free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Porównanie finasterydu oraz dutasterydu - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

co 2 - 3 dni na przemian. Ale teraz chyba przejde stale na co 3 dni. Dodam, ze mieszam jeszcze fluta w minoxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna tez jest u mnie sytuacja - wiem ze dut nie spowoduje pogorszenia ale cos jest nie tak - od 2 mcy biore avodart teraz co 2 dzien poczatkowo co 3-4 dni na poczatku fajnie po 2 tyg wlosy nie lecialy glowa nie swedziala ale od 2 tyg cos sie zaczelo zle dziac glowa swedzi bardziej i wlosy sie sypia jak nigdy do tej pory (mialem niezbyt agresywne lysienie stan ujowy ale w miare stabilny) a teraz przerzedzilo sie znacznie i to w ciagu 2-3 tyg.

Kuracje jaka stosuje to:

Dut co 2 dni

Nizoral co 2-3 dni

Saba z hydro co 3 dni

Cynk

Biotyna

Revalid

 

Mozliwe jest ze na ducie przechodzi sie linienie ?

Sabe odstawilem na razie bo po tym swedzenie sie nasilalo teraz jest lepiej - ale wlosy leca jak nigdy - nie slyszalem o linieniu od duta raczej na minoxsie ? Co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam podobnie lecz ja stosuje fina od 9 miesięcy i minoxa od 6.

Na początku kuracji do teraz wszystko ładnie aż nagle od tygodnia wypadanie nadmierne włosów

Sam już nie wiem czy to jest lnienie czy moja kuracja jest za słaba tylko zastanawia mnie dlaczego mam tak dużo odrostów na zakolach, a w chwili obecnej z języka i korony lecą grube włosy w ogromnych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi na zakolach rosną powoli normalne włosy natomiast dziwi mnie fakt ze z języka i korony lecą grube, długie, barwne włosy i to w ogromnych ilościach.

Wydaje mi się że to lnienie i radzę poczekać i obserwować stan włosów, ale lepiej poczekać na innych i ich zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to wcale nie jest dziwne. Zobaczcie jakie mi ilości leciały (wszystkie i te najdłuższe i te najkrótsze i najcieńsze - zarówno niedobitki jak i te nowe świeżo wykiełkowane) i nadal nieraz też lecą mimo stałej hardkorowej kuracji i odrostów, - cierpliwości. Choć nie powinno się w sumie porównywać mojej kuracji do Waszych to jednak często schemat odrostu jest podobny (czyli towarzyszenie mu obfitego linienia) w przypadkach gdy nawet słabe kuracje działają tak dobrze że są zauważalne odrosty.

Choć faktem może być też że w niektórych przypadkach kuracja jest za słaba - tak jak mówicie.

Na podstawie szybkości odrostu i zabarwienia tych kiełkujących włosków, oraz obserwacji przyrostu czy jest raczej dodatni czy ujemny, można poniekąd ocenić czy kuracja jest wystarczająca czy nie - oczywiście to wszystko w dłuższej perspektywie.

Generalnie zatrzymanie łysienia to jedno, a odrost to drugie i jako bonus, lecz zauważyć trzeba że ludzie z dobrymi odrostami zazwyczaj mają mega wypadanie - linienie - może się to wydawać dziwne i może być to określane niejako ubokiem odrostu - ale tak niestety jest.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega przewrotne to dziadostwo leczenie wzmaga objawy malo jest przypadkow gdzie leczenie wzmaga objawy no trudno czekam i dalej kuracje stosuje - raczej nie ma ryzyka ze stan od kuracji mi sie pogorszy niz gdybym nic nie stosowal? - np. dut i keto nie zadziala jak minox bez blokady ? Ze pogarsza sprawe ? I potem jest gorzej niz jak by sie nic nie robilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie. mija dwa miesiące na ducie z minoxem i obserwuje wzmozone wypadanie ale z kolei widze tez drobne wloski na zakolach.. nie wiem co o tym myslec ale kuracji przerywac nie mam zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie , ja rowniez po pierwszych 2 -3 tygodniach zobaczylem znaczna poprawe , teraz po ponad miesiacu i paru dniach stosowania zaczynaja mi bardziej leciec , mam nadzieje ze to przejsciowe (bylem n a finie wczesniej rok )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Blokery i minox maja to do siebie ze przy ich stosowaniu moze byc mega linienie i pogorszenie a dopiero po kilku miesiacach poprawa,ktora moze trwac do 1-2 lat.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z samopoczuciem? Czy miewacie obniżony nastrój przy zażywaniu avodartu? Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale drugi już raz przy podejściu do avodarta zaraz na następny dzień po zażyciu mam właśnie obniżony nastrój i brainfoga uniemożliwiającego sprawne (a tym bardziej pozytywne) myślenie. Mam nadzieję że jutro mi już przejdzie bo poniedziałek i trzeba iść do roboty. Może póki co będę brał tylko w piątki (na próbę) i zobaczę co będzie się dziać, żeby w już w poniedziałki być w miarę sprawny w pracy. Czy z czasem zażywania te objawy u was mijały czy już tak zostało (o ile występowały)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Chciałbym podsumować 10 tygodni na duta - może komuś się przydadzą moje spostrzeżenia. Fina biorę juz kilka lat i po przeczytaniu na forum kilku postów jakie to cuda dziala fina i duta połączone razem postanowiłem przetestować takie połączenie na sobie. Duta biorę dwa razy w tygodniu - poniedziałek i czwartek, fina bez zmian 1mg ed. Powiem w skrócie- czuje moc duta. Juz chyba w czwartym tygodniu duta zauważyłem że trzymanie moczu jest jeszcze gorsze niz na samym fina. Wystarczy że tylko się czegoś napije i w żaden sposób nie jestem wstanie wytrzymać ciśnienia i muszę szybko do łazienki. Druga sprawa to obniżone libido. Z poziomu zerowego teraz jest poniżej skali. W ogóle nie mam żadnego parcia i ochoty na seks. Ostatnio to nawet zastanawiałem się czy mi stoi bo w ogóle go nie czułem - po szybkim rzuceniu okiem na niego okazalo sie ze stoi i wszystko jest w porządku, ale chyba jednak nie do końca skoro go nie czuje.

Z pozytywów to tak jak juz czytałem - wlosy nie przetluszczaja się z taką intensywnością jak kiedyś. Zawsze włosy myje rano. Codziennie jak wstaję włosy były bardzo mocno prztluszcone, natomiast dzisiaj poranne mycie mógłbym pominąć. Dzięki temu mam wrażenie że sa jakby grubsze i fryzura dłużej utrzymuje się na głowie nienaruszona.

Odnośnie pytania Titussa to w moim przypadku wpływ na pewno jest duży. Leki te ingeruja w twoją gospodarkę hormonalną a zabawa hormonami niesie za sobą duże prawdopodobieństwo pogorszenia samopoczucia czy nawet w moim przypadku mam wrażenie że mnie trochę przytepiaja/oglupiaja. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duta e7d można brać czy za duże wahania będą ? Jak połączyć duta ru i minox?

 

Patrz dział "Artykuły" wątek "ROZPISKI PRZYKŁADOWYCH KURACJI ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się kwestia brania duta, A sportu ? Pogarsza wyniki w sporcie ? Jak wasze odczucia. Mówię o osobach , które uprawiają systematycznie sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Duta Lepiej brać na noc czy rano? Dzis po pierwszej dawce lekki ból głowy, Ale nie wiem czy to z tym związane nie czytałem o skutkach ubocznych zeby sobie ich nie wkręcić. Póki co jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jeszcze innym z badań Rity Upreti i wsp. 2014 [5] stwierdzono, iż dutasteryd (0,5 mg dziennie) może wpływać na zwiększenie otłuszczenia, zaś finasteryd (inhibitor 5-α-reduktazy steroidowej typu II) w dawce 5 mg dziennie. Niestety, jak się okazało dutasteryd silnie moduluje działanie insuliny w organizmie, zachowując wrażliwość insulinową w wątrobie, zaś zmieniając ją w mięśniach i tkance tłuszczowej. Skutkuje to otłuszczeniem ciała. Finasteryd nie wykazał takiego działania.

 

 

Zauwazylsicie u siebie wzrost masy ciała (ew wiekszs otluszczenie ciala) przy używaniu duta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wage mam taka sama, tluszczu nie mam prawie w ogole, bo regularnie cwicze i uprawiam sporty.Jezeli ktos je ile popadnie i sie nie rusza aktywnie to niewazne czy bierze duta czy nie to bedzie wygladal jak swinia(no chyba, ze tacy co jedza jak kon a przemiana materii maja taka ze chudy jak patyk) jednak wspominam o wiekszosci i normalnych przypadkach.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co pamiętam, to zdarzało się, że ludzie się na to skarżyli (tycie) przy finie lub ducie. Nie był to jakiś dramat, ale twierdzili, że to odczuli - tzn, że trochę tłuszczyku przybyło.

Nie mniej jednak co do badań, to trzeba pamiętać, że 0.5 mg duta/dzień to naprawdę duża dawka. Nie da się tego porównać do fina 5mg dziennie, bo fin działa liniowo - tzn zwiększanie i zmniejszanie dawki nie ma proporcjonalnego odniesienia do skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że biorę fina juz wiele lat postaram się przedstawić moje spostrzeżenia w temacie wpływu tych środków na wyniki w sporcie oraz otluszcenie ciała.

Głównym zadaniem tych środków to blokowanie konwersji testosteronu do dht. W trakcie przyjmowania leku blokowany jest enzym 5 AR który odpowiedzialny jest za wspomnianą wyżej konwersję - to pewnie wszyscy siedzący w temacie wiedza.

Czym w takim razie jest dht? Jest androgenem który kilkukrotnie mocniej wiąże receptory androgenowe niż testosteron, jest androgenem najsilniejszym anabolicznie. Każda ingerencja w uklad hormonalny z zewnątrz powoduje szereg zaburzeń funkcjonowania naszego organizmu w tym przypadku zwiazanymi z niedoborem tego hormonu ktory powoduje nie tylko szereg efektów ubocznych ale też i pozytywnych funkcji (tak bardzo ogolnie). Jak to sie ma do sportu? Wszystko pewnie zależy od dyscypliny i naszego nastawienia psychicznego. Jeśli idziesz w stronę sportów siłowych, sylwetkowych zapomnijcie o sile i masie mięśniowej. Bardzo szybko wyczerpiecie swój potencjał genetyczny i bez odpowiedniej "suplementacji " ciężko będzie przeskoczyć pewne bariery związane z niedoborem dht. Doping również będzie tlumiony przez fina czy duta i nie osiągnięcie takich przyrostow jak byście nie stosowali brokerów. W sportach gdzie masa mięśniowa ma drugorzędne znaczenie wpływ już nie będzie taki istotny. Tutaj większe znaczenie ma pewnie nastawienie, że uda nam sie pokonać jakiś dystans, wytrzymamy ból itd....

Odnośnie tluszczyku to wiadomo dieta na pewno ma znaczenie ale osoba stosująca fina czy duta ma większe ryzyko ze kazda nadwyżka kalorii zostanie odłożona w postaci tkanki tłuszczowej. Dzieje sie tak dlatego ponieważ dht jest antagonista estrogenu - hormonu który między innymi odpowiedzialny jest za odkładanie tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicach brzucha , ud czy piersi. Posiadając dht w fizjologicznej normie blokujemy tak jakby szkodliwe działanie estrogenow, zbijając jego poziom pozwalamy temu drugiemu na większą aktywność w organizmie. Przekłada się to również na budowanie masy. Na fina szybciej zalejesz siek jak prosiak niz zrobisz dobrej jakości masę mięśniową. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie Panowie. Blokery i minox maja to do siebie ze przy ich stosowaniu moze byc mega linienie i pogorszenie a dopiero po kilku miesiacach poprawa,ktora moze trwac do 1-2 lat.

 

Tutaj kolega napisał święte słowa, kurwa nie róbcie głupoty, że żrecie 2 paczki Avodartu po czym przestajecie kuracje i nie jecie nic.

 

Ja dosłownie popłakałem się po zjedzonych 2 paczkach Avodartu i jego odstawieniu (zaprzestaniu kuracji)

Było takie pogorszenie i linienie o którym pisze Angel, że ja was pany pierdole - MASAKRA, ale ciągłość kuracji wszystko mi z powrotem zagęściła, także weźcie sobie to do serca, albo brać się za kuracje i je ciągnąć już do końca, albo nie brać się w ogóle

 

Teraz się wkurwiłem i zaczynam jechać 2 blokerami, Finem i dutem, fin codziennie, dut co 3 dni

Edytowane przez Gość

24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie dutasteryd? Da się gdzieś to kupić w internecie? Bo widzę że sporo osób używa, a raczej nie każdy sobie załatwił receptę na to, chętnie się dowiem czegoś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...