free web hit counter Skocz do zawartości
marcinekk

Mój zabieg BHR styczeń 2017 (3100 graftów)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jest coś takiego jak biegli i nie ma czegoś takiego, że musisz się zgodzić na ich warunki reklamacji. Poprawka lub zwrot kosztów naprawy w innej klinice to prawa jakie masz w cywilizowanym kraju.

 

Ciężko będzie udowodnić - to prawda , ale po to są właśnie biegli plus każdy sędzia ma swój rozum i oczy.

 

Miałem różne sprawy w sądzie i wszystkie wygrałem i to nie pieniactwem jak to nazywasz a gromadzeniem racjonalnych dowodów. Wykonali usługę w której gwarantowali efekt z poprzednich zabiegów, wysyłając zdjęcia oraz zapewniając , że będzie ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest coś takiego jak biegli i nie ma czegoś takiego, że musisz się zgodzić na ich warunki reklamacji.

 

Nie musisz godzić się na ich warunki, ale symetrycznie oni też nie muszą godzić się na twoje.

 

Umowa o świadczenie usług medycznych jest umową starannego działania, nie zaś umową rezultatu, czyli osiągnięcia określonego efektu. Do usług medycznych nie mają zastosowania zasady zawarte w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej mówiące o odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową. Wynikające z tej ustawy skutki dla usługodawcy potocznie (choć błędnie) nazywamy gwarancją. Usługi medyczne nie stanowią towaru w rozumieniu ustawy, dlatego też zasady w niej zawarte nie mają w stosunku do nich zastosowania. Z tego powodu ogólnie przyjęło się uważać, że na usługi medyczne nie ma "gwarancji".

 

Źródło: http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil68/gazeta/numery/n2008/n200801/n20080120

 

Antek tu nawet wklejał wyrok polskiego SN. Wiem, że Belgia to nie Polska, ale raczej przepisy w europie będą spójne w tym zakresie. Wątpię, że w jakimś cywilizowanym kraju jest gwarancja na rezultat, jeśli idzie o medycynę.

 

Oczywiście firma może udzielić takiej gwarancji, tak samo jak można się na wszystko ubezpieczyć. Rzecz w tym czy macie jakieś podstawy, że BHR wam gwarancji udzieliła (oferta, strona WWW, jakiś dokument) ?

 

Biegłych oczywiście można, a wręcz trzeba powołać. Ale biegli mogą też wydać opinię, że nie da się z całą pewnością określić co spowodowało nieudany rezultat. Nie mówię, że tak będzie, ale może tak być.

Tak jak pisałem - w pierwsze dni po zabiegu, każdy nagły wzrost ciśnienia krwi (niezależnie czym spowodowany), może spowodować wypadek przeszczepów.

 

Dlatego sądy sądami, ale kto ma rozum, ten w skomplikowanych sprawach stara się najpierw o ugodę. Na sąd jest zawsze czas, bo to jest zawsze otwarta droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne Lion. Każdy zaraz po zabiegu idzie na siłownię a potem pobiegać... Skłony też robiłem od razu po wyjściu z sali, tak żeby się rozruszać Nie popadajmy w paranoję. Nie jestem żadnym pieniaczem, nie mam złudzeń że zwrot pieniędzy graniczy z cudem. Wątek założyłem nie dla siebie. Nie po to żeby tu wylewać żale i troski. Chciałem poznać Waszą opinię i nie traktuję tego jak kartę przetargową z BHR. Zdjęcia mówią same za siebie. Ja powtarzam: zastosowałem się do wszystkich zaleceń po zabiegu. Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jasne Lion. Każdy zaraz po zabiegu idzie na siłownię a potem pobiegać... Skłony też robiłem od razu po wyjściu z sali, tak żeby się rozruszać

 

Co innego co sobie tu dyskutujemy, a co innego proces. Klinika, jako przeciwnik procesowy, zrobi wszystko żeby odepchnąć od siebie winę.

Pamiętaj, że to ty musisz udowodnić zasadność powództwa. Pozwać to ja mogę nawet i ciebie o zniesławienie, że mnie obraziłeś na ulicy w zeszłym tygodniu. Ale to ja muszę jako powód dowieść zasadności powództwa, a nie ty jego braku.

Zdjęcia są jakie są - masz rację, ale umowa o usługi medyczne nie jest umową rezultatu a umową staranności.

Twoje zdjęcia dowodzą, że nie ma rezultatu, co nie znaczy, że dowodzą, że nie było staranności. Braku staranności musisz dopiero dowieść. A tego raczej nie zrobisz bez powołania biegłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powoływał żadnych biegłych. Wchodzimy w dyskurs akademicki którego chciałbym uniknąć. Tu sprawa jest naprawdę przejrzysta. Jadę za 3 miesiące do Belgi, Bisanga mówi że faktycznie jest nie za dobrze albo mi wmawia że jest świetnie. Jak jest nie za dobrze to rozmawiamy jak cywilizowani ludzi co teraz począć. Jak mi będzie wmawiał że jest ok to zaczyna się problem. Zarówno dla mnie jak i dla nich (możecie mi wierzyć że większy dla nich). Kliniki HT klientów pozyskują na podstawie opinii ludzi którzy już zabiegi tam przeszli i mogą się pochwalić dobrymi rezultatami.

Jak wybieramy hotel na wakacje i patrzymy na opinie gdzie np. 2tysiące jest pozytywnych a 50 negatywnych to na które wchodzisz i je czytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego uważam, że raczej ci to naprawią ze strachu o wizerunek niż ze strachu przed prawnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego uważam, że raczej ci to naprawią ze strachu o wizerunek niż ze strachu przed prawnikami.

Też tak myślę. Sądowe batalie z bądź co bądź potentatami w tej branży są raczej ciężkie. Wizerunek natomiast to coś czego klinika musi się trzymać zwłaszcza w dobie tak wielkiej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego uważam, że raczej ci to naprawią ze strachu o wizerunek niż ze strachu przed prawnikami.

Też tak myślę. Sądowe batalie z bądź co bądź potentatami w tej branży są raczej ciężkie. Wizerunek natomiast to coś czego klinika musi się trzymać zwłaszcza w dobie tak wielkiej konkurencji.

 

Dokładnie Marcin, łaski nie robią, np. dzięki tobie, że napisałeś ten temat, ja już bym nie zrobił zabiegu w BHR chociażbym miał pieniądze, po prostu wybrałbym inną opcje - inną klinikę.

A zabieg naprawczy należy Ci się jak psu kość.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak , mam zapewnienie JANA na podstawie zdjęć które wysłał , że w moim przypadku (pewność odrostu po pierwszym zabiegu -brak ryzyka predyspozycji organizmu) uda się osiągnąć taki efekt czyli przyzwoity wynik.

 

Ja decyzję podjąłem , że na pewno BHR odpada bo im nie zaufam . Zaufałem po licznych pytaniach do Jana i przyjechałem nie do BHR z 2012 a do fabryki za cenę marki jaką była BHR czyli zostałem po prostu oszukany.

 

Większość ludzi myśli w ten sam sposób. "Nie bo przegram" bo to koszty itd. Jasne że można przegrać, ale przegrać nieodwracalne zmiany i ryzykować to większy problem niż pieniądze.

 

I jeszcze dla jasności , nie chcę wchodzić w spór bo szkoda życia , ale czasami nie ma innego wyjścia . Jeżeli dojdzie do rozmów i nie zaakceptują mojej decyzji to wtedy rozważę , ale na pewno po konsultacji i ocenie szans przez osobę która takie sprawy (medyczne) prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie chciałbyś ponownie oddawać się w ich ręce, ale realnie patrząc to kasy pewnie nie oddadzą, więc jak zaproponują poprawkę to nie będzie źle. Zawsze możesz z nimi pogadać, że wolałbyś, żeby Bisanga miał większy wkład w operację bo nie chcesz, żeby drugi raz spierdolili.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się, że kierując się logiką: jeśli uznają już reklamację i zaproponują zabieg poprawkowy, to strzelili by sobie w stopę powołując jeszcze raz niepewnych praktykantów.

W efekcie powstałby rezultat taki jak ten co do którego wcześniej sami przecież przyznali, że jest zły i podlega reklamacji.

W tym momencie sprawa byłaby już mocno na ich niekorzyść w sądzie. Argumenty byłyby jednoznacznie przeciwko nim, bo nie tylko zrobili zły zabieg (co sami uznali), ale i nie potrafią go poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że kierując się logiką: jeśli uznają już reklamację i zaproponują zabieg poprawkowy, to strzelili by sobie w stopę powołując jeszcze raz niepewnych praktykantów.

W efekcie powstałby rezultat taki jak ten co do którego wcześniej sami przecież przyznali, że jest zły i podlega reklamacji.

W tym momencie sprawa byłaby już mocno na ich niekorzyść w sądzie. Argumenty byłyby jednoznacznie przeciwko nim, bo nie tylko zrobili zły zabieg (co sami uznali), ale i nie potrafią go poprawić.

 

No to niech nie robią poprawki. Na Polskę są spaleni w takim wypadku, sam pisałeś w tym temacie, że każdy kto nie trafia na to forum robi zabieg u Kolasińskiego z gówno efektem.

BHR łaski nikomu nie robią, klinik jest wystarczająco, żeby zrobić dobry zabieg w rozsądnej cenie.

Tłucznik z BHR może całować tyłek.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaryzykowałbyś gdybyś widział coraz więcej spierd.... zabiegów ?

 

Pokaż mi naprawdę dobry zabieg w BHR z ostatniego roku ..

 

Co z wygranej w sądzie i z kasy po skopanej poprawce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No to niech nie robią poprawki. Na Polskę są spaleni w takim wypadku, sam pisałeś w tym temacie, że każdy kto nie trafia na to forum robi zabieg u Kolasińskiego z gówno efektem.

 

Gwoli ścisłości to nie ja tak pisałem, ale się z tym zgadzam.

Chodziło mi o to, że na moją logikę w ich interesie jest żeby zrobić poprawkę i naprawdę się przyłożyć żeby tym razem obyło się bez wpadek.

 

Tutaj nie chodzi o zwrot kasy, a o konkretną poprawkę , ale w jakiej klinice ? . Zaryzykowałbyś gdybyś widział coraz więcej spierd.... zabiegów ?

 

Tylko wtedy jeśli bym widział dobry zabieg, dopytał kto go robił (w tym o techników) i miał zapewnienie (np pisemnie), że zrobi to ten sam zespół.

 

Z drugiej strony, o ile w Polsce bałbym się pozwać do sądu lekarza. Bo pomijając to, że sędziów uważam za mafię (zostałem już kiedyś okradziony przez "załatwionego" sędziego), to jest jeszcze kwestia kasty lekarskiej. W Polsce nie brak opinii biegłych lekarzy, którzy ponad wszelką logikę, używając oczywiście skomplikowanego języka medycznego, zawsze wydają opinię, że nieudany rezultat "nie mógł powstać na skutek błędu lekarza". Czyli "brońmy kolegów po fachu, bo zawsze możemy się znaleźć po drugiej stronie".

 

W Belgii jednak może być inaczej. Nie znam tamtego sądownictwa, ale zakładam, że działa lepiej w skomplikowanych sprawach, niż w tym polskim padole, gdzie wyroki potrafią czasem bić rekordy idiotyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak jest, jeżeli chodzi o bronienie kumpli po fachu . Już to przerabiałem po śmierci mojego ojca. Sprawa nadal w toku , a prokuratura nie odpuszcza.

 

Zgadzam się , że to nie byłaby łatwa sprawa dlatego napisałem , że najpierw zbadam grunt. Pewne kroki już poczyniłem.

 

JAN czyli tzw" konsultant " kilku stałych tekstów , które wszyscy znamy, w moim przekonaniu dawno już wiedział o spadającym poziomie usług BHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliscie jakie warunki BHR ma. Ile za graft i ze nic nie ma poza tym w pakiecie, wiec dostaliscie to na co zgodziliscie sie i zaplaciliscie. Moim zdaniem BHR przegrywa od dawna z Korayem i HDC. Nie wiem dlaczego doswiadczeni ludzie forum wciaz tam lataja, skoro w/w kliniki sa tansze i jedna z nich ma full pakiet i efekty ostatnich lat sporo lepsze. Gdyby nie to, ze robie linie a Koraya uwazam za jednego z lepszych pod tym wzgledem to lecialbym do HDC. Nie zawahalbym sie tam zostac tydzien po zabiegu bedac dogladanym przez doktora nie placac ani grosza za to. Niewazne czy ludzie leca tam na 2 dni czy na tydzien cena bodajze taka sama. Teraz tez gdzies cos czytalem, ze ukazujac caly postep odrostu mozna miec cene 2.75 euro za graft plus bilet lotniczy do jakiejs tam kwoty, transport z lotniska i powrotny oraz hotel. Nie, zebym tu jakies kliniki promowal, bo nie w tym rzecz, ale sam fakt, ze dziwie wam sie, ze tam polecieliscie patrzac na to co mozna miec i po nizszej cenie wciaz w porzadnych klinikach.

Coz trzeba teraz naprawic cala sytuacje i przygotowac sie na ta "walke" jakos trzeba, bo nikt normalny 50tysiakow i tak miznernego efektu by nie odpuscil.Uwazam, ze trzeba poczekac do tych 12 miesiecy juz i wtedy poleciec tam - po rozmowie zobaczycie co dalej. Oni tez glupi nie sa, nasze forum rozbudowane i sporo ludzi na roznych zagranicznych forach jest. Wiec łańcuch jest ogromny. Poza tym poprawka nie kosztuje ich wiele a moga jeszcze miano firmy jakos uratowac, bo ostatnio bardzo spadaja w dol wiec nie chcieli by by chyba spadochronu sobie jeszcze zdjac podczas tego lotu...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel... Nie ma co wracać do decyzji z przeszłości. Choć sam się teraz zastanawiam czemu akurat BHR. Mówię teraz bo wtedy byłem pewny że to dobry wybór. Z gruntu jestem optymistą i mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy choć wchodząc w szczegóły techniczne nie wiem czy mój donor wszystkiemu podoła. Wszystko będę tu opisywał bo uważam że to forum i ci ludzie którzy tu są i walczą o swoje włosy po prostu na to zasługują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moim zdaniem BHR przegrywa od dawna z Korayem i HDC. Nie wiem dlaczego doswiadczeni ludzie forum wciaz tam lataja, skoro w/w kliniki sa tansze i jedna z nich ma full pakiet i efekty ostatnich lat sporo lepsze.

 

Dokladnie BHR zawsze przegrywalo z tymi klinikami pod kazdym wzgledem nawet gdyby zabieg wykonywal sam Bisanga z pododow : za duza cena za graft 3,5€, placi sie za wszystko, nie ma zadnej opieki pooperacyjnej

 

 

Teraz tez gdzies cos czytalem, ze ukazujac caly postep odrostu mozna miec cene 2.75 euro za graft plus bilet lotniczy do jakiejs tam kwoty, transport z lotniska i powrotny oraz hotel.

 

W HDC cena dla polakow to 3 €, jesli godzisz sie na zdjecia to placisz 2,75€, w tym masz darmowy przelot, transfer z i do lotniska, tygodniowy pobyt z kateringiem w ich apartamencie,tlumacza i co najwazniejsze opieke po zabiegu strupami itp zajmuja sie pielegniarki

 

 

Dlatego uwazam ze usuniete watki z HDC powinny byc przywrocone w celach informacyjnych dla nowych userow, tych co zostaly jest jak na lekarstwo i nie zawieraja takich tresci

 

 

Koray jest rowniez lepszym wyborem niz BHR tylko trzeba wziasc pod uwage to ze Koray sadzi wiecej graftow.

 

Mimo wszystko mam nadzieje ze BHR zwroci wam pieniadze, a ludzie powaznie zastanowia sie nad wyborem tej kliniki bo jest poprostu nieoplacalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dlatego uwazam ze usuniete watki z HDC powinny byc przywrocone w celach informacyjnych dla nowych userow, tych co zostaly jest jak na lekarstwo i nie zawieraja takich tresci

 

TEMAT JEST ZAMKNIĘTY! A jeśli uznam, że jesteś ich naganiaczem, to wylecisz. I możesz sobie iść gdzieś indziej.

Byłoby paranoją, że ŻADNA firma nie może uprawiać tu samowoli reklamowej, ale dla tej jednej zrobimy wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Przechwalanie się przez różne firmy swoimi efektami sprawia wrażenie forum nieobiektywnego. Nic nie przebije w moim przekonaniu relacji od samych ludzi po przeszczepie. Ocena ich efektów i wypowiadanie się przez innych jest ok ale traktowanie tego forum jak darmowej reklamy to już nie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A jeśli uznam, że jesteś ich naganiaczem, to wylecisz.

 

 

Naganiaczem ? bo pisze prawde o BHR HDC i innych klinikach ?

 

A np tematy Jana dotyczace konsultacji BHR w Wawie nie jest naganianiem i nie powinny zniknac z forum ? widze ze na forum sa rowni i rowniejsi

 

 

To prawda. Przechwalanie się przez różne firmy swoimi efektami sprawia wrażenie forum nieobiektywnego.

 

 

W takim razie gdzie ludzie moga zobaczyc efekty z zabiegow ? na malo profesjonalnych kilku fotek wstawianych przez zwyklych uzytkownikow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Naganiaczem ? bo pisze prawde...

 

Nie będę tu z tobą polemizował na temat twojej "prawdy", bo gówno mnie ona obchodzi. Przede wszystkim robisz off-topic.

Na temat samowoli reklamowej HDC były 2 tematy (1 i 2) i można było się tam wypowiadać. Z resztą było już tam wszystko to wyjaśnione, co wałkuje się znowu tutaj.

 

Majacząc o tym w różnych tematach znowu i znowu oraz żądając specjalnych przywilejów dla HDC, stajesz się podejrzany, że działasz w ich interesie.

Udzielam ci zatem narazie oficjalnego ostrzeżenia. Z resztą nie jest tajemnicą, że przedstawiciel HDC miał tu minimum 2 konta. Żądał też przy pomocy prawników, specjalnych przywilejów (sic!).

 

Ja jednak jestem bardzo "cięty" na naganiaczy.

Tym bardziej, że przedstawiciel ten (jak wszyscy inni), rozmija się z prawdą. Pisze np, że są najlepszą kliniką, a tymczasem osoba odrzucona przez HDC nieraz z sukcesem robi u Poswala.

Albo ktoś robił w Turcji i HDC i uznał, że HDC to zwykłe przepłacanie w stosunku do Turcji.

 

Nie winię ich, bo każdy przedstawiciel swojego broni, za to mają z resztą płacone. Ale nie widzę powodu, by forum miało im w tym pomagać.

 

Ten temat jednak tego nie dotyczy. Ja wiem, że HDC zaciera ręce - "trzeba było przyjść do nas", ale równie dobrze można było zrobić zabieg np. u Kesser'a, Koray'a, Poswala, Feriduni'ego, Lorenzo, nie wspominając o tańszych tureckich klinikach z mechanicznym FUE.

 

Mleko się jednak już rozlało i trzeba teraz przeprowadzić proces reklamacyjny i zobaczyć co dalej. Jeśli sprawa trafiłaby do sądu, też byłaby ciekawa sprawa, bo rzadko się zdarza, żeby ktoś sądził się z kliniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłaby bardzo ciekawa sprawa, bo rozumiem, że rozstrzygałby to sąd belgijski ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Byłaby bardzo ciekawa sprawa, bo rozumiem, że rozstrzygałby to sąd belgijski ?

 

O ile w umowie nie określono inaczej, to rozstrzyga sąd właściwy z uwagi na siedzibę wykonawcy, tym bardziej, że usługa była wykonywana także na terenie Belgii.

 

Tyle, że to dość odległa sprawa. Bo najpierw jest próba dogadania się, potem wezwanie przedsądowe, a dopiero na końcu sąd (w razie fiaska pierwszego i drugiego).

BHR przecież zawsze może wyrazić wolę naprawienia szkody po dobroci, tak jak i może zgodzić się na warunki naprawienia szkody przedstawione przez pacjenta.

Albo też obie strony mogą pójść na kompromis i wybrać rozwiązanie pośrednie. W trakcie procesu też możliwa jest ugoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...