free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Porównanie finasterydu oraz dutasterydu - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

growth taller 4 idiots - fajna nazwa, i adekwatna do "targetu" w jaki takie poradniki są wymierzone, bez obrazy dla nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż tutaj się mylisz. To prawda, że po 20-24 roku życia jest mało prawdopodobne żeby urosnąć, ale poradnik zawiera także ćwiczenia rozciągające. A pewnie o tym nie wiem, ale w świecie profesjonalnego sportu rozciąganie w celu zwiększenia wzrostu jest praktyką bardzo znaną. Wystarczy poznać charakterystykę budowy stawów i przede wszystkim kręgosłupa, żeby w to uwierzyć bez praktykowania

Np. Adam Małysz otwarcie o tym mówił, że rozciągał się aby wydłużyć wzrost.

 

Zeszliśmy z tematu, dlatego te kilka postów można przenieść do oddzielnego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To prawda, że po 20-24 roku życia jest mało prawdopodobne żeby urosnąć, ale poradnik zawiera także ćwiczenia rozciągające.

 

W tym wieku zrastają się już chrząstki wzrostowe i nawet podawanie hormonu wzrostu spowodowałoby tylko przerost i deformację kości, ale już nie ich wydłużenie (patrz akromegalia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe, żeby dut, albo fin powodował przyspieszenie łysienia? Albo łysienie u osoby która nie ma androgenowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest to niemożliwe. Możliwe natomiast jest linienie (okresowe wzmożone wypadanie) po jednym i po drugim, z uwagi na zmianę faz wzrostu włosów, spowodowaną zmianą wpływu hormonów na włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z upregulacją receptorów podobno długie przyjmowanie duta/fina może doprowadzić do tekiego stanu co w konsekwencji prowadzi właśnie do zwiększonego wypadania włosów... pamiętam jeszcze na starym forum było chyba coś nt temat chociaż możliwe, że coś pomieszałem.

 

Btw. z tą lizyną to faktycznie działa synergicznie z fina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś materiały na temat linienia po dutasterydzie ,jak długo to moze trwać itp. Ktoś takie przechodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem Duodart... zawiera on dutasteryd i chlorowodorek tamsulosyny. Kapsulka jest "otwieralna" i w środku widzimy białe granulki otaczające kolejną żelową kapsułkę. I teraz moje pytanie: Substancja będąca Dutasterydem to te białe granulki czy ta żelowa kapsułka w środku? Pytam bo wolałbym brać sam dutasteryd, gdyż już po jednym zażyciu leku mam problem z potencją, do tego czuje się jak na kacu. Jeśli wyeliminuję jedną substancję (granulki lub żelową kapsułkę) to może nie będzie takich skutków ubocznych...

 

PS. Witam forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie lepiej jakbyś zamienił Duodart na Avodart? Tam w składzie nie ma chlorowodorku tamsulosyny. Kiedyś jak przekroiłem Avodart wypłynął z kapsułki żel/płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba musiał, bo szczerze to boje się brać Duodart.

Wewnętrzna kapsułka zawiera właśnie jakiś płyn... więc może spróbuję brać tylko ją? Jak często należy zażywać duta?

Obecnie od pół roku łykam Propecię po konsultacji z dermatolog, i niestety mam teraz okres linienia i chyba bym zmienił na dutasteryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem duta 4 miesiące. Ile czasu będzie on aktywnie działać w moim organizmie? Bo leci 2 miesiąc odkąd przestałem go brać i nie powiem żebym miał piorunujący przypływ sił witalnych i libido. Oczywiście jest duży wzrost libido, ale chyba nadal sporo mniejsze niż przed braniem wew. blokerów. Wcześniej brałem około rok fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zauważyłeś poprawę włosów? Zrezygnowałeś głównie ze względu na zmniejszenie libido i energii?

 

Podobno przez 6 miesięcy nie można oddawać krwi, więc może w organizmie utrzymuje się przez ten okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z braku energii i pogłębiającej się depresji (nie spowodowanej kuracją, ale miała jednak wpływ) . Małe libido też mnie zaczynało wkurzać. Jakość włosów ta sam. Zaczęły wypadać od jakiś 2 tygodni, ale są to małe ilości (biorę minoksa wew.). Nie powiem, czuję się lepiej

 

Prosiłbym kogoś o odpowiedzenie na moje powyższe pytanie, jeśli ma jakieś informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze masz PFS (post finasteride syndrome), a tego tak łatwo nie wyleczysz, niektorzy przez całe zycie to leczą... udałbym się do lekarza w Twoim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek troche nie na temat ale proszę przeczytajcie: Mój problem z łysieniem nigdy nie dotyczył nadmiernego wypadania włosów, średnio dziennie leci mi około 15-20 włosów( nie mówię o okresach linienia związanych ze zmianą kuracji). Tak więc są to ilości minimalne, bardziej niestety dotyczy mnie problem miniaturyzacji. I tak właśnie moja sytuacja rok temu zrobiła się dość nieciekawa i tak oto od września 2012 zacząłem swoją przygode z propecią. Początek tj pierwsze 4 miesiące na finie były bardzo obiecujące, włosy znów nabrały koloru, wyraźnie pogrubiły się, przy średnio długich włosach nie było mowy o prześwitach, moja fryzura znów wyglądała dobrze. Niestety od około 6 miesięcy stopniowo obserwuję odwrotną tendencję, ( w międzyczasie zmieniłem propecię na dzielony proscar) włosy nie wypadają nadmiernie, ale wyglądają na znacznie mniej gęste, słabsze, cieńsze, pozbawione koloru, wygląda na to, że miniaturyzacja zaczęła z powrotem postępować. Ciężko jest mi utrzymać odpowiednią fryzurę nawet przez godzinę, włosy szybko się puszą, natomiast bezpośrednio po umyciu wyglądają sporo lepiej. Gdzieś czytałem, że zdarza się, że fin z czasem traci swoją skuteczność, czego dowodem jestem ja. Stąd właśnie moje pytanie czy macie dostęp do badań odnośnie spadku skuteczności fina, jak wygląda na tym tle dut? Czy jego skuteczność również z czasem obniża się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Dutasteryd ma moc działania na łojotok jak Izo,stosowany raz na tydzień? Stosuję właśnie według tego schematu i twarz przestała się przetłuszczać z tym,że na głowie dalej to samo tzn po 4 godzinach od mycia jest olej..

Jak u was z tym łojotokiem wyglądało?

Dzisiaj przeleciałem dłonią po twarzy,zwłaszcza po policzkach i miałem tłuste palce.. do tego czoło zwłaszcza przy linii z włosami tłuste jak cholera.

 

Rozciąłem kapsułkę z Duta,pewnie nie powinno się tego robić i wyleciała biała bezbarwna ciecz o ostrym w smaku zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie jak brałem codziennie, miałem przesuszoną cerę i ogólnie skórę. Zauważyłem też, że nie miałem na twarzy żadnych wyprysków, jedynie pojawiały się na czubku głowy. Według mnie Dutasteryd wpływał pozytywnie na cerę. Nie zauważyłem, żebym miał tłustsze włosy po Dutasterydzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie mniej więcej uzyskuję stan równowagi dla Duta przyjmowanego raz na tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie mam problem otóż jakiś miesiąc temu zaprzestałem brać finasteryd i zastąpiłem go dutasterydem 2xtygodniowo i niestety ale od jakichś dwóch tygodni jest masakra,mianowicie na twarzy zaczęły wyskakiwać pryszcze(dodam że miałem problem z trądzikiem w przeszłości i w zasadzie od dłuższego czasu było ok tzn.wyglądało na to że to już koniec ponieważ mam już prawie 21lat).Przez obecny stan na twarzy powróciłem od jakiegoś tygodnia do finasterydu który przyjmuję codziennie oraz dutasterydy 2xtygodniowo.Co według Was może być powodem takiego stanu rzeczy?Może to być związane z przerwaną kuracją finasterydem czy rzaczej to wina dutasterydu?

Za pomoc z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to może mieć związek z uregulacją receptorów androgennych?Wiem że obecna kuracja to ciężka artyleria ale chcę maksymalnie przygotować włosy do kuracji eksperymentalnej zioma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję Dutasteryd 5 miesiąc i jak na razie nie zauważyłem żadnego progresu,nawet gniazdo nie ruszyło,czyli oznacza to,że na mnie Duta nie działa?

Duta biorę co 5-6 dni i jedynie zauważyłem uboki np wzrost masy ciała,wyskakujące pryszcze i częste ochoty na drzemki

W sumie na dniach będę stosować RU i myślę czy Duta nie odstawić,bo zaleje mnie tłuszczem w ch...

Dodatkowo stosuję żeby gniazdko odratować Minoxa już z 3 miesiące i 0 efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w wypadku stosowania RU i duta jednoczesnie, a potem odstawienia duta? Włosy na nim wychodowane da rade utrzymac stosujac dalej RU, czy wszystko leci? Jakies doświadczenia?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...