free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Porównanie finasterydu oraz dutasterydu - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wracajac jeszcze do tematu tych badan. Skoro taki % ubokow jest podawany wzgledem fina i duta to rozumiem iz tyczy sie to fina 1mg stosowanego codziennie oraz duta 0.5mg stosowanego codziennie? Jezeli ktos stosuje 1-2 na tydzien duta to wychodzi na to, ze % ubokow podany w badaniach spada sporo. Mam racje czy cos mieszam?

 

Teoretycznie, a w praktyce nikt tego Ci nie określi z dokładnością do jakiegoś promila i z wiarygodnością 100%, poza tym wszystkie dane z badań są uśrednione i podawane procentowo na tle liczby całkowitej badanych, a każdy ma przecież indywidualny organizm, poziomy hormonów, poziomy enzymów, masę, wiek, różną wrażliwość AR i ER, oraz wiele innych czynników także psychologicznych.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawidłowe może być stosowanie dutasterydu nie np: co 3 dni, ale po prostu 2 razy w tygodniu? Powiedzmy, że brałbym duta we wtorki i w piątki. Chodzi mi o to żeby mieć stałe dni, w których biorę tabletki. W ten sposób wychodzi na to, że raz bym brał co 3 dni, a raz co 4. Ma to sens?

EDIT: Czy godzina zażywania w przypadku dutasterydu ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ktoś zmieniał częstotliwość brania duta np. co trzeci dzień na co drugi ew. codziennie ? Interesuje mnie czy przy takiej zmianie zauważył ktoś jakieś korzyści w kwestii zatrzymania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, rzeczywiście ciekawe. Te dawki przyjmowania duta jeżeli dorze przetłumaczyłem, to najbardziej harcorowa grupa brała codziennie przez 6miesięcy 2,5mg??? W porównaniu do mnie 0,5mg co 3 dni to jakiś kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholera, rzeczywiście ciekawe. Te dawki przyjmowania duta jeżeli dorze przetłumaczyłem, to najbardziej harcorowa grupa brała codziennie przez 6miesięcy 2,5mg??? W porównaniu do mnie 0,5mg co 3 dni to jakiś kosmos.

 

Żaden kosmos, to tylko się niektórym tak wydaje że to kosmos. I nie od dzisiaj o tym wiadomo. W sumie to normalka jeśli się chce odzyskać włosy .

Sam tak będę brał najprawdopodobniej te 2,5 mg duta codziennie i być może do tego też dodatkowo duta miejscowo na łeb, jak odstawię silniejsze leki żeby blokada 5AR była na maksymalnym możliwym poziomie. Dawka 2,5 mg powoduje trochę większą blokadę jeszcze systemowo i znacznie większą w scalpie w porównaniu do dawki standardowej 0,5 mg a to bardzo ważne i najistotniejsze w sumie. Jest to także w miarę bezpieczna dawka na długą perspektywę, można nawet brać 5 mg duta ale to już robi niewielką różnicę porównując 2,5 i 5 mg, na pewno też w większym stopniu taka dawka obciąża wątrobe, czyli bardziej szkodliwa. A obecnie nie biorę takiej dawki (znaczy 2,5 mg ED) tylko z powodów finansowych, gdyż koszty związane z dawkowaniem 2,5 mg duta codziennie nie są adekwatne w porównaniu do kosztów i efektów jeszcze mocniejszych kuracji. Bo dut niestety do bardzo tanich nie należy.

 

Di-hydro-toksyna musi być zniszczona (a jeśli to nie jest możliwe czy nie pożądane) to przynajmniej musi być stale blokowana na maksymalnym poziomie jak się tylko da (oczywiście jeśli ktoś nie chce łysieć dalej).

Nie zawahałbym się nawet zniszczyć di-hydro-toksynę ''od środka'' w zupełnie inny sposób a nie tylko blokowaniem 5AR, gdyby nie fakt że w ten sposób zniszczył bym też wszystkie inne androgeny, oraz gdyby nie to że leki które ''to potrafią'' są z lekka drogie bardzo, i bardzo wyjątkowo trudno-dostępne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw skąd wy na to macie pieniądze. Chcecie brać codziennie po 2,5 mg duta jak za 0,5 mg trzeba zapłacić 140zł to za 2,5 mg będzie musieli zapłacić 700zł miesięcznie chyba, że znacie jakieś inne tańsze zamiennik niż avodart, ale tutaj w stopkach nic takiego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generyki z Indii. Dutasterydu nie przyjmuje sie codziennie, lecz co kilka dni w zwiazku z czym kuracja jest groszowa. A do portfela ludziom nie zagladaj, jeden kupuje ciuchy Tommy'ego Hilfigera i nie starcza mu na zycie do konca miesiaca (ale co tam, pokaze sie przed kolegami, lans musi byc), drugi przeznacza polowe wyplaty na zajadanie stresow, a trzeci z kolei wyklada na zajebiste odloty po ducie.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generyki z Indii. Dutasterydu nie przyjmuje sie codziennie, lecz co kilka dni w zwiazku z czym kuracja jest groszowa. A do portfela ludziom nie zagladaj, jeden kupuje ciuchy Tommy'ego Hilfigera i nie starcza mu na zycie do konca miesiaca (ale co tam, pokaze sie przed kolegami, lans musi byc), drugi przeznacza polowe wyplaty na zajadanie stresow, a trzeci z kolei wyklada na zajebiste odloty po ducie.

 

Ależ przyjmuje się codziennie duta Jack'u, a tylko łysielce wymyślili sobie przyjmowanie duta niecodziennie w celu zaoszczędzenia pieniędzy oraz DHT bo nie chcą i boją się zbijać ten hormon do maxa. Było napisać bardziej racjonalnie że duta nie potrzeba czy że nie ma ew. konieczności brać go codziennie dlatego że ma bardzo długi czas półtrwania, a nie pisać że nie bierze się codziennie bo to jest nie prawda i nawet w ulotce jest napisane że należy brać codziennie oraz jak widać pomimo tego że dut ma bardzo długi okres półtrwania (który zresztą bardzo się zmniejsza przy zmniejszeniu częstotliwości brania) to jednak jest zatwierdzony w dawce 0,5 mg raz dziennie dla BPH, a w Japonii również do leczenia łysienia a nie tylko BPH - tak dla ścisłości.

 

Ale masz rację że zaglądanie komuś do portfela nie jest na miejscu. Każdy wydaje na co chce swoje ciężko zarobione pieniądze i ma prawo rozdysponowywać swoimi środkami zgodnie z własną wolą.

 

I nie tylko generyki bo są jeszcze tańsze możliwości żeby kupować duta, ale tylko pod postaciami peptydów laboratoryjnych (również w postaci proszków), czyli oficjalnie nie do użytku leczniczego a ino tylko w przeznaczeniu do badań.

 

-- 28 sie 2016, 12:51 --

 

Jestem ciekaw skąd wy na to macie pieniądze. Chcecie brać codziennie po 2,5 mg duta jak za 0,5 mg trzeba zapłacić 140zł to za 2,5 mg będzie musieli zapłacić 700zł miesięcznie chyba, że znacie jakieś inne tańsze zamiennik niż avodart, ale tutaj w stopkach nic takiego nie widzę.

 

Użyj wyszukiwarki google i wpisz hasło ''buy generic dutasteride'' albo ''buy avodart generic'' będziesz miał od *uja wyników leku z tą substancją czynną pod różnymi nazwami handlowymi. Sam sobie porównasz też różne oferty różnych producentów i aptek internetowych.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz racje, moje sformulowanie bylo nieprecyzyjne. Twoj kazus to przypadek szczegolny, natomiast przecietny lysiejacy nie chce blokowac dht calkowicie poniewaz wiaze sie to dla niego ze skutkami ubocznymi nie do zaakceptowania. Nawet taka dawka jak 0,5 mg e5d prawdopodobnie bedzie pa dluzszym czasie odczuwalna dla organizmu. Zreszta w przecietnym przypadku nie ma nawet potrzeby stosowac innej dawki skoro skutecznosc rzeczonej jest nawet nieznacznie wyzsza niz fin 1 mg ed. Lepiej ponadto zostawic sobie jakiegos asa w rekawie (ktorym moze byc zwiekszenie dawki duta, jesli po jakims czasie wlosy zaczna sie sypac a dotychczasowa kuracja jest malo uciazliwa dla sprawnosci seksualnej).


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie masz racje, moje sformulowanie bylo nieprecyzyjne. Twoj kazus to przypadek szczegolny, natomiast przecietny lysiejacy nie chce blokowac dht calkowicie poniewaz wiaze sie to dla niego ze skutkami ubocznymi nie do zaakceptowania. Nawet taka dawka jak 0,5 mg e5d prawdopodobnie bedzie pa dluzszym czasie odczuwalna dla organizmu. Zreszta w przecietnym przypadku nie ma nawet potrzeby stosowac innej dawki skoro skutecznosc rzeczonej jest nawet nieznacznie wyzsza niz fin 1 mg ed. Lepiej ponadto zostawic sobie jakiegos asa w rekawie (ktorym moze byc zwiekszenie dawki duta, jesli po jakims czasie wlosy zaczna sie sypac a dotychczasowa kuracja jest malo uciazliwa dla sprawnosci seksualnej).

 

Nie napisałem tego pod kątem swojego przypadku tylko całkiem zupełnie ogólnie bo przecież nie wszyscy mają uboki natury seksualnej i w ogóle jakiekolwiek uboki od fina czy duta i nawet to też jest napisane w ulotkach, również tabelki z charakterystyk nie przedstawiają aby 100% leczonych danym produktem dostawało uboki takie czy takie i szczerze mówiąc procenty ludzi dostających uboki są nawet stosunkowo bardzo niskie jak pokazują badania i przedstawiają tabele z danymi. Nie jestem też jedynym i żadnym odosobnionym przypadkiem który nie odnotował żadnych takich uboków po ducie (solo), bo jest cała masa ludzi którzy nie odnotowują żadnych uboków po inhibitorach 5AR a nawet niektórzy śmą twierdzić że po ducie libido im wzrosło nawet.

 

Ale oczywiście NOCEBO często rządzi w bardzo dużej ilości przypadków.

 

Naturalnie że każdy dobiera dawki pod siebie, aczkolwiek skoro jesteśmy już przy ubokach to osobiście myślę że dut stosowany codziennie w dawce standardowej 0,5 mg na pewno nie powoduje uboków w takim stopniu jak silne antyandrogeny np. flutamid (z którym zresztą masz do czynienia osobiście, a duta chyba nie brałeś nigdy nawet o ile się nie mylę).


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki po 6 tygodniach stosowania fina.

Krew była pobierana po 24 godzinach od połknięcia 1mg finasterydu, który brałem codziennie przez 6 tygodni.

 

PRZED :

Testosteron ↑ 10,23 ng/ml 2,80 — 8,00

Dihydrotestosteron (DHT) 847 ng/l 250 — 1000

 

PO :

 

Testosteron ↑ 9,68 ng/ml 2,80 — 8,00

Dihydrotestosteron (DHT) 371 ng/l 250 — 1000

 

Ps. Nie wiem do jakiego stopnia jeszcze spadną te moje hormony, ale póki co nie mam żadnych skutków ubocznych.

Tak myślę czy może u mnie są jakieś wahania dlatego jeszcze nic nie odczuwam. Badania robiłem przed 8 rano, więc ta pora gdzie hormony powinny być na najwyższym poziomie.

Z minoxidilu zrezygnowałem, bo szkoda kasy jak mi tylko pogarsza włosy w dodatku działa tylko przez pewien okres. (no i nie jest to lek na "zahamowanie łysienia" tylko na porost włosów w miejscach gdzie już włosy wypadły)

W piątek idę do dermatologa i może uda mi się wziąć 5mg fina, bo jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile płaciłeś za badanie dht ? i w jakim mieście ?

 

Ja wykonywałem badania w Szczecinie i płaciłem za dht 62zł i za testosteron 30zł razem 92zł.

Na wyniki dht czeka się tydzień czasu u mnie. Zrobię później gdzieś po 3 lub 6 miesiącach kolejne badania i od razu trichogram, aby sprawdzić czy dalej łysieje.

 

Mój spadek to jakieś 52%~. Mówicie, że fin obniża do max 70%, więc może jeszcze spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja fina stosuje od 11 miesięcy a od 3 tyg duta co 4 dni a jeszcze nie badałem swoich hormonów nawet nie wiem czy u mnie w miescie robią badanie na dht


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja fina stosuje od 11 miesięcy a od 3 tyg duta co 4 dni a jeszcze nie badałem swoich hormonów nawet nie wiem czy u mnie w miescie robią badanie na dht

 

Rozumiem, ale jak się leczysz tymi lekami to warto zrobić takie badania.

Ja też szukałem, bo nie we wszystkich laboratoriach to mam robione i nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Co do dutasterydu to on ma dłuższy czas półtrwania w stosunku do finasterydu 5 tygodni vs 5-6 godzin, więc wynika z tego, że można by brać co miesiąc 1 tabletkę. No, ale coś mi się w to nie chcę wierzyć, aby po takim czasie był lepszy efekt niż branie fina codziennie.

Nie znam się na tym leku i nie wiem czy w moich aptekach coś takiego jest. Na razie nie chcę kombinować bardziej zacząłbym od zwiększenia dawki fina albo brania go 3x dziennie jak ma taki krótki okres półtrwania w porównaniu do duta, normalnie kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kowalski92 - gdzie w szczecinie robiłeś?(też jestem z tego miasta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co do dutasterydu to on ma dłuższy czas półtrwania w stosunku do finasterydu 5 tygodni vs 5-6 godzin, więc wynika z tego, że można by brać co miesiąc 1 tabletkę

 

To nie jest prawda - aż tak wydłużać częstotliwości nie można. Bez odpowiednich tricków lepiej nie schodzić na 1 doze na 4-5 dni. Zresztą rzadziej już nie ma sensu, bo wchodzimy w obszar blokowania porównywalny z finem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowalski92 - gdzie w szczecinie robiłeś?(też jestem z tego miasta)

 

Przychodnia portowa ta za mostem od wyszyńskiego. Wyniki dostajesz przez neta, więc nie musisz znowu tam biegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy moglibyście mi poradzić czy jest sens zmiany fina na duta? Biorę fina już od dziesięciu lat (a sam mam ich 33) standardowo dzieląc proscar na pięć części. Wypadanie włosów zatrzymane, tylko sporadycznie widzę kilka włosów więc fina ciągle działa. Efekty uboczne to te głównie z brakiem libido i wszystkim co jest z tym związane. Z badań tutaj przedstawionych duta lepiej blokuje dając mniej ubokow. Czy jest sens zmiany środka? Jak zrobić przejście? Czy duta zadziała odrazu i będzie po finie trzymała obniżony poziom dht czy trzeba brać je równolegle przez jakiś czas? Od jakiej dawki zacząć aby podnieść poziom blokady? Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Czy moglibyście mi poradzić czy jest sens zmiany fina na duta? Biorę fina już od dziesięciu lat (a sam mam ich 33) standardowo dzieląc proscar na pięć części. Wypadanie włosów zatrzymane, tylko sporadycznie widzę kilka włosów więc fina ciągle działa. Efekty uboczne to te głównie z brakiem libido i wszystkim co jest z tym związane. Z badań tutaj przedstawionych duta lepiej blokuje dając mniej ubokow. Czy jest sens zmiany środka? Jak zrobić przejście? Czy duta zadziała odrazu i będzie po finie trzymała obniżony poziom dht czy trzeba brać je równolegle przez jakiś czas? Od jakiej dawki zacząć aby podnieść poziom blokady? Dzięki za rady.

 

 

Mam do ciebie pytanie po jakim czasie stwierdziłeś, że włosy ci przestały wypadać.

Ja biorę fina 1mg androstatin przez ok. 4 miesiące i póki co nie widzę czy mi włosy przestały wypadać. Do zalet zaliczam jedynie pogrubienie się włosów.

A no i babe hair mi się zrobiły na zakolach z czego mnie to bardziej denerwuję, bo te włosy są za cienkie.

Czy u ciebie też jest problem z dostaniem finasterydu 5mg? Ja nie dzielę, bo mam kłopoty u lekarzy dostać receptę.

U jednego dostanę, ale prywatnego lekarza z czego muszę płacić 85zł za jedną wizytę to się nie opłaca.

Czasem zdarza się lekarz, który nie chcę przepisać nawet 1mg, bo jak wiadomo dobra kiełbasa i pieniądze są najważniejsze w tym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi włosy wypadają ale mega się zagęsciły i dalej widzę odrosty wiec w dupie miejscie czy ih wypada duzo czy malo, ggrunt to czy się nie przerzedzają i stan jest bez zmian lub się polepsza

 

-- 02 lis 2016, 18:15 --

 

Witam wszystkich. Czy moglibyście mi poradzić czy jest sens zmiany fina na duta? Biorę fina już od dziesięciu lat (a sam mam ich 33) standardowo dzieląc proscar na pięć części. Wypadanie włosów zatrzymane, tylko sporadycznie widzę kilka włosów więc fina ciągle działa. Efekty uboczne to te głównie z brakiem libido i wszystkim co jest z tym związane. Z badań tutaj przedstawionych duta lepiej blokuje dając mniej ubokow. Czy jest sens zmiany środka? Jak zrobić przejście? Czy duta zadziała odrazu i będzie po finie trzymała obniżony poziom dht czy trzeba brać je równolegle przez jakiś czas? Od jakiej dawki zacząć aby podnieść poziom blokady? Dzięki za rady.

a jak z erekcją mimo osłabionemu libido jest w miarę normalna i osiągalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Czy moglibyście mi poradzić czy jest sens zmiany fina na duta? Biorę fina już od dziesięciu lat (a sam mam ich 33) standardowo dzieląc proscar na pięć części. Wypadanie włosów zatrzymane, tylko sporadycznie widzę kilka włosów więc fina ciągle działa. Efekty uboczne to te głównie z brakiem libido i wszystkim co jest z tym związane. Z badań tutaj przedstawionych duta lepiej blokuje dając mniej ubokow. Czy jest sens zmiany środka? Jak zrobić przejście? Czy duta zadziała odrazu i będzie po finie trzymała obniżony poziom dht czy trzeba brać je równolegle przez jakiś czas? Od jakiej dawki zacząć aby podnieść poziom blokady? Dzięki za rady.

 

 

Mam do ciebie pytanie po jakim czasie stwierdziłeś, że włosy ci przestały wypadać.

Ja biorę fina 1mg androstatin przez ok. 4 miesiące i póki co nie widzę czy mi włosy przestały wypadać. Do zalet zaliczam jedynie pogrubienie się włosów.

A no i babe hair mi się zrobiły na zakolach z czego mnie to bardziej denerwuję, bo te włosy są za cienkie.

Czy u ciebie też jest problem z dostaniem finasterydu 5mg? Ja nie dzielę, bo mam kłopoty u lekarzy dostać receptę.

U jednego dostanę, ale prywatnego lekarza z czego muszę płacić 85zł za jedną wizytę to się nie opłaca.

Czasem zdarza się lekarz, który nie chcę przepisać nawet 1mg, bo jak wiadomo dobra kiełbasa i pieniądze są najważniejsze w tym świecie.

 

Szczerze powiem, że nie pamiętam kiedy włosy przestały wpadać bo było to dawno temu. Tak jak kolega powyżej pisał ważne żeby proces łysienia nie postępował w sposób widoczny. To że włosy wypadają to normalne zjawisko (moja żona gubi ich setki, są dosłownie wszędzie w całym mieszkaniu) ważne żeby w ich miejscu wyrastaly nowe. Z tego co pamiętam żeby proces wypadania włosów się zatrzymał musiałem czekać około dwóch lat. Generalnie z każdym miesiącem powinno ich wpadać coraz mniej.

Co do dostępności leku to kilka lat receptę przepisywala mi dermatolog ale pewnego razu się zbuntowala i odmówiła. Od tamtego czasu korzystam z uprzejmości mojej żony - jest pielęgniarką jak się domyślasz o receptę nie problem jak ją poproszę. Dlatego zapytałem o duta bo z dostępnością leku nie będzie problemu tylko czy zmiana leku przyniesie mi jakieś korzyści? Liczę na komentarze ludzi w temacie.

 

-- 02 lis 2016, 21:48 --

 

mi włosy wypadają ale mega się zagęsciły i dalej widzę odrosty wiec w dupie miejscie czy ih wypada duzo czy malo, ggrunt to czy się nie przerzedzają i stan jest bez zmian lub się polepsza

 

-- 02 lis 2016, 18:15 --

 

Witam wszystkich. Czy moglibyście mi poradzić czy jest sens zmiany fina na duta? Biorę fina już od dziesięciu lat (a sam mam ich 33) standardowo dzieląc proscar na pięć części. Wypadanie włosów zatrzymane, tylko sporadycznie widzę kilka włosów więc fina ciągle działa. Efekty uboczne to te głównie z brakiem libido i wszystkim co jest z tym związane. Z badań tutaj przedstawionych duta lepiej blokuje dając mniej ubokow. Czy jest sens zmiany środka? Jak zrobić przejście? Czy duta zadziała odrazu i będzie po finie trzymała obniżony poziom dht czy trzeba brać je równolegle przez jakiś czas? Od jakiej dawki zacząć aby podnieść poziom blokady? Dzięki za rady.

a jak z erekcją mimo osłabionemu libido jest w miarę normalna i osiągalna ?

 

U mnie jest kaplica. Przed zaczeciem brania fina było nawet pięć razy w ciągu jednej nocy a od kilku lat jest max raz i grzecznie lulu. Zdarza się nawet że schodzę zmęczony bez finału. Dużo zależy jednak od partnerki ale jak ona z siebie dużo nie daje to jest ciężko.

Jednym z największych efektów ubocznych moim zdaniem jest problem z trzymaniem moczu. Mam tak "zrytą" prostatę że jak tylko czegoś się napije to po chwili muszę lecieć do WC bo nie jestem w stanie utrzymać moczu w pęcherzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mieliście rację. Tak się śmiałem z was, że łatwiej wpaść pod samochód na pasach niż dostać efektów ubocznych.

U mnie libido spadło dość sporo jak przed braniem leków, ale mam za to różne wahania nie raz mam wyższe libido nie raz niższe.

Nie wiem czy to nie przez nałogową masturbację mam takie wahania, bo chyba z kilka lat nie miałem już abstynencji 7 dniowej.

Powiem chyba, że u każdego libido spadnie po tych lekach kwestia czasu.

Ja i tak dalej kontynuuję, bo nie chcę mieć dzieci w przyszłości z wielu powodów zaczynając od tego, że jestem leniwą osobą. Co do dziewczyny również nie mam i nie wiem czy będę mieć, i na razie sam nawet nie wiem czy w ogóle chciałbym mieć dziewczynę.

Bardziej interesuję się wiarą w Boga i to chyba mnie pociesza, że życie to chwila moment na tym świecie.

Dzisiaj byłem u dermatologa i powiem, że nie dostałem nawet 1mg fina. Lekarz powiedziała, żebym szukał innego lekarza, bo nie chcę mi niszczyć zdrowia a ten lek wpływa na ilość nasienia i później może być problem z planowaniem dziecka.

Z jednej strony ją rozumiem. Nie chcę przepisywać tych leków, bo one powodują skutki uboczne szczególnie dla tych, którzy mają w planach założenie rodziny czy dobre współżycie małżeńskie.

Będę musiał szukać innego lekarza. Na dzień dzisiejszy mija ponad ok. 4,5 miesiąca i nie mogę stwierdzić czy łysienie zostało zahamowane. Mogę tylko stwierdzić po dotyku, że są one grubsze i rosną nowe na zakolach tylko są cieniutkie.

Dziękuj wam wszystkim za komentarze jak to powiedziałem jak komuś zależy na dobrym współżyciu i planuję w przyszłości mieć dzieci to niech się naprawdę mocno zastanowi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...