free web hit counter Skocz do zawartości
marcinekk

Mój zabieg BHR styczeń 2017 (3100 graftów)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie chcę się wdawać w spory , ale jeżeli już to wytoczę mu proces przez belgijską kancelarię , żadna poprawka w tej klinice nie wchodzi w grę. Tylko zwrot kosztów i zadośćuczynienie . Na razie czekam do tych 12 miesięcy , Miałem u niego dwa zabiegi jeden w 2012 bez zastrzeżeń drugi 2016 z poziomem poniżej przeciętnym dlatego nie sądzę , żeby prawnicy mieli problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurwiającym faktem jest ten fakt, iż płacąc po 3,5 euro za graft oczekujemy jakości i to jest podstawowy powód płatności takich kosztów.

W rzeczywistości jak widzimy i wspominałem o tym wyżej, zabieg pod względem efektów nie różni się niczym od np. dr. Donera Kebaba za 4 zł graft z Turcji i dr. Bisangi za 15 zł graft.

A jedynym argumentem ceny "renomowanych" klinik jest dbanie o donor, zapłać nam 4 razy więcej, efekty będą takie same jak u np. dr. Donera Kebaba

Ale za to masz gwarancję, że zadbamy o twój donor, abyś w przyszłości miał pewność 100 % możliwości pobrania graftów do następnego zabiegu a u Kebaba masz tylko 80 %

Dla mnie chore i bardzo dobrze, że takie tematy powstają, ja osobiście u Bisangi i tak bym nie robił bo wg mnie i nie tylko mnie robi chujowe linie.

 

 

Osobiście wam powiem, że jak bym zapłacił 50 tysięcy złotych co dla mnie jest dużą kwotą wykraczającą właściwie poza moje możliwości jeżeli chodzi o włosy.

Ale teoretycznie jak bym gdzieś za granicą pracował, zarobił ciężko te 50 tysięcy zł i zrobił zabieg, który miałby taki odrost to prawdopodobnie zapierdoliliłbym mercedesa Bisangi spod kliniki a wcześniej skopał mu tą czarną dupę.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pozostaje czekać. Ja tak jak Ramirez powiedział czekam 12 miesięcy żeby BHR nie mógł znowu mówić " za wcześnie ". I Jana " bądź cierpliwy ". A jak przyjdzie czas oceny to zobaczymy. Co by nie było to wszystko opiszę _ tyle mogę obiecać ale do tej chwili wszystkim ODRADZAM kontakt z BHR. Jak wyjdą z tego z klasą to pewnie podreperuja bardzo mocno nadszarpniety wizerunek a jak nie to myślę że Jan będzie miał sporo wolnego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rację macie, że zabiegi przeprowadzane przez praktykantów nie powinny być w pełnej cenie ale np po kosztach.

No i pacjent powinienem się na to godzić.

 

Zdarzają się nawet przypadki, że to chirurg płaci pacjentowi.

U Poswala coś takiego było, że robił oszpecający eksperyment BHT za zgodą pacjenta. A późnej mu to za friko poprawiał w ramach zapłaty za bycie królikiem doświadczalnym.

 

Przy pełnej cenie pacjent ma prawo oczekiwać, że dostanie to samo co inni u których zabieg się udał, a więc pełnego profesjonalizmu, fachowości, staranności.

 

Swoje musicie odczekać, bo u mnie jakość włosów poprawiała się stopniowo przez długi czas (nawet do 2 lat od zabiegu). Chociaż później to już raczej jakość niż gęstość.

Ale przy tak słabym odroście po 9-12 miesiącach, nie ma co mieć wielkiej nadziei na znaczącą poprawę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion powiem Ci tak: Jak już opisywałem w trakcie zabiegu nie miałem zastrzeżeń choć technik która przez dwa dni była po mojej prawej stronie sprawiała wrażenie niewyspanej, znużonej itd. Głowę mam spapraną co widać ale właśnie szczególnie ta prawa strona jest do bani. Po prawej stronie jest to wgłębienie, praktycznie nie odznacza się linia... Zabieg miałem w poniedziałek i wtorek. Można by rzec idealnie bo pracownicy wypoczęci po niedzieli ale... Może ta pani miała imprezę, może wesele, może problemy z chłopakiem... Wiem że zaczynam trywializować ale jej poziom skupienia był daleki od ideału. Wtedy jeszcze do mnie to nie docierało ale potem jak zacząłem kumać więcej to tak właśnie sobie pomyślałem. Oczywiście za wszystko i tak odpowiedzialność ponosi Bisanga ale czynnik ludzki jest tu naprawdę najważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najtrudniejsza cześć jednak to wydobywanie i przygotowywanie graftów, a tę część robi doktor a nie żaden technik. Tak samo jak robienie dziurek pod wszczepy.

 

Technicy tylko osadzają te grafty w otworach, co stanowi ostatnią część zabiegu. Co oczywiście nie znaczy, że praca technika jest totalnie nieważna i że tu coś nie może pójść nie tak.

Bo gdzieś chyba nawet, że ktoś miał jedną połowę głowy robioną przez jednego technika a drugą przez drugiego i odrost na jednej był jego zdaniem lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najtrudniejsza cześć jednak to wydobywanie i przygotowywanie graftów, a tę część robi doktor a nie żaden technik. Tak samo jak robienie dziurek pod wszczepy.

 

Technicy tylko osadzają te grafty w otworach, co stanowi ostatnią część zabiegu. Co oczywiście nie znaczy, że praca technika jest totalnie nieważna i że tu coś nie może pójść nie tak.

Bo gdzieś chyba nawet, że ktoś miał jedną połowę głowy robioną przez jednego technika a drugą przez drugiego i odrost na jednej był jego zdaniem lepszy.

 

No i właśnie do tego zmierzam że przecież przy głowie nie siedzi jeden technik a przynajmniej dwóch. Robiąc linię spotykają się na środku i u mnie różnica jest spora jak chodzi o lewą i prawą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podczas pobierania to ciężko jest wyczuć kto co robi , to w tym momencie była zmiana na tą całą nową Dr . bez mojej zgody.

 

Techników również bym podzielił na dwa dni zabiegu. W pierwszym robili mi środek i tutaj fajnie odrosło chociaż miałem też dużo własnych dlatego nie mogę ocenić w 100% w drugi dzień wszystko się przeciągało i technik który pakował grafty robił to tak , że praktycznie nic nie czułem. W dniu wcześniejszym to czułem każdego grafta.

 

Korona juz po 4 miesiącach wyróżniała się dużą dysproporcją i tylko słyszałem znany tekst "cierpliwości korona rusza trochę pózniej " w 6 miesiącu praktycznie kosmetyczne zmiany i tak jest do dnia dzisiejszego. Jest po prostu rzadko i nie widzę znaczącej różnicy przed i po .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Przykro sie to czyta i wiem co czujesz. Trzymam kciucki zeby sie jakos ulozylo a najlepiej zeby odroslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za zjebany zabieg powinni normalnie kasę zwracać a nie, robią chujowizne za taki szmal i jeszcze bezkarni.

Przynajmniej nagłaśniać, żeby im się nie wydawało.

Tymbardziej, że łupią kasę niesamowitą. Także jeśli jest dobry to na 40 zabiegów jeden może oddać jak sknoci i nie zbiednieje. Jakby oddawali to by się bardziej musieli starać. Żerują na desperacji łysiejących tak samo jak pozostała część tego ... Hair-buisnessu. Wszyscy patrzą żeby tylko oszukać drugiego i wyobiecywać mu gruszki na wierzbie. I tak walą kasę właściwie jaką chcieli, mocno wygrówaną i Turcja to pokazuje, że da się taniej a i tak nadal sie opłaca i pewnie da się jeszcze taniej. Tragiczne to jest jak się czyta. O przeszczepie pamiętam myslałem już jak miałem fure włosów, że jak będę łysiał to jak mnie będzie stać to zrobie i myślałem, że to takie zajebiste 100% efekt bo przecież kosztuje (kosztowało) takie pieniądze. Szkoda gadać miałem swoją działalność za granicą też kosztowną dla klienta i jak spierdoliłem to zawsze poprawiałem za swoją kasę tak długo aż klient był zadowolony... może dlatego też sie nie dorobiłem milionów.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za niego: Za wcześnie by oceniać efekt końcowy zabiegu. BHR przeprowadziło u Ciebie zabieg z zachowaniem najwyższych standardów medycznych. HT to efekt iluzji, spróbuj zapuścić dłuższe włosy tak aby pokryć więcej skóry głowy. Dr Bisanga jest przewodniczącym światowej organizacji transplantologów FUE. itd, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahah ja pierdol*

 

Ja to już wole faktycznie dać 13 tyś zł Przybylskiego niech robi, w najgorszym wypadku do Kalisza mam 140 km, to nastukać po głowie będzie blisko.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku jest zupełnie inaczej niż zwykle. Masz ciemniejsze i grubsze włosy przed zabiegiem niż po.

Zapewne oświetlenie w jakim były robione zdięcia powodują taki efekt. Obstawiam, że te 'po' były przy lampie z białym mocym światłem a te u Bisangi są robione w świetle umiarkowanym i inną barwą.

 

Wyrażę swoją opinię.

Na powyższym przykładzie widać, jakie może być ryzyko efektu u ciemny blond słowianina w wieku 30+ z tendencją do nw5 i więcej.

Efekt owszem, ale odrost -a on jest tu problemem- nie ma związku z kolorem włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż pozostaje czekać. Ja tak jak Ramirez powiedział czekam 12 miesięcy żeby BHR nie mógł znowu mówić " za wcześnie ". I Jana " bądź cierpliwy ". A jak przyjdzie czas oceny to zobaczymy. Co by nie było to wszystko opiszę _ tyle mogę obiecać ale do tej chwili wszystkim ODRADZAM kontakt z BHR. Jak wyjdą z tego z klasą to pewnie podreperuja bardzo mocno nadszarpniety wizerunek a jak nie to myślę że Jan będzie miał sporo wolnego czasu

 

Jak wspomnialem wczesniej BHR szwankowalo od dluzszegoooo czasu, jednak to byly wzloty i upadki nie do konca potwierdzone, teraz juz wiemy... Jezeli w Twoim przypadku nie wyjda z twarza to jestem bardziej niz pewny, ze ciezko bedzie im znalezc jakiegos naiwniaka z tego forum a nie oszukujmy sie , kto nie zna tematu poza forum to zrobi ht w polskiej klinice (gdzie efekt bedzie mial podobny albo i nawet lepszy , czego kiedys ani bym pomyslal a co dopiero napisal)do Belgii ani mysli sie ktos wybrac. Jak jeszcze naswietlisz wszystko na zagranicznych forach w ktorych nie oszukujmy sie BHR,Poswal,Koraya goruja to jeden z nich bedzie mial o wiele mniej pracy. Rowniez na zagranicznym zamknietym forum(amerykanskim, ale ludzie z calego swiata i BHR ofc znaja) pomoge to rozpowszechnic.

Sam wybieram sie na ht i nie po to wydaje kupe siana i podejmuje decyzje po tylu latach wybierajac jedna z lepszych klinik, zebysmy mieli efekty takie jak w Twoim przypadku - czyli brak efektu.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Angel za zrozumienie i poparcie. Nie od razu byłem pewny czy ten wątek ma sens ale po waszym odezwie widzę że warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Angel za zrozumienie i poparcie. Nie od razu byłem pewny czy ten wątek ma sens ale po waszym odezwie widzę że warto

 

To może być myśl co napisał Angel wyżej, rozpowszechnić gdzie się da (Zwłaszcza HLT), jak angielskiego nie znasz to z translatora albo jakiś kumpel niech przetłumaczy to co napisałeś w tym temacie w 1 poście zakładając temat.

 

Zajmie to mniej niż 10 minut założenie konta itp, a myślę, że jakiś clickbaitowy po trochę tytuł tematu jak BHR Dr. Bisanga No effect big money (14 000 $ +) i zaraz angole itp się zlecą

Trzeba jak najbardziej tępić tym bardziej, że Jan tutaj dzisiaj był i przeglądał temat ale oczywiście szybko się zmył, a wątpie, żeby Ci napisał na PW, że jakoś to załatwicie czy tam telefonicznie.

 

Tępić pasożytów za takie pieniądze, niech w końcu zejdą na ziemie z cenami.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDC pisze, że jesli nie uzyska sie odrostu na ustalonym poziomie po 12 msc. od zabiegu, gwarantują oni zabieg naprawczy tak aby uzyskać gwarantowany procent odrostu.

Odrost sprawdzają kamerką.

http://www.hairtransplants-hdc.com/blog ... -procedure

 

Podejrzewam że ponieważ HDC i BHR mają wspólne pochodzenie, mogą oni mieć podobne metody działana. Stąd może te 12msc o których pisze Jan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDC pisze, że jesli nie uzyska sie odrostu na ustalonym poziomie po 12 msc. od zabiegu, gwarantują oni zabieg naprawczy tak aby uzyskać gwarantowany procent odrostu.

Odrost sprawdzają kamerką.

http://www.hairtransplants-hdc.com/blog ... -procedure

 

Podejrzewam że ponieważ HDC i BHR mają wspólne pochodzenie, mogą oni mieć podobne metody działana. Stąd może te 12msc o których pisze Jan.

 

Nie do końca, HDC jest też chwalone też ze względu na dbanie o pacjenta po zabiegu, w ich apartamencie możesz kilka dni posiedzieć z wyżywieniem przed powrotem do Polski.

Natomiast BHR jest lekkim przeciwieństwem.

 

 

Z tego co piszę na stronie HDC faktycznie coś takiego "gwarantują" i za to wielkie ukłony w ich stronę.

Zobaczymy czy BHR podobnie zwróci się do Marcina, czy będą palić głupa nic z tym nie robiąc, wtedy jak najbardziej trzeba nadszarpnąć dobre imię BHR.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz widząc co mam wiem że tak pozostanie ale ok; pokaż mi przypadek bardzo kiepskiej sytuacji po 9 miesiącach i powiedzmy w miarę dobrą po 12miesiacach. Znajdź mi taki udokumentowany przypadek. Zdawałem to pytanie Janowi 10 razy. Cisza. Jak byłem u Bisangi w lipcu zadałem to samo pytanie i wiecie co powiedział? " widziałem mnóstwo przypadków gdzie do 7/8 miesiąca nic się nie działo a potem nagle był jak to określił boom. To ja mu mówię ok proszę pokazać przecież wszystko dokumentujące. Cisza. Po 8 miesiacu zmienia się tylko jakość włosa a nie wyrastają nowe. U mnie żeby było dobrze z taka częstością to włosy musiałyby być grubości sznurka na pranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie... Na razie nie wiem co mnie zadowoli. Jestem po ludzku wkurzony, tak sobie teraz myślę czemu padł wybor na BHR. Jak juz pisales HDC obiektywnie patrzac (nie mówię o swoim przypadku) bije ich na głowę. Opieka,hotel itd... W BHR zabieg i wracaj kliencie jak najszybciej do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to tłumaczę sobie pierwszym zabiegiem. Po ludzku to pytałem JANA ale oczywiście kasa (prowizja) była górą . Widać taka była ich strategia zrobić na początku dobry marketing i kilka udanych zabiegów włącznie z moim pierwszym i pójść na masówkę. Strategia ale z moralnego, zwykłe kur.........two.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dobre pytanie... Na razie nie wiem co mnie zadowoli. Jestem po ludzku wkurzony, tak sobie teraz myślę czemu padł wybor na BHR.

 

Nie możesz się też winić. BHR jeszcze przynajmniej niedawno było bardzo dobrą kliniką. Przed 2008 rokiem, na starym forum praktycznie nikt nie dokumentował zabiegów, a obecne forum też jeszcze nie istniało.

Ludzie, jeśli już robili, to w jakiś polskich, gdzie absolutnie nie było się czym chwalić to też zdjęć nie wklejali.

Zagraniczne kliniki były bardzo drogie (w pamięci utkwił mi temat jak ludzie cieszyli się, że "dr. Cole obniżył cenę do 5 euro/graft"), a tureckiego mechanicznego FUE też nie było.

Oczywiście tureccy lekarze jak Kesser czy Koray byli znani i na poziomie, ale oni są również stosunkowo drodzy.

 

Wtedy po poszukiwaniach forumowicze odkryli BHR, który zgodził się dać zniżki dla polskich pacjentów. Pierwszym który tam poleciał był maciejkos (tut: Astronauta) bodaj w 2008. Gdy go zobaczyłem na konsultacjach w Warszawie, zrozumiałem jakimi partaczami są Polacy jak Kolasiński u którego sam robiłem zakola.

Za nim pojechało wielu innych jak np. Georgis, xattic czy shareman01 i ja również. To były osoby z bardzo dobrymi efektami. Goegis przeszedł co najmniej kilka zabiegów, wszystkie udane. A startował z NW5/6, tyle, że donor miał ponadprzecietnie gęsty.

I to nie były tylko zdjęcia w sieci, ale osoby które się w Warszawie spotykało na konsultacjach - można było ich zobaczyć przed i po.

W 2011 był wysyp dobrych efektów BHR na starym forum. Zdarzały się też pojedyncze może niezbyt udane - np. ktoś tam miał odrost jak w PL, co tłumaczyli mu miniaturyzacją w miejscu dawczym (nie wiem czy zgodnie z prawdą). Ale mu to potem poprawili przy okazji następnego zabiegu, więc gość i tak był generalnie zadowolony.

 

Jeśli coś się zaczęło knocić w BHR to dopiero od jakiegoś czasu. Podejrzewam (ale są to tylko moje przypuszczenia), że może mieć to związek ze zmieniającą się kadrą. Nie od dziś wiadomo, ze technicy tam się zmieniają. Mnie kto inny obsługiwał w 2009 i 2013. W 2009 technikiem był jakiś młody gość z tatuażami, a w 2013 dziewczyny (jedna murzynka i chyba azjatka). Moim zdaniem te dziewczyny spisały się lepiej, precyzyjniej wykonały robotę i szybciej się wszystko wygoiło.

 

Z drugiej strony gdyby technicy każdemu partolili zabieg, to Bisanga nie mógłby sobie na to pozwolić. To nie ma logiki. Sądzę więc, że może być tak, że mniej staranne zabiegi wychodzą u osób, które mają mocniejsze włosy (np młodych), a nie bardzo wychodzą u tych co mają słabsze (gdzie już donor jest też osłabiony).

Albo też technicy są przemieszani - ci lepsi z tymi słabszymi, dlatego wychodzi efekt mieszany jak u ramireza.

 

Wniosek jest z tego jednak taki, że kliniki trzeba monitorować na bieżąco i żadna tam renoma nie jest dana raz na zawsze. Mogłoby się wydawać, że kliniki nabierając doświadczenia, z czasem mogą robić tylko lepiej. Tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Lion każdy może błąd popełnić, ale jak już się taki błąd popełnia za 50 tyś zł, to z pocałowaniem ręki powinno się klientowi rekompensatę robić chociażby właśnie tym zabiegiem naprawczym, tak jak to chociażby HDC dr. Marasa oferuje.

 

Mam nadzieję, że mimo wszystko BHR się na to zgodzi, bo jak ani nie zrobią zabiegu naprawczego ani nie zwrócą pieniędzy (Chyba nigdy żadna klinika nie zwracała) to BHR powinno być spalone na każdym większym forum o włosach.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...