free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Porównanie finasterydu oraz dutasterydu - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Avodart po rozpuszczeniu może być stosowany na skórę głowy, jeśli na ulotce leku jest napisane "... unikać kontaktu z uszkodzonymi kapsułkami, ze względu na możliwość wchłaniania dutasterydu przez skórę..."?

Jeśli będzie tak skuteczny jak doustnie, to czy będzie powodował mniejsze skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie lecę na ru a niedługo zmienię na cb

niestety agresywnie mi się włosy przerzedzają i środki

mocno spowalniają ale wydaje mi się że trochę leci

, chciałbym dorzucić jeszcze jakis bloker wew

i tu pytanie dut ? 0.5mg raz w tyg ?

Nie potrzebuję tego dużo to, ma być tylko wspomagacz

ale też musi też działać.

Poza tym muszę mieć jakiś margines na zwiększanie dawki na przyszłość

Co uważacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dut raz na tydzien obawiam sie, ze moze byc za malo nawet jako wspomagacz. Proponowalbym co 4-5 dni na poczatek skoro wraz z CB bedzie stosowane a zwiekszenie czestotliwosci to zaklada sie co 1-3 dzien. Poza tym ja mialem po nim mega linienie stosowany co 7 dni moze co 4-5 unikniesz tego(badz w ogole Cie to nie spotka, mnie spotkalo)

P.S. jak chcesz wiecej odpowiedzi czy pomocy w przyszlosci zaloz swoj temat.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeśli będzie tak skuteczny jak doustnie, to czy będzie powodował mniejsze skutki uboczne?

 

Nie bardzo jest sens stosowania tego leku zewnętrznie, bo skutki uboczne są podobne. To i tak wnika do krwiobiegu, a zabawy z tym jest dużo więcej.

Koszty też wyjdą wyższe, bo zużycie kapsułek będzie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio trochę rozdmuchaliśmy temat szkodliwego wpływu flutamidu na wątrobę i badań wątroby, a przez przypadek wpadłem na badania odnośnie wpływu dutasterydu (hamowania przez dut 5AR typu I w wątrobie) na wątrobę, to muszę tutaj trochę ''postraszyć'' użytkowników dutasterydu gdyż w ulotce leku avodart właściwie to nie ma nic nt wpływu tego leku na wątrobę.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4701851/


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze przy kuracji dutasterydem warto zmierzyć sobie poziom glukozy w surowicy i przejść na dietę o niskim indeksie glikemicznym (low carb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na rozpuszczeniu tabletek z finasterydem w minoxidilu? Jak z skutkami ubocznymi? Myslalem tez nad flutamidem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowod na to ,ze jak juz trzeba go stosowac to jak narzadziej. Glownie chodzi o zatrzymanie lysienia wiec jak ktos ma po nim stosowanego co 4-5 dni zahamowanie to szkoda brac codziennie w celu zlego wplywu na watrobe oraz zwiekszeniu ubokow. W ten sposob zmniejszamy 4x obciazenie na watrobe a i uboki/koszta tez o wiele mniejsze. Jezeli ktos zmuszony bo nie dziala w taki sposob to wsrto dodac cos zewnetrznie byle uniknac stosowania tego codziennie. Osobiscie nie wyobrazam sobie tego brania czesciej niz obecnie,ale kazda sytuacja/organizm jest inny.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny dowod na to ,ze jak juz trzeba go stosowac to jak narzadziej. Glownie chodzi o zatrzymanie lysienia wiec jak ktos ma po nim stosowanego co 4-5 dni zahamowanie to szkoda brac codziennie w celu zlego wplywu na watrobe oraz zwiekszeniu ubokow. W ten sposob zmniejszamy 4x obciazenie na watrobe a i uboki/koszta tez o wiele mniejsze. Jezeli ktos zmuszony bo nie dziala w taki sposob to wsrto dodac cos zewnetrznie byle uniknac stosowania tego codziennie. Osobiscie nie wyobrazam sobie tego brania czesciej niz obecnie,ale kazda sytuacja/organizm jest inny.

 

To są badania dowodzące że dut w dłuższej perspektywie powoduje nagromadzanie lipidów i jest jednak szkodliwy w jakimś stopniu - mnie to nie dziwi bo to w końcu steryd i dziwne by było jak by nie był szkodliwy.

Jednak ludzie biorący duta przez kilka/ kilkanaście lat nie mówią nic że coś im się dzieje z wątrobą, być może nie robią badań a to nie jest odczuwalne dla organizmu w jakiś zauważalny sposób ino nieprawidłowość wychodzi w takich badaniach. Dut i tak jest jak pryszcz w porównaniu do androcura czy flutamidu i zresztą jest w małych dawkach brany. Nie przejmowałbym się tym specjalnie i nie popadałbym w jakiś paniczny strach.

Zresztą czynnikiem powodującym to prawdopodobnie nie jest substancja jako taka tylko hamowanie 5AR pierwszego typu obecnego w wątrobie. Nie od dziś wiadomo że gra w hormony to również gra w metabolizm.

 

Ale masz racje każdy jest inny zarówno jako organizm jak i mentalnie, inne zdanie o tym wszystkim ma i niech sobie robi co tam chce.

 

I właśnie Angel Twój angielski jest o stokroć lepszy od mojego (w końcu praktykujesz na co dzień) a ja tylko tyle umię co nauczyłem się sam na potrzeby własne i nawet w szkole nie uczyłem się angielskiego, zatem mógłbyś może to bardziej rozszyfrować i przedstawić po polsku o co chodzi w paru zdaniach chociaż, gdyż są też tu ludzie którzy zupełnie nie znają angielskiego - ktoś już tam mnie prosił o to.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam bralem fina przez rok i dwa miesiace , zauwazalem jednak pogorszenie , wiec wjechalem na duta, biore go od trzech tygodnii i nie wiem czy to mozliwe ale juz zauwazylem ze wlosy sie zagescily i widac mniej przeswitów , wydaje mi sie ze na mnie dut dziala o wiele lepiej.

Czy to mozliwe ze tak szybko nastapila zmiana ? biore go raz na 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie fakt ze dut, zdziałał po kilku tygodniach, tylko fakt że przez rok łykałeś fina i te dwa miesiace i konsekwencją tego jak byś brał dalej fina to i tak byś miał efekt, na efekty fina trzeba czekać maks rok i pięć miesięcy przynajmniej,a tak blokade dht utrzymałeś zmieniając fina na duta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem Ci ze efekt po finie uzyskalem po niecalym roku, tylko ze w czesci tylnej, tak zwane gniazdko a czuje ze na ducie lepiej tez pracuje przod

Nie wiem moze po prostu tak na mnie dziala , szczerze mowiac nie mialbym nic przeciwko, jak bede mial wiecej czasu to wstawie zdjecia z przed w miare i po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie potrzebuję porady. Leczę się duta już ponad półtora roku i w zasadzie mogę stwierdzić i wizualnie i na podstawie trichoskopii, że lek działa i odzyskałam gęstość czupryny sprzed łysienia i włosy obecnie nie wypadają nadmiernie i są grubsze. Dodam, że jestem kobietą, więc pewnie dlatego łątwiej u mnie to poszło. Dodatkowo stosuję antykoncepcję hormonalną, która też może działać na włosy.

 

Moje pytanie dotyczy częstotliwości stosowania duta. Stosuje 1 tabletkę Avo na 3 dni. I taka dawka pozwoliła mi odzyskać włosy. I mam rozkminę. Utrzymywać tę częstotliwość czy zmniejszyć np co 4-5 dni? Macie jakieś pomysły? Bo tak myślę, że skoro mniejsza dawka może chronić włosy, to po co brać większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem lekkie przerzedzenie na języku, co już uświadczyłem czytając temat finasterydu, zastanawiałem się czy na ducie mnie coś takiego nie dopadnie i dopadło, w zauważalny sposób pod światłem widzę większe prześwity na języku aniżeli przed kuracją dutasterydem, ogólnie to nie wiem czy żreć dalej bo być może to jakaś "faza"

czy sobie odpuścić za nim zostane jak gargamel


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemozliwe, zebys mial pogorszenie spowodowane przyjmowaniem duta. Jedyne logiczne wyjasnienia sa nastepujace:

a) przechodzisz linienie (ktorego przyczyna jest pora roku lub stosowany lek)

b) lysienie postepuje mimo kuracji (czyli trzeba ja wzmocnic).


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest niemozliwe, zebys mial pogorszenie spowodowane przyjmowaniem duta. Jedyne logiczne wyjasnienia sa nastepujace:

a) przechodzisz linienie (ktorego przyczyna jest pora roku lub stosowany lek)

b) lysienie postepuje mimo kuracji (czyli trzeba ja wzmocnic).

 

Zobaczymy, jem dalej, ale dziwne, nawet na igle w dupie z duzymi dawkami testosteronu nic się nie działo a po dutasterydzie tak, ogólnie zobaczymy, ale czytałem już podobne przypadki na finasterydzie, więc nie jest to nieuzasadnione.

Mam nadzieje, że to faktycznie linienie tak jak napisałeś, bo dziwnym by było akurat postępowanie łysienia na dutasterydzie którego wcale tak długo nie jem bo to kilka miesięcy.

 

Zobaczę też jak mi troche włosy odrosną bo ostatnio się obcinałem i tak sieje ferment - Pożyjem zobaczym jak to się mówi


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, że to faktycznie linienie tak jak napisałeś, bo dziwnym by było akurat postępowanie łysienia na dutasterydzie którego wcale tak długo nie jem bo to kilka miesięcy.

 

No wlasnie jest dokladnie odwrotnie - skoro przyjmujesz go stosunkowo krotko, nie mial prawa sie jeszcze do konca rozkrecic, to raz. A dwa, niemozliwy jest progres lysienia powodowany przez zajadanie sie blokerami dht. Przeczy to obecnemu stanowi wiedzy oraz logice. Ludzie, ktorzy utrzymuja inaczej myla korelacje ze zwiazkiem przyczynowym. Owszem, istnieja obok siebie dwa zdarzenia: lysienie i przyjmowanie dutasterydu. Zakladajac, ze dut w Twoim przypadku nie dziala, mozna powiedziec ze jego przyjmowanie jest zdarzeniem towarzyszacym procesowi lysienia, natomiast jedno nie jest przyczyna drugiego. Natomiast jesli dut dziala, to tym bardziej nie ma prawa wplywac na lysienie w sposob negatywny, a jedynie dawka ktora przyjmujesz moze byc niewystarczajaca ze wzgledu na agresywny przebieg utraty wlosow (co oznacza, ze gdybys w ogole nic nie robil z tym, to najprawdopodobniej jezyk poszedlby sie jebac jeszcze szybciej i nie ma tu nic do rzeczy fakt, ze przez te x lat wszystko stanelo na etapie zakoli). Tyle w temacie


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to w koncu jest z tym finem i dutem!?! Ponoc nikly procent ubokow jest a co sie okazuje, ze tak naprawde wiekszosc ludzi z tego forum ktorzy lykaja maja problemy z 'faja' i jeszcze innymi dolegliwosciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo odgrywa psycha, łykasz fina naczytałeś się o ubokach i ciągle masz we łbie że pewnie i ty masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efiro.. mija drugi miesiąc na ducie. z moich obserwacji widzę progres na siłowni wiec to na plus, z fają wszystko ok, jedynie częściej łapię doła i nic mi sie nie chce ale szybko mija (szczególnie po treningu). zatem panowie... remedium to poprzerzucać trochę żelaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...