp? Bo chyba rzadko polacy do Indii lecą wydaje mi się. 

Czyli żadnej tureckiej kliniki tak naprawdę nie polecasz i w zasadzie te nieznane w cenie 1000-1500 euro to można wsadzić do tego samego worka co najpopularniejsze za 2300-3000 EUR-JHS, meditravel, aestepool, flydoctor itd.

Edytowane przez Guru837

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, looksmatters napisał:

To jest akurat prawda, że w tych tanich klinikach doktorzy to chodzą tylko po korytarzach, a robotę wykonują technicy. Ostatnio na forum zauważyłem, że co raz więcej użytkowników udaje się do kliniki AestePool, bo Dr Altan ma niby się tam zajmować nacięciami, czapki z głów 😂

 

Ale jednak okazuje się, że dzieją się tam młynowe historie, bo @dxd017

podesłał mi ostatnio taki kwiatek : 

 

 

Tutaj cytat z tego wątku

Także pacjent został wydymany bez mydła. Była mowa o tym, że Dr Altan będzie robił nacięcia, a tu się nagle budzisz i wykonuje je techniczka XD 

Słowem klucz jest tutaj obudził się w drugiej połowie, nie wiadomo jak to było. U mnie Atlan robił nacięcia i nie było żadnej zmiany w trakcie, z resztą w karcie zabiegowej jest napisane kto co robił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Guru837 napisał:

Co do korony, to nie wrzuciłem, bo wszystko jest okej nic nie wypada, tylko przód jest przerzedzony mocno.

40k to niestety cena zaporowa dla mnie, Indie jeszcze w zasięgu, ale czy to wszystko jest tak samo zorganizowane jak w Turcji? Hotele, opieka po, jakiś opiekun itp? Bo chyba rzadko polacy do Indii lecą wydaje mi się. 

Czyli żadnej tureckiej kliniki tak naprawdę nie polecasz i w zasadzie te nieznane w cenie 1000-1500 euro to można wsadzić do tego samego worka co najpopularniejsze za 2300-3000 EUR-JHS, meditravel, aestepool, flydoctor itd.

JSH po ostatnich wyczynach to nie wiem czy ktokolwiek powinien rozważać, nawet w promocyjnych cenach.

Edytowane przez smutny12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Guru837 napisał:

40k to niestety cena zaporowa dla mnie, Indie jeszcze w zasięgu, ale czy to wszystko jest tak samo zorganizowane jak w Turcji? Hotele, opieka po, jakiś opiekun itp? Bo chyba rzadko polacy do Indii lecą wydaje mi się. 

Lecą rzadko, bo daleko. Na razie z forum poleciałem ja i jeszcze komandos. 

Poczytaj nasze relacje, to będziesz wiedział co i jak. Ja spałem w Hiltonie, spoko hotelik. Wozili każdego dnia zabiegu z hotelu i do hotelu. Potem jeszcze 2 dni byłem po zabiegu i też wozili do kliniki na czyszczenie donoru. 

 

3 godziny temu, Guru837 napisał:

Czyli żadnej tureckiej kliniki tak naprawdę nie polecasz i w zasadzie te nieznane w cenie 1000-1500 euro to można wsadzić do tego samego worka co najpopularniejsze za 2300-3000 EUR-JHS, meditravel, aestepool, flydoctor itd.

No nie chce mi się nawet porównywać na zasadzie "ta zaora donor" ,  "a ta wszczepia grafty wielowłosowe w linii". Udanie się do tego typu kliniki  typu hairmlll, to ryzykowanie swoim zdrowiem. 

 

W Turcji to mogę polecić jedynie : Bicer lub Pekiner. (cena około 3 euro za graft) w obu przypadkach 

 

Jeżeli chcesz coś bardziej budżetowego, to Yaman, Gur, lub Turan. (około 1 euro za graft)

https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/67995-which-dr-differ-dr-yaman-ht-16423-4360-grafts/

Nie przyglądałem się zbytnio efektom ich prac, więc musisz sam zrobić research jeżeli cena pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, looksmatters napisał:

Lecą rzadko, bo daleko. Na razie z forum poleciałem ja i jeszcze komandos. 

Poczytaj nasze relacje, to będziesz wiedział co i jak. Ja spałem w Hiltonie, spoko hotelik. Wozili każdego dnia zabiegu z hotelu i do hotelu. Potem jeszcze 2 dni byłem po zabiegu i też wozili do kliniki na czyszczenie donoru. 

 

No nie chce mi się nawet porównywać na zasadzie "ta zaora donor" ,  "a ta wszczepia grafty wielowłosowe w linii". Udanie się do tego typu kliniki  typu hairmlll, to ryzykowanie swoim zdrowiem. 

 

W Turcji to mogę polecić jedynie : Bicer lub Pekiner. (cena około 3 euro za graft) w obu przypadkach 

 

Jeżeli chcesz coś bardziej budżetowego, to Yaman, Gur, lub Turan. (około 1 euro za graft)

https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/67995-which-dr-differ-dr-yaman-ht-16423-4360-grafts/

Nie przyglądałem się zbytnio efektom ich prac, więc musisz sam zrobić research jeżeli cena pasuje. 

Patrząc na resultaty i design linii to w turcji podoba mi się tylko hlc i pekiner którego nazwałbym lepszym hlc. Pekiner robi swietne i gęstę linię przy mniejszych ubytkach ale żadko robi większe nw niż 3. No i operacja i Pekinera to zwykle 2-3 dni bo robi wszystko sam po za sortowaniem graftów.  Robi 2 sesję dziennie po ok 500 graftów żeby zmniejszyć ich czas przebywania po za donoren. Cena 3.2 za graft euro z tego co się orientowałem - czyli tyle ile bierze słynna warszawska klinika. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, smutny12 napisał:

Patrząc na resultaty i design linii to w turcji podoba mi się tylko hlc i pekiner którego nazwałbym lepszym hlc. Pekiner robi swietne i gęstę linię przy mniejszych ubytkach ale żadko robi większe nw niż 3. No i operacja i Pekinera to zwykle 2-3 dni bo robi wszystko sam po za sortowaniem graftów.  Robi 2 sesję dziennie po ok 500 graftów żeby zmniejszyć ich czas przebywania po za donoren. Cena 3.2 za graft euro z tego co się orientowałem - czyli tyle ile bierze słynna warszawska klinika. 

Dziwne jest, że tej klasy chirurg nie ma nawet własnej stronki internetowej. Kontaktowaleś się przez neoheadclinic? To niby jego nowa klinika, ale na stronce tej kliniki jakoś się nie chwali swoim nazwiskiem. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, looksmatters napisał:

Dziwne jest, że tej klasy chirurg nie ma nawet własnej stronki internetowej. Kontaktowaleś się przez neoheadclinic? To niby jego nowa klinika, ale na stronce tej kliniki jakoś się nie chwali swoim nazwiskiem. 

Rozmawiałem tylko z jego konsultantem dla klientów anglojęzycznych Alexem (podobno jest jeszcze niemiecki) - jest na stronie numer whatsappa - z tego co ludzie piszą to wszyscy się z nim tak kontaktowali i ma jakiś termin oczekiwania 6+ miesięcy. Ogólnie wszystkie rezultaty są albo na HRN i reddicie ( szczególnie dużo włochów i niemców podobno do niego lata). Do pewnego stopnia zastanawiałem się czy to nie jakiś wyrafinowany scam, ale nie wygląda - są np. też relacje że przerwał zabieg pacjentowi z donorem dotkniętym DUPA kiedy stwierdził, że nic z tego nie będzie po 100 graftach a miało być ich ok 3-4k i faktycznie są zdjęcia z tymi przeszczepionymi 100 graftami. Podobno zwrócił całą kwotę za zabieg.

 

Być może to takie dziwne podejście do dostępności/marketingu na zasadzie wyniki bronią się same, ale żeby nie było kolorowo widziałem ze 2 rezultaty gdzie nie wszystko odrosło - oczywiście doktor zaproponował darmową poprawkę. Na pewno lepiej tak niż nagadać głupot, naobiecywać nie wiadomo co i potem zrobić lipę - przynajmniej ból mniejszy.

Edytowane przez smutny12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2023 o 12:40, default napisał:

W Arenamed prawie rok temu robiłem za 1250€. Teraz mają 1800€, ale można jeszcze zejść z tej ceny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dxd017 napisał:

 

Widziałem to. Dziwny przypadek, ale z tego co wiem to był tylko jeden taki incydent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z różnymi klinikami generalnie, o co najlepiej pytać by sprawdzić z jakimi się ma do czynienia?  Zwracam uwagę najbardziej na proponowaną ilość graftów i zadawane pytania zwrotne. 

A tu kolejna jakże kusząca propozycja:

image.thumb.png.62753c88d8e3c5ab5df0c3499e447fc0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze o jakiś gwarancji, rekojmiach to o ile nie jest topowym chirurgiem to bym odrazu odrzucił. Zwykły podły chwyt marketingowy.  No chyba że z relacji pacjentów faktycznie wynika że np. Jak coś nie odrośnie to proponują darmowe poprawki - jak tak nie jest to możesz być pewny że używają taki frazesów żeby cie zwabić a od momentu przejścia przez drzwi będą mieli cię w pompie. O ile nie jesteś jakimś celebrytą który może narobić im problemów. 

Daj sobie spokój, zbierz pieniądze i pójdź do kliniki która liczy sobie te 2.5 euro za graft, gdziekolwiek na świecie ale ma jakąś renomę albo przynajmniej może się pochwalić jakimiś dobrymi rezultatami na HRN albo tutaj.

Edytowane przez smutny12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, smutny12 napisał:

Jak ktoś pisze o jakiś gwarancji, rekojmiach to o ile nie jest topowym chirurgiem to bym odrazu odrzucił. Zwykły podły chwyt marketingowy.  No chyba że z relacji pacjentów faktycznie wynika że np. Jak coś nie odrośnie to proponują darmowe poprawki - jak tak nie jest to możesz być pewny że używają taki frazesów żeby cie zwabić a od momentu przejścia przez drzwi będą mieli cię w pompie. O ile nie jesteś jakimś celebrytą który może narobić im problemów. 

Daj sobie spokój, zbierz pieniądze i pójdź do kliniki która liczy sobie te 2.5 euro za graft, gdziekolwiek na świecie ale ma jakąś renomę albo przynajmniej może się pochwalić jakimiś dobrymi rezultatami na HRN albo tutaj.

Jakbym był na tyle bogaty by tak o sobie wydać ponad 40 tysięcy, to bym pewnie nie siedział na tym forum niestety. Dajcie spokój z propozycjami klinik w takiej cenie, bo wiadomo, że te z bardzo dużą renomą mogą sobie tyle brać, nie pracuję za granicą, zarabiam średnią krajową, żeby wydać 4 razy więcej to bym musiał poczekać kilka dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serkan w tym Estenivo konsultuje tak mi odpisali przynajmniej, nie wiem czy nie wykonuje też zabiegów.

 

Generalnie jeśli hair mill to hair mill, to chyba nie powinno być różnicy czy wybiorę za 1000 euro 1500, czy 3000? Skoro młyn to młyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...